בבוקר שלאחר הזכייה בתואר מלכת היופי של ישראל לשנת 2014, קיר הפייסבוק של מור ממן כמעט מתמוטט. מאות הודעות וברכות נכתבו שם וכך זה כמובן גם בטלפון.

מור עצמה עייפה אחרי לילה עם מעט מאוד שינה, אבל זה לא ניכר על פניה היפות והעיניים הירוקות בהירות כתמיד. היא מתכוננת לצילומי שער לאשה הראשון שלה.

עוד עדכונים על הזוכות בדף הפייסבוק שלנו

עם אמא אילנה, שגם היא היתה מלכת יופי. קשר אינטימי (צילום: ששון משה)
עם אמא אילנה, שגם היא היתה מלכת יופי. קשר אינטימי (צילום: ששון משה)

"שער בלאשה", היא אומרת, "זה לא נתפס בכלל. כל כך התרגשתי המתמונות שהתפרסמו עד עכשיו במסגרת התחרות, מהפורטרטים הקטנים האלה. עכשיו שער!".

היא כבר הצטלמה בעבר לעבודות דוגמנות וצעדה על מסלולים. כנערה יפה, ההשתתפות בתחרות היתה חלום ישן שלה ושלה אמא שלה, שגם היא זכתה בעבר בתואר יופי. "ראינו את התחרות בשנה שעברה, ואחריה כולם אמרו לי: 'בשנה הבאה את חייבת להיות שם – בטוח תזכי!'" היא צוחקת.

איך היה ערב התחרות עצמו?

"היה פשוט כיף ועבר מאוד מהר. עליתי עם בטחון, האמת שהייתי בתחושה שאגמור את הערב עם הכתר". מור היתה מהמועמדות המובילות בהימורים בין המשתתפות האחרות בתחרות. כשזכתה החברות קפצו עליה בחיבוקים ופירגונים.

מתמודדת בחן עם שאלות על שלום עולמי

הטלפון שלה שוב מצלצל, מבקשים לראיין אותה לתוכנית בוקר ברדיו. היא מתמודד בחן עם השאלות הצפויות על השלום העולמי ומספרת שוב על ההתמודדות המשפחתית שעברה, כאשר אמה איבדה את הזיכרון בעקבות פציעה.

לקראת התחרות סיפרה: "הגעתי לבית החולים לבקר את אמא והיא לא ידעה מי אני. כעסתי על כל העולם, התחלתי להזניח את עצמי ואחר כך אבא שלי קיבל התקף לב. אבל מהר מאד הבנתי שאין לי ברירה אלא להתרומם.

"מילדת סנדוויץ' מפונקת הפכתי לאחראית, ניקיתי, הכנתי אוכל ולא עשיתי לעצמי הנחות בלימודים. כשסיימתי בהצטיינות ועליתי על הבמה לקבל את התעודה כולם מחאו לי כפיים".

היום הקשר בינה לבין אמא שלה קרוב ואינטימי. כאשר מעלים על הקו גם את אילנה ממן, מור מתאמצת לא לדמוע מהתרגשות.

"לא צריך לרעוב כדי להיראות כמוני"

בתחרות סופר על עוד התמודדות של מור, שהיתה ילדה מלאה ועודף המשקל יצר אצלה בעיות בריאות. יום אחד בגיל 13 החליטה להיפטר מהמשקל העודף, אימצה אורח חיים בריא ומאז היא שומרת על משקל מאוזן.

"אם אני הצלחתי – כל אחת יכולה", היא אומרת בנחישות. את המסר הזה חשוב לה להעביר לציבור גם בעזרת התואר החדש. "אני נתקלת גם בבנות שמתמודדות עם עודף משקל וגם מצד שני בכאלה שהגיעו לאנורקסיה נוראית. לא צריך לרעוב כדי להיראות כמוני".

בעתיד מור מתכננת להיכנס לעסקים, מתעניינת בנדל"ן וגם בעיצוב אופנה עבור נשות עסקים כמו שהיא עצמה מקווה להיות.

יש לך בן זוג?

"לא".

אולי עדיף ככה? פחות מסובך?

"אולי", היא מחייכת, חיוך שבקרוב יתנוסס על שער לאשה, בהפקות אופנה ובכלל. בהצלחה!

על הבמה בתחילת הטקס. "עבר לי מהר" (צילום: ששון משה)
על הבמה בתחילת הטקס. "עבר לי מהר" (צילום: ששון משה)

עם המלכה היוצאת, טיטי איינאו (צילום: ששון משה)
עם המלכה היוצאת, טיטי איינאו (צילום: ששון משה)

הפורטרט הראשון (צילום: ששון משה)
הפורטרט הראשון (צילום: ששון משה)

_____________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: