למלניה לא אכפת? לרשת כן: התגובות הסוערות למעיל של זארה

בחירתה של טראמפ ללבוש מעיל עם כיתוב "באמת שלא אכפת לי, ולכם?" למפגש עם ילדי מהגרים, מעוררת שלל תיאוריות וחיקויים. אמירה פוליטית מכוונת או סמל לניתוק?

איתי יעקב

|

22.06.18 | 12:18

מלניה טראמפ והמעיל של זארה. מחירו: 39 דולר (צילום: AP)
מלניה טראמפ והמעיל של זארה. מחירו: 39 דולר (צילום: AP)
האם מדובר באמירה סרקסטית ומכוונת, או שמא הגברת הראשונה באמת לא שמה לב מה כתוב על גב המעיל שלה? ההדפס הגדול בלבן: לי באמת לא אכפת, ולכם? (צילום: AP)
האם מדובר באמירה סרקסטית ומכוונת, או שמא הגברת הראשונה באמת לא שמה לב מה כתוב על גב המעיל שלה? ההדפס הגדול בלבן: לי באמת לא אכפת, ולכם? (צילום: AP)

מעיל הפארקה הצבאי שלבשה אתמול הגברת הראשונה של ארצות הברית כשעלתה על המטוס הנשיאותי לביקור ילדי מהגרים במתקן כליאה בטקסס, מסעיר ביממה האחרונה את העולם. מלניה טראמפ בחרה במעיל בצבע זית של רשת האופנה זארה, שעל גבו כיתוב גדול: I Really Don't Care, Do U? (לי באמת לא אכפת, ולכם?). מחירו: 39 דולר, פחות מ-150 שקל. מאז החל הקמפיין לנשיאות ארצות הברית של דונלד טראמפ, מתנהל דיון סוער סביב הבגדים של מלניה, בזכות בחירות אופנתיות במחירים גבוהים וקריצות לתקשורת – כפי שעשתה במהלך מסע הבחירות, כשבחרה בחולצת פוקסיה של גוצ'י מדגם "פוסי", שנלבשה מיד לאחר שנחשפו הקלטות עם התבטאויות סקסיסטיות של בעלה. האם גם הפעם מדובר באמירה סרקסטית ומכוונת, או שמא הגברת הראשונה באמת לא שמה לב מה כתוב על גב המעיל שלה?

 

"אין כאן שום מסר חבוי. זה רק ז'קט", אמרה הדוברת של טראמפ (צילום: REUTERS)
  "אין כאן שום מסר חבוי. זה רק ז'קט", אמרה הדוברת של טראמפ(צילום: REUTERS)

   

  "אני מאוד מקווה שאתם מתכוונים לסקר את הביקור החשוב הזה אצל הילדים, ולא להתמקד במלתחה שלה", אמרה בתגובה סטפני גרישם, הדוברת של טראמפ, בראיון ליומון האופנה האמריקאי WWD הבוקר, "אין כאן שום מסר חבוי. זה רק ז'קט". הסטייליסט הצמוד של מלניה טראמפ, מעצב האופנה הרווה פייר, סיפר באותו כתבה כי הז'קט לא הגיע דרכו אל הגברת הראשונה, וכי בימים האחרונים הוא בכלל נמצא בפריז.

   

  הסטייליסט של הגברת הראשונה לא ראה קודם את המעיל, ונמצא בכלל בפריז בימים האחרונים (צילום: REUTERS)
   הסטייליסט של הגברת הראשונה לא ראה קודם את המעיל, ונמצא בכלל בפריז בימים האחרונים(צילום: REUTERS)

    

   חברת זארה סירבה גם היא להגיב בנושא, כך שלא ברור עדיין כיצד הגיע הז'קט לידיה של מלניה טראמפ. לפרשה נדרש גם הנשיא עצמו, שצייץ באופן מפתיע הסבר למשפט שנכתב על הז'קט: "לי באמת לא אכפת, ולכם?', שנכתב על גב הז'קט של מלניה, מתייחס לערוצי תקשורת הפייק ניוז. מלניה הבינה כמה הם לא מהימנים, ובאמת כבר לא אכפת לה!". אם להאמין לפרשנות הזו, מלניה אכן התכוונה לעורר פרובוקציה, אך משהו הלך לאיבוד בתרגום.

    

    

   A post shared by Sabaa Kamal (@sabaakamal) on

    

   בתוך כך, הרשתות החברתיות לא החמיצו הזדמנות להפוך את הז'קט לאחד הממים הרותחים של הרגע. בין הדוגמאות הבולטות אפשר לראות איור של פסל החירות עטוף במעיל עם הכיתוב We Should All Care (לכולנו צריך להיות אכפת) ואוחז בידה של הילדה המהגרת שהפכה לסמל ומופיעה גם על שער מגזין Time שראה אור אתמול; וצילום של 15 ז'קטים מ"קולקציית מלניה" של זארה, עם משפטים כמו "אני מצביע להילרי", "אני נראית טוב בעירום, כן?", "אובמה מקניה", "זו היתה מתיחת פנים" (המתייחס להיעדרותה הממושכת של טראמפ מאירועים מתוקשרים בחודש שעבר) ו"תנו להם לאכול עוגות", המשווה כמובן את טראמפ למארי אנטואנט ולאמרה המייצגת יותר מכל שלטון מנותק וחסר רחמים: "אם אין לחם – שיאכלו עוגות".

    

    

    

    

    

   A post shared by Big... (@_quality.memes) on

    

   ______________________________________________________

    

   ואיך הפכה פתאום אשתו של רודן צפון קוריאה לאייקון אופנה?

   הנשק החם של צפון קוריאה: חליפות הפסטל ותיקי השאנל של אשת הרודן. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Korea Summit Press/GettyimagesIL)
   הנשק החם של צפון קוריאה: חליפות הפסטל ותיקי השאנל של אשת הרודן. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Korea Summit Press/GettyimagesIL)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד