טלי אורן כותבת לחברה שנפרדה מבן זוג: מצאי את הטוב גם כשבלתי נסבל

"אני מנסה לקחת את הדברים הטובים שעברתי בזמן הפרידה שלי ולהעביר אלייך כדי שיהיה לך יותר קל". המכתב שלא נכתב, גרסת ה-VIP

טלי אורן. "לא משנה מה יקרה, אתם זוכים מההחלטה להיפרד" (צילום:  ערן לוי, סגנון: גילי אלגבי)
טלי אורן. "לא משנה מה יקרה, אתם זוכים מההחלטה להיפרד" (צילום: ערן לוי, סגנון: גילי אלגבי)

 

אהובה שלי,

את עוברת תקופה לא פשוטה של פרידה מבעלך, אחרי שנים רבות יחד, ואנחנו מדברות המון בזמן האחרון. מעבר לשיחות היומיומיות אני מרגישה אותך בנימים שלי.

 

את חווה דברים שחוויתי לפני שנתיים, שבשבילי הם עדיין זיכרון טרי, ואני מנסה לעזור לך לעבור את זה בצורה הכי קלה ובונה שאפשר.

אני כל הזמן עוצרת את עצמי מלהגיד לך: "כן, אני יודעת... אני מכירה את זה... זה בדיוק מה שהיה לי... כן, כן, בול..."

 

זה סיפור שלך ולא שלי.

 

האזינו למכתב (הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה – המרכז לתרבות מונגשת)

האזינו למכתב של טלי אורן

האזינו למכתב של טלי אורן

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

אני מנסה לקחת את הדברים הטובים שעברתי בזמן הפרידה שלי ולהעביר אלייך כדי שיהיה לך יותר קל. אני גאה בכם, בשניכם, על הדרך המכבדת שבה אתם מנהלים את הפרידה הזו. ויותר מהכל, אני גאה בך על הכוחות הפנימיים שבך.

להגיע לנקודה שבה מבינים שפרידה היא הסיכוי האחרון, אולי, לחזור להיות משהו שפעם היינו - זו גדוּלה. למה זו גדולה? כי צריך לזה אומץ מטורף. קשה לעשות משהו שאתה כל כך לא רוצה לעשות, אבל מרגיש חייב כדי שיהיה יותר טוב בהמשך.

 

לפרק בית, ללכת אל הלא נודע, לחיות בצמצום כלכלי כי יש שתי דירות פתאום, לדעת שאולי זה באמת הסוף - אבל אני רואה גם דברים אחרים בתהליך הזה. את לא מתפשרת וחיה כאישה לא מאושרת. את ממקמת את עצמך במקום הראשון, ומבינה שכשתקוע אז צריך לזוז.

 

את מבינה שמרחק מהמקום המוכר, משנה פרספקטיבה ומאיר כמו מגדלור דווקא על הדברים הטובים שהיו ונשכחו. המרחק מייצר געגוע, השאלה היא מה עושים איתו. אנחנו משתדלות לא להשוות את הסיפור שלי ושלך, כי אנחנו עוד לא יודעות אם אתם תרצו לחזור אחד לשני כמו שקרה בסיפור האהבה שלי.

 

אולי לא תאמיני, אבל גם בימים הכי קשים שהיו לי, הבנתי שזה מצב של win win situation. לא משנה מה יקרה, אתם זוכים מההחלטה להיפרד. ואני אסביר: אם תבינו שאתם לא צריכים להיות יחד, פינית לעצמך זמן יקר לאופציות חדשות מרגשות שיגיעו אלייך יותר מהר ממה שאת חושבת. לא תישארו עוד 50 שנה יחד, תקועים, ממורמרים, עצובים וכעוסים. תוכלו להישאר חברים טובים ולהמשיך לפרק ב'. ומצד שני, אם אתם צריכים להיות יחד, תחזרו אחרי כמה חודשים זה אל זה בהתרגשות וגעגוע עצומים, ואולי פתאום תצליחו לתקן דברים שהתקלקלו בדרך ולעבור התאהבות מחודשת. תבינו כמה אתם חסרים אחד לשני, כמה אתם בדי־אן־איי אחד של השני ושמעכשיו לא מוותרים ולא מפרקים ומתמודדים עם הכל בהקשבה, גם אם זה אומר לשנות הרגלים של שנים. בגיל 40 אנחנו אנשים שונים ממה שהיינו בגיל 20. ובגיל 40 אפשר להתאהב שוב, כמו פעם, באותו אדם.

 

לפני כמה חודשים קניתי לך קנבס שכתוב עליו: Life is not about waiting for the storm to pass, its about dancing in the rain.

הכוונה ברורה: לא לחכות שהמצב הרע יעבור, אלא לנסות למצוא את הטוב גם במצב הבלתי נסבל. בגשם.

 

יפה שלי, תרקדי לך בגשם.

יהיו ימים קשים של שקט וריקנות וזה לא דבר פשוט. אל תתנגדי להם. תחווי אותם.

יהיו גם ימים של שמש.

מבטיחה.

אוהבת,

טלי

 

  • טלי אורן משחקת בימים אלה במחזמר "אנני" בתיאטרון ת"א, מככבת במחזמר "בילי שוורץ" של תיאטרון חיפה ומתחילה חזרות למחזמר החדש "צ'פלין"

 

לכל פרויקט המכתב שלא נכתב, גרסת ה-VIP

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד