מגי אזרזר: 'לא נראה לי שתהיה חתונה עם קותי, אך בשלה לילד'

השחקנית המבוקשת ממשיכה לקטוף תפקידים ומדברת על הזוגיות עם קותי סבג: "הגעתי למקום שאני יכולה טיפה לנוח, והפרויקט הבא צריך להיות ילדים ומשפחה"

מגי אזרזר חושפת פן שלא הכרתם
צילום: שחף מור
מגי אזרזר. " זה נשמע לי כמו סיוט, תינוק, אבל יש מצב שהסיוט יהפוך לחלום" (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)
מגי אזרזר. " זה נשמע לי כמו סיוט, תינוק, אבל יש מצב שהסיוט יהפוך לחלום" (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)

לפני שלוש שנים החליטה מגי אזרזר להעביר את הטלפון הסלולרי שלה למצב שקט. היא הרגישה שאם לא תפסיק לשמוע אותו מצלצל, תשתגע. גם בריאיון הזה הוא מונח על השולחן חלק מהזמן, אבל לא רוטט או מהבהב לרגע. אזרזר מביטה בי מסתכלת על הטלפון שלה, שלא משמיע צפצוף במשך שעות ארוכות, ומחייכת כמו מי שניצחה את השיטה.

 

"זה התחיל מזה שהייתי נחה בצהריים, הטלפון היה מצלצל והיו לי דפיקות לב שלא נרגעות 45 דקות", היא משחזרת. "הבנתי שאני לחוצה נפשית, קורים לי הרבה דברים ואני חייבת להשתיק את הטלפון כדי להיות עם עצמי. זה הפך להרגל. היום אני עונה בזמן שלי. אין שום דבר ששולט בי. פעם, למשל, הייתי רואה שיחה מהסוכנות שלי, זוהר יעקובסון, הייתי נלחצת ועונה מיד. היום אני אומרת, אם זה חשוב, יתקשרו שוב. קורה שאני עונה לטלפון או למיילים רק בערב, כשאני בשקט שלי, אחרי שהתקלחתי".

 

"לא חווה את עצמי כדבר הכי חם" (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)
  "לא חווה את עצמי כדבר הכי חם"(צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)

   

   

  אישיות שונה בנוף

   

  ישירה, אסרטיבית, רגישה עד זוב דם, אש על להבה גבוהה. קבלו את מגי אזרזר, אחת השחקניות הכי מבוקשות בטלוויזיה. לא שהיא תמיד מצליחה לזכור את זה. "אני לא חווה את עצמי כדבר הכי חם", היא אומרת, "את יודעת שבפעם הראשונה אחרי שלוש שנים, אין לי ביומן סדרה או תפקיד, אחרי שההצגה החדשה שלי בבית ליסין תרד? אני בשוק מזה, אבל הפרויקט הבא הוא כנראה אני. להבין מה קרה לי בשלוש השנים האחרונות, כמה התפתחתי. בכל הזדמנות שיש לי להתראיין אני רוצה להגיד שאהבה לעצמך זה הדבר הכי חשוב, וגם התמדה ולזכור שהכל יכול להשתנות. יש שחקנים ש'עלה להם' והם עדיין עובדים, אבל הם מפספסים את הנקודה. מה זה עוזר לך שאתה מלא בעצמך? זה משעמם. איך אתה מתפתח ככה?"

  "אם אתה נכנס לאודישן והמשפט הראשון שאתה אומר הוא: 'כולם פה אשכנזים, אין מצב שייקחו אותי לתפקיד', זה שדר מתחת לתדר, ומרגישים אדם לא בטוח בחלקו. עזבו אתכם. מאמי, קוראים לי מרגלית אזרזר ואני מנתניה"

   

  ב־10 בספטמבר חגגה אזרזר יום הולדת 32, והיא מרגישה שהיא רוצה לעוף על השנה שהתחילה. על אצבעה טבעת יפהפייה במראה עתיק. קותי סבג, החבר שלה, קנה לה אותה, העיצוב הוא רעיון שלה. אבל היא ממהרת לציין שלא מדובר בטבעת אירוסין. חוץ מזה, הצגה חדשה שלה "אנשים מקומות ודברים" עלתה לאחרונה בבית ליסין, הקמפיין עם חברת גרנייה ממשיך לשנה שלישית, ואפשר לסכם – היא עושה את זה בטיפול הפסיכולוגי שלה - החיים לא רעים.

   

  אזרזר לא מתחברת לשיח הקיפוח המזרחי. הזעקה של מירי רגב היא לא חלק מהיומיום שלה. "אני מה זה לא שם", היא שותה מים ומהרהרת, "זה אפילו לא קרוב אליי. את מדברת עם מישהי שנורא זכתה בגלגול הזה. אני לא חווה את קיפוח המזרח. בחיים לא קיבלתי דלת סגורה בגלל המזרחיות ותמיד האמנתי שמה שצריך לקרות לי, קורה".

   

  את לא מרגישה שאת משובצת לתפקידים שיש להם טייפקאסט מובהק?

  "אם אנשים שמקבלים אותי לתפקיד רוצים להגדיר אותי כמישהי חמת מזג, עממית, אסרטיבית שקצת צועקת – סו וואט. אני אעשה תפקידים כאלה, וכשיימאס לראות אותי כך, אעשה תפקידים אחרים. אני לא מעלימה עין מזה שיש איזה עניין סביב הנושא העדתי. האם זה הגיע לבית שלי? לא. האם אני אעביר לילדים שלי הלאה את העניין הזה? חס ושלום. אנשים שהכניסו את זה אליהם הביתה צריכים להבין שהם שמו לעצמם מקלות בגלגלים. אם אתה נכנס לאודישן והמשפט הראשון שאתה אומר הוא: 'כולם פה אשכנזים, אין מצב שייקחו אותי לתפקיד', זה שדר מתחת לתדר, ומרגישים אדם לא בטוח בחלקו. עזבו אתכם. מאמי, קוראים לי מרגלית אזרזר ואני מנתניה. יכולתי באותה נשימה להגיד, יואו, לא יקבלו אותי לניסן נתיב. איזה שטויות. קיבלו אותי, ועשיתי להם בית ספר. באתי אליהם אני, אול אובר, אישיות שונה בנוף, והפכתי את זה לכלי שלי. אני לא התאמתי את עצמי".

   

  "לא התאמתי את עצמי" (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)
   "לא התאמתי את עצמי"(צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)

    

   שלב החתונה התמסמס

   את מנחה הטלוויזיה והשחקן קותי סבג (36), בן זוגה בארבע השנים האחרונות, זוכה העונה הרביעית של "האח הגדול", הכירה בתוכנית האירוח של שי שטרן לפני חמש שנים.

   "אני מסתכלת על התמונות באיסנטגרם ואומרת, חבר'ה, מה קורה? תעלו תמונות באמצע ריב כאסח ואז נדבר. כל התמונות ים־שמש־חוף־נשיקה־חיבוק־בעלי, זה סיפור שאני לא קונה"

    

   הרבה אנשים תוהים בקשר לחיבור ביניכם.

   "יש משהו בקותי שגרם לי להיכנס פנימה לתוך הנשמה שלי. בהתחלה, כשרק הכרתי אותו, הוא היה אומר לי דברים כמו: 'את לא חייבת תמיד ללכת לבר ולעלות ולרקוד, שתי כוס יין עם חברה בצד'. הסתכלתי על זה ואמרתי, למה הוא משתיק אותי? מה מפריע לו שאני כזאת בולטת? למה הוא רוצה להרגיע אותי? הוא רצה רק להגיד לי, תעריכי את עצמך, את לא צריכה לצעוק יותר, שומעים אותך. קותי הפגיש אותי עם דברים שלא ראיתי. עזבי את זה שהוא קורע אותי מצחוק. הוא כמו החיים, לפעמים הם קשים ולפעמים מתוקים".

    

   הקמת משפחה זה משהו שאת חושבת עליו?

   "הגעתי למקום שאני יכולה טיפה לנוח, והפרויקט הבא צריך להיות ילדים ומשפחה. מעניין אותי להוריד רגע את הרגל מעצמי ולהיות עסוקה באיזה תינוק זך. לא אשקר לך, זה נשמע לי כמו סיוט, תינוק, אבל יש מצב שהסיוט יהפוך לחלום. יש מישהי שאני מכירה שהתינוק שלה בוכה בלי הכרה. זה מפחיד אותי לפעמים. אני מפחדת להיות חסרת סבלנות או אמא חרדתית. אני מאוד דואגת כל הזמן".

   אזרזר מסתובבת אל השולחן מאחורינו שבו בוכה תינוק מתוק. "שלום", היא מחייכת אליו. "וואי, איך אני בשלה לילד. מעניין אם יהיה לי יפה היריון. מתה לדעת איך זה ישתלב עם העבודה, ואני מאמינה שדברים אחרים ייפתחו".

    

   "משהו בקותי הכניס אותי לתוך פינה שלא הייתי בה" (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)
    "משהו בקותי הכניס אותי לתוך פינה שלא הייתי בה"(צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: מזל חסון)

     

    תהיה גם חתונה או רק ילד?

    "וואלה, לא יודעת. לא נראה לי שתהיה חתונה. נראה לי שהשלב הזה קצת מתמסמס לו. זה בסדר, השלמתי עם זה והכל טוב. אפשר גם בלי. אגב, זו לא טבעת אירוסין מה שיש לי על היד. זו טבעת יום הולדת, למרות שהיא ממש נראית. קותי קנה לי מ'מלכה תכשיטים' ואני עיצבתי אותה, אבל הוא לא כרע ברך".

     

    למה לדעתך הקשר עם קותי עובד יותר טוב מקשרים קודמים?

    "כי הבנתי שנמאס לי מכל מיני שטויות, ומשהו בקותי הכניס אותי לתוך פינה שלא הייתי בה. גילה אצלי משהו שלא היה ברור לי. אני מוקירה אותו כל יום על זה. יש בו איזה שקט ותובנות. הוא מכיר את החיים מצד אחר, שאני לא מכירה. הוא קיבל פצצה לפנים באיזשהו שלב בחיים שלו, בעקבות הפרסום ב'אח הגדול', שהגיעה משום מקום. הוא עובר משהו מטורף עם עצמו, וזה שם לי מראה. אני מתבוננת בה והיא מפגישה אותי עם דברים טובים פחות ויותר. מתפתחים יותר טוב בשניים מאשר לבד, ופגשתי את קותי בגיל שבו רציתי ללמוד. הקשר איתו הכניס אותי לבדק בית שלא היה לי מעולם, וכן, גם התבגרתי. פגשתי אותו בגיל 28, עברנו לגור יחד בגיל 30, והחיים בשניים זה לא דבר פשוט. אני מסתכלת על כל התמונות האלה שמעלים באיסנטגרם, החיבוקים והנשיקות, ואני אומרת, חבר'ה, מה קורה? תעלו תמונות שלכם באמצע ריב כאסח ואז נדבר. אנשים אוכלים את הסיפורים האלה. כל התמונות ים־שמש־חוף־נשיקה־חיבוק־בעלי, זה סיפור שאני לא קונה".

     

    • הראיון המלא עם מגי אזרזר מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד