יורשת האופנה הסודית של זארה: מרתה אורטגה מחליטה מה תלבשו

היא מתרחקת מהתקשורת ומהרשתות החברתיות, אך בתו של מייסד קבוצת אינדיטקס, מקום 4 ברשימת עשירי העולם, היא אחת הנשים המשפיעות ביותר באופנה. הכירו

איתי יעקב

|

05.07.17 | 09:07

מרתה אורטגה. כל פריט של זארה צריך לקבל את אישורה לפני שהוא יוצא לייצור (צילום: Gettyimages)
מרתה אורטגה. כל פריט של זארה צריך לקבל את אישורה לפני שהוא יוצא לייצור (צילום: Gettyimages)
מכין אותה לרשת את מקומו. אמנסיו ומרתה אורטגה (צילום: Gettyimages)
מכין אותה לרשת את מקומו. אמנסיו ומרתה אורטגה (צילום: Gettyimages)
מעדיפה לבלות ברכיבה תחרותית על סוסים, ולא על שטיחים אדומים (צילום: Gettyimages)
מעדיפה לבלות ברכיבה תחרותית על סוסים, ולא על שטיחים אדומים (צילום: Gettyimages)
הנישואים החזיקו מעמד שנתיים בלבד. עם בן הזוג לשעבר, רוכב הסוסים סרחיו אלברז (צילום: rex/asap creative)
הנישואים החזיקו מעמד שנתיים בלבד. עם בן הזוג לשעבר, רוכב הסוסים סרחיו אלברז (צילום: rex/asap creative)

אביה הוא אמנסיו אורטגה, מייסד קבוצת האופנה אינדיטקס המחזיקה במותגים זארה, מסימו דוטי, פול אנד בר ואחרים, הממוקם במקום הרביעי ברשימת עשירי העולם עם הון אישי של 83.5 מיליארד דולר – אבל את מרתה אורטגה, 33, נדיר לראות באירועים חברתיים ובמסיבות נוצצות לצד יורשות עשירות כמו פריס הילטון או דפני גינס. גם בתצוגות אופנה בינלאומיות וברשתות החברתיות לא תמצאו בדרך כלל את מי שמחזיקה ב-9.3 אחוזים מחברת אינדיטקס, שבה היא בתפקיד סגנית הנשיא, ומשמשת כיועצת ראשית לכל קווי ההלבשה לנשים של מותג האופנה זארה.

 

מחזיקה ב-9.3 אחוזים מחברת אינדיטקס, שבה היא בתפקיד סגנית הנשיא, ומשמשת כיועצת ראשית לכל קווי ההלבשה לנשים של מותג האופנה זארה. מרתה אורטגה (צילום: rex/asap creative)
  מחזיקה ב-9.3 אחוזים מחברת אינדיטקס, שבה היא בתפקיד סגנית הנשיא, ומשמשת כיועצת ראשית לכל קווי ההלבשה לנשים של מותג האופנה זארה. מרתה אורטגה(צילום: rex/asap creative)

   

  בעידן שבו אופנתיות נמדדת לרוב על פי תיעוד התלבושות שלך, לאורטגה, כך נראה, יש תוכניות אחרות. חשבון האינסטגרם שלה הוא פרטי וכולל 692 עוקבים בלבד, היא מקפידה להתרחק מהתקשורת ככל האפשר ואת זמנה הפנוי היא מעדיפה להעביר ברכיבה תחרותית על סוסים מאשר על שטיחים אדומים. כעת, כך נראה, עומד אורח החיים של יורשת האופנה המסתורית בפני שינוי, כמי שעומדת להיכנס לנעליו של אביה בן ה-81.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  הוא ידוע כבעל אורח חיים נוצץ, היא פחות. עם בן הזוג הנוכחי, סוכן הדוגמניות קרלוס טורטה (צילום: Gettyimages)
   הוא ידוע כבעל אורח חיים נוצץ, היא פחות. עם בן הזוג הנוכחי, סוכן הדוגמניות קרלוס טורטה(צילום: Gettyimages)

    

   בחודש אפריל האחרון דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי אמנסיו אורטגה עשה שינויים במבנה מניות החברה שבבעלותו, בה הוא שולט דרך חברת ההשקעות Pontegadea שמנהלת את עסקי הנדל"ן שלו. החלטה זו נועדה להבטיח את המשכיות ניהול החברה בידי המשפחה, תוך סימון הדמות העתידית לרשת את מקומו: בתו מרתה.

    

   שתי חברותיה הקרובות הן מלכת ספרד לטיסיה, שגם נראתה לא פעם לבושה בזארה, ואתנה אונאסיס, נכדתו של איל הספנות היווני המנוח אריסטוטלס אונאסיס (צילום: Gettyimages)
    שתי חברותיה הקרובות הן מלכת ספרד לטיסיה, שגם נראתה לא פעם לבושה בזארה, ואתנה אונאסיס, נכדתו של איל הספנות היווני המנוח אריסטוטלס אונאסיס(צילום: Gettyimages)

     

    סימנים ראשונים לשינוי הגישה של אורטגה כלפי התקשורת הופיעו ב-15 ביוני, כשניאותה לדבר בקצרה על משפחתה, עסקים ובעיקר על אהבתה לרכיבה על סוסים לטובת כתבת דיוקן בת ארבעה עמודים במגזין הצרפתי הפופולארי Paris Match לקידום תחרות הרכיבה Longines. על פי ידיעה שהתפרסמה ביומון הספרדי הנחשב El Pais בשבוע שעבר, כתבת הדיוקן היא חלק מהחלטתה של אורטגה להיפתח יותר לתקשורת כדי לבנות את מעמדה כיורשת העתידית של קבוצת האופנה, כמו גם פועל יוצא מהזוגיות שלה בשנה האחרונה עם סוכן הדוגמניות הנוצץ קרלוס טורטה, המייצג באופן אישי באירופה את קנדל ג'נר ואדריאנה לימה.

     

    מרתה אורטגה לאחר לידת בנה, אמנסיו אורטגה אלברז, בשנת 2013 (צילום: Gettyimages)
     מרתה אורטגה לאחר לידת בנה, אמנסיו אורטגה אלברז, בשנת 2013(צילום: Gettyimages)

      

     השניים נתפסו בשבוע החולף בעדשת הפפראצי בחופשה פרטית בסן טרופה, ובספטמבר האחרון הגיעו יחד לשבוע האופנה בניו יורק לטובת התצוגה של המעצב נרסיסו רודריגז, אשר חתום גם על שמלת הכלה שלבשה אורטגה כשנישאה ב-2012 לרוכב הסוסים סרחיו אלברז, ממנו התגרשה לאחר שנתיים בלבד. ב-2013 נולד לשניים בן, אמנסיו אורטגה אלברז.

      

     טורטה, הידוע כמי שאוהב לבלות במסיבות ולהתרועע עם לקוחות וחברים מפורסמים, הוא בנו של מעצב האופנה הארגנטינאי הפועל בספרד רוברטו טורטה, המשמש יו"ר ACME – איגוד המעצבים הספרדים. גם לאורטגה עצמה לא חסרות חברות מפורסמות, אותן היא נוהגת לפגוש הרחק מעיני הצלמים. שתי חברותיה הקרובות הן מלכת ספרד לטיסיה, שגם נראתה לא פעם לבושה בזארה, ואתנה אונאסיס, נכדתו של איל הספנות היווני המנוח אריסטוטלס אונאסיס.

      

     לא מנסה למצב את עצמה כאושיית אופנה. מרתה אורטגה עם קרלוס טורטה, 2017 (צילום: rex/asap creative)
      לא מנסה למצב את עצמה כאושיית אופנה. מרתה אורטגה עם קרלוס טורטה, 2017(צילום: rex/asap creative)

       

      במקום לבנות לעצמה דימוי זוהר עבור הקהל הרחב, אורטגה מקפידה לטפח את החזית העסקית שלה באינדיטקס. היא בוגרת תואר שני במינהל עסקים מלונדון ביזנס סקול היוקרתי, ולמרות שהיא לא מחזיקה במשרד בקבוצה, בחמש השנים האחרונות היא נפגשת מדי יום עם עובדים באינדיטקס, ובעיקר בזארה – שם כל פריט שיוצא לייצור צריך לקבל את אישורה.

       

      בתמונות הבודדות שהיא לא בתלבושת רכיבה, שומרת אורטגה על סגנון לבוש אלגנטי אך יומיומי עם בגדים נקיים מהדפסים, רובם ככולם של זארה, הבייבי שלה ואחד המותגים החזקים ביותר בעולם, עם 2,170 חנויות ומתוכן 24 בישראל. כך, בלי לסמן את עצמה כאושיית אופנה, אורטגה אחראית במידה רבה על הדרך שבה מתלבשות נשים רבות בעולם, שככל הנראה, לא שמעו את שמה מעולם.

       

      ______________________________________________________

       

      ומי את, סוניה בן עמר? 

      הדוגמנית שכבשה את לבו של ברוקלין בקהאם ואת בתי האופנה היוקרתיים. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
      הדוגמנית שכבשה את לבו של ברוקלין בקהאם ואת בתי האופנה היוקרתיים. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד