שמחה גואטה: "אני שמנה, יפה ושמחה. למשקל שלי אין משקל"

גואטה מסבירה איך היא עשתה היסטוריה בהישרדות, מספרת על האהבה החדשה (שמצאה בזכות 'לאשה'!) ומבהירה: 'אל תנסו להכניס אותי למשבצת. אני גדולה מדי'

שמחה גואטה מצטלמת לשער "לאשה". לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: אורי דוידוביץ'
שמחה גואטה. "באתי ל'הישרדות' בשביל אותה ילדה שיושבת בבית ולא מעזה ללבוש בגד ים וללכת לים, כי היא חושבת שהיא שמנה" (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: גילי אלגבי)
שמחה גואטה. "באתי ל'הישרדות' בשביל אותה ילדה שיושבת בבית ולא מעזה ללבוש בגד ים וללכת לים, כי היא חושבת שהיא שמנה" (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: גילי אלגבי)
מיד אחרי שנענתה להצעה להשתתף ב"הישרדות VIP", שמחה גואטה (31) - דוגמנית, זמרת ואושיית ריאליטי עם 40 אלף עוקבים באינסטגרם - התחילה לחפש את בגד הים המתאים למידותיה ולהשקפת עולמה.  

 

התייעצת עם ההורים לפני שהסכמת להשתתף בתוכנית?

"מה נראה לך? קיבלתי שלוש הצעות לעשות ריאליטי: 'האח הגדול', 'גולדסטאריות' ו'הישרדות'. שאלתי לדעתם ואבא שלי אמר: 'מה בטוח לא תעשי משלושתן?' אמרתי: 'הישרדות', אז הוא אמר לי: 'אז לזה את הולכת. מה שמאתגר אותך זה הדבר שיוציא ממך הכי הרבה'".

"קיבלתי שלוש הצעות לעשות ריאליטי, ואבא שלי אמר: 'מה בטוח לא תעשי משלושתן?' אמרתי: 'הישרדות', אז הוא אמר לי: 'אז לזה את הולכת'"

 

הוא ידע שזה כרוך בצילומים בבגד ים?

"נראה לך שזה מזיז לו? חד־משמעית לא. ההורים שלי מנהלים אורח חיים דתי, אבל לא כופים עליי אורח חיים כזה".

 

אז את כבר לא דתייה?

"זה לא רלוונטי וזה לא מגדיר אותי. אני בן אדם מאמין, וזה מה שחשוב. אבא שלי נתן לי את ברכת הדרך בעל פה ובכתב, הוא לימד אותי לעשות תמיד מה שטוב לי ולא משנה מה יגידו".

 

אז הוא ראה אותך בתוכנית?

"בוודאי. הוא לא מחמיץ, ואחרי כל פרק מתקשר ונותן משוב. אני מתה עליו כי הוא אמיתי, הוא לא יגיד לי רק מה שאני רוצה לשמוע".

 

עם הוריה, גילה ויגאל גואטה. "לא כופים עליי" (צילום: אמיר מאירי)
  עם הוריה, גילה ויגאל גואטה. "לא כופים עליי"(צילום: אמיר מאירי)

   

  הצלחתי להוביל בתוכנית אג'נדה

  העתקים של בגד הים המפורסם (מכנסונים עד הברך וחולצה ארוכת שרוולים) כיכבו השנה במסיבות פורים. את בגד הים המקורי מהאי זכה ללבוש הקומיקאי ניקי גולדשטיין.

   

  איפה השגת את בגד הים הזה?

  "לא השגתי, ביקשתי שיתפרו לי. לפני הנסיעה ישבתי עם טילטיל ואמרתי לו: 'תן לי טיפים'. דבר ראשון הוא יעץ לי ללבוש תמיד שרוול ארוך, כי היתושים שם מאוד תוקפניים. ואז התייעצתי עם לירון רביבו וגם היא אמרה לי: 'תלבשי כמה שיותר מכוסה', יש לה עוד חורים בכל הגוף מהיתושים שהיו שם. נפגשתי גם עם הסטייליסטית ליאת אשורי והיא אמרה לי שבגד ים שרוול זה הכי סטייל. שלחתי לה כמה בדים הכי צבעוניים שיש, אז היא אמרה: 'דווקא בא לי אותך בחלק'. עניתי לה: 'אני? חלק? השתגעת? אולי תשימי לי בגד ים שחור ותקברי אותי באיזה חור?' לקחתי את הבד הכי צבעוני שהיה, נראיתי כמו טווס. נו, תסתכלי בעצמך, זה לא 'ספורטס אילוסטרייטד'?"

  "ביום שאנשים יבינו ששמנה זו לא מילת גנאי אלא רק עובדה, כמו רזה, נמוך וגבוה, יהיה יותר טוב לכולם"

   

  לא חשבתי על יתושים, חשבתי דווקא על ההורים בבני־ברק שיצטרכו לראות אותך בטלוויזיה בבגד ים.

  "כן, יש בזה קטע של לכבד אותם. אם אני יכולה שכולם יהיו מרוצים, מה אכפת לי?".

   

  איך הרגשת כשראית את עצמך על המסך?

  "מעולה. אהבתי. אני שמחה שהצלחתי להוביל בתוכנית אג'נדה שאין מודל אחד ליופי. אנשים מתים על הגדרות, מנסים להכניס כל דבר למשבצת שלו. רבותיי, אל תנסו להכניס אותי למשבצת, אני גדולה מדי, אין מקום במשבצת בשבילי. ביום שאנשים יבינו ששמנה זו לא מילת גנאי אלא רק עובדה, כמו רזה, נמוך וגבוה, יהיה יותר טוב לכולם".

   

   

  שמחה ב"הישרדות" בבגד הים המפורסם (צילום: אהוד קב)
   שמחה ב"הישרדות" בבגד הים המפורסם(צילום: אהוד קב)

    

   למה בכלל הלכת ל"הישרדות"?

   "לא באתי לשם בשבילי, אלא בשביל אותה ילדה שיושבת בבית ולא מעזה ללבוש בגד ים וללכת לים, כי היא חושבת שהיא שמנה".

    

   די, נו. רק בשביל זה הלכת?

   "טוב, גם קיבלתי הצעה מדהימה. בואי, 'הישרדות' זה חבילות של כסף. אסור לי להגיד לך כמה, אבל שילמו יפה".

    

   נעלבת שכל הזמן ניסו להושיב אותך על הספסל במשימות?

   "לא נעלבתי, נלחמתי. אמרתי להם: 'בזה שאתם אומרים לי, את נטל על הקבוצה, אתם רק מחזקים אותי'. היה שלב שהם שחררו את המילה שמנה, כי בהתחלה דיברו רק על השמנה. בסוף זה כבר נהיה בדיחה, היו אומרים: 'תיזהרו, בלי שנשים לב בסוף השמנה עוד תגיע לגמר'".

    

   כמה ירדת?

   "ירדתי 20 קילו, ומאז שחזרתי עליתי עשרה. הגעתי להישרדות 110 קילו, ירדתי ל־90 ועכשיו אני שוקלת מאה. מידה 46".

    

   "אני הרבה מעבר לדוגמנית" (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: גילי אלגבי)
    "אני הרבה מעבר לדוגמנית"(צילום: דניאל אלסטר, סגנון: גילי אלגבי)

     

    יש לך מישהו?

    "היום כן, יש לי אהבה גדולה. קוראים לו יהודה אבולעפיה, בן 30, גרוש ללא ילדים, הנדסאי בניין שמדי פעם מחלטר בבר. הכרתי אותו כשחזרתי מ'הישרדות', אמרתי לעצמי: 'יופי, יש לי את הלבד שלי, להירגע ממה שעברתי', אבל די מהר הוא נכנס לחיי. נפגשנו באירוע 'די לאלימות נגד נשים' של 'לאשה', בבית השמחות בתל־אביב (לפני חמישה חודשים, ד"ח), כשהוא ניהל שם את הבר. הוא הסתכל עליי באותו ערב, נהיה קליק בעיניים אבל לא משהו מעבר. המשכתי בדרכי, לא חשבתי שהוא מחפש אותי, אבל באיזשהו שלב הוא צלצל – היה לו אומץ להתקשר ולא סתם לשלוח ווטסאפ – השיג את הטלפון דרך חברים משותפים".

     

    איך הגבת?

    "בהתחלה בחשש. הוא אמר שהוא רוצה לפגוש אותי, זכרתי אותו מהאירוע והייתי בעניין, אבל לא רציתי להיפגש איתו בחוץ, היום כל בן אדם שולף טלפון ונהיה לי כתב שטח. נפגשנו אצלי בבית, ומאז נורא נזהרנו. לא מזמן החלטנו לשחרר, יצאנו החוצה ונהייתה טרפת, זה פורסם בכל אתר אפשרי. הוא לא הבין מה קורה, הוא לא מגיע מהעולם הזה של הפפראצי".  

     

    עם החבר יהודה אבולעפיה. נפגשו בבאירוע "די לאלימות נגד נשים" של "לאשה" (צילום: אלבום פרטי)
     עם החבר יהודה אבולעפיה. נפגשו בבאירוע "די לאלימות נגד נשים" של "לאשה"(צילום: אלבום פרטי)

      

     "אני הרבה מעבר לדוגמנית"

      

     "הישרדות VIP" הוא הריאליטי הרביעי שבו גואטה משתתפת. קדמו לו "ריסטרט", שבמסגרתו ירדה 43 ק"ג; "ארבע חתונות", שבו תיעדה את חתונתה, והוא שודר אחרי שכבר התגרשה; ו"להיות זמרת", שבו ניסתה כוחה בשירה (והפסידה לשי מיקה). בקרוב תתחיל לשדר ברדיו חיפה ורדיו דרום ("שיחה יומית עם שמחה גואטה"), ותצא לסדרת הרצאות בנושא המשקל ומקומו בחייה.

      

     לדוגמנות הגיעה לפני ארבע שנים. "כל הזמן אמרו לי שאני יפה ולמה אני לא מדגמנת, ודווקא כשהשמנתי החלטתי לעשות מהלימון לימונדה", היא אומרת. "אני שמנה ואני אוהבת את עצמי בכל מידה. כשאני נכנסת לחדר, אי־אפשר להתעלם ממני. הוכחתי שגם בתור שמנה אני מגיעה לטלוויזיה, פותחת תצוגות ויש לי אפשרות להביע את עצמי. אני הרבה מעבר לדוגמנית".

      

      

     תסבירי.

     "אני דוגמנית כי אני דוגמה, אני המסר. אני דוגמה להרבה נשים וגברים שפתאום בזכות זה שהם ראו את שמחה גואטה ב'הישרדות' הם משתחררים קצת מהחרדות שיראו אותם בבגד ים".

      

     אם היו מציעים לך לקחת גלולת קסם ולהיות רזה, לא היית לוקחת?

     "לא יודעת ולא רלוונטי. אם יבוא לי אני ארזה ואם לא אז לא. למשקל שלי אין משקל".  

      

     • הראיון המלא עם שמחה גואטה מתפרסם בגיליון "לאשה", השבוע בדוכנים

      

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: עדי אורני, סגנון: לימור ריחאנה)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: עדי אורני, סגנון: לימור ריחאנה)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד