גל תורן: "אף פעם לא הרגשתי סמל סקס, אבל היה וייב כזה מבחורות"

מצד אחד, הוא מוזיקאי שהפך לסמל סקס. מצד שני, איש משפחה מסור. לרגל העונה החדשה של 'טיול אחרי צבא' , גל מדבר על הניגודים בחייו, משבר גיל ה-40 ו-MeToo

גל תורן. "לא פשוט להיות גבר כיום" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: קרן נפתלי)
גל תורן. "לא פשוט להיות גבר כיום" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: קרן נפתלי)
גל תורן מתראיין לשער "לגבר". לחצו Play לצפייה בסרטון

במהלך צילומי העונה השנייה של הדוקו־ריאליטי "טיול אחרי צבא" נקלעו פבלו רוזנברג וגל תורן לקרב יריות אמיתי, כזה שכמעט החזיר אותם הביתה. זה קרה בריו דה־ז'נרו שבברזיל, באזור שנקרא בפי המקומיים "קראקלנד". "ידענו שהפעם אנחנו נוסעים למקום מסוכן ממש", מתאר גל תורן. "בהתחלה נזהרנו, אבל אחרי כמה ימים ההפקה שחררה קצת, וככה הגענו לרחוב שיש בו דוכנים של קראק שנמכר בשני שקלים למנה, כמו שמוכרים ירקות בשוק. אנשים הסתובבו מחוקים לגמרי, ופתאום התחילו יריות. ברחנו משם ואמרנו להפקה, 'הלו, אנחנו לא איתי אנגל. טיול טיול, אבל לא בכל מחיר'".

"הגענו לרחוב שיש בו דוכנים של קראק. אנשים הסתובבו מחוקים לגמרי, ופתאום התחילו יריות. ברחנו משם ואמרנו להפקה, 'הלו, אנחנו לא איתי אנגל. טיול טיול, אבל לא בכל מחיר'"

 

בעונה הראשונה טיילו רוזנברג־תורן בהודו ובצפון תאילנד, והפתיעו עם רייטינג נאה וזכייה בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2017. בקרוב הם חוזרים עם עונה חדשה (כאן 11, רביעי, 21:00), הפעם בעקבות המטייל הישראלי בדרום אמריקה: ברזיל, פרו ובוליביה. הצילומים היו, כאמור, סוערים למדי. השניים נתקלו בסוחרי סמים חמושים, פגשו בחיות טרף באמזונס, השתתפו בטקסי פולחן שמאניים, התגוששו בזירות היאבקות, אילפו סוסי פרא וטעמו מבשר תנינים, קופים, שרקנים, נמלים וחולדות. "הבנו די מהר שחלק חשוב מהקסם של התוכנית הוא שאנשים מרגישים שהם יוצאים איתנו לטיול. מהבחינה הזאת, קיבלנו החלטה שעושים מה שצריך", מספר תורן. "זו החלטה משחררת ־ אנחנו זורמים וזהו. כשהתארחנו אצל בני שבט באמזונס והגישו לנו לשולחן את הדברים האלה, לא היה ספק שאנחנו טועמים".

 

פבלו אמר עליך שאתה אדם בלתי מסופק, כזה שגם כשטוב לו הוא אומר 'כן, אבל...'".

"צריך לשים את זה בקונטקסט. הספקנות וחוסר שביעות הרצון שלי מתבלטים ליד פבלו, כי הוא תמיד שמח בחלקו. אז כן, אני חופר בתוך עצמי, אני תמיד בחששות, אני לא סומך ואני מלא בביקורת, אבל זה יוצא מודגש יותר לידו".

 

הופתעת מהבאז סביב התוכנית?

"לא, ראיתי היופי של הדבר הזה ודווקא מזה חששתי. אמרתי לעצמי, 'מה אני צריך שכל העולם יראה את זה?' וכשאנשים אמרו לי 'קיבלת ג'וב בן זונה, שיחקת אותה', עניתי 'כן, אבל...'. רק עכשיו אני מתחיל להגיד 'וואלה, פאקינג שיחקתי אותה'".

 

עם פבלו רוזנברג ב"טיול אחרי צבא". "הספקנות וחוסר שביעות הרצון שלי מתבלטים ליד פבלו, כי הוא תמיד שמח בחלקו" (צילום: יוני סמש)
  עם פבלו רוזנברג ב"טיול אחרי צבא". "הספקנות וחוסר שביעות הרצון שלי מתבלטים ליד פבלו, כי הוא תמיד שמח בחלקו"(צילום: יוני סמש)

   

  סומכת עליך, מותק

  תורן הוא בכלל זמר, כותב ומלחין, סולן להקת הרוק־פאנק מרסדס בנד. עם זאת, הוא מוכר יותר בזכות הסרטים וסדרות הטלוויזיה המצליחות שבהן כיכב. ראיתן אותו בין היתר בסדרות "תעשה לי ילד", "נויורק", "המדרשה", "להרוג את הסבתא", "המיוחדת", "לצבי יש בעיה" (שעלתה בימים אלה לעונה שנייה ברשת 13), "האחיות המוצלחות שלי" וכאמור, "אורי ואלה".

   

   תורן מפוצץ בכריזמה, ונראה כמי שהכל קרה לו במקרה. המשחק הנונשלנטי, הקריירה האקלקטית והתפקידים הקבועים של גבר ילדותי שמרוכז בעצמו, גרמו לרבים לחשוב שזו לא הדמות, שזה לגמרי הוא. התפקיד הראשון והמכונן של חייו היה בסדרה "תעשה לי ילד" שכתבה התסריטאית שירלי מושיוף, שבה גילם את דמותו של רם, הסולן הסטלן של להקת "ההסתדרות", שחי על הקצה ומתעלל בחברה שלו ובעולם כולו. תורן נזכר: "זה התחיל כששירלי פנתה אליי במסגרת התחקיר לסדרה. היא רצתה להבין איך זה להיות בלהקה. בהמשך, היא והבמאי, יובל שפרמן, ביקשו שאכתוב מוזיקה לסדרה ואאמן את השחקנים, אבל בפגישה הראשונה קלטתי שיהיה קל יותר ללמד מוזיקאים לשחק מאשר ללמד שחקנים לנגן. נראה לי מגוחך לעשות כאילו מנגנים, ישר רואים שזה לא אמיתי. אז אמרתי להם 'אנחנו נעשה את זה', והתברר שהתפרצתי לדלת פתוחה.

  "התקשרתי לאשתי ואמרתי לה, 'תשמעי, השורה הראשונה בתסריט זה פנים, שירותי מועדון, זיון מאחור. עכשיו זה השלב שבו את יכולה להגיד לי לרדת מזה'. היא בלעה הרבה רוק ואמרה 'אני סומכת עליך, מותק'"

  "כשקיבלתי את התפקיד התקשרתי לאשתי ואמרתי לה, 'תשמעי, השורה הראשונה בתסריט זה פנים, שירותי מועדון, זיון מאחור. עכשיו זה השלב שבו את יכולה להגיד לי לרדת מזה'. היא בלעה הרבה רוק ואמרה 'אני סומכת עליך, מותק'. אני לא יודע לומר אם היא הצטערה אחר כך, אבל בטוח שהיו שם רגעים שגרמו לה להתגרד".

   

  גם אתה כוכב של להקת רוק. כמה רם מהסדרה הוא אתה?

  "אין קשר, אבל לא נראה לי שיכולתי לעשות תפקיד כזה אם לא הייתי קצת כזה. בואי נאמר שהייתה לי הבנה עמוקה לדמות, ושזו הייתה דמות שנויה במחלוקת, שבהחלט גרמה לאנשים להאמין שזה באמת אני. היו אנשים שאמרו לי 'ראיתי את התוכנית שעשו עליך', הם היו בטוחים שמדובר בדוקו. הדהים אותי שהפכתי למבוקש בעקבות התפקיד, ואני לא מדבר רק על בנות. גיליתי שיש נשים שחושקות דווקא בבחורים רעים".

   

   

  במרסדס בנד. "הייתי צריך להגיד ללהקה 'אין בחורות יותר בחדר ההלבשה" (צילום: נמרוד גלקמן)
   במרסדס בנד. "הייתי צריך להגיד ללהקה 'אין בחורות יותר בחדר ההלבשה"(צילום: נמרוד גלקמן)

    

   הפכת להיות סמל סקס בעקבות הסדרה?

   "אף פעם לא הרגשתי סמל סקס, אבל היה וייב כזה מבחורות. בתקופה שזה התפרץ היה שיטפון, הייתי צריך להגיד ללהקה 'אין בחורות יותר בחדר ההלבשה, תרחיקו את הדבר הזה ממני'. אשתי כבר הייתה בהיריון ראשון, ידעתי את המקום שלי ולא ניצלתי את זה. הסיוט הגדול שלי הוא לחיות בשקר, להסתיר, מראש ידעתי שאין לזה סיכוי. יש לי משהו חזק מאוד בבית, אז אני מצמצם לאפס את האפשרות שמשהו יקרה, ונתקלתי בנשים בלי הרבה בושה. זה לא שסבלתי נורא, זה די מלטף את האגו, אבל יש חששות לצד זה. אתה לא יודע מתי תהיה חלש ותתפתה".

   "כמעט כל הנשים שאני מכיר, משהו כמו 90 אחוז, עברו הטרדה או תקיפה מינית. האנושות צריכה לרפא את עצמה. Me Too זה סוג של כימותרפיה, הורגים תאים, גם בריאים, בשביל לרפא את הגוף"

    

   וזה עוד היה לפני עידן #Me Too.

   "כמעט כל הנשים שאני מכיר, משהו כמו 90 אחוז, עברו הטרדה או תקיפה מינית. האנושות צריכה לרפא את עצמה, וזו תקופה לא נעימה לאף צד. #Me Too זה סוג של כימותרפיה, הורגים תאים, גם בריאים, בשביל לרפא את הגוף. לדעתי הגברים צריכים לעשות חשבון נפש ולהיות סובלניים לתנועה הזאת. לא פשוט להיות גבר כיום. יש איום תמידי, אתה לא יכול לדעת מאיפה זה יבוא. אם עשית משהו כזה, שב בבית וחכה שזה יגיע אליך, ואם לא עשית כלום, זה גם יכול להגיע".

    

   איך אתה שומר על עצמך מפני זה?

   "אני לא משדר, אני מתרחק כמה שאפשר. במקצוע הזה קשה שלא לפתח רגשות כלפי הפרטנרית שלך למשחק או לעבודה, וזה עלול להידרדר. אני חושב שהטיפול בתופעה הזאת אלים, אבל במציאות שיש לנו אין טיפול אחר. בסופו של דבר אני אבא לשלוש בנות, והמחשבות על מה יהיה איתן בעתיד מטרידות אותי".

    

   עם האישה, קרן, ושלוש הבנות (צילום: מתוך האינסטגרם של hochmakaren@)
    עם האישה, קרן, ושלוש הבנות(צילום: מתוך האינסטגרם של hochmakaren@)

     

    אני עדיין חתרני

    התדמית של הבאד בוי עם הסקס, סמים ורוקנרול, מתנפצת כשמגיעים אליו הביתה, בית רחב ידיים עם גינה נאה בשכונת תל ברוך בתל־אביב, שבה הוא חי עם אשתו קרן חכמה (44) ושלוש בנותיהם: אילי (12), ניאה (תשע) וראני (שלוש). הם הכירו לפני 18 שנה במסדרונות מחלקת הפרומו של "קשת", שבה הוא עבד כמעצב פסקול והיא כבמאית. חכמה נחשבת לבמאית קליפים ופרסומות מובילה, וביימה בין היתר את הקליפ לשיר "טוי" של נטע ברזילי, שנחשב לקליפ הישראלי הנצפה ביותר בכל הזמנים. "עבדנו משמרות ארוכות", נזכר תורן, "הייתה התקרבות, אבל היה לה חבר, אז לא יצאתי לציד. בסוף הקשר בינינו הגיע לרמת אינטנסיביות כזאת, שהיה לה ברור שהיא צריכה לשחרר את הבחור".

    "יש משהו ברוקנרול שכאילו בא לבעוט בדלי ושהכל על הזין. אז לחיות בתוך הרכבת הרים הזאת, לשתות כל היום, לעשות סמים, בחורות, זה מעייף. מתישהו זה נגמר"

     

    אני מסתכלת סביבי ורואה שהבורגנות הפילה גם אותך.

    "אין לי מה לומר להגנתי, חוץ מזה שאני גם וגם: גם בעד הרוקנרול, עם כל המשתמע מזה, וגם בעד הנוחות שמתבקשת עם הגיל. הרבה יותר נוח לי כיום. זה לא שאני קם בבוקר ואומר לעצמי שאני רוקיסט, אבל אני עדיין חתרני ובועט".

     

    "הסיוט הגדול שלי הוא לחיות בשקר, להסתיר" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: קרן נפתלי)
     "הסיוט הגדול שלי הוא לחיות בשקר, להסתיר"(צילום: רונן פדידה, סטיילינג: קרן נפתלי)

      

     אמרת פעם שלהיות רוקיסט זה מעייף.

     "יש משהו ברוקנרול שכאילו בא לבעוט בדלי ושהכל על הזין. אז לחיות בתוך הרכבת הרים הזאת, לשתות כל היום, לעשות סמים, בחורות, זה מעייף. מתישהו זה נגמר".

      

     אז בסוף כל רוקיסט יש שלוש בנות ומשכנתה?

     "כן, לגמרי. אי־אפשר לבעוט לנצח. מתישהו צריך לקבל את השיטה".

      

      

     • הראיון המלא עם גל תורן מפרסם במוסף "לגבר" החדש, המצורף חינם לגליון "לאשה", השבוע בדוכנים

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד