מארינה מקסימיליאן בקליפ אופנתי: "אני סטוקרית של נשים שופעות"

בקליפ החדש לשירה ZERO מחליפה הזמרת בקצב מסחרר תלבושות של מעצבים צעירים ומחוות לכוכבים בינלאומיים, כשלצדה קבוצת תמיכה של חברות במידות גדולות

איתי יעקב

|

14.08.18 | 09:36

"חשוב לי מאוד לתמוך במעצבים צעירים". מארינה מקסימיליאן בקליפ החדש ZERO (צילום: דניאל קמינסקי)
"חשוב לי מאוד לתמוך במעצבים צעירים". מארינה מקסימיליאן בקליפ החדש ZERO (צילום: דניאל קמינסקי)
"אנחנו משתדלים לראות את כל הדברים המעניינים שקורים בעולם האופנה והאמנות". מתוך הקליפ החדש (צילום: דניאל קמינסקי)
"אנחנו משתדלים לראות את כל הדברים המעניינים שקורים בעולם האופנה והאמנות". מתוך הקליפ החדש (צילום: דניאל קמינסקי)
"מצדי שהדברים שאני לובשת יהיו במספר מקומות, זה לא מפריע לי". עם הכובע של ינקי גוליאן (צילום: דניאל קמינסקי)
"מצדי שהדברים שאני לובשת יהיו במספר מקומות, זה לא מפריע לי". עם הכובע של ינקי גוליאן (צילום: דניאל קמינסקי)

בחודש שעבר התייצבה מארינה מקסימיליאן בשורה הראשונה בתצוגת האופנה של המחלקה לאופנה בשנקר, יחד עם הסטייליסטית הצמודה לימור ריחאנה, על מנת להתרשם מעבודות הגמר של דור המעצבים הבא. "חשוב לי מאוד לתמוך במעצבים צעירים", אומרת השבוע מקסימיליאן. "ברגע שאתה מעצב מצליח, נכנסים שיקולים מסחריים, ודווקא בנקודה הזו של תצוגת הגמר, לפני הפריצה, מתפוצץ כל הכישרון שלהם. השלב שבו אתה תלמיד הוא המקום הכי יצירתי שלך".

 

"הרבה פעמים הבחירות שלנו כנשים נעשות בגלל התפיסה שיש לנו בראש של מה נכון לעשות ולא מה מדויק עבורנו". מארינה מקסימיליאן בלומין (צילום: דניאל קמינסקי)
  "הרבה פעמים הבחירות שלנו כנשים נעשות בגלל התפיסה שיש לנו בראש של מה נכון לעשות ולא מה מדויק עבורנו". מארינה מקסימיליאן בלומין(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  את תוצאות הצפייה בתצוגת הבוגרים אפשר לראות החל מאתמול בקליפ החדש לשיר של מקסימיליאן ZERO (אותו יצרה עם ניצן קייקוב), שהוא אחד הקליפים האופנתיים שנוצרו בישראל בעת האחרונה. מקסימיליאן מחליפה שם בקצב מסחרר בגדים של מעצבים צעירים כמו אביתר מייאור ורתם לויתן מהמותג Retema, לצד מספר בוגרי שנקר טריים מהמחזור האחרון, ביניהם ינקי גוליאן, עדן רביבו, בר בוקאי וקורלי גת, שאת שמלת האוברסייז הפרחונית שעיצבה לובשת מקסימיליאן בפריים הפותח של הקליפ. יחד עם הגבות המחומצנות שהתקינו לזמרת מעצב השיער שגיא דהרי והמאפר ערן פאל, נראית מקסימיליאן בקליפ כמו גרסה מעודכנת לדיוויד בואי על עטיפת האלבום האיקוני אלאדין סיין.

   

  "השלב שבו אתה תלמיד הוא המקום הכי יצירתי שלך" (צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)
   "השלב שבו אתה תלמיד הוא המקום הכי יצירתי שלך"(צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)

    

   את הקליפ ביים, צילם וערך צלם האופנה דניאל קמינסקי, שזהו הווידאו קליפ השני שעליו הוא חתום ועבד עם הזמרת גם על Glow Now. בשיחה עם Xnet מספרת מקסימיליאן כי יחד בחרו ליצור קליפ המרכיב סיפור ויזואלי ממגוון דימויים, שלא בהכרח יוצרים סיפור ליניארי. הרצף הזה נבנה באמצעות לא מעט רפרנסים קולנועיים, בדגש על דימוי אופנתי, כמו זה של מקסימיליאן בצילום שחור-לבן, היורדת בגרם מדרגות לבושה בשמלה שחורה ובמראה של מי שנשלפה מסרט איטלקי בשנות ה-60, או ממודעות הקמפיין האחרונות של דולצ'ה & גבאנה. בסצינה אחרת בקליפ היא נראית מניפה באוויר שיער מלא צמות, כמחווה לריהאנה או ביונסה. "אנחנו משתדלים לראות את כל הדברים המעניינים שקורים בעולם האופנה והאמנות", מסבירה מקסימיליאן. "גם ריהאנה עצמה ריפררה לשנות ה-80".

    

   קליפ המרכיב סיפור ויזואלי ממגוון דימויים (צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)
    קליפ המרכיב סיפור ויזואלי ממגוון דימויים(צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)

     

    רצף של מראות קולנועיים ואופנתיים (צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)
     רצף של מראות קולנועיים ואופנתיים(צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)

      

     מכיוון שתעשיית האופנה בישראל קטנה וצפופה כמו חדר אוכל בקיבוץ, תאונות עבודה הן עניין שבשגרה, כך שבמקביל ליציאת הקליפ לאור, התפרסם שער מוסף "סגנון" של מעריב בכיכובה של לאה שנירר, החובשת את אותו כובע צהוב עם הכיתוב Caution! מקולקציית הגמר של ינקי גוליאן, שמככב גם לראשה של מקסימיליאן בקליפ. לביונסה זה לא היה קורה. פדיחה? תלוי את מי שואלים. "מבחינתי זה נהדר שיש לינקי חשיפה גדולה", אומרת מקסימיליאן. "מצדי שהדברים שאני לובשת יהיו במספר מקומות, זה לא מפריע לי".

      

     "אנחנו גדלים על סיפורים של נסיך ונסיכה ומה נשים צריכות להיות, והאגדות שמוכרים לנו כילדות צעירות". דניאל בלומין-קוגן בקליפ ל-ZERO (צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)
      "אנחנו גדלים על סיפורים של נסיך ונסיכה ומה נשים צריכות להיות, והאגדות שמוכרים לנו כילדות צעירות". דניאל בלומין-קוגן בקליפ ל-ZERO(צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)

       

      מלבד מעצבים צעירים, הנושא הבולט בקליפ ובשיר עצמו הוא העצמה נשית. מקסימיליאן ליהקה לקליפ נשים במידות גדולות, לצד נשים ממשפחתה, ביניהן אמה אלה בלומין ("אישה יפה טבעית ולא משופצת") ואחייניתה בת השש דניאל בלומין-קוגן, שכבר הופיעה בקליפ הקודם של מקסימיליאן, Glow Now, והפעם מגלמת אישה קטנה על עקבים מנומרים גבוהים ושיער נפוח, בדומה לילדות-נשים שמעצב השיער שגיא דהרי נוטה לפרסם בעמוד האינסטגרם שלו. "היא הלכה על עקבים גם לאחר שסיימנו את הצילומים במלוא הסטייל והפאסון. זה מאוד טבעי לה", צוחקת מקסימיליאן ומסבירה כי בבחירה בדימוי הזה ביקשה להסיט את המבט לאגדות שעליהן גדלנו. "אנחנו גדלים על סיפורים של נסיך ונסיכה ומה נשים צריכות להיות, והאגדות שמוכרים לנו כילדות צעירות".

       

       

      את מציעה בקליפ מבט ביקורתי?

      "מבט מתבונן, כי יש בזה גם יופי. גם אני גרה עם נסיך מהאגדות ושמחה שהחיים הכינו אותי לזה. אבל הרבה פעמים הבחירות שלנו כנשים נעשות בגלל התפיסה שיש לנו בראש של מה נכון לעשות ולא מה מדויק עבורנו".

       

      החברות השופעות של מארינה מקסימיליאן בלומין בקליפ החדש (צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)
       החברות השופעות של מארינה מקסימיליאן בלומין בקליפ החדש(צילום: דניאל קמינסקי, מתוך ערוץ ה YouTube של Marina Maximilian)

        

       בחרת ללהק לקליפ גם לא מעט פיגורות פלאס סייז. בפייסבוק שלך כתבת שאת סטוקרית של נשים שופעות - הסבירי.

       "אני סטוקרית של נשים שופעות באינסטגרם מהארץ ובעולם, ובחרתי לפנות לאהובות עליי, כמו האמנית קוקו ריין (הציירת קורין אביסדריס שהופיעה ב"האח הגדול", א"י), סינדי צ'אדי ששדדתי באינסטגרם, דפנה שילון המהממת, אחותה הצעירה של עדי שילון, שלדעתי עוד לא לגמרי מודעת עד כמה היא עוצמתית, וכמובן, ריי שגב, שאנחנו חברות טובות מגיל 16".

        

       ריי גם החליפה אותך העונה בקמפיין לרשת עונות.

       "נכון, ואני מאוד מפרגנת לה. אנחנו מכירות כל כך הרבה שנים ורואות איך כל אחת מאיתנו מתפתחת ופורצת דרך בתחומה".

        

       ______________________________________________________

        

       והאם המיליארדים של קיילי ג'נר קונים לה סטייל?

       המיליארדרית הצעירה בעולם חוגגת 21: האם אפשר לקנות סטייל בכסף? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gustavo Caballero/GettyimagesIL)
       המיליארדרית הצעירה בעולם חוגגת 21: האם אפשר לקנות סטייל בכסף? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gustavo Caballero/GettyimagesIL)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד