הזוכים בפרסי האופנה של משרד התרבות: שמות המעצבים נחשפים

ל-Xnet נודע כי במענקים על סך כ-30 אלף שקל כל אחד זכו המעצבים רונן חן, שחר אבנט ואלירן נרגסי. הזוכה בפרס מפעל חיים: מעצב האופנה גדעון אוברזון. פרסום ראשון

Xnet אופנה

|

16.12.18 | 18:50

הזוכה בפרס מפעל חיים על סך 49,560 שקל: גדעון אוברזון (צילום: איתי סיקולסקי)
הזוכה בפרס מפעל חיים על סך 49,560 שקל: גדעון אוברזון (צילום: איתי סיקולסקי)
קולקציית החורף של רונן חן, זוכה בפרס למעצב אופנה על סך 30 אלף שקל (צילום: דודי חסון)
קולקציית החורף של רונן חן, זוכה בפרס למעצב אופנה על סך 30 אלף שקל (צילום: דודי חסון)
שמלות כלה של שחר אבנט, זוכה בפרס על סך 30 אלף שקל (צילום: מיכל חלבין)
שמלות כלה של שחר אבנט, זוכה בפרס על סך 30 אלף שקל (צילום: מיכל חלבין)

חודשיים של תהיות הגיעו לסיומם היום, כשהמעצבים רונן חן, שחר אבנט, אלירן נרגסי וגדעון אוברזון קיבלו הודעה רשמית ממשרד התרבות והספורט על זכייתם בפרסי האופנה, כך נודע ל-Xnet. שלושת הראשונים, כולם בוגרי שנקר, זכו בפרס למעצבים עם ניסיון מוכח של לפחות שלוש שנים, הפועלים בישראל ומייצרים שתי קולקציות בשנה המוצעות למכירה – בסך 30 אלף שקל כל אחד; ואילו אוברזון זכה בפרס מפעל חיים על סך 49,560 שקל, המוענק למעצב אופנה עם 35 שנות ותק. 

 

רונן חן אישר את הפרטים ומסר בתגובה: "אני מאוד שמח ונרגש מהזכייה. כמעצב הפועל בארץ, אני נהנה לשאוב את השראותיי מהנוף המקומי והאנושי. הקולקציות שלי מצליחות לתת מענה ייחודי ומיוחד בין כל הרשתות הפועלות בארץ וגם בחו"ל. אני פועל ביחד עם מערך עובדים מגובש - החל מצוות הסטודיו, המטה ועד המוכרות בחנויות, ואני גאה גם בזה שאני מצליח לייצר מגוון מקומות עבודה".

 

"אני מאוד שמח ונרגש מהזכייה. כמעצב הפועל בארץ, אני נהנה לשאוב את השראותיי מהנוף המקומי והאנושי". רונן חן
  "אני מאוד שמח ונרגש מהזכייה. כמעצב הפועל בארץ, אני נהנה לשאוב את השראותיי מהנוף המקומי והאנושי". רונן חן

   

  "האמת שהייתי באמצע יום עבודה כששמעתי על הזכייה והייתי נורא מופתעת", אומרת ל-Xnet המעצבת הצעירה שחר אבנט, שהתפרסמה השנה כשהלבישה את ביונסה. "הזכייה משמחת ומרגשת אותי מאוד. מחמם את הלב שיש הכרה במה שאני עושה ממשרד התרבות והספורט. התעשייה שלנו היא Low Tech ואנחנו מתעסקים עם חומרים יקרים, לכן קשה למעצבים לעמוד על הרגליים ויש צורך משמעותי בתחום האופנה במענקים מסוג זה, שנותנים לענף הזדמנות להתפתח ולצמוח בארץ. אני חושבת שישראל צריכה להיות מעצמה עולמית בענף האופנה. הזכייה משמחת אותי באופן אישי, אבל גם מכיוון שיש הכרה בענף שלנו מצד הממשלה".  

   

  "אני חושבת שישראל צריכה להיות מעצמה עולמית בענף האופנה". עיצוב של שחר אבנט בשבוע האופנה בתל אביב (צילום: אורית פניני)
   "אני חושבת שישראל צריכה להיות מעצמה עולמית בענף האופנה". עיצוב של שחר אבנט בשבוע האופנה בתל אביב(צילום: אורית פניני)

    

   אלירן נרגסי אישר גם הוא את הפרטים ומסר: "אני שמח ונרגש לקבל את הפרס, אני רוצה להודות לחברי ועדת השיפוט שבחרו בי לזוכה. כמו כן, אני רוצה להודות לשרת התרבות מירי רגב על היוזמה החדשה לעידוד תעשיית האופנה המקומית והמעצבים הצעירים שבהחלט זקוקים לתמיכה זו מצד המדינה, בתקווה שתמיכה זו תורחב בשנים הבאות".

    

   "אני שמח ונרגש לקבל את הפרס, אני רוצה להודות לחברי ועדת השיפוט שבחרו בי לזוכה". אלירן נרגסי (צילום: ערן אבן)
    "אני שמח ונרגש לקבל את הפרס, אני רוצה להודות לחברי ועדת השיפוט שבחרו בי לזוכה". אלירן נרגסי(צילום: ערן אבן)

     

    את תגובת גדעון אוברזון לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הכתבה.  

     

    כפי שדיווחנו כאן, פרסים אלה ניתנים לראשונה השנה כחלק מסיוע לענף האופנה שעליו הצהירה שרת התרבות והספורט מירי רגב, במסגרת חגיגות ה-70 לישראל. עם זאת, הקול קורא שהודיע על הפרסים לא הגיע לרבים מהמעצבים הפועלים בארץ, שגילו על האפשרות להגיש מועמדות ברגע האחרון או לאחר שההרשמה כבר הסתיימה. כך, למשל, בוגרי המחלקות לאופנה בבצלאל ובויצו חיפה לא ידעו על דבר הפרס.  

     

    בשבוע שעבר חשפנו כי חברי הוועדה שמונתה לבחור את הזוכים בפרסי האופנה של משרד התרבות הם המעצבים אלון ליבנה ויובל כספין, וראשת המחלקה לאופנה בשנקר לאה פרץ. ממשרד התרבות נמסר לנו אז כי "21 מעצבים הגישו מועמדותם לפרסי המעצבים בתחום האופנה וארבעה מועמדים הגישו מועמדותם לפרס מפעל חיים". עוד נמסר כי "במסגרת אירועי ה-70 יתקיים בחודש מרץ אירוע מחווה לתעשייה הישראלית בתחום האופנה. הפקת האירוע והמכרז נמצאים בשלבי עבודה וטרם נסגרו. שמות הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט למעצבים בתחום האופנה יפורסמו כמקובל לפני האירוע או במהלכו".

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד