לירון ויצמן: "נטפלים אל המראה החיצוני שלי רק כי אני אישה"

רגע לפני גמר "האח הגדול", כשעוד לא ברור מי יזכה, דבר אחד בטוח: הכוכבת האמיתית של העונה הייתה המנחה לירון ויצמן. רק תפסיקו להגיד לה שהיא רזה מדי

לירון ויצמן עונה על השאלון שלנו ב-60 שניות. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: אורי דוידוביץ, עריכה: דפנה פלד איצקוביץ
לירן ויצמן. "להתווכח בפאנל אם הרגליים שלי רזות מדי, זה כבר עבר כל גבול. אני לא מתביישת להגיד שכשהייתה ישיבה בנווה אילן ניגשתי לאחד הבכירים ברשת ואמרתי לו שזה לא נעים לי". שמלה משמאל: אלון ליבנה (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: סיוון חימי)
לירן ויצמן. "להתווכח בפאנל אם הרגליים שלי רזות מדי, זה כבר עבר כל גבול. אני לא מתביישת להגיד שכשהייתה ישיבה בנווה אילן ניגשתי לאחד הבכירים ברשת ואמרתי לו שזה לא נעים לי". שמלה משמאל: אלון ליבנה (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: סיוון חימי)

איך שלירון ויצמן מתיישבת מולי בבית הקפה השכונתי שלה במתחם בזל בתל־אביב, עיניה נופלות על תמונה מרהיבה של מילקשייק עם קצפת. "אולי נזמין את זה?" היא מתלבטת, ואני מתקשה להאמין. "יאללה, תזמיני, תהיה לי כותרת", אני עונה, אך לאכזבתי הקצפת נשארת במטבח, ובמקומה היא מזמינה סמות'י אסאי (סוג של פרי) בתוספת פירות ובסוף מנקרת רק את הפירות.

"קצת נמאס לי לדבר על מה אני אוכלת. אני לא מבינה, מה זה מעניין? הכי מדכא אותי שאישה יכולה לנהל קריירה מפוארת, ובסוף ידברו איתה רק על איך שהיא נראית"

 

"את לא הולכת לפתוח שוב בסוגיית המשקל שלי, נכון?" היא נבהלת פתאום. "קצת נמאס לי לדבר על מה אני אוכלת. אני לא מבינה, מה זה מעניין? אני כל כך לא מתעסקת בזה, שאלוהים ייקח אותי אם אני משקרת. הכי מדכא אותי שאישה יכולה לנהל קריירה מפוארת, ובסוף ידברו איתה רק על איך שהיא נראית. בעיניי זה לא נורמלי, ואת זה אני אומרת בתור מישהי שהייתה הרבה שנים בצד השני".

 

מתברר שלא רק העיתונאים החטטניים נדרשים לסוגיית המשקל של מנחת "האח הגדול". גם בתוכנית "הדו"ח היומי", עצם מעצמותיה של "האח הגדול", שמנחים יעל בר זוהר וקובי מחט - יחד עם חברי הפאנל המתחלפים - עקבו בדאגה אחר רזונה של ויצמן. השיא היה כאשר הוויכוח באולפן נסב – לא פחות ולא יותר – על שמלת המיני הקצרה מדי שלבשה.

 

אחרי השידור הזה היא החליטה לשים לזה סוף. "תראי, ממש לא בא לי, כמי שהייתה בצד השני, להיות פתאום המתחסדת", היא אומרת. "אין לי בעיה שידברו על הבגדים – באתי מפינס ואחת החברות הכי טובות שלי, דורין אטיאס, עשתה מזה קריירה – אבל יש לי בעיה שמדברים על איך שאני נראית. להתווכח בפאנל אם הרגליים שלי לבנות מדי או רזות מדי, זה כבר עבר כל גבול".

 

ראית את הוויכוח בזמן אמת?

"אני מעודכנת, ויצא לי גם לראות כמה תוכניות, כשאורלי מירקין, חברה טובה שלי, החליפה את יעל בר זוהר. את התוכנית הספציפית בנושא הרגליים שלי לא יצא לי לראות, אבל למחרת ניגשה אליי אישה בבית קפה ואמרה לי: 'תדעי לך שזה לא בסדר שמדברים על הרגליים שלך בטלוויזיה'. לא כל כך הבנתי מה היא רוצה, אבל כשראיתי את זה הייתי בהלם. אמרתי לעצמי: 'לירון, קודם כל תירגעי'. כולם אמרו לי שהכי טוב לשמור על פאסון, אז החלטתי לא להגיב, אבל בתוכנית הבאה עוד פעם דיברו על זה, ואמרתי: 'רגע, רגע. מה קורה פה?'".

 

עשית עם זה משהו?

"אני לא מתביישת להגיד שכשהייתה ישיבה בנווה אילן ניגשתי לאחד הבכירים ב'רשת' ואמרתי לו שזה לא נעים לי. אני חושבת שמאז זה נגמר, אבל לא עקבתי עד כדי כך. זה בלתי נסבל שכל היום מדברים על הרגליים שלי. עם עפר ואסי לא מדברים על זה".

 

"אני בריאה, אני לא מרעיבה את עצמי ואני עשר שנים באותו משקל" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: סיוון חימי)
  "אני בריאה, אני לא מרעיבה את עצמי ואני עשר שנים באותו משקל"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: סיוון חימי)

   

  למה נטפלים רק אלייך?

  "כי אני אישה, זה למה. וגם לרדת על הרגליים הלבנות שלי... בואי! עכשיו אני נשמעת מתלוננת, אבל וואלה. לא בא לי לעשות שיזוף בהתזה כדי להיות מודל יופי. תחשבי על כל הנערות שצופות בי, שילכו לשרוף את עצמן בשמש בגלל זה. אני פשוט לבנה, מה אני יכולה לעשות?"

  "לא בא לי לעשות שיזוף בהתזה כדי להיות מודל יופי. תחשבי על כל הנערות שצופות בי, שילכו לשרוף את עצמן בשמש בגלל זה. אני פשוט לבנה, מה אני יכולה לעשות?"

   

  הטוקבקיסטים תורמים לך עצות, כמו "BMI נמוך זה מסוכן, קבלי עזרה".

  "מזל שאני לא קוראת טוקבקים. מה, אני נראית כחושה? אני בריאה, אני לא מרעיבה את עצמי ואני עשר שנים באותו משקל".

   

  אז איך את מצליחה?

  "יש לי חיים אינטנסיביים, אני עובדת מאוד קשה ומגדלת ילדה. אני גם מאוד במודעות לגבי המשקל, וכשיש לי זמן אני עושה כושר אצל ליקי (רוזנברג, ד"ח), יש לה שיטת אימון עם דופק גבוה, ועוד פילאטיס פעם בשבוע. אגב, האינסטגרם שלי זה סיפור אחר, אנשים כותבים לי דברים מהממים".

   

   

  מכורה לשליטה

  מגיל צעיר ויצמן (34) מכוונת מטרה. בספר המחזור בתיכון ניבאה: "אני אהיה מנחה בערוץ הילדים". אז לתפקיד מנחה בערוץ היא לא הגיעה (אם כי עברה שם כשהנחתה את התוכנית החיננית "מנה מנה"), אבל לפריים טיים בהחלט כן: היא נבחרה להנחות את "האח הגדול" בעונה הראשונה שבה עברה התוכנית מקשת לרשת 13 (הגמר ישודר ברשת 13 ב־1.9). עכשיו היא גם פרזנטורית של המעצבת חגית טסה ושל תוסף הברזל "ספאטון".

   

  על המסך היא נראית ספונטנית ולא מתאמצת. אחרי שנים של ניסיון, היא יודעת שזיעה לא נראית טוב בטלוויזיה. אבל מאחורי הקלילות הזאת ישנה אישה שאצלה כל משפט כתוב מראש, וכל שערה במקומה.

   

  "ההנחיה שלי ב'האח הגדול' היא ברובה מהפרומפטר, אבל כבר מזמן הבנתי שלהיות חולת שליטה זה טוב ויפה עד שאת מגיעה לשידורים חיים", היא אומרת. "כמו שאני אוהבת שליטה, ככה אני אוהבת לייבים. את התחושה הזאת שהכל יכול לקרות. אני מכורה לזה כמעט באותה מידה שאני מכורה לשליטה. מובן שב'אח הגדול' עובדים אנשים סופר־מקצוענים ויש ראן לפני כל שידור אז הכל מתקתק, אבל הכל יכול לקרות והכל קורה וזה אדיר".

   

  "אני נורא אוהבת ריאליטי, ולא מתביישת להגיד את זה". מעיל: אלון ליבנה (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: סיוון חימי)
   "אני נורא אוהבת ריאליטי, ולא מתביישת להגיד את זה". מעיל: אלון ליבנה(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: סיוון חימי)

    

   עקבת אחרי "האח הגדול" לדורותיו?

   "ברור, כל השנים הייתי אובססיבית ל'אח הגדול', אין דייר שאני לא מכירה. היו שנים שסיקרנו את 'האח' כל כך הרבה, עד שצחקנו על עצמנו שאנחנו תוכנית בת שלהם. אני מכירה את השערוריות הסוערות וגם את העונות המשעממות. אני נורא אוהבת ריאליטי, ולא מתביישת להגיד את זה".

   "כבר מזמן הבנתי שלהיות חולת שליטה זה טוב ויפה עד שאת מגיעה לשידורים חיים. כמו שאני אוהבת שליטה, ככה אני מכורה ללייבים"

    

   השנה יש לך פייבוריט?

   "ברור. תשאלי אותי אחרי הגמר, אני אגיד לך. יש לנו כוכבים, ואני לא מתכוונת רק לאדל ואביבית, שהרימו את התוכנית כשנכנסו".

    

   מי עוד מרים?

   "המתיחות בין סימה לאביבית עשתה המון רעש, אבל יש גם אחרים שהרימו, למשל אלי, מירב, ישראל ומגי".

    

   הרייטינג הנמוך בהתחלה הלחיץ אותך?

   "הייתה התחלה קשה, וגם לי היה קשה, אני לא אשקר. כשרווית עזבה הייתי מאוד עצובה, כי היא זו שהביאה אותי והיה לנו קשר מעולה, אבל כשרועי נכנס והחליף אותה נרגעתי. ידעתי שיהיה בסדר, למרות שהיו כל מיני טובי לב שכתבו לי: 'איזה קטסטרופה, מה תעשי?' הייתי בזון טוב עם עצמי, לא התרגשתי יותר מדי".

    

   איך הצלחת לא להתרגש כשמסביב כולם מספידים את "האח הגדול"?

   "לא יודעת. האמת שניסיתי לעשות בפעם הראשונה בחיים שלי מדיטציה, אבל אני בן אדם כל כך ריאלי, שלא ממש הצלחתי להיכנס לזה".

    

   לאחרונה הייתה גם תקרית הפורנו, ששודר בערוץ "האח הגדול". זה גם לא מוסיף לרוגע.

   "התקרית הזו בכלל לא הייתה קשורה אלינו, אלא לחדר ניתוב בהוט. הייתי בבית כשזה קרה והתחילו להגיע סמסים, חשבתי שזו בדיחה ושאלתי בקבוצה שלנו. ענו לי שזו טעות, קצת דיחקקנו על זה ובזה זה נגמר".

    

   • הראיון המלא עם לירון ויצמן בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד