"כשהלבשתי את קורין גדעון בתחילת האח הגדול, אנשים שרפו אותי"

אחרי שהפך למלביש הפריים טיים, איתי בצלאלי מתנסה שוב בעיצוב. "פעם הייתי בוכה ממישהי שכתבה שאני עיוור וצריך לכרות לי את הידיים, היום זה מצחיק אותי"

איתי יעקב

|

13.07.17 | 17:17

"מבחינתי, תפסתי נישה, גם אם היא לא זוהרת". צפו בראיון עם איתי בצלאלי
צילום: אורי דוידוביץ'
"עיצוב אופנה הוא עסק קשה שאין בו כסף, ואני אוהב כסף". איתי בצלאלי עם רונה-לי שמעון וחגית טסה (צילום: זוהר שטרית)
"עיצוב אופנה הוא עסק קשה שאין בו כסף, ואני אוהב כסף". איתי בצלאלי עם רונה-לי שמעון וחגית טסה (צילום: זוהר שטרית)
"אני חושב שכן הבאתי 'אופנה' לתחום ההלבשה בטלוויזיה". עדן שבתאי, קורין גדעון ואנה ארונוב בסטיילינג של איתי בצלאלי (צילום: איתי בצלאלי)
"אני חושב שכן הבאתי 'אופנה' לתחום ההלבשה בטלוויזיה". עדן שבתאי, קורין גדעון ואנה ארונוב בסטיילינג של איתי בצלאלי (צילום: איתי בצלאלי)
"אין לי עניין להמציא חצאית עם כנפיים". קולקציית הקפסולה של בצלאלי לחגית טסה (צילום: זוהר שטרית)
"אין לי עניין להמציא חצאית עם כנפיים". קולקציית הקפסולה של בצלאלי לחגית טסה (צילום: זוהר שטרית)

קורין גדעון, אנה ארונוב, עדן שבתאי, מירי בוהדנה, קרן פלס וכוכבות פריים טיים אחרות שמציפות את מסך הטלוויזיה שלכם מדי ערב בערוץ 2, לא מתקרבות לעדשת המצלמה בלי אישור של הסטייליסט איתי בצלאלי. עד לאחרונה הוא בכלל העדיף את התואר מלביש, שהיה מדויק יותר לעבודתו עם המתמודדים וחלק מן המנחים בתוכניות ריאליטי כמו "האח הגדול", "הכוכב הבא לאירוויזיון" ו"רק רוצים לרקוד", אבל עכשיו, לאחר עשור בו הצליח להתברג כאחד הסטייליסטים העסוקים ביותר בענף, הוא מרשה לעצמו לקחת קרדיט משמעותי יותר על הופעתם. "מבחינתי, תפסתי נישה, גם אם היא לא זוהרת", הוא אומר בראיון ל-Xnet. "אני חושב שכן הבאתי 'אופנה' לתחום ההלבשה בטלוויזיה. גם אם משעמם לי להלביש את מאיר אדוני בטי שירט, אני מעדיף את זה על פני שער במגזין".

 

"אני עדיין מרגיש הילד הקטן מהוד השרון ששיחק בברביות והלביש את החברות שלו - קלישאה של ילד הומו שמתעסק בשמלות ולא יודע שיש מקצוע כזה, סטיילינג". ספיר סבן בבגדים שבחר עבורה בצלאלי (צילום: איתי בצלאלי)
  "אני עדיין מרגיש הילד הקטן מהוד השרון ששיחק בברביות והלביש את החברות שלו - קלישאה של ילד הומו שמתעסק בשמלות ולא יודע שיש מקצוע כזה, סטיילינג". ספיר סבן בבגדים שבחר עבורה בצלאלי(צילום: איתי בצלאלי)

   

  בצלאלי, 37, אינו הסטייליסט הראשון שמביא איתו את הזוהר המגזיני אל הטלוויזיה הישראלית, שעד לפני עשור נחשבה אפורה וחסרת מעוף בכל הנוגע ללבוש. גל אפל וליאת אשורי היו מהראשונים לנער את האבק מעל המרקע, כסטייליסטים בכוכב נולד ז"ל, מזל חסון ניסחה בדיוק רב את הלוקים של שופטי דה ווייס, וסיימון אלמלם תעתע בצופי אקס פקטור מדי שבוע, עם תלבושות מרעישות של המגישה בר רפאלי, גם אם לפרקים הן זכו לקריאות בוז ברשתות החברתיות.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  בצלאלי חתום, בין היתר, על הכפפות שהחליפה מגישת האח הגדול קורין גדעון לאורך העונה הראשונה שלה בתוכנית, והפכו לדיבור החם סביב נוכחותה על המרקע. משם הוא החל להמריא, ובלי ששמנו לב הוא הפך לאיש הסטייל של הטלוויזיה, לטוב ולרע.

   

  A post shared by Itay Bezaleli (@itay_bezaleli) on

   

  אבל המפגש עם בצלאלי (בראיון המלא איתו תוכלו לצפות בווידאו שלמעלה) מתקיים בכלל לרגל השקת קולקציית קפסולה בעיצובו עבור המעצבת חגית טסה, שעוצבה על טהרת השחור, עם בגדי ערב סקסיים עשירים בשסעים ומחשופים. עבור טסה, מדובר בשת"פ הראשון שלה בקריירה של למעלה מ-20 שנה, אבל המעצב הטרי בצלאלי מגיע אליה כבר חצי משופשף, אחרי שת"פ נוסף מהעונה האחרונה.

   

  A post shared by Itay Bezaleli (@itay_bezaleli) on

   

  רק לפני כחודשיים השיק קו בגדי ערב לגברים בשיתוף חברת רנואר, והנה הוא כבר הופך את העיצוב לעניין שבשגרה. בשני המקרים, העיצובים של בצלאלי נראים מסחריים ונטולי יומרה לחדש או להפתיע, אבל את בצלאלי, כך נראה, זה מעניין את קצה הלשון החלקלקה. "בוא נהיה ריאליסטים", הוא אומר. "אישה צריכה להיכנס לחנות ולקנות בגדים, ואני כסטייליסט צריך להלביש עם זה מגוון נשים כמו מירי בוהדנה, קורין גדעון וקרן פלס. החשיבה כאן היתה על פריטים שיתאימו למגוון נשים, צעירות ומבוגרות. אם היית מודד את החצאית", הוא אומר ומצביע על חצאית עיפרון שלובשת הפרזנטורית רונה-לי שמעון, "היית מזהה את הביטחון שהיא מעניקה לך. אין לי עניין להמציא חצאית עם כנפיים".

   

  "אישה צריכה להיכנס לחנות ולקנות בגדים, ואני כסטייליסט צריך להלביש עם זה מגוון נשים כמו מירי בוהדנה, קורין גדעון וקרן פלס". סטיילינג של איתי בצלאלי (צילום: דניאל קמינסקי)
   "אישה צריכה להיכנס לחנות ולקנות בגדים, ואני כסטייליסט צריך להלביש עם זה מגוון נשים כמו מירי בוהדנה, קורין גדעון וקרן פלס". סטיילינג של איתי בצלאלי(צילום: דניאל קמינסקי)

    

   למרות צפיפות האתגרים העיצוביים שלקח על עצמו, לבצלאלי דווקא אין מחשבות לערוק מסטיילינג לעיצוב אופנה, כפי שעשה גדי אלימלך, למשל. "עיצוב אופנה הוא עסק קשה שאין בו כסף, ואני אוהב כסף", הוא אומר בכנות. "בתקופה שהלבשתי מדי שבוע את קורין, כל דבר שהיא לבשה היה סולד אאוט. היתה לי הזדמנות לעצב בעצמי את כל מה שקורין לובשת ולהתחיל למכור, אבל זה לא באמת מעניין אותי. אני לא רוצה לשבת עכשיו בקביעות עם תופרות ותדמיתניות. כיף לי לעשות קפסולות".

    

   "בתקופה שהלבשתי מדי שבוע את קורין, כל דבר שהיא לבשה היה סולד אאוט. היתה לי הזדמנות לעצב בעצמי את כל מה שקורין לובשת ולהתחיל למכור, אבל זה לא באמת מעניין אותי" (צילום: איתי בצלאלי)
    "בתקופה שהלבשתי מדי שבוע את קורין, כל דבר שהיא לבשה היה סולד אאוט. היתה לי הזדמנות לעצב בעצמי את כל מה שקורין לובשת ולהתחיל למכור, אבל זה לא באמת מעניין אותי"(צילום: איתי בצלאלי)

     

     

    בכלל, תחום העיצוב באופנה עבר הזניה בשנים האחרונות, כשפתאום כל אחד נהייה מעצב.

    "אני סטייליסט ומתעסק באופנה, נועה קירל היא פאשניסטה (עיצבה קפסולה ל-TNT, א"י). היא לא בובה, וזה לא שנתנו למישהי שהיא שום דבר באופנה, נגיד, תמר איש שלום, לעצב קפסולה".

     

    אבל היא לא באמת מעצבת שום דבר, אז מתי לדעתך זה הופך להיות לא לגיטימי לקרוא למישהו מעצב?

    "אם יתנו לסבתא שלי, עליה השלום, לעצב קולקציה, או לצלם הווידאו החתיך שהבאתם לכאן".

     

    מקפסולה לקפסולה. קו בגדי ערב לגברים של בצלאלי בשיתוף חברת רנואר (צילום: אלון שפרנסקי)
     מקפסולה לקפסולה. קו בגדי ערב לגברים של בצלאלי בשיתוף חברת רנואר(צילום: אלון שפרנסקי)

      

     הפנייה של בצלאלי אל עיצוב אופנה שחררה מהבקבוק שלו עוד כמה שדים. בפוסט שפרסם בפייסבוק יצא נגד מחלקות האופנה של מוסדות העיצוב בישראל, שלא קיבלו אותו לשורותיהם, ובשיחה איתנו הוא מתמרמר גם על היחס לו הוא זוכה בתעשיית האופנה המקומית, "ברנז'ה שמתעלמת ממני באופן קבוע", במילותיו.

      

     A post shared by Itay Bezaleli (@itay_bezaleli) on

      

     אולי הבעיה בכלל בביטחון העצמי שלך?

     "אולי אני לא רואה את עצמי כפי שרואים אותי מבחוץ. אני עדיין מרגיש הילד הקטן מהוד השרון ששיחק בברביות, ששרטט בגדים בשיעורים בבית הספר והלביש את החברות שלו - קלישאה של ילד הומו שמתעסק בשמלות ולא יודע שיש מקצוע כזה, סטייליסט. אז אולי באמת קשה לי להכיל את זה, ולכן אני לא לוקח את זה כמובן מאליו. זה שהיום אני מעצב קולקציות, על אף שלא קיבלו אותי לבית ספר לאופנה, זה ניצחון שלי עם עצמי, עם הדיסלקציה שלי, עם הנטיות המיניות שלי".

      

     "זה שהיום אני מעצב קולקציות, על אף שלא קיבלו אותי לבית ספר לאופנה, זה ניצחון שלי עם עצמי, עם הדיסלקציה שלי, עם הנטיות המיניות שלי" (צילום: זוהר שטרית)
      "זה שהיום אני מעצב קולקציות, על אף שלא קיבלו אותי לבית ספר לאופנה, זה ניצחון שלי עם עצמי, עם הדיסלקציה שלי, עם הנטיות המיניות שלי"(צילום: זוהר שטרית)

       

      איך אתה מתמודד עם הביקורת?

      "בעונה הראשונה שהלבשתי את קורין גדעון באח הגדול אנשים גמרו אותי, שרפו אותי. למדתי על בשרי מה עובד ומה לא עובד. למדתי לא להתבייש להיות יוז' (רגיל, בסלנג הומואי, א"י) וללכת על השמלה השחורה הקלאסית. לא לנסות כל הזמן להמציא. עם הזמן למדתי גם ליהנות מזה, לעשות דווקא ולעורר תשומת לב. אם פעם הייתי בוכה ממישהי שכתבה לי באינסטגרם שאני עיוור ושצריך לכרות לי את הידיים, היום זה מצחיק אותי וזה גם קורה פחות".

       

      ______________________________________________________

       

      ואיך הפך מאור כהן הישראלי לתכשיטן של הסלבס בהוליווד? 

      מאור כהן שלא הכרתם. לחצו על התמונה לכתבה המלאה
      מאור כהן שלא הכרתם. לחצו על התמונה לכתבה המלאה

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד