'פספסה בגדול': איך מתמודדי 'לאהוב את אנה' מגיבים על האירוסים שלה?

אנה ארונוב ואייל אלגבי החליטו להתמסד. מה חושבים על כך שאר המתמודדים שיצאו איתה לדייט וקיבלו קטילות? חמישה מהם מדברים - ויש להם הרבה מה להגיד

אנב ארונוב. התארסה עם אייל אלגבי, שאותו פגשה ב"לאהוב את אנה". (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
אנב ארונוב. התארסה עם אייל אלגבי, שאותו פגשה ב"לאהוב את אנה". (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

לפני שלושה שבועות הוכה עולם הבידור בתדהמה: אנה ארונוב התארסה. הסיבה לשוק לא הייתה רק מפני שהבעל המיועד, אייל אלגבי, החל לצאת איתה רק לפני שבעה חודשים, אלא בעיקר כי הזוגיות נולדה בתוכנית ריאליטי.

 

עבור מי שלא עקב: ארונוב (37), שידעה כמה מערכות יחסים משמעותיות בחייה בלי שאף אחת תוביל לחופה, החליטה לחפש אהבה בדרך מקורית – תוכנית ריאליטי. במסגרת התוכנית "לאהוב את אנה" (ששודרה בקשת 12) היא יצאה עם 12 גברים לדייט מצולם, שנותח בהמשך יחד עם הפסיכולוג גבריאל בוקובזה. למרבה ההפתעה, התוכנית הולידה זוגיות אמיתית: ארונוב התאהבה באלגבי (35), מנהל מסעדה. זמן קצר אחרי הצילומים השניים כבר עברו לגור יחד, ועכשיו כאמור הגיעה ההצעה.

 

אבל לעומת אלגבי, שזכה בכל הקופה, קשה שלא לתהות מה קרה עם יתר הגברים שהשתתפו בתוכנית. לא רק שהם היו צריכים לשמוע מארונוב שהיא אינה מעוניינת, אלא גם נאלצו לראות איך היא מסבירה לפסיכולוג שלה מה בדיוק היא לא אהבה בכל אחד מהם. אז האם זה היה שווה? האם זה לא היה מביך? ושאלת השאלות: האם ההשתתפות בתוכנית העלתה להם את המניות בשוק או דווקא הורידה אותן?

 

 

"הרגשתי שהיה אחלה"

אורי חומש (36), רווק, מאמן קרוספיט מרמת־גן

 

אורי חומש. "אחרי התוכנית קיבלתי יותר מ־500 פניות של בחורות שביקשו להכיר אותי" (צילום: דנה קופל)
  אורי חומש. "אחרי התוכנית קיבלתי יותר מ־500 פניות של בחורות שביקשו להכיר אותי"(צילום: דנה קופל)

   

  הדייט של ארונוב עם אורי חומש התחיל בקיר טיפוס בספורטק תל־אביב ונמשך בפיקניק על הדשא לאור בין ערביים. ארונוב התלהבה מהבחור המצודד, אפילו הודתה בפניו שהייתה מתחילה איתו אם הייתה מתאמנת שלו, אבל בפגישה עם הפסיכולוג חשפה שהיא רואה בו לא יותר מ"סחבק". בהמשך הסכימה לצאת עם חומש לדייט נוסף, וכשחומש התארח בדירתה ולא הבין שהיא רומזת לו ללכת, היא חרצה בפניו: "אנחנו בפרידה".

   

  הקטילה של אנה: "זה לא דייט סקסי. אין בו שום מתח מיני".

   

  הצד שלו: "מלהק התוכנית פנה אליי אחרי ששני חברים שלי המליצו עליי", מספר חומש. "בהתחלה חששתי שזה יהיה מביך, אבל אז הבנתי שיש לי יותר סיבות להגיד 'כן'. למרות שאומרים עליי שאני איכותי ונראה טוב, עדיין לא מצאתי זוגיות. בנוסף, מאחר שאני בעל עסק, חשבתי ששיווק ופרסום אף פעם לא יכולים להזיק".

   

  חשבת שיש סיכוי שאתה ואנה תתאהבו?

  "ידעתי שהסיכוי קטן, אבל כשהסתכלתי עליה בהחלט אמרתי: 'וואלה, אם היא לא הייתה סלב, היא לחלוטין הייתה בחורה שהייתי יכול לראות בבר ולהתחיל איתה'".

  "ספגתי ביקורת שלילית. לא הבינו למה המשכתי להישאר אצל אנה, כשכבר היה ברור שהיא לא בקטע. למה נשארתי? בגלל השאפתנות שלי"

   

  איך הרגשת כשראית מה היא אמרה עליך?

  "אני דווקא הרגשתי שהדייט הראשון שלנו היה אחלה. לא ידעתי אם הייתה בו משיכה מינית, כי בהתחשב בפורמט שבו הוא נערך היה קשה לבדוק, אבל לא שללתי את זה כמוה. על הדייט השני ספגתי המון ביקורת שלילית מחברים. הם לא הבינו למה המשכתי להישאר אצלה, כשכבר היה ברור שהיא לא בקטע. למה נשארתי? בגלל השאפתנות שלי. אני פשוט לא אוהב לפרוש באמצע".

   

  אתה מצטער שהופעת בתכנית?

  "לא. אמנם היו תגובות פחות טובות, אבל בעיקר היו הרבה תגובות מפרגנות. אחרי התוכנית קיבלתי יותר מ־500 פניות של בחורות שביקשו להכיר אותי. זה החמיא לי מאוד, למרות שלא עשיתי עם זה כלום. עוד לפני התוכנית יצאתי מהטינדר, בגלל שהרגשתי שמרוב אופציות אני מתבלבל ולא יודע במה לבחור.

  "אולי הדבר הכי טוב שעשתה לי התוכנית הוא שבזכותה הפכתי ליותר ממוקד. כשליהקו אותי, הסבירו לי שאסור לי לצאת עם אף אחת, כי אם אהיה בזוגיות, ההשתתפות כבר לא תהיה רלוונטית. כפיתי על עצמי עוצר למשך שלושה חודשים, ואז, בדייט עם אנה, פתאום נורא התרגשתי. היום אני יודע שעדיף להיות יותר סלקטיבי. במקום לקפוץ מדייט לדייט, אני מעדיף לחכות למישהי שזה באמת מרגיש איתה נכון".

   

  איך מגיבות נשים כשהן שומעות שהשתתפת בתוכנית?

  "זה נורא תלוי. יש כאלה שמתלהבות ומסתקרנות, שואלות 'איך אנה?', 'זה היה אמיתי או מבוים?' מצד שני, יש כאלה שהן יותר מהברנז'ה התל־אביבית, שמנסות להבין למה עשיתי את זה. אבל אני לא מרגיש שזה הוריד לי את המניות. זה לא שהופעתי בתוכנית משלי. במצטבר, הופעתי על המסך 20 דקות. אם כבר, זה רק עשה לי טוב".

   

  היית מופיע בתוכנית המשך: "לאהוב את אורי"?

  "נראה לי שכן. אני חושב שבתוכנית הזו אתה עובר תהליך בריא, שבו אתה יכול לקבל מראה להתנהלות בעולם הדייטים וההיכרויות".

   

  והיא גם יכולה להביא לחתונה, מתברר.

  "מדהים בעיניי שתוכנית טלוויזיה הצליחה ליצור מצב כזה. לא באמת האמנתי שתוכנית כזו תוכל להוליד זוגיות. חשבתי יותר שהיא תיצור בשביל אנה איזשהו תהליך שבזכותו היא תלמד בהמשך להכיר את בן הזוג הנכון. ממש לא ייאמן שזה עבד ככה, אבל אני כמובן רק שמח בשבילה. אני מפרגן לכל אחד שמוצא אהבה".

   

  חושב שתוזמן לחתונה?

  "אין שום סיכוי".

   

   

  "אנה פספסה בגדול"

  נבין שלום שגב (51), רווק, בעל בוטיק מפרדס־חנה

   

  נבין שלום שגב. "לא הייתה אף בחורה שהיססה לצאת איתי בגלל זה" (צילום: אלעד גרשגורן)
   נבין שלום שגב. "לא הייתה אף בחורה שהיססה לצאת איתי בגלל זה"(צילום: אלעד גרשגורן)

    

   נבין שלום שגב הזמין את ארונוב לארוחת ערב בביתו. במקרה שלו, הבית הוא קרוואן. כבר בשנייה שבה ארונוב חצתה את הדלת, היא נראתה מזועזעת – והמצב הידרדר כששגב התעקש לקחת אותה למתחם האמנים הצמוד שבו שוכן הבוטיק שלו, ובעודה יושבת שם התברר לה שכל הנוכחים חיכו לבואה. ארונוב, שנראתה על סף בכי ונעה בחוסר נוחות, החליטה בתוך זמן קצר לסיים את הדייט. אפילו המשפט הפילוסופי של שגב, "יש דברים שאת לא יודעת שאת לא יודעת", לא עזר.

    

   הקטילה של אנה: "ברגע שיש לי מפגשים עם אנשים נורמליים, אז הכל בסדר. זה היה דייט הזוי. ידעתי שזה לא זה, איך שראיתי אותו. גבר בן 51 שגר בקרוואן וזה מספק אותו, זה לא בשבילי".

    

   הצד שלו: "המלהקים של התוכנית הגיעו לעמק חפר וסיפרו לתושבים שהם מחפשים איש מעניין ופנוי", מספר שגב. "מכרה שלי הפנתה אותם לחנות שלי.

   "בהתחלה ביקשתי כמה ימים לחשוב. גרתי הרבה שנים בחו"ל ולא ידעתי מי זו אנה. אחרי שעשיתי עליה גוגל וראיתי שהיא בחורה יפה ואינטליגנטית, הסכמתי".

   "מהרגע שאנה הגיעה אליי, היא לא הפסיקה לשפוט. אני לא רואה את הקרוואן שלי כמשהו נחות. אם הייתה לי בחוץ מכונית ב־מ־וו הייתי נחשב לנורמלי?"

    

   חשבת שיש סיכוי שאתה ואנה תתאהבו?

   "ידעתי שאני והיא חיים בעולמות מקבילים, אבל לא פסלתי את האפשרות. הבנתי שהיא כל הזמן יוצאת עם אנשים מהתעשייה שלה ולא קורה כלום, אז חשבתי שבכוונה מחפשים לה אנשים שונים".

    

   איך הרגשת כשראית מה שהיא אמרה עליך?

   "שהיא פספסה בגדול. מהרגע הראשון שהיא הגיעה אליי, היא לא הפסיקה לשפוט. אני בטח לא רואה בקרוואן שלי משהו נחות. חוץ מזה - מה זה 'נורמלי'? אם הייתה לי בחוץ מכונית ב־מ־וו הייתי נחשב נורמלי?"

    

   אתה מצטער שהופעת בתוכנית?

   "אחרי התוכנית קראתי כל מיני טוקבקים עליי. ראיתי שכינו אותי בכל מיני תארים כמו 'הזוי', אבל הכל בסדר מבחינתי ואני לא מצטער. אני שלם עם מי שאני. אין לי בעיה עם זה שאני קצת שונה. ממש לא".

    

   איך נשים מגיבות כשהן שומעות שהשתתפת בתוכנית?

   "לא הייתה אף בחורה שהיססה לצאת איתי בגלל זה, אם זו השאלה. רוב הבחורות שאני יוצא איתן לא ממש צופות בריאליטי, ככה שרובן בכלל לא ידעו. כשזה הוזכר או כשהראיתי להן קטעים, הן בעיקר צחקו. הן גם אמרו שהיא פספסה אותי, ושאני הרבה יותר נחמד ממה שהיא אפשרה לי להיות".

    

   היית מופיע בתוכנית המשך, "לאהוב את נבין"?

   "בטח, בכיף. זה יכול היה להיות מעניין".

    

   מה אתה אומר על האירוסים של אנה?

   "סחתיין, למרות שאני מודה שהופתעתי. נראה לי קצת מהר, לא? הייתי אומר שיש כאן איזו התלהבות יתרה. אפילו הזוי".

    

   "היה כמו דייט עם האחיין שלי"

   דוד פורטל (35), רווק, יועץ מוניציפלי מאופקים

    

   דוד פורטל. "אמהות יצרו איתי קשר ואמרו לי שהיו שמחות לשדך אותי לבת שלהן" (צילום: אסף פרידמן)
    דוד פורטל. "אמהות יצרו איתי קשר ואמרו לי שהיו שמחות לשדך אותי לבת שלהן"(צילום: אסף פרידמן)

     

    הדייט הראשון של ארונוב ודוד פורטל התקיים במטווח והיה אש. תרתי משמע. ארונוב התלהבה מהבחור שסידרו לה, אף על פי שפורטל הצהיר על עצמו כאדם מאמין והיא בכלל אתאיסטית. ארונוב גם שמחה לצאת עם פורטל לדייט שני. על פי חוקי הפורמט, בשלב השלישי היה עליה לצאת לסוף שבוע עם שני הגברים שהכי מצאו חן בעיניה - פורטל ואלגבי, שאחריו תצטרך לבחור באחד מהם. אלא שברגע האחרון ארונוב החליטה לשבור את החוקים ולנסוע לסופ"ש עם אלגבי בלבד.

     

    הקטילה של אנה: "דוד לא רגשי, הוא אדם של שכל".

     

    הצד שלו: "לפני כשנה הופעתי ברשימת '50 הרווקים הכי נחשקים בישראל' של מאקו", מספר פורטל. "בעקבות זה צלצלו אליי מלהקים של כל מיני תוכניות ריאליטי. בגלל שידעתי שאני רוצה להיכנס לפוליטיקה, הרגשתי שחשיפה לא תזיק ובחרתי ב'לאהוב את אנה'. ידעתי שבניגוד לתוכניות אחרות, זה יסתיים מהר. בכנות: בכלל לא האמנתי שאצטרך לצאת איתה לדייט שני".

     

    אז לא חשבת שיש סיכוי שאתה ואנה תתאהבו?

    "ידעתי לפני כן מי זו אנה, ושהיא בחורה יפה, אבל לא חשבתי שבתנאי האקלים של הדייט באמת יכול להתפתח משהו. הדייט הראשון היה נחמד, הייתה לנו שיחה טובה, אבל באותה מידה זה יכול היה להיות עם האחיין שלי. בדייטים מוצלחים יש כימיה בין גבר לאישה. שם הרגשתי שזה יותר מפגש אינטלקטואלי".

     

    איך הרגשת כשראית מה היא אמרה עליך?

    "זה הפתיע אותי. עד אז לא חשבתי על עצמי ככזה. אני מרוקאי, ובבריכת הגנים שלי יש המון רגש. זה מסוג הדברים שגורמים לך פתאום להבין איך אנשים אחרים קולטים אותך, אבל זה בטח לא הכעיס או ביאס אותי. היה מעניין לדעת שזו האבחנה שלה".

    "הייתה לנו שיחה טובה, אבל בדייטים מוצלחים יש כימיה בין גבר לאישה. שם הרגשתי שזה יותר מפגש אינטלקטואלי"

     

    מצטער שהופעת בתוכנית?

    "התוכנית הייתה אמורה לעלות לשידור בספטמבר, וזה התאים לי, כי זה היה לפני הבחירות לרשויות. אבל בסוף דחו אותה לנובמבר, ואז כבר לא הבנתי למה אני צריך את זה. כשהבמאי עדכן אותי שיש מועד שידור סופי, שאלתי אותו בחצי צחוק אם אפשר לגנוז אותי.

    "בסופו של דבר זו הייתה חוויה משעשעת, וזכיתי להמון תגובות מפרגנות. קיבלתי כמויות אדירות של פניות מבחורות, שכתבו לי: 'אף פעם לא עשיתי את זה קודם, אבל במקרה שלך הייתי חייבת', ואפילו אמהות יצרו איתי קשר ואמרו לי שהיו שמחות לשדך אותי לבת שלהן".

     

    איך מגיבות נשים שאתה יוצא איתן לכך שהשתתפת בתוכנית?

    "שום דבר לא השתנה בחיי אחרי התוכנית, לטוב או לרע. הבחורות שיצאתי איתן אחרי זה היו כאלה שהייתי יוצא איתן גם בלי קשר. אף אחת לא נרתעה כי ראתה או שמעה שהופעתי ב'לאהוב את אנה', ואלה שצפו אמרו לי שיצאתי הכי אותנטי".

     

    מה דעתך על האירוסים של אנה ואייל?

    "זה באמת לא צפוי שמתוכנית ריאליטי ייוולד זוג של ממש. מצד שני, המטרה של אנה הייתה באמת לחפש אהבה, וחלק מהגברים היו לגמרי בהתאם לטייפ קאסט שלה. גייסו עבורה אנשי מקצוע שעשו תחקיר לגברים, ממש כמו השידוכים של פעם. אני בכל אופן מאוד שמח בשבילה וחושב שזה מדהים". 

     

     

    "לא מחשיב את עצמי כבינוני"

    יקי ארביב (34), רווק, בעל בית קפה מבת־ים

     

    יקי ארביב. "בזכות התוכנית כן מצאתי בסוף אהבה" (צילום: יובל חן)
     יקי ארביב. "בזכות התוכנית כן מצאתי בסוף אהבה"(צילום: יובל חן)

      

     יקי ארביב בחר לקחת את ארונוב לדייט ראשון בחוף הים. היא אמנם התלהבה מהאווירה, אבל פחות התחברה לשידוך. היא הסכימה לצאת עם ארביב לדייט שני, אבל כבר לפני כן חרצה שאין מצב שזה יעבוד ביניהם.

      

     הקטילה של אנה: "הוא בחור מקסים, אבל יש לי תותחים יותר כבדים משלו. אני צריכה מעבר לבינוניות".

      

     הצד שלו: "הגעתי לתוכנית בתקווה למצוא אהבה", מצהיר ארביב. "אמרתי: 'וואלה, שווה לי לנסות. המון זמן אני מחפש בת זוג ושום דבר לא יוצא מזה. אז אולי כדאי לי לנסות משהו לא סטנדרטי? לצאת מהקופסה?'".

     "אני מודה שמאוד התאכזבתי. זה לא כיף שמגדירים אותך 'בינוני', ואני בהחלט לא מחשיב את עצמי ככזה. היא גם ממש לא שידרה לי במהלך הדייטים שלנו שזה מה שהיא חושבת"

      

     האמנת שאתה ואנה תתאהבו?

     "קיוויתי. היא מאוד מצאה חן בעיניי מבחינת מראה, וגם עשתה עליי רושם של בחורה אינטליגנטית ואשת שיחה. בדייט הראשון היה מאוד כיף, הכל נורא זרם, ובהחלט רציתי להמשיך לצאת איתה".

      

     איך הרגשת כשראית מה שהיא אמרה עליך?

     "אני מודה שמאוד התאכזבתי. זה לא כיף שמגדירים אותך 'בינוני', ואני בהחלט לא מחשיב את עצמי ככזה. היא גם ממש לא שידרה לי במהלך הדייטים שלנו שזה מה שהיא חושבת. אם היא הייתה אומרת לי את זה פנים מול פנים, אני בטוח שכל הדייט היה מקבל פאזה אחרת, כי אני אדם שמגיב למה שאומרים לו".

      

     אתה מצטער שהופעת בתוכנית?

     "לא. אפשר לומר שבזכות התוכנית כן מצאתי בסוף אהבה".

      

     האהבה שארביב מדבר עליה היא רני, 28, דוגמנית שלומדת קוסמטיקה, שעשתה לו לייק באינסטגרם. "המון בחורות התחילו איתי בעקבות התוכנית", הוא מספר. "בין מבול ההודעות והלייקים הייתה רני, שקפצה לי לעין והייתה בדיוק הטעם שלי. כתבתי לה הודעה: 'איזו מהממת את', ומאז אנחנו ביחד, ומאוד טוב לנו. באמת התאהבתי. אני מרגיש שהתוכנית שלחה לי את בת הזוג שלי".

      

     מה אתה אומר על האירוסים של אנה ואייל?

     "מה, באמת? אנה מתחתנת? וואו, לא ידעתי. אבל אני כמובן מאוד שמח בשבילה. היא השיגה את המטרה שלה".

      

     גם אתה בקרוב עומד להציע?

     "זה בהחלט מתבשל. כמו שאבא שלי אומר: 'מתי שזה זה, יודעים'". 

      

     "אף אחד לא הבין למה היא עשתה מזה כזה עניין"

     יניב מנצורי (43), איש עסקים, גרוש + שלושה מירושלים

      

     יניב מנצורי. "החשיפה לא עשתה לי טוב. מאז שהסתיימה התוכנית נשים לא מפסיקות לפנות אליי" (צילום: מתוך האינסטגרם של yanivmansouri@)
      יניב מנצורי. "החשיפה לא עשתה לי טוב. מאז שהסתיימה התוכנית נשים לא מפסיקות לפנות אליי"(צילום: מתוך האינסטגרם של yanivmansouri@)

       

      יניב מנצורי הזמין את ארונוב לארוחה בדירתו שבמגדל יוקרה ירושלמי. היא התלהבה מהמחווה, אבל פחות מהדירה, שאותה הגדירה "חסרת נשמה". אחרי שמנצורי אמר לה שהוא מעולם לא היה בתיאטרון, ארונוב כמעט נכנסה להלם, ואחרי שהוא הוסיף שהוא לא יודע מי זו פרידה קאלו, היא הרגישה שזהו, הגיעו מים עד נפש, והודיעה שהגיע הזמן לחתוך.

       

      הקטילה של אנה: "לא להיות בתיאטרון זו הזיה מבחינתי. זה מעיד על הערכים התרבותיים של האדם. 65 אחוז מהעולם יודעים מי זו פרידה קאלו. אני לא רוצה להיות עם האחוזים שלא".

      הצד שלו: "הגעתי לתוכנית אחרי שחבר שמכיר את הבמאי אמר לו שהוא חייב ליצור איתי קשר", מספר מנצורי. "בהתחלה סירבתי. בסוף שוכנעתי, כי אמרו לי שזו תהיה חוויה".

       

      חשבת שיש סיכוי שאתה ואנה תתאהבו?

      "לא. מראש ידעתי שאנחנו אנשים שונים שלא משדרים על אותו גל".

      "גרושתי מאוד לא אהבה את זה. היא אמרה לי: 'בטח שהיית בתיאטרון. היינו יחד בברודוויי בניו־יורק, בווסט אנד בלונדון, איך אמרת דבר כזה?'"

       

      איך הרגשת כשראית מה שהיא אמרה עליך?

      "גרושתי מאוד לא אהבה את זה. היא אמרה לי: 'בטח שהיית בתיאטרון. היינו יחד בברודוויי בניו־יורק, בווסט אנד בלונדון, איך אמרת דבר כזה?' אז כן, ברור שהייתי בתיאטרון. הרי כל ילד שרואה הצגת ילדים היה בתיאטרון. מה שכן, באמת לא ידעתי מי זו פרידה קאלו. אף אחד לא הבין למה היא עשתה מזה כזה עניין. יש לי חברים מאוד איכותיים ואף אחד מהם לא ידע מי זו פרידה קאלו. אני לרגע לא מרגיש עם זה רע".

       

      אתה מצטער שהופעת בתוכנית?

      "מצטער מאוד. החשיפה לא עשתה לי טוב. מאז שהסתיימה התוכנית נשים לא מפסיקות לפנות אליי. אני כרגע פנוי, אבל לא מעוניין להכיר בצורה כזו. בסופו של דבר, התוכנית לא עשתה שום דבר שיכול לתרום לחיים שלי. רק רעש מיותר".

       

      איך נשים מגיבות כשהן שומעות שהשתתפת בתוכנית דייטים?

      "יצאתי עם ארבע בחורות מאז, ולאלה שצפו בתוכנית זה לא הפריע בכלל. הן אמרו לי: 'מי זו פרידה קאלו? מה זה השטויות האלה'".

       

      מה דעתך על האירוסים של אנה?

      "שיהיה להם בהצלחה. הייתי מאוד סקפטי לגבי זה שתצא זוגיות מהתוכנית, אבל אני מאוד שמח בשבילה".

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: אורלי גורי)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: אורלי גורי)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד