מור ממן: "כל החיים אני במאבק במשקל, עליתי 32 קילו בהיריון"

מלכת היופי לשנת 2014 מספרת על שנת האימהות הראשונה ("דימוי הגוף משתנה אחרי הלידה"), ומגלה האם תמשיך לדגמן למרות החזרה בתשובה ("לא בגדי ים")

מלכת היופי במיל' מור ממן: "מבחינתי אמונה בקדוש ברוך הוא היא קודם כל אמונה בעצמך" (צילום: ענת מוסברג, רפי דלויה)
מלכת היופי במיל' מור ממן: "מבחינתי אמונה בקדוש ברוך הוא היא קודם כל אמונה בעצמך" (צילום: ענת מוסברג, רפי דלויה)

אל תזלזלו בעמוד האינסטגרם שלכן. להשקיע, חברות. זויות נכונות. תאורה מחמיאה. הנה, למור ממן, מלכת היופי לשנת 2014, האינסטגרם הביא גם אהבה, גם פרנסה, וגם בדרך להפוך אותה לגורו העצמה נשית/דיאטה/לייפסטייל. רק תאמינו בעצמכן. כמוה. "ביוני לפני שנתיים הייתי במצב מאד מבולבל", היא מספרת. "בדיוק נפרדתי מבן הזוג שלי, שהייתי איתו ארבע שנים. היו מחשבות לעזוב את הארץ, לעזוב את הדוגמנות. עליתי במשקל. ואז פרנק, בעלי, ראה תמונה שלי באינסטגרם והתחיל איתי. התקרבנו מאוד מהר. במקביל, התחלתי תהליך של חזרה בתשובה, שעזר לי לחזור לאיזון".

 

מור ממן בערב הזכייה. "אחרי התחרות היו לי מחשבות לעזוב את הדוגמנות" (צילום: אלעד גרשגורן)
  מור ממן בערב הזכייה. "אחרי התחרות היו לי מחשבות לעזוב את הדוגמנות"(צילום: אלעד גרשגורן)
   

   

  פאסט פורוורד לעכשיו - ממן נשואה לפרנק, איש עסקים ממוצא צרפתי, אמא לג'וזף המתוק בן שבעת החודשים ועובדת במרץ על מותג הקוסמטיקה שלה, כשבמקביל היא מנהלת קהל של מעל מאה אלף עוקבות ועונה על שאלות בנושא צניעות, אמונה, אוכל לשבת ודימוי גוף חיובי. "הכל קרה ממש מהר" היא מודה "הוא הציע לי נישואים, התחתנתי, הייתי בהיריון, ילדתי את ג'וזף. לפעמים אני מסתכלת על החיים שלי ולא מאמינה שאני אמא. אני מרגישה שאני חיה בתוך סרט, אבל זה לא הסרט שלי".

   

   

  פורסם בעבר שהתחלת בתהליך של חזרה בתשובה. את עדיין מתחזקת?

  "אני תמיד מתחזקת. מבחינתי זה כמו אורח חיים, כמו דיאטה. בהתחלה לקחתי את זה לקיצונית מחמירה, אבל היום, יחד עם פרנק, אנחנו יותר מתמקדים בפאן הרוחני של זה. אנחנו רוחניים, מקדישים זמן לשבתות שלנו, זה לא מורגש כלפי חוץ. אני מקפידה על השבת, על לבוש צנוע".

   

  הרבה נשים מגיבות להתחזקות הזו ומתייחסות אלייך כמו לגורו.

  "אני לא גורו, מקסימום גורו של אמונה. מבחינתי אמונה בקדוש ברוך הוא היא קודם כל אמונה בעצמך.כשדברים לא הולכים לנו, לדעת שהכל קורה לטובה והכל זה מלמעלה. לא להיות בעצבות, כל היום להיות באמונה. שתדעי שהוא אוהב אותך יותר משאת אוהבת את עצמך. אני רואה מסביבי כל הזמן אנשים נכנסים למרה שחורה ואין על מה. צריך להגיד תודה על מה שקורה לנו יום יום". 

   

   

  מה ההתחזקות למדה אותך?

  "הבנתי שהכל תלוי באיזה משקפיים את מסתכלת על העולם. את יכולה לקום בבוקר ולהיות בבאסה עם מה שיש לך ולקום בבוקר, ולהבין שיש לי הרבה יותר ממה שיש למישהו אחר. מאשר למשהו שאני בוכה עליו. כמו הבריאות שלנו, הפרנסה שלנו. ככה אנחנו רואות את זה. הכל עניין של איך את מסתכלת על החיים".

   

  במהלך ההיריון עלתה ממן שלושים קילו ("אם לא היה בצק בעולם, הייתי יורדת 40 קילו") ואת תהליך ההרזיה והחיטוב שלה היא מתעדת במדיות החברתיות באדיקות. גם בעבר התראיינה וסיפרה על התקופה שהייתה נערה מלאה ועל מאבקיה במשקל. "אני כל החיים שלי סביב זה" היא מודה "מהרגע שהייתי קטנה והורדתי עשרים קילו ואז זכיתי בתחרות ואז עליתי שוב בהיריון. זה כל הזמן סביבי".

   

  מור ממן ואמה, אילנה. "הייתי נערה מלאה ונאבקתי במשקל" (צילום: ישראל יוסף)
   מור ממן ואמה, אילנה. "הייתי נערה מלאה ונאבקתי במשקל"(צילום: ישראל יוסף)

    

   אילו תגובות קיבלת על המשקל?

   "תראי, בהיריון עליתי 32 קילו. את מאמינה? אכלתי הכל. לא יודעת בכלל איך זה קרה במיוחד שעד חודש שישי לא הפסקתי להקיא. עכשיו כבר הורדתי את המשקל הזה בזכות הרבה ספורט, דיאטת הזון. אני מנסה לעשות את זה בצורה מבוקרת.אין מה לעשות, הגוף שלך משתנה אחרי הלידה, דימוי הגוף משתנה. אני גם רואה שזה נושא לדיון בעמוד שלי. כולן מחפשות מישהי שתגיד להן שזה בסדר, שגם לה זה קרה".

    

   את מתכננת להשיק את מותג הקוסמטיקה שלך, זה אומר שעזבת את הדוגמנות?

   "אני לא שוללת חזרה לדוגמנות, אבל זה צריך להיות משהו שיכבד. לא הלבשה תחתונה או בגדי ים, אני רואה את הדברים אחרת היום. אני אישה נשואה ואמא ורוצה דברים אחרים. אני גם מרגישה שיש לי מה להגיד ולעשות מעבר לדוגמנות. אני מתנהלת בקהילה של נשים, מייעצת להן מה להכין לשבת, יש לי מתכונים שאני מעלה כל יום שישי והמון בנות שמכינות את זה, מתייגות אותי. אני סוג של לייף סטייל לנשים וגם עושה הרצאות בנושא".

    

    

   איזה הרצאות?

   "אני מרצה על העצמה נשית. אני עוברת עם נערות בסיכון, בנות שלא מאמינות בעצמן. שהן בטוחות שהעולם בחוץ יקבל אותן אם הן יהיו עם בגדים חשופים ויוכלו לקבל תשומת לב. אני עובדת איתן על העניין הזה. אני מסבירה להן 'אם את רוצה שמישהו יאהב אותך, את צריכה לאהוב את עצמך'. אני גם עובדת איתן ממש חזק על התמודדות מול בריונות ברשת".

    

   ותוכניות לשנה הקרובה?

   "בא לי חופשה מטורפת. ואני ממש מקווה שיהיה היריון נוסף ושהחברה שלי תתפתח. אני לא רוצה לוותר על עצמי, אני עדיין צעירה ורוצה להגשים את עצמי. אם יפתחו עוד דלתות, אקבל אותן בידיים פתוחות". 

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד