נושאת דגל האופנה הכשרה: מים ביאליק מקדמת מותג מבית שמש

השחקנית היהודייה-אמריקאית פונה ל-3.4 מיליון עוקביה באינסטגרם עם המלצות לבוש על בגדים מישראל. האם מגמת האופנה הצנועה תצליח לחצות את גבולות הדת?

איתי יעקב

|

01.09.19 | 11:57

שעטנז - אאוט. שרוולים אחרי המרפק – אין. מים ביאליק עם שחקני "המפץ הגדול" (צילום: Rich Fury/GettyimagesIL)
שעטנז - אאוט. שרוולים אחרי המרפק – אין. מים ביאליק עם שחקני "המפץ הגדול" (צילום: Rich Fury/GettyimagesIL)

השחקנית היהודייה-אמריקאית מים ביאליק היא מה שנקרא בעגה המקומית "חובבת ישראל". היא מבקרת כאן בקביעות;

מתייחסת ליהדותה בגאווה בכל מקום, בעיקר בעידן טראמפ ושנאת הזרים בארצות הברית; ועכשיו גם הופכת למש"קית צניעות וממליצה מטעם עצמה על בגדים כשרים. שעטנז - אאוט. שרוולים אחרי המרפק – אין.

 

סיפרה לא אחת כי היא מתקשה למצוא שמלות צנועות לשטיח האדום. מים ביאליק (צילום: AP)
  סיפרה לא אחת כי היא מתקשה למצוא שמלות צנועות לשטיח האדום. מים ביאליק(צילום: AP)

   

  בפוסט וידאו ממומן שפרסמה בסוף השבוע ל-3.4 מיליון עוקביה באינסטגרם, קידמה ביאליק את אתר האופנה Kosher Casual שיושב בבית שמש. על רקע קיר עץ שעליו תלויות חולצות קז'ואל צנועות עם שרוולים באורך שלושה רבעים, מספרת ביאליק בהתלהבות על האתר הכשר, שהפך לפייבוריט שלה בשנים האחרונות. "המותג מתמחה בבגדים צנועים, אבל זה שהם צנועים לא אומר שהבגדים לא יכולים להיות מגניבים, מודרניים ובאיכות טובה", היא אומרת למצלמה ומציגה חולצה בגזרת רגלן, מהז'אנר שאפשר לראות בירושלים וסביבותיה על לא מעט חרדיות-אמריקאיות, אשר חלקן גם בוחרות בכובע בייסבול ככיסוי ראש.

   

  לאורך הסרטון הקצר משוויצה ביאליק בבגדים שהיא אוהבת, בעיקר פריטי בייסיק שמרניים כמו חצאית עיפרון סגולה "שמגיעה במיליון צבעים", וטוניקה בצבע חום שוקולד שיכולה גם לשמש כבגד בסיס מתחת לשמלה ללא שרוולים. עוקביה פרגנו לה בחזרה, עם תגובות כמו: "יש כל כך הרבה חברות שדוחפות סקס לאופנה, אני שמחה לראות בגדים צנועים. קשה למצוא אותם".

   

  קווי הצניעות גמישים לפעמים. ביאליק חושפת כתפיים (צילום: John Wolfsohn/GettyimagesIL)
   קווי הצניעות גמישים לפעמים. ביאליק חושפת כתפיים(צילום: John Wolfsohn/GettyimagesIL)

    

   השחקנית בת ה-43 זכורה לקהל הישראלי בזכות תפקידה הבלתי נשכח בתוכנית הנעורים "בלוסום" ותפקידה כאיימי פארה פאולר בסיטקום "המפץ הגדול", שעליו היתה מועמדת לפרס האמי בשנים 2012, 2013 ו-2014. היא נולדה וגדלה למשפחה יהודית רפורמית, אך מגדירה את עצמה כאורתודוכסית-מודרנית שומרת מצוות.

    

   לא אחת סיפרה בראיונות כי היא מתקשה למצוא שמלה צנועה לשטיח האדום, אך תמונות שלה מאירועים תקשורתיים מגלות כי צניעות היא עניין גמיש כשזה מגיע מכיוונה של ביאליק. כתפיים חשופות, כפי שהציגה בפברואר השנה באירוע של The Casting Society of America, לא תראו בקהילה היהודית של שכונת מאה שערים.

    

   מגדירה את עצמה כאורתודוכסית-מודרנית שומרת מצוות (צילום: Jerod Harris/GettyimagesIL)
    מגדירה את עצמה כאורתודוכסית-מודרנית שומרת מצוות(צילום: Jerod Harris/GettyimagesIL)

     

    אופנה צנועה היא אחת מהמגמות הנוסקות של השנים האחרונות. לא רק נשים יהודיות, אלא גם מוסלמיות עשו מהפכה בענף האופנה, עם בלוגים ובלוגריות, מותגי אופנה ייעודיים, אתרי מכירות הפונים לקהל זה, קולקציות קפסולה של מותגים כמו מנגו, ודוגמניות כמו חלימה עדן שהפכו את החיג'אב לאביזר אופנתי על המסלולים של מקס מרה ושערים של מגזין ווג.

     

    על פניו, אופנה צנועה היא צנועה לכל הדתות, כפי שאפשר ללמוד גם מהתערוכה "מבט מצועף" המוצגת בימים אלה במוזיאון ישראל בירושלים ומראה איך הטשטשו בשנים האחרונות הגבולות בין דקדוקי הצניעות של נשים מוסלמיות, נזירות נוצריות ונשים יהודיות מקהילת "כתר מלכות". האם בהמשך נראה הפרדה של האופנה הצנועה לפי דתות? ניתן רק לחכות ולראות איך תתפתח מגמה זו באופנה העולמית, והאם גם נשים המגדירות את עצמן כחילוניות מוחלטות יאמצו בהמשך את המראה המכוסה.

     

      

     ואיך נראים החיים של מאי פאטל עם בן שנה ומותג אופנה?

     "אנחנו כבר לא נשים קטנות שדורסים אותן": החיים החדשים של מאי פאטל. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)
     "אנחנו כבר לא נשים קטנות שדורסים אותן": החיים החדשים של מאי פאטל. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד