מעצבי אופנה, צלמים, סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער, ראשי מחלקות אופנה במוסדות האקדמאים, עיתונאים, וכל מי שהצליח לשים ידיו על הזמנה לאירוע, התייצב לטקס פרסי האופנה שהתקיים אמש (שני) במדיטק חולון ופתח את שבוע האופנה Hof14.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

הטקס שנועד לחלק פרסים לזוכים המאושרים ב-16 קטגוריות, נפתח במעין תצוגת מחווה לאופנה הישראלית, כשעל הבמה עלו בזאת אחר זאת המוזות שבחרו המעצבים והמותגים - כל אחת לבושה בדגם של בית האופנה אותו היא מייצגת. בין המוזות שבלטו: יוליה פלוטקין, שלי גפני, רונית יודקביץ, נטלי דדון, צופית גרנט ונטלי עטיה. אל אלו הצטרפו גם מספר אושיות אופנה מוכרות פחות, שנבחרו על ידי אי אילו מעצבים, אולם אף אחד מהנ"ל או מהדגמים לא הצליח להותיר רושם או מראה זכיר שלקחנו איתנו הלאה.

עוד בערוץ האופנה

פרס מפעל חיים הוענק למעצב האופנה גדעון אוברזון מידי ראש עיריית חולון, מר מוטי ששון, ומנכ"לית העירייה, חנה הרצמן. בדברים שנשא מפיק הטקס מוטי רייף לפני הגשת הפרס, הוא הפליג בזיכרונות כיצד קיבל השראה משלטי החוצות של אוברזון כשעוד היה "ילד" בחיפה, וכיצד סייע לו אוברזון בהמשך הדרך. אוברזון עצמו הודה בנאום לאשתו, דינה, ולשתי בנותיו, דנה וקארן אוברזון, העובדת לצדו ובשיתוף עמו.

שני זוכים גדולים נוספים בטקס היו מיקי בוגנים, שקטף שני פרסים בזה אחר זה, מאפר השנה ומעצב השיער של השנה, ואורי להבי, מנכ"ל מותג האביזרים דניאלה להבי, שסחב הביתה שני פסלונים, האחד בקטגוריית התיקים והשני בקטגוריית הנעליים. בנאום התודה שנשא על הבמה, חלק להבי כבוד לאמו המנוחה, דניאלה להבי, שהלכה לעולמה לפני כשנה.

גם חברת קסטרו חזרה הביתה עם שני פרסים: פרס רשת האופנה של השנה ופרס מעצבי בגדי הילדים של השנה. בקטגוריה זו זכה גם מותג בגדי הילדים נו נו נו, שהגיע למספר זהה של הצבעות. רגע קל של מבוכה נרשם באולם כאשר לאחר ההכרזה של מיכל ינאי (שהגישה את הפרס על הבמה יחד עם בתה) על קו הילדים של קסטרו כזוכה, עזבו מעצבות המותג נו נו נו את האולם באכזבה, רק כדי לחזור כעבור דקה, משהתברר שהפרס הוענק גם להן.

את פרס מעצבת השנה קטפה דורית בר אור, שהאפילה על קולגות חזקות שהיו לצדה ברשימת המועמדים הסופית, כמו דורין פרנקפורט ואלמביקה; המעצב יוסי קצב לסקץ' חזר הביתה עם פרס מעצב בגדי הגברים של השנה; ליהי הוד, שנעדרה מן הטקס, גרפה את פרס מעצבת שמלות הערב והכלה; יניב אדרי נבחר לצלם השנה, והסטייליסט סיימון אלמלם גבר על מועמדים חזקים כמו ראובן כהן, מזל חסון וסיוון חימי. בפרס דוגמן השנה זכה כוכב הילדים והפרזנטור של קסטרו, עומר דרור, ואילו דוגמנית השנה היא נעם פרוסט, שנמצאת בימים אלו בצילומים באוסטרליה, ולכן את הפרס קיבלה במקומה אימה, הדוגמנית לשעבר ענת בירן. "אני רוצה לסגור עם הפרס הזה חשבון עם מי שלא בחר בי בטקס מלכות היופי בשנת 1986", צחקה בירן על הבמה, והודתה לבתה שממשיכה את דרכה המקצועית.

לקראת סוף הטקס עלתה לבמה ג'ודי ניר מוזס שלום להעניק את פרס מעצב שמלות הכלה והערב, וסיפרה על פרויקט חדש שיושק בקניון האופנה של גינדי, שצפוי להיפתח בשנה הבאה בתל אביב. יחד עם התאחדות התעשיינים, תוקדש חנות מיוחדת למעצבים צעירים, שייבחרו על ידי צוות של אנשי אקדמיה, תקשורת ואופנה, ויזכו למכור בה את עיצוביהם בקניון ללא דמי שכירות.

היצואנית הגדולה: מיכל נגרין

התאחדות התעשיינים, גוף פרטי אשר היה בין נותני החסות בטקס, העניק במהלך הערב את פרס יצואנית השנה למעצבת האביזרים מיכל נגרין, על הישגיה כיצואנית המובילה של ישראל לשנת 2013. את הפרס העניקו לנגרין נשיא ההתאחדות, צביקה אורן, ואורנה דץ, שציינה בדבריה כי נגרין נבחרה על סמך נתונים של התאחדות התעשיינים ומשרד הכלכלה. עוד אמרה דץ, כי את המקום השני והשלישי בקטגוריית היצואנים, תפסו המעצבים רונן חן והגר אלמביק מהמותג אלמביקה.

עם פרסום דבר הענקת פרס היצואנית למעצבת מיכל נגרין (שגם עיצבה את הפסלונים שהוענקו לזוכים בטקס), כשבוע לפני הטקס, פנה Xnet להתאחדות התעשיינים בבקשה לקבל את הרשימה המדורגת של עשרת היצואנים הגדולים של האופנה הישראלית לשנת 2013. בהתאחדות סיפקו רשימה כללית של יצואני האופנה מישראל, אולם הפנו את Xnet אל משרד הכלכלה על מנת לקבל את רשימת עשרת היצואנים הגדולים באופנה, מדורגת על פי נתונים. במשרד הכלכלה טענו כי הנתונים לא בידיהם, והחזירו את Xnet לבדוק בהתאחדות התעשיינים (שכאמור, ההודעה על הזכייה של נגרין התבססה על נתוניה). פנייה מקבילה למכון הייצוא לקבלת המידע העלתה תגובה דומה: "לאחר בדיקה, אין בידינו את הנתונים המבוקשים. מאחר והנתונים הגיעו מהתאחדות התעשיינים, אנו מציעים שתחזרו אליהם". פנייה חוזרת (שלישית) להתאחדות התעשיינים נענתה בתגובה: "אין בידינו את הנתונים". על השאלה איך, לפיכך, נקבעה זכייתה של נגרין כיצואנית מובילה, לא התקבל מענה עד פרסום הכתבה.

לטובת המתעניינים, לפניכם המועמדים בכל קטגוריה, ובראשם הזוכה המאושר.

רשת האופנה של השנה

קסטרו

רנואר

גולף & קו

רזילי

מעצב אופנת הנשים של השנה

דורית בר אור

סאמפל - עינב זיני ונופר מכלוף

דורין פרנקפורט

אלמביקה - הגר אלמביק

מעצב אופנת הגברים של השנה

יוסי קצב - SKETCH

אלירן נרגסי

מעוז דהאן - נובוריש דוג

שי שלום

דוגמנית השנה

נעם פרוסט לסוכנות אלינור שחר

נטלי איידלמן לסוכנות אלינור שחר

ניבר מדר לסוכנות יולי

שני זיגרון לסוכנות אלינור שחר

דוגמן השנה

עומר דרור לסוכנות שרית ולורנס

גפן ברקאי לסוכנות רפי עגיב

גל מקל לסוכנות רועי הולנדר

עידן רול לסוכנות יולי

צלם השנה

יניב אדרי

אלכס ליפקין

איתן טל

דודי חסון

סטייליסט השנה

סיימון אלמלם

ראובן כהן

מזל חסון

סיוון חימי

מעצב שמלות הערב והכלה של השנה

ליהי הוד

ויוי בלאיש

גדי אלימלך

ענבל דרור

המעצב המבטיח של השנה

שרון טל למשכית

שני צימרמן

סבינה מוסייב - Sabina

עידן לרוס

עיצוב בגדי הילדים של השנה

נו נו נו

הילדים של קסטרו

לילי ותום

סטודיו נועה

עיצוב בגדי הים של השנה

גוטקס

דיווה

גדעון אוברזון

אגלי דקלינג

מעצב התיקים של השנה

דניאלה להבי

הילה טולדנו

טל דרורי ואסף שם טוב - קולקט

יעל רוזן - כיסים

מעצב התכשיטים של השנה

אלינור אבני ותמר אידלמן - נוריתמי

שירלי איציק - רובי סטאר

קרן וולף

אפרת קסוטו

מעצב הנעליים של השנה

דניאלה להבי

עודד ארמה

רותם גור - VAS

שלי סתת ואילן קומבור - קאפל אוף

מאפר השנה

מיקי בוגנים

ערן פאל

נירית הירשמן

עומר אסף

מעצב השיער של השנה

מיקי בוגנים

שגיא דהרי

יניב זאדה

ז'אן כהן