המתלבשות המבוישות: שיימינג לנטע ברזילי וקארן פנס בגלל שמלה

זוכת האירוויזיון והגברת השנייה של ארה"ב הצליחו להרגיז את הגולשים ברשת, כל אחת בשמלתה ה"לא ראויה" ו"לא מכבדת" למפגש עם בני מלוכה. מה דעתכם על הלוקים?

איתי יעקב

|

28.06.18 | 10:59

נטע ברזילי עם הנסיך וויליאם בתל אביב. "האם כך נשים מציגות את עצמן בפני נסיך? המלך העתידי של אנגליה? עצרי רגע עם הרטוריקה הפמיניסטית לטובת קצת 'קלאס'", כתבה אחת העוקבות בעמוד האינסטגרם הרשמי של ארמון קנזינגטון (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)
נטע ברזילי עם הנסיך וויליאם בתל אביב. "האם כך נשים מציגות את עצמן בפני נסיך? המלך העתידי של אנגליה? עצרי רגע עם הרטוריקה הפמיניסטית לטובת קצת 'קלאס'", כתבה אחת העוקבות בעמוד האינסטגרם הרשמי של ארמון קנזינגטון (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)

השבוע החולף הפך את הרשתות החברתיות לזירת שיימינג, עם יד קלה על המקלדת ואפס סובלנות לבגדים "לא ראויים". אחרי שבשבוע שעבר הועלתה מלניה טראמפ על המוקד בעקבות ז'קט הפארקה מזארה, עם הכיתוב "לא באמת אכפת לי, ולכם?", נדמה כי המתקפה הזו היתה רק בגדר מתאבן. האחרונה להצטרף לרשימת המבוישות היא נטע ברזילי, שהגיעה אתמול למפגש עם הנסיך וויליאם בתל אביב, לבושה בשמלה בצבע ליים בעיצובו של ששון קדם, וזכתה למטר תגובות בעמוד האינסטגרם הרשמי של ארמון קנזינגטון, נוכח אורכה הבלתי ראוי של השמלה. המבקרות: לא מנהלות אולפנה עם סרגל ודף מסרים של משמרת הצניעות, אלא נשים שביקרו את המראה ה"לא מכובד" של השמלה הקצרה למפגש עם הוד רוממותו, הדוכס מקיימברידג'.

 

אורכה של השמלה עורר שלל תגובות זועמות, לצד כאלה שיצאו להגנתה של נטע ברזילי (צילום: Ian Vogler/GettyimagesIL)
  אורכה של השמלה עורר שלל תגובות זועמות, לצד כאלה שיצאו להגנתה של נטע ברזילי(צילום: Ian Vogler/GettyimagesIL)

   

  "האם כך נשים מציגות את עצמן בפני נסיך? המלך העתידי של אנגליה? עצרי רגע עם הרטוריקה הפמיניסטית לטובת קצת 'קלאס'", כתבה אחת העוקבות והצטרפה לשורה של תגובות שליליות על הופעתה של זוכת האירוויזיון מישראל. "לא מקובל ללבוש בגד פרובוקטיבי ולא מכבד כמו זה בפני נסיך. העולם הזה נהיה פח אשפה", הוסיפה אחרת, ושלישית חתמה את הדיון: "אין לי דבר נגד הגברת, אבל כולם צריכים לעקוב אחר הפרוטוקול". לצד התגובות הזועמות, היו גם לא מעט שיצאו להגנתה של ברזילי, וכתבו שהיא "אישה יפה", "גרסה חמודה של ביורק", ואף הכתירו את המפגש "כשנסיכה פגשה נסיך".

   

  בבדיקה שערכנו באתר הרשמי של בית המלוכה לא נמצא פרוטוקול לבוש מוגדר למפגש עם בן מלוכה, למעט צורת הפנייה אליו. קוד הלבוש של בית המלוכה תקף למשפחת המלוכה בלבד, והוא חזר לשיח הציבורי נוכח כניסתה של מייגן מרקל למשפחה. הוא כולל, בין היתר, לבישת גרבונים באירועים רשמיים, לבישת בגדים בצבעים בהירים, ואיסור על לבישת פרווה. עם זאת, כללי הנימוס הבסיסיים הם לא לקוד בפני המלכה או מי מטעמה בשמלת מיני. לזכותה של ברזילי ייאמר, כי מתחת לשמלה הקצרה היא לבשה גרבונים אטומים בצבע שחור – אולם גם הם זכו לביקורת בשל המראה הזול שלהם.

   

   

  ברזילי לא היחידה שנאלצה להתמודד עם מתקפת רשת על הופעתה למפגש עם בן מלוכה. ביום שני אחר הצהריים נפגשו מלך ומלכת ירדן עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ורעייתו קארן, שבחרה למפגש שמלה ללא שרוולים באורך הברך בצבעים ורוד ושחור, שחלקה העליון מזכיר גופיית ספורט - לא משהו שהייתם מצפים לראות על מי שאוחזת בתואר הלא רשמי "הגברת השנייה של ארצות הברית".

   

  החצים ברשתות החברתיות לא איחרו לפגוע, ובראשם התסריטאית של ג'ימי קימל בס קאלב, שצייצה כי המראה של פנס מעביר מסר של "אני בחופשה והיה לי בלגן שלם". תגובת שטנה נוספת היתה: "האם 'אמא' (כך מכנה פנס את אשתו, א"י) חושבת שהיא בדרך לדיסקו בשמלה הלא הולמת הזו? לא מתאים לאירוע ולא לגילה". והיו, כמובן, מי שהעניקו עצה פרקטית לבני הזוג: "למען השם, קח לאשתך סטייליסט ומהר!", צייצה אחת העוקבות בפנייה לסגן הנשיא. "כל כך לא מכובד למפגש עם מלכת ירדן, שנראית קלאסית ומאופקת".

   

   

  ______________________________________________________

   

  ומה לבשה מלניה טראמפ למפגש עם מלך ומלכת ירדן?

  מלניה וראניה יפות בוורוד: המפגש של הגברת הראשונה ומלכת ירדן. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Olivier Douliery/GettyimagesIL)
  מלניה וראניה יפות בוורוד: המפגש של הגברת הראשונה ומלכת ירדן. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Olivier Douliery/GettyimagesIL)

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד