מעצב שמלת האירוויזיון: "עד היום פחדתי לעצב למידות גדולות"

אם לא יהיו שינויים של הדקה ה-90, תעלה נטע ברזילי להופיע בשמלת קימונו חושפת רגליים של מאור צבר, ונעלי פלטפורמה של קובי לוי. שוחחנו עם המעצבים הנרגשים

איתי יעקב

|

30.04.18 | 10:01

"הלוואי וכל הדיוות הגדולות היו נעימות לעבודה כמו נטע". ברזילי בחזרה בליסבון, לבושה בשמלה של המעצב מאור צבר (צילום: Andres Putting)
"הלוואי וכל הדיוות הגדולות היו נעימות לעבודה כמו נטע". ברזילי בחזרה בליסבון, לבושה בשמלה של המעצב מאור צבר (צילום: Andres Putting)
האם כך הסתיימה סאגת המרוץ לעיצוב האאוטפיט של ברזילי לאירוויזיון? (צילום: Andres Putting)
האם כך הסתיימה סאגת המרוץ לעיצוב האאוטפיט של ברזילי לאירוויזיון? (צילום: Andres Putting)

ביום שלישי הבא תעלה נטע ברזילי על בימת חצי הגמר של האירוויזיון בליסבון, ותעשה את מרב המאמצים להעלות את ישראל לגמר שיתקיים בשבת הבאה (האירוויזיון ישודר בערוץ כאן 11). אתמול בשעה 17:00 שעון ישראל היא עלתה לחזרה ראשונה בבירת פורטוגל וחשפה את התלבושת שהכין עבורה להופעה המעצב מאור צבר. על הנעליים הופקד מעצב הנעליים הנודע קובי לוי, שברזומה שלו לקוחות כמו ליידי גאגא, וופי גולדברג ופרגי, ועל התכשיטים ניצחה המעצבת מיה גלר.

 

"לנטע היו המון דגשים על הבגד. היא מאוד דעתנית ויודעת בדיוק מה היא רוצה ומה עושה לה טוב". הסקיצה של מאור צבר (איור: מאור צבר)
  "לנטע היו המון דגשים על הבגד. היא מאוד דעתנית ויודעת בדיוק מה היא רוצה ומה עושה לה טוב". הסקיצה של מאור צבר(איור: מאור צבר)

   

  בכך, לכאורה, הסתיימה סאגת המרוץ לעיצוב האאוטפיט של ברזילי לאירוויזיון, שנחשף כאן ב-Xnet. תהליך עיצוב התלבושת הנבחרת התנהל בצורה דיסקרטית מול מספר מעצבים, על ידי הסטייליסט הצמוד של המשלחת, איתי בצלאלי, כשהמתמודדים שהתבקשו לעצב את האאוטפיט לא ידעו כי הם רק מועמדים מבין כמה מעצבים. בדוברות "כאן", האחראית על המשלחת הישראלית לאירוויזיון, אישרו כי השמלה בעיצובו של צבר היא זו שתלווה את ברזילי לאורך התחרות, אך בשיחה אמש עם צבר, השוהה בימים אלו בניו יורק, הוא עדיין נזהר בלשונו ושומר על סקפטיות: "אני מקווה שזה אכן יקרה על הבמה בלייב", אמר. "אני יודע שיש מעצבת נוספת שעיצבה בגד, ואני מקווה שלא יהיו שינויים בדקה ה-90".

   

  "בהתחלה היו על השרוולים אפליקציות של סילואט בדוגמת תרנגול, אבל נטע לא רצתה שהבגד יילך לכיוון הומוריסטי" (צילום: Andres Putting)
   "בהתחלה היו על השרוולים אפליקציות של סילואט בדוגמת תרנגול, אבל נטע לא רצתה שהבגד יילך לכיוון הומוריסטי"(צילום: Andres Putting)

    

   כמו תמיד בשידורים חיים בסדר גודל כזה, בהחלט עלולים להיות שינויים של הרגע האחרון, ובצלאלי מחזיק באמתחתו בגד נוסף כאופציה, בעיצובה של ים יאגודייב, שלאחרונה אף יצרה עבור ברזילי את השמלה הלבנה שלבשה בטקס המשואות ביום העצמאות.

    

   ככלל, שינויים בתלבושת של נציגי ישראל באירוויזיון אינם החלטה בלבדית של המשלחת הישראלית. ב-1998, למשל, בוטלה ברגע האחרון על ידי במאי התחרות שמלת הנוצות של דנה אינטרנשיונל בעיצוב ז'אן פול גוטייה, מכיוון שהנוצות הסתירו את פניה של הדיווה, שבסופו של דבר עלתה לשיר בשמלה של גלית לוי, והותירה את הנוצות לביצוע השני שנתנה על הבמה לאחר הזכייה.

    

   "איתי (בצלאלי, א"י) ראה אמש מוניטור עם הבגד, והבנתי ממנו שזה בסדר", אמר צבר בשיחה עם Xnet. "אני מאמין שיש סיכוי גדול שהיא תעלה לבסוף עם הבגד שעיצבתי".

    

   "טלפון ביום אחד, פגישה למחרת, ותוך 24 שעות היתה נעל". קובי לוי (צילום: שי בן אפריים)
    "טלפון ביום אחד, פגישה למחרת, ותוך 24 שעות היתה נעל". קובי לוי(צילום: שי בן אפריים)

      

    החזון של בצלאלי את ברזילי לאירוויזיון, מגלה צבר, היה בגד בסגנון יפני. הוא יצר עבורם סקיצה בסגנון מנגה יפנית, והתוצאה היא שמלת קימונו קצרה וחושפת רגליים, עם שרוולים רחבים, מחוך שחור והדוק משובץ בזרקוני סברובסקי מנצנצים. ברשתות החברתיות היו כבר מי שטענו כי השמלה קצרה מדי ולא מחמיאה, אך לטעמנו מדובר בבגד שמצליח ללכוד את רוח השיר ואף להחמיא למבנה גופה של ברזילי. בנוסף, עיצב צבר גם את בגדי שלושת הרקדניות המלוות, שעלו בבגדי גוף צמודים במראה חליפות צלילה בסגנון טרייבל ספורטיבי. "לנטע היו המון דגשים על הבגד. היא מאוד דעתנית ויודעת בדיוק מה היא רוצה ומה עושה לה טוב", אומר צבר.

     

    למשל?

    "בהתחלה היו על השרוולים אפליקציות של סילואט בדוגמת תרנגול, אבל היא לא רצתה שהבגד יילך לכיוון הומוריסטי. היא חשבה שהקרקור של התרנגול מהשיר יספיק. היה גם אלמנט לשיער שיצרתי לה, אבל היא הרגישה שזה פאלי מדי עבורה וביטלה אותו".

     

    בדרך לאירוויזיון: נטע ברזילי מופיעה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות בשמלה של ים יאגודייב (צילום: EPA)
     בדרך לאירוויזיון: נטע ברזילי מופיעה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות בשמלה של ים יאגודייב(צילום: EPA)

      

     זה אתגר להלביש אמנית כמו נטע?

     "אני מודה שעד היום פחדתי לעצב למידות גדולות, אבל עם העבודה מול נטע התאהבתי בזה. כבר הצעתי לה לעשות קולקציית קפסולה למידות גדולות. מעבר למבנה הגוף, אני חושב שזה אתגר להלביש כל אדם עם דעות, שנמצא במצב של סטרס לפני תחרות גדולה. אבל בגלל שהיה לנו חיבור מדהים, העבודה היתה נעימה וכיפית. הלוואי וכל הדיוות הגדולות היו נעימות לעבודה כמו נטע".

      

     "כבר הצעתי לה לעשות קולקציית קפסולה למידות גדולות". מאור צבר (צילום: ג'וד מוסקוביץ)
      "כבר הצעתי לה לעשות קולקציית קפסולה למידות גדולות". מאור צבר(צילום: ג'וד מוסקוביץ)

       

      על תהליך העבודה מוסיף גם מעצב הנעליים קובי לוי, שהוזעק לדגל לפני פחות משבועיים. "טלפון ביום אחד, פגישה למחרת, ותוך 24 שעות היתה נעל", הוא מספר בשיחה עם Xnet. לוי עיצב את הנעליים בסגנון המשלב בין פלטפורמה בגובה שבעה סנטימטרים לאלמנטים ספורטיביים, באופן ההולם את הרוח הפופית של האאוטפיט כולו.

       

      בדרך לאירוויזיון: ברזילי בהופעה בכיכר רבין בשמלה של ים יאגודייב (צילום: ירון ברנר)
       בדרך לאירוויזיון: ברזילי בהופעה בכיכר רבין בשמלה של ים יאגודייב(צילום: ירון ברנר)

        

       כפי שדיווחנו כאן בעבר, שמו של צבר כמועמד לעיצוב הבגד נחשף במקרה בפייסבוק, על ידי התופרת טל מרקוביץ' בר-און, שעמלה יחד עם צבר על עיצוב הבגד. בפוסט משתפך שהעלתה ביקשה בר-און את עזרתה של חברת התעופה אל-על במימון שני כרטיסי טיסה לתחרות, עבורה ועבור צבר. בנוסף, כתבה התופרת כי העבודה של כולם נעשתה ללא תשלום, ואפילו הבדים נתרמו. "לא שילמו לנו, אבל הובטח לנו שבהנחה והבגד לא יעלה על הבמה - ישלמו לנו על ההוצאות. אם הוא יעלה - נקבל קרדיט", אומר השבוע צבר.

        

       ומה הסיכוי שתעלה על מטוס לליסבון?

       "לא באמת חשבתי שאסע לליסבון. אעודד את נטע מרחוק".

        

       ______________________________________________________

        

       ומה מקור ההשראה המפתיע והמצמרר לשמלה של קייט מידלטון?

       תינוקה של רוזמרי או של קייט מידלטון? אימת השמלה הזהה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)
       תינוקה של רוזמרי או של קייט מידלטון? אימת השמלה הזהה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד