צילום: שי יחזקאל

שמונה טעויות שאת עושה בטיפוח השיער שלך - ואיך להימנע מהן

מהקצוות השרופים, דרך סירוק על רטוב ועד שימוש בכוחות של הטבע למראה שיער מדהים: מה לעשות ולא לעשות בדרך לשיער מושלם ואיזה שמפו יעזור לך להגיע לשם

סירוק חזק מדי או מיד אחרי האמבטיה כשהשיער רטוב לגמרי עלול לגרום לשבירה של השערה ולמראה שיער עייף ומרוט (צילום: Shutterstock)
סירוק חזק מדי או מיד אחרי האמבטיה כשהשיער רטוב לגמרי עלול לגרום לשבירה של השערה ולמראה שיער עייף ומרוט (צילום: Shutterstock)

1. חופפת במים חמים מדי או קרים מדי

נכון, ממש כיף להתקלח במים רותחים, אבל טמפרטורה קיצונית, רותחת או קפואה, גורמת הלם לסיב השערה, מייבשת אותה ועלולה לגרום לה נזק לטווח ארוך. מים חמים מדי לא מיטיבים גם עור הגוף שלך ומייבשים גם אותו, אבל אם את לא יכולה לוותר על החמימות הזאת, לפחות נסי לחפוף במים פושרים. לא תאמיני איזה אפקט זה יעניק לשיער שלך.

 

2. חופפת חזק מדי ויותר מדי

שתי הפעולות האלה גורמות לגירוי יתר בקרקפת ולפגיעה בהפרשת השומן הטבעי של השיער. אם את בעלת שיער רגיל חפפי יום כן ויום לא ועסי את השיער והקרקפת בעדינות רבה כל האפשר (אם אין לך מספיק "קצף" התיזי מעט מים על השיער). אם לעומת זאת, את נמנית עם בעלות השיער הדק או המתולתל, הסתפקי בחפיפה פעם עד פעמיים בשבוע. לא יותר!

 

3. מסרקת אותו כשהוא רטוב לגמרי

סירוק חזק מדי או מיד אחרי האמבטיה כשהשיער רטוב לגמרי עלול לגרום לשבירה של השערה ולמראה שיער עייף ומרוט. אחרי החפיפה עטפי את השיער במגבת בעדינות והניחי לה לספוג את עודפי המים. לאחר מכן סרקי את השיער בעדינות במברשת שמתאימה לסוג השיער שלך (התייעצי עם הספר שלך לגבי המברשת המתאימה). ובכלל, כדאי שתתרגלי את עיצוב וסידור השיער בעזרת אצבעות הידיים כשהן שטופות ונקיות. כך תחסכי מהשיער שלך שבירה או נשירה מיותרות.

 

4. לא נעזרת בכוחות הנפלאים של הטבע למראה שיער מדהים

כי עם כל הכבוד לקידמה ולטכנולוגיה, אמא טבע כנראה חשבה גם על השיער שלך והצליחה לגדל מתוכה ברחבי העולם לא מעט מרכיבים שיכולים לתרום למראה בריא של השיער שלך. אילו מרכיבים מהטבע כדאי שתמצאי בתכשירים לטיפוח השיער שלך? שמן הארגן העשיר בוויטמין E ובחומצות שומן, חלב הקוקוס העשיר בחומצה לאורית ובחומצה קפרילית, המורינגה עתיר נוגדי החמצון העוצמתיים, תות שדה העשיר בוויטמין C ומנטה התורם לרעננות מתמשכת של עור הקרקפת.

 

רוצה להכיר את האיכויות שלהם יותר לעומק? היכנסי לכאן >>

 

5. לא נפרדת מהקצוות השרופים

אנחנו יודעים, קשה להיפרד מאורך השיער, במיוחד אם היה לך ממש קשה להגיע אליו, אבל אם לא תקפידי על גזירה של הקצוות השרופים אחת לחודשיים-שלושה (תלוי במצב השיער ובעונה) את עלולה לשלם על כך בנשירה בלתי רצויה, ובאופן פרדוקסלי השיער גם יתארך הרבה פחות. למה? כי כשהשערה מתייבשת קשה לה לגדול, השורשים מתפקדים לא כהלכה ובעקבות זאת עלולה גם להתחיל נשירה.

 

6. נסחפת קצת יותר מדי עם הפן והמחליק

"יום שיער רע" הוא אכן רע מאוד, אבל זה לא אומר שאת צריכה לגמור את השיער שלך רק כדי להיראות טוב היום. פעולות חימום חזקות גורמות לשיער להתייבש ולהתפצל עוד יותר, לכן נסי לצמצם את השימוש בפן ובמחליק ככל האפשר (למשל, אספי אותו בצורה יצירתית בימים הרעים שלו). אם את ממש לא יכולה בלי, לפחות נקטי בפעולות פשוטות שיגנו על השיער שלך: השתמשי בתכשיר ייעודי להגנה מפני נזקי חום ויבשי בחום הגבוה לזמן קצר כשאת שומרת על מרחק של עשרה ס"מ בין הפן לשיער.

 

7. לא קוראת את האותיות הקטנות על אריזת השמפו והמרכך שלך

רשימת הרכיבים שמכילים התכשירים לטיפוח השיער והעור שלך חשובה לא פחות, ולמעשה אף יותר, מההבטחות שניתנות באותיות הגדולות. בלא מעט תכשירים יש כימיקלים שלא תרצי לפגוש קרוב כל כך לגוף שלך בגלל נזק אפשרי לבריאות הגוף או השיער שלך. בין המרכיבים האלה נמנים הפראבנים, שמן פראפין וצבעים סינתטיים.

 

רוצה ללמוד עליהם עוד? כדאי לך לקרוא את זה >>

 

8. לא שותה מספיק מים

איך משמעת מים קשורה בכלל לשיער שלך? ובכן, שתיית מים מרובה מלחחת את העור, וכשעור הקרקפת רווי במים מבפנים, גם מראה השיער משתפר והשורשים צומחים רכים וטבעיים.

 

היכנסי ל־Safe Zone

  רוצה לחסוך מעצמך את קריאת האותיות הקטנות שעל תכשירי הטיפוח לשיער שלך? ב-bio:renew Herbal Essences - סדרת השמפו והמרככים החדשה והטבעית שלHerbal Essences, היעדר הכימיקלים מסומן באותיות גדולות בצדה הקדמי של האריזה. התכשירים השונים בסדרה מבוססים על 90% רכיבים המופקים מהטבע ומכילים 0% כימיקלים החשודים כמסוכנים לבריאות, ובהם פראבנים, חומרי צבע ופראפין.

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד