הפנים האמיתיות של מעין קרת: "אני נגד הזרקות, זה לא יפה בעיניי"

קפצנו לביקור באמבטיה של האקס טופ מודל, וגילינו למה היא מסרבת לצבוע שיער לבן, או לבזבז זמן וכסף על קרמים. "אני נראית הכי טוב כשיש לי סקס טוב". צפו בה

אסי טוחןפורסם: 06.06.18 08:59
"היום אני מדברת בעיקר על דימוי גוף חיובי". צפו במעין קרת מול המראה
צילום: תומריקו
"טיפוח זה לא רק תחזוקה של הפנים - זה לדאוג שתמיד יהיה לי טוב. שיהיו הפסקות באמצע היום, שנותנות כוח, חברות טובות ובן זוג אוהב. זה לא כמו בגיל 20 שנראים תמיד טוב, כי אם אין לי כוח לחיות אז שום קרם לא יעזור". מעין קרת, התמונות בכל הכתבה לא טופלו בפוטושופ (צילום: תומריקו)
"טיפוח זה לא רק תחזוקה של הפנים - זה לדאוג שתמיד יהיה לי טוב. שיהיו הפסקות באמצע היום, שנותנות כוח, חברות טובות ובן זוג אוהב. זה לא כמו בגיל 20 שנראים תמיד טוב, כי אם אין לי כוח לחיות אז שום קרם לא יעזור". מעין קרת, התמונות בכל הכתבה לא טופלו בפוטושופ (צילום: תומריקו)
"דוגמנות זה אורח חיים מאוד אינטנסיבי, ולבחורה צעירה קשה להתמודד לבד עם כל הלחצים האלה. חזרתי בגיל 22 ומהר מאוד הקמתי משפחה" (צילום: תומריקו)
"דוגמנות זה אורח חיים מאוד אינטנסיבי, ולבחורה צעירה קשה להתמודד לבד עם כל הלחצים האלה. חזרתי בגיל 22 ומהר מאוד הקמתי משפחה" (צילום: תומריקו)
"אני אוהבת עור שיש בו חיים והבעה אקספרסיבית". מעין קרת, 42, מנחת סדנאות לדימוי גוף חיובי, אמא למאור בן ה-17 ולמיכה בן ה-11 (צילום: תומריקו)
"אני אוהבת עור שיש בו חיים והבעה אקספרסיבית". מעין קרת, 42, מנחת סדנאות לדימוי גוף חיובי, אמא למאור בן ה-17 ולמיכה בן ה-11 (צילום: תומריקו)

מעין קרת, איך הפכת לדוגמנית?

"עד גיל 15.5 נחשבתי לילדה מאוד מכוערת, ואז הוריי התגרשו ועברנו מראש פינה לרמת השרון, וחל מפנה מטורף בחיים שלי - הפכתי בן לילה ליפה, ופתאום המון אנשים, ברחוב ובכל מקום, הציעו לי לדגמן. הגעתי לסוכנות אימג' של בטי רוקאוויי, והיא אמרה לי מיד שאצליח מאוד בחו"ל.

 

"בגיל 16 הפסקתי את הלימודים, מתוך מחשבה לעשות אקסטרני - מה שלצערי מעולם לא קרה - ונסעתי למילאנו. אחרי יום האודישנים הראשון, קיבלתי עבודה אצל אוליביירו טוסקני הצלם של בנטון, ואחרי שבועיים כבר התנוססו פוסטרים של הקלוז אפ שלי בכל איטליה. זה כנראה היה הטיימינג הנכון לג'ינג'יות, למרות שתמיד יש כמה טופ מודלס ג'ינג'יות. אני חושבת שהבאתי איתי גם הרבה תמימות, בגלל שגדלתי לשני הורים היפים בראש פינה. היה בי משהו מסקרן, שהביא תמיד יצירתיות לכל סט.

 

"אחר כך עברתי לפריז ולניו יורק, לשש שנים של עבודה אינטנסיבית בדוגמנות בחו"ל - רוב הזמן בהצלחה גדולה. המעצבים הכי גדולים, הצלמים הכי גדולים והמגזינים הכי הגדולים. די מהר נהייתי טופ מודל. עבדתי עם איב סן לורן, שבראיון לווג הבריטי כשהצטלמנו יחד דיבר על זה שאני המוזה שלו. כיכבתי בקמפיין איפור שלו ובמשך כמה שנים סגרתי את כל התצוגות שלו, הייתי תמיד הכלה. בכלל הייתי הכלה של הרבה מעצבים שעבדתי בשבילם. זה היה טרנד כזה לקחת אותי להיות כלה. עבדתי עם ז'אן פול גוטייה, קרל לגרפלד, דולצ'ה וגבאנה, מרק ג'ייקובס, קלווין קליין, דריס ואן נוטן, אן דמולמיסטר ועוד הרבה אחרים".

 

"כל השנים, למרות ההצלחה, תמיד רציתי לחזור". מעין קרת (צילום: תומריקו)
  "כל השנים, למרות ההצלחה, תמיד רציתי לחזור". מעין קרת(צילום: תומריקו)

   

  איזה יחסים היו לך עם איב סן לורן?

  "הוא היה מסתכל ואני הייתי שותקת. היה כבר מאוד חולה ורועד. נתתי לו את האמפתיה הנדרשת. הייתי מאוד ביישנית אז".

   

  למה עזבת הכול וחזרת כל כך מהר לארץ?

  "נמאס לי. כל השנים, למרות ההצלחה, תמיד רציתי לחזור. היה לי מאוד קשה. כולם אמרו לי, 'את משוגעת לא עוזבים דבר כזה', אבל זה אורח חיים מאוד אינטנסיבי, ולבחורה צעירה קשה להתמודד לבד עם כל הלחצים האלה. חזרתי בגיל 22 ומהר מאוד הקמתי משפחה. עם הדוגמנות המשכתי ממש בקטנה".

   

  איך הפכת לאקטיביסטית בנושא דימוי גוף והפרעות אכילה?

  "בגיל 26 יצא הספר שלי, שהיה עבורי חוויה טיפולית. הוא כלל מונולוגים של 14 דוגמניות ושחקניות מהארץ ומהעולם, שדיברו על בעיות האכילה שלהן. זו תופעה חברתית, שגם הדוגמניות הן הקורבן שלה. מאז אני במסע של 16 שנה, שאני מתמסרת לו, מרצה בארץ ובעולם, ומעבירה סדנאות. היום אני מדברת בעיקר על דימוי גוף חיובי, לא רק על פתרון בעיות. במקביל, למדתי גם הנחיית קבוצות. אני בונה גם תוכניות לבתי ספר וסדנה מיוחדת בפקולטה לחינוך באוניברסיטת תל אביב.

   

  "יש לי סדר יום מאוד עמוס ואין בו יותר דוגמנות. הרבה שנים הייתי בין לבין וכבר עברתי צד, למרות שעוד לפעמים מציעים לי קמפיינים. האחרון שהשתתפתי בו היה לפני שנה בשוויץ. אבל רק בגלל שחיפשו ג'ינג'ית עם נמשים וקמטים".

   

  "כשהייתי דוגמנית אכלתי ממש מעט. לא אכנס לכמה בדיוק, כי זה לא עושה טוב לנערות שקוראות" (צילום: תומריקו)
   "כשהייתי דוגמנית אכלתי ממש מעט. לא אכנס לכמה בדיוק, כי זה לא עושה טוב לנערות שקוראות"(צילום: תומריקו)

    

   הפרעות אכילה משפיעות על העור?

   "לא יודעת עליי, אבל כשלא אוכלים מספיק ועושים דיאטות לאורך שנים זה פוגע בעור הפנים - בטח. כשהייתי דוגמנית אכלתי ממש מעט. לא אכנס לכמה בדיוק, כי זה לא עושה טוב לנערות שקוראות. מה שחשוב שהיום אני אוכלת מאוד מסודר וארוחות מלאות".

    

   איך התזונה שלך כיום?

   "אני אוכלת הכול. בבוקר גרנולה עם חלב סויה, בצהריים מה שאני מבשלת לבנים שלי: פסטה, אורז, תפוחי אדמה עם דג, קטניות וירקות. בשר אני אוכלת מעט. בערב, טוסטים עם ביצה וסלט. זה משתנה ודינמי. מה שחשוב, שבכל ארוחה יש את כל אבות המזון והכל טעים".

    

   את עושה גם כושר?

   "הליכות בים כמעט כל בוקר, וקצת יוגה ותרגילים בבית. דברים שלמדתי במשך השנים מכל המאמנים שעבדתי איתם. יש לי פה הכול: גומיות, משקולות ובוסו. אני מתאמנת חצי שעה בכל יום".

    

   "עבדתי עם איב סן לורן, שבראיון לווג הבריטי כשהצטלמנו יחד דיבר על זה שאני המוזה שלו. כיכבתי בקמפיין איפור שלו ובמשך כמה שנים סגרתי את כל התצוגות שלו, הייתי תמיד הכלה. בכלל הייתי הכלה של הרבה מעצבים שעבדתי בשבילם. זה היה טרנד כזה" (צילום: תומריקו)
    "עבדתי עם איב סן לורן, שבראיון לווג הבריטי כשהצטלמנו יחד דיבר על זה שאני המוזה שלו. כיכבתי בקמפיין איפור שלו ובמשך כמה שנים סגרתי את כל התצוגות שלו, הייתי תמיד הכלה. בכלל הייתי הכלה של הרבה מעצבים שעבדתי בשבילם. זה היה טרנד כזה"(צילום: תומריקו)

     

    איזה טיפים יש לך בתחום היופי?

    "לשתות הרבה מים ותה צמחים, לא להגזים בקפה, להוסיף צמחי תבלין לאוכל, ולהקפיד לישון טוב. אני הולכת לישון כל יום ב-11:00-10:30. חשוב לי להגיד שטיפוח זה לא רק תחזוקה של הפנים - זה לדאוג שתמיד יהיה לי טוב. שיהיו הפסקות באמצע היום, שנותנות כוח, חברות טובות ובן זוג אוהב. זה לא כמו בגיל 20 שנראים תמיד טוב, כי אם אין לי כוח לחיות אז שום קרם לא יעזור. בגלל זה סקס עושה כל כך טוב לפנים. אני נראית הכי טוב, כשיש לי סקס טוב. זה הליבידו ואנרגיית החיות, שמשפיעה על הכול".

     

    ובכל זאת, מה שגרת הטיפוח שלך?

    "אני שמה קרם ניוואה רגיל. אין הבדלים גדולים בין הקרמים, ואני לא מתעסקת בזה הרבה. יש לי קרם ליום עם הגנה וקרם לילה. אני אוהבת את המייק אפ של שייסדו בשכבה דקה, טיפה סומק, צבע לגבות, מסקרה וליפסטיק. ביום ובערב אני מתאפרת אותו הדבר. בשמים אני לא אוהבת בכלל, אבל מורחת קבוע קרם גוף. את השיער אני לא צובעת, למרות שמתחיל לי לבן. רק מורחת עליו לפעמים קרם או שמן, כדי שהתלתלים יסתדרו לי טוב יותר. לפעמים אני עושה פן".

     

    "יש לי סדר יום מאוד עמוס ואין בו יותר דוגמנות. הרבה שנים הייתי בין לבין וכבר עברתי צד, למרות שעוד לפעמים מציעים לי קמפיינים. האחרון שהשתתפתי בו היה לפני שנה בשוויץ. אבל רק בגלל שחיפשו ג'ינג'ית עם נמשים וקמטים" (צילום: תומריקו)
     "יש לי סדר יום מאוד עמוס ואין בו יותר דוגמנות. הרבה שנים הייתי בין לבין וכבר עברתי צד, למרות שעוד לפעמים מציעים לי קמפיינים. האחרון שהשתתפתי בו היה לפני שנה בשוויץ. אבל רק בגלל שחיפשו ג'ינג'ית עם נמשים וקמטים"(צילום: תומריקו)

      

     מה גישתך להזרקות?

     "אני לא עושה הזרקות וניתוחים או שום דבר אחר שגוזל הרבה זמן, כסף ושמחת חיים. אני נגד הזרקות בשבילי, כי זה לא יפה בעיניי. אני אוהבת עור שיש בו חיים והבעה אקספרסיבית. כל הנשים, שהסתכלתי על העור שלהן ואמרתי וואוו הן לא מוזרקות. בתפישת העולם שלי זה מיותר. בטח בכמויות שעושים היום, שזו ממש התמכרות".

      

     ועולם הזוהר חסר לך לפעמים?

     "כבר לא. יש לי היום הרצאות גדולות בפני קהל של 500 איש, וזה נותן לי ריגוש גדול יותר, כי אני מביאה את עצמי".

      

     איפור: נופר כהן למאק ישראל

     _________________________________________________________________________

      

     ואיך נראות הפנים האמיתיות של גלית גוטמן מול המראה?

     הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)
     הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים