השמלה לנטע ברזילי באירוויזיון: 5 מעצבים משוכנעים שהם הנבחרים

בשעה שכולם מחכים לגלות מה תלבש נציגת ישראל, מתברר שהמשימה הוטלה על שלל מועמדים במקביל, שכל אחד מהם עובד על הדגם ללא תשלום. פרסום ראשון

איתי יעקב

|

03.04.18 | 10:57

צפו בראיון של Ynet על סט צילומי הקליפ לשיר Toy של נטע ברזילי
צילום: חגי דקל עריכה: אמיר סולומון
איתי בצלאלי, הסטייליסט של נטע ברזילי באירוויזיון: "אני לא יכול לבוא למנהלים שלי ב'טדי' עם דגם אחד בלבד" (צילום: רונן אקרמן)
איתי בצלאלי, הסטייליסט של נטע ברזילי באירוויזיון: "אני לא יכול לבוא למנהלים שלי ב'טדי' עם דגם אחד בלבד" (צילום: רונן אקרמן)
התופרת של מאור צבר בפוסט שפונה ללב של חברת אל על שתתרום להם כרטיסי טיסה לתחרות בליסבון: "למדנו שעל עבודות מהסוג הזה לא מקבלים תשלום, כי עצם קבלת העבודה זה כבוד גדול.אז מאור עיצב ואני תפרתי, וחנות הבדים הרצל בנחלת בנימין תרמה גם היא את הבדים ללא תמורה כספית" (צילום: הילה שייר)
התופרת של מאור צבר בפוסט שפונה ללב של חברת אל על שתתרום להם כרטיסי טיסה לתחרות בליסבון: "למדנו שעל עבודות מהסוג הזה לא מקבלים תשלום, כי עצם קבלת העבודה זה כבוד גדול.אז מאור עיצב ואני תפרתי, וחנות הבדים הרצל בנחלת בנימין תרמה גם היא את הבדים ללא תמורה כספית" (צילום: הילה שייר)
אחרי שעיצב לשרת התרבות מירי רגב ויצר קולקציית שמלות כלה למידות גדולות, האם הוא ייבחר לעצב לאירוויזיון 2018? דרור קונטנטו (צילום: דביר כחלון)
אחרי שעיצב לשרת התרבות מירי רגב ויצר קולקציית שמלות כלה למידות גדולות, האם הוא ייבחר לעצב לאירוויזיון 2018? דרור קונטנטו (צילום: דביר כחלון)
עיצבה בגד לקליפ של Toy והתבקשה להכין דגם נוסף לאירוויזיון. ים יאגודייב (צילום: גיא נחום לוי)
עיצבה בגד לקליפ של Toy והתבקשה להכין דגם נוסף לאירוויזיון. ים יאגודייב (צילום: גיא נחום לוי)
אישר כי נעשתה אליו פנייה וכבר הכין סקיצות. אריאל טולדנו (צילום: ערן לוי idocvm@)
אישר כי נעשתה אליו פנייה וכבר הכין סקיצות. אריאל טולדנו (צילום: ערן לוי idocvm@)
בין המועמדים לעצב שמלה לנטע ברזילי: מתן שקד (צילום: הילה שייר)
בין המועמדים לעצב שמלה לנטע ברזילי: מתן שקד (צילום: הילה שייר)

מתוקף תפקידה כנציגת ישראל לאירוויזיון השנה, הגיעה נטע ברזילי אל השורה הראשונה בשבוע האופנה תל אביב שהתקיים בחודש שעבר. באותם ימים "הודלף" לתקשורת השיר Toy הנבחר לאירוויזיון והוידיאו קליפ הצבעוני, שחגג אתמול 20 מיליון צפיות ביוטיוב, וברזילי לא פספסה את ההזדמנות להצטלם על השטיח האדום. אבל לצד אבק הכוכבות, הפלאשים וצילומי הסלפי הבלתי נגמרים, ברזילי הגיעה לאירוע לעבוד, כלומר, לסמן לעצמה אופציות רלוונטיות ממסלולי התצוגה ל"נאמבר" איתו תעלה לבמת האירוויזיון בליסבון בחצי הגמר הראשון, שיתקיים ב-8 במאי. שם יהיה על ברזילי להבטיח את מקומה בגמר הגדול, ארבעה ימים לאחר מכן. בהנחה וסוכנויות ההימורים צדקו, ברזילי צפויה לכבוש את הפסגה ואף להביא את האירוויזיון לירושלים ב-2019.

 

"באירוויזיון אין מקום לנפילות. זה לא עוד פרק ב'כוכב' או לוק לנעה קירל ב'גו טאלנט'. תלוי כאן ניצחון מדינת ישראל". הסטייליסט איתי בצלאלי (צילום: פיני סילוק)
  "באירוויזיון אין מקום לנפילות. זה לא עוד פרק ב'כוכב' או לוק לנעה קירל ב'גו טאלנט'. תלוי כאן ניצחון מדינת ישראל". הסטייליסט איתי בצלאלי(צילום: פיני סילוק)

    

  בחזרה לאוהל התצוגות במתחם התחנה: בערב הגאלה נולד הקשר בין ברזילי והסטייליסט הצמוד שלה, איתי בצלאלי, לבין המעצב מאור צבר, לאחר שברזילי הביעה התעניינות באביזר שיער בעיצובו שהופיע על ראשה של מאיה ורטהיימר על המסלול. כך קרה שבשבועות האחרונים שקדו צבר והתופרת שלו, טל מרקוביץ' בר און, על עיצוב דגם לברזילי להופעתה באירוויזיון. אתמול (שני) חשפה מרקוביץ' בר און בפוסט משתפך בפייסבוק, בו פנתה לחברת "אל על" שתטיס אותם לליסבון, כי צבר הוא המעצב שנבחר למשימה. "נפלה בחלקינו זכות גדולה לעצב ולתפור את הבגד של נטע ברזילי", כתבה מרקוביץ' בר און, מבלי לדעת שישנם עוד ארבעה מעצבים לפחות, שעובדים על השמלה המיוחלת לברזילי, ובטוחים שהם צפויים להיות הז'אן פול גוטייה של האירוויזיון.

   

  הפוסט של התופרת של המעצב מאור צבר: "חברת אל על, האם תסכימו להטיס את שנינו במתנה לליסבון?" (מתוך הפייסבוק של Tal Markovitch Bar On)
   הפוסט של התופרת של המעצב מאור צבר: "חברת אל על, האם תסכימו להטיס את שנינו במתנה לליסבון?"(מתוך הפייסבוק של Tal Markovitch Bar On)

     

   מבדיקת Xnet עולה כי בצלאלי פנה למספר מעצבים בבקשה לעצב סקיצה ו/או דגם עבור ברזילי: ים יאגודייב, מתן שקד, אריאל טולדנו, דרור קונטנטו וצבר. עד לשיחה איתנו, חלקם היו בטוחים כי הם המעצבים הנבחרים, אחרים הבינו כי יש עוד מועמד נוסף, אולי שניים, בטח לא חמישה. יאגודייב, לדוגמה, יודעת על מועמד אחד נוסף בלבד, צבר אמר בשיחה עם Xnet כי הוא יודע על שניים נוספים: יאגודייב וקונטנטו. טולדנו אישר כי נעשתה אליו פנייה וכבר הכין סקיצות, שקד אמר ש"הוא מנוע מלדבר על הנושא". את תגובת קונטנטו, ששוהה בימים אלו בניו יורק לא ניתן היה להשיג. מי שנעדרת מהרשימה בצורה מוזרה היא רתם לויתן מהמותג "רתמה" שעבדה עם ברזילי לאורך כל העונה של "הכוכב הבא". לויתן אישרה לנו כי היא מעצבת לברזילי בגדים לאירועים הנלווים לאירוויזיון, אך לא לנאמבר עצמו.

    

   איתי בצלאלי, הסטייליסט של נטע ברזילי לאירוויזיון: "עד החזרה הראשונה מול מצלמות לא אוכל לדעת איזה בגד יעלה. נפתח מוניטור ונראה". בתמונה: ברזילי בשמלה של דרור קונטנטו (צילום: ערן ישראלי)
    איתי בצלאלי, הסטייליסט של נטע ברזילי לאירוויזיון: "עד החזרה הראשונה מול מצלמות לא אוכל לדעת איזה בגד יעלה. נפתח מוניטור ונראה". בתמונה: ברזילי בשמלה של דרור קונטנטו(צילום: ערן ישראלי)

     

    בצלאלי, מצדו, אומר כי התהליך נוהל בשקיפות מול המעצבים, וכי כולם ידעו שהם לא אקסקלוסיביים. "כולם יודעים אחד על השני", שב ואמר מספר פעמים בשיחתנו. "אנחנו מחפשים בגד של מנצחת. זה פרויקט גדול ומסובך, וזה צריך להיות בגד ממוטט". על ההחלטה להטיל את המשימה על מספר מעצבים במקביל, הוא אומר, "אני לא יכול לבוא למנהלים שלי ב'טדי' עם דגם אחד בלבד. עד החזרה הראשונה מול מצלמות לא אוכל לדעת איזה בגד יעלה. יהיו לי כמה שמלות שמתוכן אסנן. נפתח מוניטור ונראה. זה כמו שעם קורין גדעון (בצלאלי הלביש אותה כמנחת האח הגדול, א"י) אף פעם לא הגעתי לתוכנית עם שמלה אחת. באירוויזיון אין מקום לנפילות. זה לא עוד פרק ב'כוכב' או לוק לנעה קירל ב'גו טאלנט'. תלוי כאן ניצחון מדינת ישראל. זה חייב להיות 'וואו'".

     

    כך נולד הקשר בין נטע ברזילי והסטייליסט הצמוד שלה, איתי בצלאלי, לבין המעצב מאור צבר. מאיה ורטהיימר על המסלול בשבוע האופנה תל אביב (צילום: אבי ולדמן)
     כך נולד הקשר בין נטע ברזילי והסטייליסט הצמוד שלה, איתי בצלאלי, לבין המעצב מאור צבר. מאיה ורטהיימר על המסלול בשבוע האופנה תל אביב(צילום: אבי ולדמן)

      

     בצלאלי והמעצבים איתם שוחחנו סירבו לחשוף את הסקיצות לדגמים, או את הדרישות העיצוביות שקיבלו מבצלאלי וברזילי. "הצבנו רף מאוד גבוה", מגלה בצלאלי. "הבגד צריך להיות שמח, אופטימי ומנצח. לא פחות מזה". ממה שאפשר ללמוד מהקליפ לשיר Toy, שאת הבגדים עבורו עיצבו בין היתר יאגודייב, שקד ושחר אבנט, כמו גם מהלוקים של ברזילי לאורך העונה של הכוכב הבא, נראה כי אנו צפויים לראות על הבמה ספקטקל תיאטרלי, שאם לא יביא לנו את הניצחון, לפחות יכניס אותנו למדורי האופנה העולמיים.

      

     עיצובים של ים יאגודייב (צילום: גיא נחום לוי)
      עיצובים של ים יאגודייב(צילום: גיא נחום לוי)

        

      בשיחה הבוקר עם דורין פרנקפורט, שעיצבה כמה מהבגדים המפורסמים על במות האירוויזיון, ביניהם לשירים הללויה, חי, הורה ועוד, למדנו שבעבר היה ידוע מראש מי המעצב של הבגד הנבחר, ולא היתה זו הפתעה שנחשפת על הבמה. "אפילו פורסמו תמונות של גלי עטרי עם השמלה של הללויה שבועות לפני האירוויזיון", אומרת פרנקפורט.

       

      המעצבת דורין פרנקפורט: בכל האירוויזיונים עבורם עיצבה בעבר היה תקציב למעצב והשמלה הנבחרת היתה ידועה מראש (צילום: איתי סיקולסקי)
       המעצבת דורין פרנקפורט: בכל האירוויזיונים עבורם עיצבה בעבר היה תקציב למעצב והשמלה הנבחרת היתה ידועה מראש(צילום: איתי סיקולסקי)

        

       בדיקה שערכנו מצאה כי גם במקרים אחרים היה ידוע מראש מי המעצב: שירי מימון לבשה אושידה ב-2005, ודנה אינטרנשיונל חזרה ב-2011 לגוטייה בשיר "דינג דונג", לאחר שלבשה את שמלת הנוצות שלו בדיוק לפני 20 שנה.

        

       שמלות כלה למידות גדולות של דרור קונטנטו (צילום: דביר כחלון)
        שמלות כלה למידות גדולות של דרור קונטנטו(צילום: דביר כחלון)

         

        כך או כך, נראה כי העבודה המאומצת על הבגד של ברזילי לאירוויזיון, נעשית, לפחות בשלב זה, בהתנדבות של המעצבים וללא תמורה כספית כלשהי, גם לא לצורכי כיסוי הוצאות. מתוקף היותה נציגת ישראל באירוע, היינו רוצים להאמין כי ישנו תקציב מסודר מטעם המדינה לתלבושות, וגם פרנקפורט המנוסה טוענת כי בכל האירוויזיונים עבורם עיצבה בעבר היה תקציב ששולם למעצב על העבודה.

         

        עיצוב של אריאל טולדנו (צילום: גיל חיון idocvm@)
         עיצוב של אריאל טולדנו(צילום: גיל חיון idocvm@)

          

         בפוסט שהעלתה מרקוביץ' בר און, התופרת של מאור צבר, נחשפת מלאכת קיבוץ נדבות שלמה לביצוע המשימה: "למדנו שעל עבודות מהסוג הזה לא מקבלים תשלום, כי עצם קבלת העבודה זה כבוד גדול. אז מאור עיצב ואני תפרתי, וחנות הבדים תרמה גם היא את הבדים ללא תמורה כספית". כמו כן, מטרת הפוסט כולו היא "לפנות ללב" של חברת התעופה אל על, שיתרמו למעצב ולתופרת שלו שני כרטיסי טיסה לתחרות בליסבון. "החלום של שנינו הוא להיות עם נטע באירוויזיון, כדי לתת לה ביטחון, שלא משנה מה יקרה עם התלבושת, נוכל תמיד לסדר ולתקן הכול...", כותבת מרקוביץ' בר און, "יהיה מרגש לשמוע את התוצאות בגרין רום". צבר אישר ל-Xnet את הדברים, והוסיף: "אני עושה את זה בהתנדבות מתוך אהבה לנטע. כמעצב שבימים אלו משיק קולקציה ראשונה, אני מקווה שזה ישתלם לנו".

          

         תגובת טדי הפקות: "שמחים שנציגת ישראל לאירוויזיון נטע ברזילי מעוררת עניין וסקרנות רבה גם בתחום האופנה. אנו מקבלים פניות רבות ממעצבים בארץ ובעולם ונשמח לחשוף את הבגד הנבחר על הבמה הגדולה בעולם".

          

         ______________________________________________________

          

         ומה גילינו בפנטהאוז ובארון של פנינה רוזנבלום?

         הפנינים של פנינה: בפנטהאוז של משפחת רוזנבלום-סימנוביץ'. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
         הפנינים של פנינה: בפנטהאוז של משפחת רוזנבלום-סימנוביץ'. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד