הנסיכים והעדשה: מה קורה היום עם דוגמני העבר הגדולים של ישראל?

הם הצטלמו עבור המעצבים המובילים בעולם וצעדו על המסלולים הכי נחשבים. במה הם עוסקים עכשיו, והאם הם מתגעגעים לקריירה הזוהרת של פעם?

ירון פינק, הדוגמן הישראלי המצליח בעולם. "אני עדיין מופיע על מסלולי התצוגה במילאנו, בגיל כמעט 60. מחמיא לי שמעצבים כמו דולצ'ה וגבאנה עדיין לוקחים אותי לקמפיינים שלהם" (צילום: מתוך המגזין Men's Precious)
ירון פינק, הדוגמן הישראלי המצליח בעולם. "אני עדיין מופיע על מסלולי התצוגה במילאנו, בגיל כמעט 60. מחמיא לי שמעצבים כמו דולצ'ה וגבאנה עדיין לוקחים אותי לקמפיינים שלהם" (צילום: מתוך המגזין Men's Precious)

איתי אטיאס: "אני מרגיש טוב יותר עם עצמי היום"

 

איתי אטיאס. בן 39, בעלים של חברה, גרוש ואבא לשתיים (צילום: אביגיל עוזי)
  איתי אטיאס. בן 39, בעלים של חברה, גרוש ואבא לשתיים(צילום: אביגיל עוזי)

   

  אז: דוגמן־על בינלאומי. כיהן בין היתר כדוגמן הבית של ורסאצ'ה, הצטלם עם קייט מוס וג'יזל, צעד בתצוגות וכיכב בקמפיינים עבור שורה של מותגי־על.

   

  היום: בן 39, בעלים של "אובססיב", חברה למסחור חזותי, גרוש ואבא לעלמה בת ה־12 ולרוני בת התשע, גר בתל־אביב.

   

  ההתחלה: בגיל 16, אז עזב את שדרות ויצא לדגמן בארצות הברית ובאירופה. "הייתי ילד פרא אדם מהעיירה שדרות, ופתאום אני חי באמריקה, דוגמן הבית של ורסאצ'ה, עושה קמפיינים, מכיר אנשים ולא מבין את משמעות הדברים. היה איזה ערב שהטיסו אותי אל מאחורי הקלעים בהופעה של U2, ושם ניגש אליי בחור נמוך עם קפוצ'ון ונתן לי צ'פחה. זה היה בונו בכבודו ובעצמו. ככה זה נמשך עשור, אבל לא הרגשתי שייך לזה אף פעם".

   

  נקודת השיא: "הצטלמתי להפקת אופנה עם דוגמנית־העל ג'יזל ולמגזין פלייבוי".

   

  הפרישה: בגיל 26. "כבר 13 שנים שאני מחוץ לעניינים. פרשתי כדי להוכיח שאני לא רק בחור יפה, אלא שיש בי משהו מעבר. כיום זה נראה לי מגוחך, לא צריך היה להוכיח שום דבר לאף אחד. פרשתי בשיא, אחרי שהוצאתי את הספר 'איתי אטיאס', שכלל תמונות שצילמו דיוויד לה שאפל וברוס וובר".

   

  תובנות מימי התהילה: "הדוגמנות היא אבן יסוד בחיי. הייתי נורא טוב בזה. המצלמה מילאה אצלי צורך רוחני, שמה אותי במרכז, נתנה לי את מלוא תשומת הלב. מצד שני, אני מרגיש טוב יותר עם עצמי היום. יש לי את כל מה שאני צריך. יש לי את עצמי. אז היה לי כאילו הכל, אבל לא היה כלום".

   

  אחרי הפרישה: "אחרי שדגמנתי לחברת האופנה 'כאוס' שכנעתי את הבעלים לקחת אותי לתפקיד סמנכ"ל השיווק של החברה. כשהחברה נסגרה פתחתי את החברה שלי, שעוסקת בקידום מכירות בנקודות המפגש עם הלקוח".

   

  דור העתיד: "עלמה שאלה אותי היום 'מה, היית מצליח כמו ברק שמיר?' אז שאלתי אותה 'מי זה מרק שמיר?' כבר אין לי מושג. הקטנה רוצה לדגמן אבל זה לא נראה לי מתאים. אני מאמין שאחת מהן תדגמן באיזשהו שלב, כי הן יפהפיות. האבהות היא תפקיד חיי, זה גורם לי להיות מאושר".

   

  שגרת טיפוח: "ממש אין לי. אני עושה ספורט ואני כן לובש מותגים − חשוב לי להיראות טוב".

   

  בחזרה לפלאשים: "אני מקבל לא מעט הצעות להשתתף בתוכניות כאלה ואחרות. זה נראה לי פח אשפה. לא מעניין. אני חרדתי ומעדיף שלא יכירו אותי ולא ידעו מי אני".

   

  איתי אטיאס בימי הזוהר. "היה לי כאילו הכל, אבל לא היה לי כלום"
   איתי אטיאס בימי הזוהר. "היה לי כאילו הכל, אבל לא היה לי כלום"

    

    

   ירון פינק: "אני עדיין מופיע על מסלולי התצוגה במילאנו"

    

   ירון פינק. מטפל הוליסטי ועדיין מדגמן, גרוש בזוגיות, אב לשלושה וסב לנכד (צילום: מתוך המגזין Men's Precious)
    ירון פינק. מטפל הוליסטי ועדיין מדגמן, גרוש בזוגיות, אב לשלושה וסב לנכד(צילום: מתוך המגזין Men's Precious)

     

    אז: הדוגמן הישראלי המצליח בעולם . כיכב בקמפיינים לשורה של מותגי־על, וכבש אינספור תצוגות ושערי מגזינים.

     

    היום: בן 58, מטפל הוליסטי ועדיין מדגמן. גרוש בזוגיות, אב לשלושה וסב לנכד, גר בראשון־לציון.

     

    ההתחלה: בגיל 17. "הכוריאוגרפית רנה שיינפלד ראתה אותי מתאמן בג'ודו במתנ"ס שבו היא הופיעה, וסיפרה לי שחבר צלם שלה מחפש דוגמן. הקמפיין הראשון שלי היה לחברה שקראו לה 'בגד-עור'. הייתי ילד טבע שגדל במושב. להצטלם עם הדוגמניות המפורסמות של התקופה - חלי גולדנברג וקיטי ממון - היה עבורי מדע בדיוני".

     

    הקריירה: "הצלם המפורסם הרבּ גרין הימר עליי לקמפיין של ז'אנפרנקו פרה, שבעקבותיו נבחרתי להופיע על שער 'ווג'. אלה שתי העבודות שהפכו אותי לדוגמן־על. אחריהן עבדתי עם בתי אופנה כמו ארמאני, ורסאצ'ה, דונה קארן, גאפ והרמס, והצטלמתי לצד קלאודיה שיפר, כריסטי טרלינגטון ועוד. חייתי בפריז וטסתי ל־17 עבודות בחודש".

     

    נקודת השיא: "השיא שלי הוא להתבגר טוב. היום אני עדיין מצטלם, ומופיע על מסלולי תצוגה במילאנו, בגיל כמעט 60, לצד חבר'ה בני 20. הקריירה שלי נמשכת מעל ל־40 שנה, 27 שנים מתוכה מחוץ לישראל. מחמיא לי שמעצבים כמו דולצ'ה וגבאנה עדיין לוקחים אותי לקמפיינים שלהם".

     

    היום: "יש לי הסמכה בשיאצו, דיקור ובמדעי היציבה. גרתי בקנדה 14 שנה והיה לי שם בית ספר לשיאצו יפני. היום אני עובד בארץ, מטפל בבעיות גב ומחנך אנשים איך להשתמש בגוף שלהם. בשנה הבאה אני ובת זוגי נפתח ספא יפני מסורתי במלון בוטיק בזכרון־יעקב".

     

    שגרת טיפוח: "אני חושב שמי שמרגיש טוב נראה טוב. אני קם בבוקר בשעה חמש וחצי, עושה מדיטציה, מביט על הזריחה, מחבק את בת זוגי ומתחיל את היום".

     

    דור העתיד: "קרה שהילדים שלי הצטלמו איתי, ואני חושב שזו הייתה עבורם חוויה חיובית".

     

    במבט לאחור: "אני לא מתחרט על שום דבר. היו לי חיים מדהימים והם עדיין כאלה. אחרי שנים שהצטלמתי, חשוב לי לתרום לאנושות. אני מטפל כשליחות, כדי לדעת שעשיתי משהו טוב בעולם הזה".

     

    ירון פינק מדגמן בצעירותו. "היו לי חיים מדהימים" (צילום: גדי דגון)
     ירון פינק מדגמן בצעירותו. "היו לי חיים מדהימים"(צילום: גדי דגון)


      

     יאיר מרטון: "היינו קבוצה של דוגמנים ישראלים שרצו ממדינה למדינה"

      

     יאיר מרטון. בן 43, בעלי משרד ליחסי ציבור, נשוי לשירלי ואב לשנתיים (צילום: שאול גולן)
      יאיר מרטון. בן 43, בעלי משרד ליחסי ציבור, נשוי לשירלי ואב לשנתיים(צילום: שאול גולן)
       

       

      אז: דוגמן־על בינלאומי בסוף הניינטיז ותחילת המילניום. דגמן בין היתר עבור ורסאצ'ה, קלווין קליין, ג'יבנשי, ראלף לורן, הארלי דיווידסון ופייר קארדן.

       

      היום: בן 43, בעלי משרד ליחסי ציבור וחברה להדרכת לחימה. נשוי לשירלי ואבא לליעם בן החמש ולמילאן בת השנתיים, גר בפתח־תקווה.

       

      ההתחלה: בגיל 14. "הצטלמתי לקמפיין לתכשיר השיער 'סאן אין', שכלל גם צילומים על יומני נוער והוביל להרבה שנים רותחות בארץ. אחר כך עבדתי בחו"ל במשך כשבע שנים, הייתי על הרבה שערים, וצעדתי בתצוגות בניו־יורק, מילאנו, ברצלונה, גרמניה, יוון וטוקיו. היינו אז קבוצה של דוגמנים ישראלים שרצו ממדינה למדינה: זוהר ליבה, אנחל בונני, דודי בלסר ואיתי אטיאס. היינו זולנדר. הכי זולנדר".

       

      נקודת השיא: "הייתי דוגמן תחתונים של המון מעצבים, כולל ורסאצ'ה וז'אן פול גוטייה, אבל תמיד אזכור את עבודת הדוגמנות הבינלאומית הראשונה שלי, עבור קלווין קליין. אחר כך הצטלמתי לקמפיינים עם מייק טייסון וקלאודיה שיפר, ועשיתי דברים שבדיעבד אני חושב 'וואו, היה מטורף', אבל בזמן אמת הייתי די אדיש אליהם".

       

      הפרישה: "בגדול פרשתי. חייבים לומר בזמן 'היה מגניב' וזהו. עם זאת, נבר סיי נבר".

       

      מאז הפרישה: "בימי ניו־יורק התחלתי לעבוד במשרד יחסי ציבור קטן. כשחזרתי לארץ פתחתי משרד יח"צ ועבדתי כיועץ פרלמנטרי של חברי הכנסת יואל חסון, זאב בילסקי ורונית תירוש. כיום אני בעלים של משרד בוטיק ליחסי ציבור, מומחה בניהול משברים ומתמחה בקידום סטארט־אפים, אפליקציות וחברות הייטק. יש לי גם חברה להדרכת לחימה, הייתי יועץ הלחימה בשתי העונות של 'פאודה', ובימים אלה אני עובד על סדרת מתח שוודית שמצולמת בין היתר בארץ ובירדן".

       

      תובנות מימי התהילה: "אני אסיר תודה על המזל שהיה לי".

       

      גם כיום חשוב לך להיראות טוב? "רק בשביל אשתי. אני שומר על עצמי, אוכל נכון ומתאמן, אבל הרבה פעמים לובש סמרטוטים".

      שגרת טיפוח: "אין לי, מעבר למקלחת בבוקר ותספורת כשצריך".

       

      דור העתיד: "אני מקבל המון הצעות לשני הילדים שלי, ומסרב בתוקף. אני מתקופת האבן והם מתקופת האייפד. יש עוד הרבה זמן עד השטויות האלה".

       

      יאיר מרטון בימי הדוגמנות. "הצטלמתי לקמפיינים עם מייק טייסון וקלאודיה שיפר" (צילום: שלומי ארביב)
       יאיר מרטון בימי הדוגמנות. "הצטלמתי לקמפיינים עם מייק טייסון וקלאודיה שיפר"(צילום: שלומי ארביב)

        

        

       עופר רפאלי

        

       עופר רפאלי. בן 53, בעלים ומנכ"ל של סוכנות דוגמנות, נשוי בשלישית ואב לאחת (צילום: יובל חן)
        עופר רפאלי. בן 53, בעלים ומנכ"ל של סוכנות דוגמנות, נשוי בשלישית ואב לאחת(צילום: יובל חן)

        אז: הדוגמן הכוכב של ישראל בשנות ה־80. דגמן בין היתר עבור פולגת, כיתן, ראש אינדיאני והמשביר לצרכן, ובהמשך עבד גם באירופה.

         

        היום: בן 53, בעלים ומנכ"ל של סוכנות הדוגמנות אם סי סקוור, נשוי בשלישית לדוגמנית־שחקנית מרים רוט, אבא ליסמין בת ה־29 (מנישואים קודמים), גר בתל־אביב.

         

        ההתחלה: בגיל 20. "לא הייתה חברת אופנה בישראל שלא עבדתי איתה. דגמנתי בתצוגות והייתי בין הדוגמנים הראשונים שהופיעו בפרסומת בטלוויזיה, למי עדן. אחר כך עבדתי באירופה במשך כמה שנים, וגרתי במילאנו ובלונדון".

         

        נקודת השיא: "הייתי מהדוגמנים הראשונים של אימפוריו ארמאני, והשתתפתי בתצוגות של המותג".

         

        הפרישה: "בשנת 1989 נולדה בתי, ולקחתי החלטה אמיצה להפסיק לנסוע ברחבי העולם ולפרוש מהתחום. באותה שנה קיבלתי ממרים נופך־מוזס, העורכת האחראית של 'לאשה', הצעה: לנהל את סוכנות 'לוק' של השבועון. במשך תקופה ארוכה גיליתי כוכבות וניהלתי אותן, ביניהן גלית גוטמן, מיכאלה ברקו, מירי בוהדנה ועמית מכטינגר. לפני 18 שנה פרשתי מ'לוק' והקמתי את הסוכנות הבינלאומית

        'קארין מודלס', שבהמשך שינתה את שמה ל'אם סי סקוור'. אנחנו מייצגים כיום כ־400 דוגמניות מישראל ומהעולם".

         

        שגרת טיפוח: "אני שומר על כושר, משחק טניס כמעט כל יום ומתאמן. אני אוהב ללבוש מותגים קלאסיים, בוס וארמאני. את השיער איבדתי − הייתי דוגמן עם שיער ארוך יחסית והפכתי לסוכן קירח".

         

        דור העתיד: "לא שלחתי את יסמין לאודישנים. הספיק לה אבא שהתחתן עם דוגמניות. הייתי נשוי שלוש פעמים, לשלוש דוגמניות".

         

        דוגמנים גברים ב־2018: "דוגמנים גברים כבר כמעט לא מובילים היום קמפיינים בארץ. רשתות האופנה בוחרות בדוגמנים בינלאומיים או בפרזנטורים שהם שחקנים, כמו אביב אלוש ויהודה לוי. זה לא מה שהיה בתקופה שלי. אני הייתי דוגמן אופנה אמיתי. אני גאה במה שעשיתי ועכשיו זה היסטוריה".


        עופר רפאלי בתקופת הזוהר. "הייתי דוגמן עם שיער והפכתי לסוכן קירח"
         עופר רפאלי בתקופת הזוהר. "הייתי דוגמן עם שיער והפכתי לסוכן קירח"
          

          

          

          

          

         אורן תורג'מן

          

         אורן תורג'מן. בן 37, בעלים של חברת נדל"ן, רווק בזוגיות (צילום: צביקה טישלר)
          אורן תורג'מן. בן 37, בעלים של חברת נדל"ן, רווק בזוגיות(צילום: צביקה טישלר)

          אז: דוגמן לוהט בתחילת המילניום. דגמן עבור שורה של מותגים בארץ (כמו קסטרו, ספידו וגלי) ובעולם.

           

          היום: בן 37, בעלי חברת הנדל"ן One House, רווק בזוגיות, גר בתל־אביב.

           

          ההתחלה: בגיל 19, במהלך השירות הצבאי. "עבדתי עם כל חברה אפשרית בארץ, ובעיקר עם קסטרו. עשיתי גם קמפיין עולמי של בית האופנה Chevignon, תצוגות של DKNY וצילומים למגזין GQ".

           

          אירוע בלתי נשכח: "לקראת תצוגה של קסטרו, המעצב אמר שיש לו רעיון - שאצא עירום לבמה, מכוסה רק במגבת שאחזיק מקדימה ושזה יהיה השוס של התצוגה. בתור ילד צעיר עם ביטחון זרמתי עם העניין הזה, ויצאתי עירום מול 6,000 איש. זה היה הדבר הכי מטורף שעשיתי בדוגמנות ובטח הדבר שזכה להכי הרבה סיקור. היה לי אז האומץ וחוסר הבושה לעשות את זה ואני לא מתחרט".

           

          הפרישה: "לא פרשתי, אבל אני כבר לא הולך לאודישנים, כי די, אני בן 37. מצד שני, יש דברים שאני עוד מוכן לעשות".

           

          הדוגמנות כמקפצה: "ידעתי שזה לא יימשך כל החיים, שזאת תקופה שצריך למנף אותה לדברים אחרים. אני מינפתי את זה לעסקים בחיי הלילה, ופתחתי מסעדות, ברים ובתי קפה באשדוד. לפני תשע שנים עברתי לתל־אביב, למדתי אדריכלות פנים ונכנסתי לתחום הנדל"ן".

           

          היית כוכב מדורי הרכילות, דיווחו שיצאת בין היתר עם לירן כוהנר ונטלי דדון. "אני אדם מאוד זוגי, תמיד הייתה לי חברה ותמיד זה הופיע בעיתונים. חלקן נשואות כיום, אז אני מעדיף לא להרחיב, אבל זו הייתה אחלה תקופה".

           

          זיכרונות מפעם: "למזלי, אמא שלי אספה את כל הכתבות שהתפרסמו, ומדי פעם, במפגשים משפחתיים, יוצא לי לראות תמונות כאלה ואחרות שמזכירות לי תקופה יפה. הן גם ממחישות לי עד כמה הזדקנתי. עדיין, כשאני נכנס לפגישות, אנשים שואלים אותי 'מאיפה אני מכיר אותך?'. אני עונה להם שהופעתי בכמה פרסומות".

           

          שגרת טיפוח: "פעם זה היה בגדר חובה לשמור על עצמי, כי התפרנסתי מזה. כיום אני עושה את זה כדי להרגיש טוב עם עצמי. אני אוהב לשחות ולרוץ וצורך אופנה איכותית".


          אורן תורג'מן ביציאה למסלול תצוגת "קסטרו", שהיכתה גלים (צילום: טל כהן)
           אורן תורג'מן ביציאה למסלול תצוגת "קסטרו", שהיכתה גלים(צילום: טל כהן)
            

            

           ואיפה הם היום? 

           ===========

            

           דודי בלסר

            

           דודי בלסר. בן 41, עורך דין, נשוי ואב לילד (צילום: אייל נבו)
            דודי בלסר. בן 41, עורך דין, נשוי ואב לילד(צילום: אייל נבו)

             

            אז: סופר־מודל נערץ בסוף שנות ה־90 ותחילת המילניום, שהוביל קמפיינים בארץ לקסטרו, מי עדן ופוקס, ובחו"ל - לארמאני, טומי הילפיגר וקנזו.

            היום: בן 41, עורך דין בהכשרתו ואיש עסקים, נשוי ואבא לילד. לפני כמה שנים הקים אתר להלבשה תחתונה יחד עם בר רפאלי. הצטלם השנה באופן נדיר לקמפיין למקדונלדס.

             

             

            רז דגן

             

            רז דגן. בן 50, שחקן, אספן אמנות ובמאי
             רז דגן. בן 50, שחקן, אספן אמנות ובמאי

              

             אז: דוגמן־על קיבוצניק, שזכה להצלחה ברחבי העולם באמצע שנות ה־90. היה בין היתר פרזנטור של יגרמייסטר, קוקה קולה, IBM ולוריאל.

             היום: בן 50, שחקן, אספן אמנות ובמאי ("השמאן האחרון"), זוכה "הישרדות VIP איטליה" ומנחה התוכנית "רז והשבט", שמשודרת בערוץ Sky Atlantic.

              

              

             איתן אורבך

              

             איתן אורבך. בן 41, בעלי רשת בתי ספר ללימוד שחייה ונשוי (צילום: יריב כץ)
              איתן אורבך. בן 41, בעלי רשת בתי ספר ללימוד שחייה ונשוי(צילום: יריב כץ)

               

              אז: דוגמן מצליח בתחילת שנות ה־2000 ובמקביל שיאן ישראל בשחייה. השתתף בין היתר בקמפיינים לפוקס ומגה ספורט.

              היום: בן 41, בעלי רשת בתי ספר ללימוד שחייה שקרויה על שמו. נשוי.

               

               

              עמירם עיני

               

              עמירם עיני. בן 45, מוזיקאי, שחקן, מדריך יוגה, נשוי ואב לשניים (צילום: אוהד רומנו)
               עמירם עיני. בן 45, מוזיקאי, שחקן, מדריך יוגה, נשוי ואב לשניים(צילום: אוהד רומנו)

                

               אז: דוגמן־על בינלאומי. דגמן בשנות ה־90 ובתחילת המילניום לקלווין קליין, טיירי מוגלר, דיאט קולה, ורסאצ'ה וארמאני.

               היום: בן 45, מוזיקאי, שחקן, מדריך יוגה ומאמן אמנויות לחימה. נשוי ואבא לשניים, ועדיין מדגמן.

                

                

               ליאור מילר

                

               ליאור מילר. בן 46, די ג'יי ומפיק מוזיקאלי, נשוי בשנית ואב לשניים (צילום: אביב חופי)
                ליאור מילר. בן 46, די ג'יי ומפיק מוזיקאלי, נשוי בשנית ואב לשניים(צילום: אביב חופי)

                 

                אז: זכור מקמפיין קסטרו עם יעל אבקסיס, שהפכה לאשתו הראשונה ואם בנו. בהמשך שיחק במספר סרטים וסדרות, ועבד גם כמנחה.

                היום: בן 46, די־ג'יי ומפיק מוזיקלי, נשוי בשנית ואב לשניים. בימים אלה מגלם את עצמו בסדרת הרשת "גולם".

                 

                הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: ראובן כהן)
                הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: ראובן כהן)
                 
                הצג:
                אזהרה:
                פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד