"קחו אותי, אני פנויה":
איך נמצא השנה אהבה חדשה?

אחרי ה"גוסטינג" ה"מיקבול" והפוליאמוריה שאפיינו את זירת הדייטינג של השנה שעברה, חגית גינזבורג מנסה לנבא מה צופן העתיד, לה ולאחיותה לטינדר

מצד אחד, יש תחושה של אפשרויות בלתי נגמרות, כאילו האהבה שלך מחכה לך מתחת לאפליקציות של פייסבוק, אינסטגרם ואסוס. מצד שני, יש תחושה שמרוב שפע, לא נשאר כלום (צילום: Shutterstock)
מצד אחד, יש תחושה של אפשרויות בלתי נגמרות, כאילו האהבה שלך מחכה לך מתחת לאפליקציות של פייסבוק, אינסטגרם ואסוס. מצד שני, יש תחושה שמרוב שפע, לא נשאר כלום (צילום: Shutterstock)

לפעמים אני מדמיינת את הנכדים העתידיים שלי, ילקוט ועופיון (ככה יקראו לילדים בשנת 2050). מדמיינת אותם משמידים לי את הסלון שגם ככה עשוי כולו מהולוגרמות, ואז נחים רגע ושואלים אותי: "סבתא, איך הכרת את סבא?" התשובה לשאלה הזו משתנה בהתאם לתקופה. לפעמים אני עונה להם: "סבתא הכניסה את הנתונים שלה לאלגוריתם חדשני והוא פלט החוצה את סבא שלכם". לפעמים זה: "סבתא בחרה את סבא מתוך קטלוג של תורמי זרע והוא הגיע בתוך מבחנה", ומדי פעם התשובה היא: "סבתא כבר הרימה ידיים וחשבה שהיא תמות לבד, מוקפת חתולים, אבל אז היא נכנסה יום אחד לבית קפה ושם הוא היה, בחור חתיך, גבוה, שרמנטי עם חיוך מושלם. לידו עמד סבא שלכם".

 

וזה מה שהיא אמרה ב-2018:

חופשייה ומאושרת: איך הפסקתי לפחד והתחלתי ליהנות מהרווקוּת >>

 

כששואלים אותי איך נראה דייטינג בשנת 2019, אני לא יודעת מה לענות. אין לי מושג איך מוצאים היום אהבה. מצד אחד, יש תחושה של אפשרויות בלתי נגמרות, כאילו האהבה שלך מחכה לך מתחת לאפליקציות של פייסבוק, אינסטגרם ואסוס. מצד שני, יש תחושה שמרוב שפע, לא נשאר כלום. השנים האחרונות היו שופעות בביטויים קסומים כמו "גוסטינג" (כשהבחור פשוט נעלם לך, יענו הופך לרוח רפאים) ו"מיקבול" (כשהבחור או את יוצאים במקביל עם אנשים אחרים), וגם השיח על פוליאמוריה הפך לנפוץ יותר (איך אנשים מוצאים שניים או שלושה בני זוג כשאני לא מצליחה למצוא אפילו אחד?).

 

ב־2018 הרגשתי שכולן סביבי, וגם אני בעצמי, מתחילות להתייאש. חגית "היי אני מחפשת זוגיות" גינזבורג (צילום: חגית גינזבורג)
  ב־2018 הרגשתי שכולן סביבי, וגם אני בעצמי, מתחילות להתייאש. חגית "היי אני מחפשת זוגיות" גינזבורג(צילום: חגית גינזבורג)

   

  ב־2018 הרגשתי שכולן סביבי, וגם אני בעצמי, מתחילות להתייאש. המון קבוצות פייסבוק נפתחו ובהן נשים שפכו את הלב על גברים שפגעו בהן, שיחקו איתן ושיקרו להן. הרבה צילומי מסך של הודעות הזויות שגברים שלחו. הרבה סיפורים על גברים שנראו מדהימים בהתחלה, ואז התגלו כאפסים מוחלטים. הרגשתי שבכל רגע חיים אתגר, החיים הכט של הגברים הדושים, יגיח מאחורי הבחור החמוד שהכרתי ויספר לי שהוא למעשה נוכל מתחזה שהונה נשים בכל העולם פלוס את אילנה אביטל. אווירת פחד כללית, שיתוק, טראומה.

   

  יותר הומור, פחות בושה

  ב־2019 כבר יש תחושה של איזה ריסטרט. הרבה מאיתנו הבינו שכדי למצוא אהבה באפליקציה צריך לחפור בתוכה עמוק, ואולי עדיף לחזור לדרכים הישנות ולבקש מחברים להכיר לנו או סתם לצאת לעולם עם תשדורת של "אני פנויה, קחו אותי".

   

  "השנה ייכנסו ביטויי דייטינג חדשים ומרגיזים – Pocketing, שזה כשמישהו שאת יוצאת איתו מסתיר אותך מהקרובים אליו; Prowling – לצאת עם מישהו שנראה לגמרי בעניין ואז הוא מתפייד לאיטו"
  יש גם הרבה יותר הומור והרבה פחות בושה ברווקות: הרחמים העצמיים התחלפו בסאונדטרק של "תנקיו, נקסט" (תודה, אריאנה). חזרנו לפוסטים האלה של "היי, אני חלי, ואני מחפשת זוגיות" שזוכים לאלפי שיתופים. יש הרבה ציפיות מאפליקציית ההיכרויות שפייסבוק צפויה להשיק השנה, כי איכשהו זה מרגיש אמין יותר.

   

  במקביל, ייכנסו גם כל מיני ביטויי דייטינג חדשים ומרגיזים – Pocketing, שזה כשמישהו שאת יוצאת איתו מסתיר אותך מהקרובים אליו; Prowling – לצאת עם מישהו שנראה לגמרי בעניין ואז הוא מתפייד לאיטו, ועוד כמה קסומים כאלה. אז נשאר לנו רק להיות חזקות, אופטימיות ובעיקר – לקנות ויברטור ממש טוב.

   

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד