ז'קט אכפת לי: ההתנגדות האופנתית למדיניות ההגירה של טראמפ

בעקבות הסערה שעורר מעיל "לי באמת לא אכפת" שלבשה מלניה טראמפ, נולד ז'קט כמעט זהה רק עם הכיתוב ההפוך, שמטרתו איסוף כסף לסיוע משפטי למהגרים ופליטים

איתי יעקב

|

05.08.18 | 10:52

דימוי שהפך מיד לאיקוני. מלניה טראמפ והז'קט של זארה (צילום: REUTERS, AP)
דימוי שהפך מיד לאיקוני. מלניה טראמפ והז'קט של זארה (צילום: REUTERS, AP)

נדמה שחום יולי-אוגוסט לא גורם השנה לנמנום הצפוי, אלא מעורר דווקא רוחות של שינוי, התקוממות וביקורת כלפי הממשלות והמנהיגים הצפות מתוך העם. מול ההפגנות העממיות לשוויון שנערכות בישראל בשבועות החולפים, נראה כי לא מעט אנשים בארצות הברית עוד זוכרים לדונלד טראמפ את מדיניות הפרדת משפחות המהגרים ומתקני המעצר, ובעיקר את מעיל הפארקה המקומם שלבשה מלניה טראמפ ועליו הכיתוב: I Really Don't Care, Do U? (לי באמת לא אכפת, ולכם?). הז'קט נרכש אז ברשת זארה הספרדית במחיר של 39 דולר בלבד, והסערה שהתחוללה בעקבות העמדה שהפגינה הגברת הראשונה של ארצות הברית שככה עם פעולות שיזמה טראמפ, כמו ביקור ילדי המהגרים ולבסוף החלטתו של בעלה לאחד מחדש את המשפחות שהופרדו.

 

הז'קט עורר סערה ושלל ספקולציות על עמדתה הפוליטית של מלניה טראמפ בנושא ההגירה (צילום: REUTERS)
  הז'קט עורר סערה ושלל ספקולציות על עמדתה הפוליטית של מלניה טראמפ בנושא ההגירה(צילום: REUTERS)

   

  עם זאת, הזיכרון של הציבור האמריקאי עשוי מפלדה, והוא לא שכח את התקרית האופנתית. בחודש האחרון השיק מותג האופנה WildFang ז'קט בומבר צבאי עם כיתוב כמעט זהה לזה שלבשה טראמפ, בשינוי קטן: I Really Care, Don't U? (לי באמת אכפת, ולכם?) שנמכר במחיר של 98 דולר כשהוא נישא על גבי הבאז והממים שנעשו על הז'קט המקורי. בסוף השבוע פורסם כי המותג אסף 250 אלף דולר ממכירות הפריט (שהם בערך 2,550 ז'קטים), כולם תרומה לארגון Raices המספק שירותים משפטיים למהגרים ופליטים בארצות הברית. הלקוחות שרכשו את הז'קט לא הסתפקו רק בגיהוץ כרטיס האשראי, אלא גם שיתפו תמונות שלהם לבושים בז'קט ברשתות החברתיות תוך ביקורת נגד מדיניות הממשלה והכרת תודה על המהלך של WildFang.

   

  A post shared by Marisa Guerrera (@marisa1276) on

   

  A post shared by Nicole La Baw (@nicleighba) on

   

   

  בתוך כך, נראה כי הדימוי שיצרה מלניה טראמפ עם המעיל כבר הפך לאיקוני. בסוף השבוע הגיעה לבית המשפט הפדראלי בניו יורק פעילת זכויות האדם ילידת קונגו פטרישיה אוקומו, שנעצרה ב-4 ביולי, יום העצמאות האמריקאי, לאחר שטיפסה על פסל החירות כדי למחות על ההפרדה בין הורים מהגרים לילדיהם. להופעתה בבית המשפט לבשה אוקומו שמלה בצבע ירוק זית שעליה הכיתוב I Really Care, Why Won't U? וחתמה את המסר עם המילים Be Best (היו הכי טובים) על ישבנה. Be Best הוא שם המיזם שהקימה טראמפ בחודש מאי השנה לקידום רווחת ילדים, חינוך לאזרחות טובה, מאבק בבריונות ברשת, בהתמכרות לסמים ובאובדניות. אם תואשם אוקומו בהסגת גבול, היא עלולה להישלח לתקופת מאסר של עד שנה וחצי בכלא. עורך דינה רון קובי מסר לתקשורת כי "אוקומו פעלה במסגרת אי ציות אזרחי בלתי אלים, פעולה שמשכה את תשומת לבו של העולם ביום המיוחד ביותר של אמריקה, כדי לחשוף את מצוקתם של ילדי מהגרים".

   

  A post shared by @resistandvote on

   

  ______________________________________________________

   

  ואיך נראה הקאמבק של מילה יובוביץ' בגיל 42?

  הקאמבק של מילה יובוביץ': איך היא נראית 20 שנה אחרי ההצלחה? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
  הקאמבק של מילה יובוביץ': איך היא נראית 20 שנה אחרי ההצלחה? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד