אתי קובו: "בשנים האחרונות הייתי בכל מידה אפשרית, מ-38 עד 44"

עם גזרה משתנה, ייחוס משפחתי נוצץ ופיד אסתטי, אתי קובו רוצה למקסם את כוח ההשפעה שלה ברשת. "אני לא רואה סיבה להוציא כל כך הרבה כסף על בגדים"

חשוב לי שהחשבון ישקף את הקו שלי - הוא מאוד נקי ומדויק, למרות שגם כשזה לפעמים לא מדויק, זה בסדר". אתי קובו (צילום: שי פרנקו)
חשוב לי שהחשבון ישקף את הקו שלי - הוא מאוד נקי ומדויק, למרות שגם כשזה לפעמים לא מדויק, זה בסדר". אתי קובו (צילום: שי פרנקו)

הרומן של אתי עובדיה קובו (29) עם המצלמה התחיל בגיל 12. היא התמידה עם הפלירט, טיפחה אותו כשלמדה צילום, ונדמה שהנוכחות שלה באינסטגרם הייתה סוג של הסתעפות צפויה. למרות שכבר כמה שנים שהיפהפייה כחולת העיניים עם השיוך המשפחתי הנוצץ (שעליו נרחיב בהמשך) מטפחת את אחד מחשבונות האינסטגרם היפים באזורינו, רק בחודשים האחרונים היא מינפה את החשבון האסתטי שלה לכוח רשתי שצובר תאוצה מרשימה ובזכותו התברגה למקום ה-31 ברשימת משפיעניות הרשת של Gostyle.

 

"הייתי מאוד פעילה באינסטגרם, ולפני שלוש שנים, כשנכנסתי להריון, פחות חשפתי ופחות העליתי. לא היה לי כוח לעבוד בזה וגם לא רציתי לשתף כל כך. הייתה לי הפוגה של כשלוש שנים וחזרתי לא מזמן. העמוד נשאר אותו דבר והרגשתי שיש לו פוטנציאל. כל הזמן היו שואלים אותי שאלות על דברים שהייתי מעלה, ואז אמרתי: טוב, וואלה. לפני כשלושה חודשים פתחתי קבוצה בשם Close Friends שבה אני בעצם מעלה הרבה יותר מידע.

 

"למשל, אם אני מצלמת איזשהו טוטאל־לוק, בחשבון הרגיל אני רק אעלה אותו בלי לחפור מאיפה, למה וכמה, ושם אפרט יותר. אם עכשיו אני לבושה בנייקי, לולולמון וליוויס, אז בקבוצה אני פשוט אפרט את כל המידע. בנוסף אני מעלה לקבוצה הזו כל מיני המלצות, כמו על קרם ההגנה שלי או על בגדי ים שקניתי מאסוס. כל מה שאני מעלה זה דברים שאני מתחברת אליהם באופן אישי וקונה לעצמי, או פריטים שאני אוהבת וממליצה עליהם".

 

בפיד של אתי: 

 

את כוחה של הקבוצה הרגישה קובו ממש עם הפתיחה. היא סיפרה למנהל חנות בקניון על ההרפתקה החדשה שלה, והוא נענה מיד לבדוק את פוטנציאל הקנייה שלה. "הוא אמר לי: אם אלה חברות שלך, כולן מקבלות הנחה. הסברתי לו שהן חברות בקבוצה, אבל שאני לא מכירה כל אחת ואחת מהן באופן אישי. הוא אמר: אין בעיה, בואי ניתן קוד והן יקבלו הנחה. זה היה מדהים. מלא בנות באו וקנו עם הקוד, הגיבו וצילמו מה הן קנו. הבנתי שהן אוהבות את זה".

 

כיום בקבוצה של קובו באינסטגרם יש יותר מ־2,000 בנות. "אני לא מכוונת כרגע לשום מקום. הרעיון של הקבוצה הוא משהו שחשבתי עליו לבד. בהתחלה Close Friends היה מיועד למשפחה, העליתי תמונות של הילדים. ואז חשבתי: לא נחפור לכולם, נענה רק למי שרוצה. זו התעסקות, זה זמן. למשל עכשיו קניתי משהו מזארה, אז אצלם ואעלה. הן גם יודעות שזה זמין לרכישה, אני כותבת איפה קניתי, יש להן הרבה מידע סביב הדבר הזה. זה לא שאני מעלה משהו וביי. אני מרגישה שיש לזה הרבה כוח".

 

למה זו קבוצה סגורה? את עושה איזה סינון?

"שוב, לא כל מי שעוקב אחריי הוא חובב אופנה. יש בעלים של חברות שלי שאני מכבדת אותם. אני מכוונת לבנות שממש רוצות את זה. יש שאלונים פעם ב... שאני מעלה, ומי שרוצה מבקשת להצטרף".

"אני עושה את זה בזמן שאני פנויה ולא על חשבון משהו אחר. אם אני נפגשת עם חברה או יושבת עם בעלי, אני משתדלת שהטלפון יהיה מסובב"

 

לא חושפת את הילדים

עם התבססות הפעילות של הקבוצה והרחבת ההשפעה הרשתית, קובו מקבלת רעיונות להרחבת העשייה. היא עובדת על אתר ומבשלת עוד פרויקטים עתידיים. "אם לא הייתי שוחה בחומר, לא הייתי עושה את זה. אם זה היה מקשה עליי, לא הייתי חוזרת לזה. אני עושה את זה בזמן שאני פנויה ולא על חשבון משהו אחר. אם אני נפגשת עם חברה או יושבת עם בעלי, אני משתדלת שהטלפון יהיה מסובב. מתי קורה שאני יותר בזה? בערב, בבית, בסוף היום, בזמן שאני נחה. חשוב לי שהחשבון ישקף את הקו שלי - הוא מאוד נקי ומדויק, למרות שגם כשזה לפעמים לא מדויק, זה בסדר. לא קרה שום דבר אם לא".

 

מלחיץ אותך כשתמונה לא מקבלת מספיק לייקים?

"מלחיץ אותי? לא. אבל אני מנסה שכל תמונה תהיה טובה. יש לי תמונות אווירה שהן לא להיט מבחינת לייקים, אבל הן חשובות לי. חשוב לי להיות נאמנה לעצמי. כן התחלתי להעלות לאחרונה יותר תמונות של עצמי, שסטטיסטית גורפות יותר לייקים, אבל על האווירה אני בכל זאת לא אוותר".

 

המשפחה שלך מאוד מוכרת, את מוקפת בחברות מפורסמות, ומצד שני בחשבון שלך יש משהו מאוד לא חשוף, מאוד שמור. את הילדים, למשל, את לא משתפת. איך את מוצאת את האיזון שנכון לך?

"יש לי הרבה תמונות עם יעל נזרי, למשל. יש הרבה עמודים של הורים שכל הפיד שלהם מלא בתמונות של ילדים. יעל היא אמא לחמישה ילדים וזה אפילו לא מאוזכר, וזה יפה בעיניי. אני לא חושבת שאם אני מוציאה תמונות החוצה זה נותן לי את החותמת שאני אמא טובה. אני חושבת שאני אמא מאוד טובה, ואני לא חושבת שאם אחשוף את זה, אהיה אמא עוד יותר טובה.

 

עם יעל נזרי:

 

"אני מתה להעלות תמונות של הילדים אבל אני רוצה לכבד אותם ולשמור עליהם. להיות בקטע הזה לביאה. שלא יעברו בקניון ויגידו: היי, זאת הבת של אתי! לא. אני לא רוצה שיידעו מי היא"

"הם קטנים (קובו היא אמא לאנאבל בת השלוש ודיוויד בן השנתיים; רח"ש), ומלחיץ אותי לדעת שיש מלא פרופילים לא אמיתיים או לקבל תגובות בשפות זרות. את לא יודעת מי נמצא מאחורי המסך. קרו לצערי לא מקרה אחד או שניים. אני מתה להעלות תמונות של הילדים כי אני שרופה עליהם ברמות קשות. כיף לי איתם, אני אוהבת אותם ונהנית מהם, אבל אני רוצה לכבד אותם ולשמור עליהם. להיות בקטע הזה לביאה. שלא יעברו בקניון ויגידו: היי, זאת הבת של אתי! לא. אני לא רוצה שיידעו מי היא. אגב, אם יש הורים מפורסמים שבוחרים אחרת, אני גם מכבדת את הדרך הזאת".

 

גם תמונות עם עודד, בעלך, את כמעט לא מעלה.

"עודד מסרב בתוקף להצטלם. הייתי שמחה להעלות איתו תמונות, אבל הוא ממש אנטי. אם הוא במוד או ביום ממש טוב, הוא יכול לזרום איתי על תמונה, אבל אני לא מציקה לו. הוא גם יודע שאני מאוד אוהבת לצלם, וכל עוד שזה לא בא על חשבון זמן איתו, אין לו בעיה. אני שמה לעצמי את הגבולות והם מאוד ברורים. אם אני יודעת שמשהו מפריע למישהו, אני לא אעלה תמונה. אני יכולה לנסוע למקום ולהיות עם המצלמה שעות. הוא גם יכול למשל לומר לי, אם הוא נוסע לאיזה מקום - בואי איתי, תצלמי. אין לי זמן לזה כשאני נמצאת עם הילדים. כשאני בחופשה אני יכולה ליהנות מזה. אני כן לפעמים מציקה לו בסטורי, אבל זה סתם בשביל הצחוקים".

 

המירי הנכונה

עוד מישהי שקובו מציקה לה לפעמים בסטורי היא מירי בוהדנה, בת הזוג של אבא של עודד, איש העסקים והמיליארדר בבו קובו. היא מעידה שהיא לא מנסה לשכנע את סרבנית האינסטגרם הוותיקה להצטרף לחגיגה. "אני מצלמת אותה אצלי, לא שואלת אותה, והיא הכי זורמת. היא עושה עם הילדים שלי סנאפצ'ט ושולחת לי. אני לא נכנסת איתה לזה, זה שלה. היא עובדת. היא עושה את 'משחקי השף', מדגמנת, מככבת בשערים, משחקת. אני מקבלת עליה מלא תגובות כשאני מעלה תמונה שלה.

 

יוגה עם מירי על גג הבית:

 

"היא נורא מצחיקה. מירי מחקה את אמא שלה אחד לאחד. הרבה פעמים כשאנחנו ביחד היא עושה את החיקוי ואני מצלמת אותה, ואז הבנות משתגעות עליה, כותבות הודעות כמו 'תעלי עוד חיקויים שלה'. זה מצחיק. זאת מירי. היא בלי איפור, היא לא ביום צילום, יש בזה משהו אותנטי. אם היא הייתה הופכת את זה למשהו מסחרי, אולי זה היה הופך לפחות אטרקטיבי, אבל בגלל שזה ממש מה שקורה, זה גורף מלא תגובות".

 

עם נועם, האחיינית שלה, את דווקא מצטלמת יחסית הרבה.

"היא הילדה הכי יפה שראיתי בחיים שלי. אבל אנחנו לא מדברות הרבה על אינסטגרם. היא כן יכולה להתייעץ איתי, אנחנו מדברות על עבודה".

 

אתי ונועם:

 

אז האינסטגרם לא ממש נוכח בבית, במשפחה או עם החברות?

"בעלי לא פעיל. חברות שלי לא פעילות. דווקא לפעמים זה חסר לי. אם אני טסה לחו"ל עם חברה והיא לא בקטע, אין לה מושג, מה אני אגיד לה? לצלם אותי? לא נעים לי. זה קרה לי לא מעט, גם עם בעלי. אז אני לא מבקשת. אני פשוט מצלמת בעצמי".

 

מתאמנת ונשארת עם אותם בגדים

קובו מודעת שלעניין בנוכחות הרשתית שלה, מעבר לפן האופנתי המובהק, תמיד יתלווה העניין במשפחה המוכרת והחברות המפורסמות. "אני מודעת לזה שרוני (קובו, מעצבת אופנה ואחותו של עודד; רח"ש) מעניינת, נועם מאוד מעניינת – החיים הפרטיים שלה וגם הדוגמנות – מירי, שהיא דמות מאוד מסקרנת וכל המדינה מכירה אותה, בבו, שהוא דמות בפני עצמו, עודד והחברות שלי - יעל שהייתה מלכת יופי, והבעל שלה, טדי שגיא, ויש לי עוד חברות שהן ממש מוכרות".

 

"עודד גדל בבית עם היסטוריה של אופנה והוא עיצב את כל הבית. יש לו טעם משובח. הוא יכול לקחת ז'קט ג'ינס, אחד היקרים, ולשים עליו פאצ'ים וזה ייראה הכי מגניב"
מעבר למדורי הרכילות והעסקים, היא מדגישה, המשפחה שלה נטועה בעולם האופנה. "עודד גדל בבית עם היסטוריה של אופנה והוא עיצב את כל הבית. יש לו טעם משובח. הוא יכול ללבוש מכנסיים של בלנסיאגה, אבל אף אחד לא יראה שהם של בלנסיאגה. הוא יכול לקחת ז'קט ג'ינס, אחד היקרים, ולשים עליו פאצ'ים וזה ייראה הכי מגניב".

 

 

יש בחשבון שלך מיקס של רשתות ומותגים. זה באמת מי שאת, או שבביקור פתע אמצא אחוזים נכבדים של בלנסיאגה ושאנל?

"את מוזמנת לבוא להציץ בארון שלי. אני מאמינה בשילוב הזה, זו מי שאני, ואני לא רואה סיבה להוציא כל כך הרבה כסף על בגדים. באופן אישי נמאס לי מהר מאוד מבגד. בשלוש השנים האחרונות הייתי בכל מידה אפשרית, ממידה 38 עד 44, ובעצם גם הבנתי את המשמעות של בגד שהוא נורא יקר. את הדברים היקרים אני משאירה לנסיעות לחו"ל עם בעלי, שכאמור מבין ויש לו טעם טוב באופנה.

 

"ככה, ברגיל, אני אכנס לזארה, מנגו, כזה. ביומיום אני בדרך כלל מתאמנת ונשארת עם אותם בגדים. בצהריים אני אוספת את הילדים בבגדים שהם מאוד פשוטים, ובערב, ליציאות, בא לי משהו שהוא נוח, כי לרוב אני הולכת לאכול, לא למסיבה, אז בא לי לשבת בנוח ולא להרגיש חנוקה. אני כן משלבת ואוהבת מאוד נעליים, תיקים, חגורות וג'ינסים טובים, למרות שאני חייבת לציין שבזארה הג'ינסים פשוט מושלמים. אחד לאחד כמו RE/DONE".

 

עוד בראיון המלא עם אתי קובו: מה היא חושבת על קניית עוקבים ומה מצאנו בארון שלה?

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד