מיכל אנסקי על הזוגיות עם גבר צעיר ממנה בעשור: "חזרתי לנעורים"

בגיל 37 יש לה קריירה טלוויזיונית, מיזם חדש וחבר בן 27 שגר עד לאחרונה בדירת שותפים. 'נמאס לי ללכת בתלם', היא אומרת, 'אם זה היה הפוך, לא היו עושים עניין'

מיכל אנסקי מספרת על הזוגיות החדשה. לחצו Play לצפייה בווידאו
צילום: טל שמעוני, מוסיקה - Aiden Kross - Sexy Flow ft. Della
מיכל אנסקי. "עשר שנים זה שלומית מלכה ויהודה לוי, זה לא מקבל כותרת" (צילום: רון קדמי, סגנון: שירן מניה)
מיכל אנסקי. "עשר שנים זה שלומית מלכה ויהודה לוי, זה לא מקבל כותרת" (צילום: רון קדמי, סגנון: שירן מניה)
"את לא יכולה שיקבעו לך מה השביל הנכון לצעוד בו. לא ההורים, לא בית הכנסת ולא הטוקבקיסטים או מבקרי העיתונות" (צילום: רון קדמי, סגנון: שירן מניה)
"את לא יכולה שיקבעו לך מה השביל הנכון לצעוד בו. לא ההורים, לא בית הכנסת ולא הטוקבקיסטים או מבקרי העיתונות" (צילום: רון קדמי, סגנון: שירן מניה)

את ראש השנה בילתה מיכל אנסקי (37)  בקפריסין יחד עם החבר שלה, שבימים אלה מתחיל ללמוד שם רפואה. זו אמורה הייתה להיות חופשה לפני שהיא מתחילה להצטלם לעוד עונה של "מאסטר שף", אבל אנסקי לא באמת יודעת לנוח. היא קבעה מראש פגישות עבודה עם כריסאנטוס טסורוליס, נשיא חברת הטלוויזיה "סיגמא", כדי לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה מקצועי, וגם עם דמיטריס פאסאס, הנספח הכלכלי של שגרירות ישראל ביוון.

 

למה את לא יכולה סתם לנוח?

"אולי זה קשור לזה שיש לי חרדה ואולי זה האופי שלי. אני מרגישה שאני כל הזמן צריכה לעבוד, כי אני לא באה מבית של הורים עם כסף ואני מפרנסת את הבת שלי בעצמי וצריכה לשלם שכירות לבעלת הבית שלי. אני חושבת על עבודה כל הזמן. גם עכשיו, כשאני מדברת איתך בטלפון מבית הקפה ליד בית הספר של הבת שלי, אני חושבת איך להרכיב תערובת תבלינים שתוכל להחליף מלח במתכונים שלי. נשבעת לך, זה לא נפסק אצלי".

 

 

עם הבת דניאלה (צילום: מתוך האינסטגרם של michalansky@)
  עם הבת דניאלה(צילום: מתוך האינסטגרם של michalansky@)

   

   

  היכרות במסיבה

  בקיץ האחרון עלתה תוכנית הטיולים של אנסקי, "הכי בעולם" (קשת 12). היא פרזנטורית של חברת JB תכשיטנים ושל מטבחי דא קוצ'ינה, שותפה במיזם האופנה החברתי־אינטרנטי AnyWear, שבו נשים מעצבות לעצמן בגדים באמצעות האתר, וגם הקימה את "מאנסקי", אתר לסגנון חיים. לפני כשנה נפרדה ממי שהיה בן זוגה במשך חמש שנים, גיל הורן, ובחודשים האחרונים היא יוצאת עם תומר שטיינמץ (27), בנו של איש הנדל"ן המיליארדר רז שטיינמץ (ואחיינו של איל היהלומים, בני שטיינמץ).

   

  את שטיינמץ הכירה במסיבה ביום העצמאות. אנסקי הגיעה עם קבוצת חברים בשלוש לפנות בוקר, המסיבה השלישית שלהם באותו לילה. שטיינמץ התחיל לרקוד איתה, היא סיפרה לו שחזרה מברלין והשיחה קלחה. "לא הוא ולא אני חשבנו שזה יימשך יותר מלילה. אחרי שבוע לא האמנו שזה יחזיק מעמד עד סוף החודש. עד ששנינו התעוררנו והבנו שאנחנו רוצים כל הזמן להיות אחד עם השני".

  "לא הוא ולא אני חשבנו שזה יימשך יותר מלילה. אחרי שבוע לא האמנו שזה יחזיק מעמד עד סוף החודש. עד ששנינו התעוררנו והבנו שאנחנו רוצים כל הזמן להיות אחד עם השני"

   

  שטיינמץ, בוגר לימודי תזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות, בחר לא להשתלב בעסקים המשפחתיים. עד לא מזמן התגורר בדירת שותפים, רחוק מהחיים הנוחים שיכולים להיות לו. בקיץ האחרון השניים נצפו מבלים יחד בכל רגע פנוי. "זו פעם ראשונה שקרה לי כזה דבר", היא מודה, "הוא בא איתי לכל מקום ואני איתו. אם הוא היה בארץ, הוא היה פה איתנו עכשיו. תומר הוא מתנה. הוא נקי וחף מכל מה שכבד ואינטרסנטי בעולם הזה. הוא פגש אותי במקום שכבר חשבתי שאני מכירה את העולם הזה ואת איך שהוא עובד".

   

  באיזה מובן?

  "המפגש איתו הביא להרבה שינויים בהרגלי החיים שלי. הייתי עושה הכל לבד, בנפרד, ונפגשת עם בן הזוג שלי בערבים או מקסימום לצהריים. חוץ מזה, הדבר שהשתנה באופן דרסטי הוא הדרך שבה אני אוכלת ומבשלת. תומר הוא תזונאי, טבעוני כבר תשע שנים ולא מכניס שמן לגוף, מה שאומר שאני מבשלת בבית כמעט רק דגנים וירקות בלי שמן בכלל. גם בלי שמן זית. וזה הביא להרבה מאוד איזון ושינה בתכלית את חוש הטעם שלי. אגב, הפעם האחרונה שאכלתי בשר של פרה הייתה מול המצלמות בתאילנד בתוכנית הטלוויזיה שלי, וזה לא חסר לי. אני מרגישה ממש קלה ובריאה וחזקה. אני לא טבעונית, שלא תטעי, אבל אורח החיים שלי צמחוני".

   

  תצליחו לנהל קשר כשהוא בחו"ל ואת כאן? איך זה יעבוד?

  "תומר נתן לי מתנה נורא גדולה. הוא מוטט את החומות ואת השריון שלי, והזכיר לי איך זה לאהוב ולהיות נאהבת בצורה הכי בסיסית ופשוטה. הוא הזכיר לי שיש אהבת אמת בעולם, וזה באמת קשר נגד כל הסיכויים, כשהוא שם ואני פה, אבל גם אם זה ייגמר, הייתי עושה את זה שוב, כי מהות החיים היא להרגיש".

   

  עם בן הזוג תומר שטיינמץ. "הזכיר לי שיש אהבת אמת בעולם" (צילום: ניר פקין)
   עם בן הזוג תומר שטיינמץ. "הזכיר לי שיש אהבת אמת בעולם"(צילום: ניר פקין)

    

   גיטרות ופוסטרים על הקירות

   כולם מדברים עם מיכל אנסקי על פערי הגילים בינה ובין החבר שלה. היא מבינה את הגבות המורמות, ובאותה מידה, לא נותנת לזה להשפיע עליה. "העניין הזה של פערי הגיל הוא תרבותי. הרבה אנשים אמרו לי, 'הוא צעיר ממך בעשר שנים', אבל ברגע שמכירים אותו מבינים על שום מה ולמה. אגב, אם זה היה הפוך, לא היו עושים עניין מגבר שיוצא עם אישה צעירה ממנו בעשר שנים. עשר שנים זה שלומית מלכה ויהודה לוי, זה לא מקבל כותרת. למה מצב הפוך מקבל כותרת? לשמחתי, נשים מפרגנות לי. אבל חכי, אנחנו יחד ארבעה חודשים ואני לא יכולה להגיד אם זה הצליח".

   "אם מישהו היה אומר לי לפני שנה שאהיה מכורה לחדרי בריחה, אכין סלט בלי שמן, ואגלוש עם בוגי בכנרת כל יום שישי עם בחור שצעיר ממני בעשר שנים, הייתי מתפוצצת מצחוק"

    

   פער של עשור, בגילים האלה, מייצר גם סגנון חיים שונה ורצונות אחרים.

   "בפעם הראשונה שבאתי אליו הביתה זו הייתה חוויה. מאז שהייתי באוניברסיטה לא כל כך יצא לי להיות בדירת סטודנטים (צוחקת). זה היה קטע מטורף לראות את הפנים של השותפים שלו כשנכנסתי, הוא לא אמר להם שאני מגיעה. הם היו בשוק. צחקנו. כל הזמן אנחנו צוחקים. בסופו של דבר, אחרי הלילה הראשון והשבוע הראשון, כשזה התחיל להיות משמעותי, לא האמנו. אמרתי לו, עשר שנים אתה צעיר ממני, יש לך גיטרות על הקירות ופוסטרים, השותפים שלך פה בדירה, אבל לא אכפת לי".

    

   באמת לא אכפת לך?

   "כן, לא אכפת לי יותר מה נכון ומה לא נכון. כל העניין הזה של ללכת בתלם נמאס עליי. עשיתי את זה הרבה שנים. הלכתי אחושילינג בתלם כל התלמים. אבל בשנה האחרונה אני מאפשרת לעצמי לעשות דברים בצורה אחרת, אפילו הפוכה. זנחתי את 'מיכל יודעת הכל' וחזרתי לנעורים. אם מישהו היה אומר לי לפני שנה שאהיה מכורה לחדרי בריחה, אכין סלט בלי שמן, ואגלוש עם בוגי בכנרת כל יום שישי עם בחור שצעיר ממני בעשר שנים, הייתי מתפוצצת מצחוק. אבל את לא יכולה שיקבעו לך מה השביל הנכון לצעוד בו. לא ההורים, לא בית הכנסת ולא הטוקבקיסטים או מבקרי העיתונות".

    

   מה את עונה למי שטוען שאת יוצאת איתו בגלל ההון המשפחתי?

   "זה ממש לא כמו שאנשים חושבים, ובואי נסיים את הנושא במשפט הזה".

    

    

    

   הגלידרייה הכי טובה

   עם התחושה שאין לה זמן אחר מסתובבת מיכל אנסקי בעולם ומחפשת את הדבר הבא. מוזמנות לשנן את שם המיזם החדש שלה: MANSKY, אתר להמלצות ואיכות חיים (mansky.net), שקיבל השראה מהאתר המצליח GOOP של גווינת פלטרו. הרעיון להקים אתר המלצות עלה לפני שנה וחצי, כשהצטברו בחשבון האינסטגרם שלה עשרות שאלות מצד עוקבים – החל ב"איפה את עושה גוונים" וכלה ב"היכן נמצאת הגלידרייה הכי טובה בדרום איטליה".

   "מצאתי את הנוסחה. אני אמא טובה, אני נוסעת בעולם, אוכלת למחייתי, ועדיין מצליחה להיכנס למידה 26 ושלא ישנאו אותי בבקשה, זה לא גנים, זה אינספור בחירות שאני עושה"

    

   על מה תמליצי באתר?

   "על מקומות לישון בהם בפריז, על איפה השוק הכי שווה, איך אני אוכלת ולא משמינה וגם איך מאחסנים נענע במקרר בלי שהיא משחירה. אני לא משגרת תמונה יפה של מתכון, אני לוקחת אחריות. חומרי הגלם יקרים ויש משפחה שצריכה לאכול ארוחה טובה בשולחן החג ואם אפקשש במשהו ולא אהיה בטוחה במאה אחוז שהמתכון שלי יצא בדיוק כמו שצריך, הרסתי להם את החג".

    

   להמליץ זו אחריות.

   "נכון, אחריות כבדה, אבל אני באמת טובה בזה. האתר הזה מפרמט את החיים שלי להמלצות פשוטות, כי הבנתי שאני מצליחה ליהנות מכל העולמות. מצאתי את הנוסחה. אני אמא טובה, אני נוסעת בעולם, אוכלת למחייתי, ועדיין מצליחה להיכנס למידה 26 ושלא ישנאו אותי בבקשה, זה לא גנים, זה אינספור בחירות שאני עושה במהלך השבוע, כל שבוע, כבר הרבה שנים".

    

    

   • הראיון המלא עם מיכל אנסקי מתפרסם בגליון החג של "לאשה", השבוע בדוכנים

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד