צילום: שי יחזקאל

כיווץ, שחרור וגלים: שיטה חדשה מבטיחה להביא כל אישה לשיא

האחת אמא לחמישה, השנייה רווקה ויחד הן משוכנעות שמצאו את הדרך באמצעותה כל אישה יכולה להגיע לעוצמה המינית שטמונה בה. חגית גינזבורג יצאה לבדוק

"פתאום היצריות והיצירתיות מתפרצות. אני רואה את זה על נשים שמגיעות לסדנאות, איך הן מצליחות למקסם את היכולות שלהן אחרי החיבור הזה" (צילום: Shutterstock)
"פתאום היצריות והיצירתיות מתפרצות. אני רואה את זה על נשים שמגיעות לסדנאות, איך הן מצליחות למקסם את היכולות שלהן אחרי החיבור הזה" (צילום: Shutterstock)

בבית של רוני וניצן ארז בצפון תל אביב אין סלון. כלומר יש, אלא שכרגע הוא הובל אחר כבוד אל החצר, ואת מקומו תופס כעת מעגל של כריות ישיבה אדומות על גבי שטיח פרוותי, גם הוא אדום. בעוד כמה שעות תיערך כאן עוד סדנת "להיות אישה". כעשר נשים בגילאים ובסטטוסים שונים יגיעו לפה כדי ללמוד את השיטה שפיתחה רוני יחד עם בן זוגה ניצן, כדי להתחבר מחדש למיניות שלהן ובעיקר לתרגל טכניקה שתאפשר להן להגיע לאורגזמה וגינאלית.

 

לסלון נכנסת גם נטלי להב, עיתונאית ומטפלת שהתמקצעה בשנים האחרונות בכל מה שקשור למיניות נשית. "תראי את ההודעה שקיבלתי במסנג'ר", היא מגישה לרוני את הסמארטפון שלה. "בחור פה שואל אותי אם אני יכולה ללמד אותו איך לגרום לחברה שלו להגיע לשפיכה נשית".

 

בקשה לגיטימית, לא?

"לא!", נטלי ורוני משיבות יחד, ונטלי מסבירה: "הרבה גברים פונים אלי, 'איך אני גורם לה לגמור?' את מבינה? הבעל שולח לי הודעה בשביל אשתו. אני מנסה להסביר לו שהוא לא צריך להביא אותה לשום דבר, זה קשור אך ורק אליה ואל החיבור שלה לעצמה. גברים צריכים להפריד את האגו שלהם מהנושא הזה".

 

"הזיכרון מתחדד והתחושות בגוף משתפרות.אורגזמה אפילו מחדדת את היכולת של הנשים לאתר לעצמן את בן הזוג הכי טוב מבחינת פוטנציאל לילודה" (צילום: Shutterstock)
  "הזיכרון מתחדד והתחושות בגוף משתפרות.אורגזמה אפילו מחדדת את היכולת של הנשים לאתר לעצמן את בן הזוג הכי טוב מבחינת פוטנציאל לילודה"(צילום: Shutterstock)

   

  סוד הגן הנעלם

  האורגזמה הנשית היא אולי אחת התעלומות הגדולות בכל מה שקשור למיניות האדם וכנראה אחד הנושאים שעדיין נחשבים לטאבו בחוגים מסוימים. רובנו מבינים כיצד עובד סקס, אבל נושא ההנאה הנשית עדיין שבוי בתפיסות שגויות, מבוכה, בורות והרבה מאוד זלזול בחשיבותה.

   

  כ־30% מהנשים לא חוו אורגזמה כלל. אחרות חוו אותה אבל רק לבדן, וגם אלה שמסוגלות להגיע לאורגזמה במהלך האקט המיני מדווחות לעתים קרובות על צורך להתרכז מאוד, להתאמץ וקושי להגיע אליה
  לפי מחקרים שונים, כ־30% מהנשים לא חוו אורגזמה כלל. אחרות חוו אותה אבל רק לבדן, וגם אלה שמסוגלות להגיע לאורגזמה במהלך האקט המיני מדווחות לעתים קרובות על צורך להתרכז מאוד, להתאמץ וקושי להגיע אליה. רק מעטות מגיעות אליה בקלות, חוות מולטי אורגזמה ואפילו שפיכה נשית.

   

  "האורגזמה הנשית היא לא נושא שדובר עליו לאורך ההיסטוריה", מסבירה רוני, מדריכת אורגזמות ומאסטר NLP ודמיון מודרך. "אני וניצן היינו פעם אחת אצל רופא שאמר לנו שהאורגזמה הנשית היא 'טעות של הטבע'. אבל היום המדע מדבר על זה שכשאישה חווה אורגזמה יש חלק בתוך הווגינה שיוצר מעין משאבה שיודעת לבחור את הביצית הכי טובה לטובת ההיריון (כפי שמצא במחקר שלו פרופ' לודוויג וילט בשנת 2010 - ח"ג), וזה כלום לעומת השיפור שאישה חווה מבחינה קוגניטיבית - הזיכרון מתחדד והתחושות בגוף משתפרות. אורגזמה אפילו מחדדת את היכולת של הנשים לאתר לעצמן את בן הזוג הכי טוב מבחינת פוטנציאל לילודה".

   

  את האורגזמה הנשית מחלקים לרוב לשני סוגים - אורגזמה דגדגנית שזו האורגזמה שחוות רוב הנשים באמצעות גירוי של הדגדגן, ואורגזמה וגינאלית. רק 20% מכלל הנשים יכולות להגיע לסוג השני של האורגזמה אבל האורגזמה הווגינלית אינה מיתוס אלא גן קסום ונעלם שהמפתח אליו מצוי בידיה של כל אישה.

   

  הנוירו־פסיכולוג פרופ' בארי קומיסארוק, שנחשב לאחד החוקרים המובילים בתחום, מצא שבזמן אורגזמה משתחררות במוח כמויות גדולות של הורמון בשם אוקסיטוצין. אצל גברים הוא מוביל לשפיכה, אצל נשים הוא מפעיל גלים של התכווצויות בשרירי הנרתיק שנעים לכיוון השחלות. פה למעשה טמון הסוד לאורגזמה הווגינאלית.

   

  משהו נעים קורה שם למטה

  אל סוד הקסם שבהתכווצויות וגינאליות והקשר לאורגזמה וגינאלית הגיעה רוני, בת 49 ואמא לחמישה ילדים (שניים מנישואיו הקודמים של ניצן, אחד מנישואיה הקודמים ושניים משותפים) לגמרי במקרה, אף על פי שהחיפוש אחריה היה משהו שליווה אותה מאז ומעולם. "מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי יצור מיני", היא מספרת. "בזוגיות הראשונה שלי זה משהו שלא בא לידי ביטוי, להפך - הפרטנר שלי היה כזה שיצר בדיוק את החוסר. התחתנתי בת 22, ובגיל 27 כבר הייתי גרושה. את ניצן פגשתי שנה אחר כך. אני אישה סקרנית, ניצן בן אדם מיני, והחיבור בינינו יצר חקירה משותפת. מאז אנחנו חוקרים את כל מה שקשור למיניות ובמיוחד את האורגזמה הנשית".

   

  רוני ארז: "זה חופש, פשוט חופש להיות נוכחת במיניות שלך" (צילום: באדיבות רוני ארז)
   רוני ארז: "זה חופש, פשוט חופש להיות נוכחת במיניות שלך"(צילום: באדיבות רוני ארז)
    

    

   "כולם דיברו על לשחרר ולהיות נוכחת. את מבינה את זה בלוגיקה, אבל יש דיסוננס בין איך שאת בגוף ואיך שאת חווה את זה במיטה"
   היא ספורטאית בעברה, שהגיעה למקום השלישי באליפות ישראל באתלטיקה קלה ועבדה כמאמנת כושר, בוגרת וינגייט. אחרי שנים של חיפושים היא וניצן מסכמים היום שכל החקירות האלה לא באמת קידמו אותם לשום מקום. "כולם דיברו על לשחרר ולהיות נוכחת. את מבינה את זה בלוגיקה, אבל יש דיסוננס בין איך שאת בגוף ואיך שאת חווה את זה במיטה. יכולתי להגיע לאורגזמה דגדגנית כמו רוב הנשים, אבל זה תמיד היה כרוך במאמץ ובריכוז, וידעתי שיש משהו אחר שיכול להיות אפשרי".

    

   כשהייתה בת 44 נאלצה לעבור ניתוח לכריתת הרחם. היא התעקשה שלא יסירו לה גם את השחלות ואת צוואר הרחם, החלטה שהתגלתה כחשובה ונכונה. הניתוח פגע בשלפוחית השתן והיא סירבה לעבור ניתוח נוסף כדי לתקן את הבעיה. "אמרתי שאני לא מוכנה שיחטטו לי שם למטה יותר", היא נזכרת.

    

   כך היא הגיעה לפיזיותרפיסטית של רצפת האגן ונשלחה לתרגל כיווצים בנרתיק באמצעות מכשיר דמוי ביצה ששולח פולסים חשמליים בתוך הנרתיק. "במשך חודש הייתי צריכה לתרגל את הכיווצים האלה במשך 25 דקות מדי יום. אחרי שבוע או עשרה ימים התחלתי לשים לב שמשהו מאוד נעים קורה שם למטה. קלטתי שיש מחזוריות של התנועה שקורית בתוך הווגינה שיוצרת אצלי סוג של גל. הוצאתי את המכשיר ושמתי לב שאני יכולה לעשות את זה לבד, כי לגוף יש זיכרון תאי.

    

   "עם הפולסים האלה שקורים בתוך הווגינה הייתי צריכה לכווץ ולשחרר, וכל כיווץ הוביל לעוד שחרור וזה יצר התעצמות של גל שהלך והתגבר. לא האמנתי בהתחלה שזו האורגזמה הווגינאלית שתמיד חיפשתי אחריה. המוח הרי מתעתע ואומר לך: 'מה פתאום, כל החיים הלכת וחיפשת את זה, דיברת עם נשים שחוו את זה, ולא הבנת למה להן זה עובד ולך לא, ופתאום עכשיו את מוצאת את זה? ככה?'. אבל זה בדיוק מה שקרה".

    

   "מיניות היא אנרגיה של חיים. כשאת מחוברת לבסיס שממנו את יכולה להרגיש טוב עם עצמך, הגוף מתחיל לזוז קדימה - יש איזשהו משהו שמתחיל לזרום בגוף מבחינה אנרגטית שמוציא ממך יכולות שלא ידעת אפילו שקיימות בך". רוני ארז
   התגלית הזאת הובילה לעבודה מאומצת של חודשים שבמהלכה רוני וניצן חקרו יחד את משמעות הגלים בתוך הנרתיק שמובילים לאורגזמה וגינאלית. "אני וניצן נכנסנו לטירוף של בדיקה של הדבר הזה", היא אומרת. "זו יכולת נרכשת. לוקח זמן להבין את זה. אנחנו כל החיים תקועות באורגזמה הדגדגנית, שהיא חזקה עם רעידות, אז את מצפה למשהו דומה. כשאת משחררת את העניין הזה, יורד המתח והלחץ, הנוכחות בתוך מה שקורה מתגברת, את אפילו צריכה לפנטז פחות. זה חופש, פשוט חופש להיות נוכחת במיניות שלך".

    

   ההכשרה שלה לאורך השנים בשיטות כמו NLP, מדיטציה, דמיון מודרך, הילינג, אקסס בארס ואחרות עזרו לה ולניצן לגבש את הסדנה שמתמקדת ראשית בשחרור חסימות מנטליות שקשורות למיניות. "ניסינו להבין איך זה עובד, כי זו לא יכולה להיות רק תנועה בתוך הווגינה. זה עובד גם על שינוי מנטלי, חיבור לאמונה שלך במסוגלות שלך, שחרור מעכבות וחסמים, וזו עבודה בפני עצמה. יצרנו את המקום של מה עושים, מה לוקחים, איך מגבשים שינוי של דפוס חשיבה. כל דקה ודקה בסדנה היא תוצאה של חשיבות מאוד מוקפדת ומתוכננת מראש".

    

   הבנתי שיש לי עוד הרבה מה ללמוד

   נטלי להב, בת 33, רווקה, הגיעה לנושא המיניות ממקום מעט שונה: "עבדתי בחיי הלילה והייתי עושה הרבה סקס ולפני 5־6 שנים התחלתי לכתוב בלוג על החיים שלי ומשם עברתי לערוץ היחסים ב־ynet ולקבל והתחלתי לקרוא הרבה מאוד מחקרים על מיניות. גיליתי שלמרות שחשבתי שאני נורא משוחררת ומבינה במין, יש לי עוד הרבה מה ללמוד. התחלתי לחקור, ולפני כשנה הגעתי לרוני, למפגשים אישיים ולסדנה".

    

   זה שונה לעשות את הסדנה כרווקה?

   "זה רק פותח אצלך עוד דברים. המטרה של הסדנה היא שנשים יגלו את הכוח שנמצא אצלן כי ההנאה המינית שלנו לא תלויה באף גבר. הדברים שלמדתי בסדנה פתחו אצלי גם דברים בלב. הצלחתי לפתור הרבה דברים דרך העבודה הזאת. יצא לי גם כמטפלת לעבוד עם המון רווקות וצעירות, וזה מאוד עוזר להן להתחבר לעצמן חזרה, לאפשר לעצמן לאהוב את עצמן, לקבל את הגוף שלהן כמו שהוא ומשם גם לצאת לחיפוש אחר בן זוג".

    

   "נשים שלא מחוברות למיניות שלהן נראות קצת יותר כבויות. זה משפיע על הקריירה ועל בחירת בני זוג". נטלי להב (צילום: באדיבות נטלי להב)
    "נשים שלא מחוברות למיניות שלהן נראות קצת יותר כבויות. זה משפיע על הקריירה ועל בחירת בני זוג". נטלי להב (צילום: באדיבות נטלי להב)
     

     

    רוני: "האורגזמה היא למעשה בונוס. הדרך האמיתית היא להתחבר לעצמך, לאשר את עצמך, להיות חברה של עצמך. אנחנו לא מדברות עם הילדים שלנו והחברים שלנו כמו שאנחנו מדברות עם עצמנו. יש לנו כל הזמן התניות מהחברה, מחשבות על מה הגבר יחשוב עלינו, דברים שההורים שלנו אמרו לנו בילדות. אנחנו מגיעות עם חתיכת מטען חברתי, תפיסתי, אישי".

     

    נטלי: "אבל הבשורה היא שאפשר לשנות את הדברים האלה. לכל אחת יש טראומות, חוויות שליליות, משפטים שנחקקו בה. ואפשר בהחלט לשנות אותן".

     

    תחושה אמיתית של שליחות

    במקביל לסדנאות ולמפגשים האישיים שהיא מעבירה, רוני עובדת כרגע, יחד עם ניצן ונטלי, על פיתוח קורס אינטרנטי, שמטרתו להנגיש את השיטה לקהל הרחב בארץ ומעבר לים. "אנחנו רוצות שהמידע הזה יגיע לכמה שיותר נשים", הן אומרות. "זה אחלה שיש לנו כלים וכיף לנו לעשות סקס, אבל יש לנו תחושה אמיתית של שליחות. אנחנו רוצות שכמה שיותר נשים יידעו ויהיו מחוברות למיניות שלהן ולהבנה שיש להן את זה, שהן יכולות לקחת את זה ולגלות את כל הפוטנציאל שיש בהן. המטרה היא להביא את זה לכמה שיותר מודעות ולעשות שינוי קולקטיבי במיניות הנשית, גם של האישה עם עצמה וגם של החברה".

     

    נטלי: "יש הרבה נשים שמתביישות ולא פונות אפילו, הרבה דתיות, חרדיות והרבה נשים שלא יבואו לפה, אז הן יוכלו לעשות את הקורס און ליין".

     

    למה כל כך חשוב שנשים יתחברו לחלק הזה בעצמן?

    רוני: "מיניות היא אנרגיה של חיים. כשאת מחוברת לבסיס שממנו את יכולה להרגיש טוב עם עצמך, הגוף מתחיל לזוז קדימה - יש איזשהו משהו שמתחיל לזרום בגוף מבחינה אנרגטית שמוציא ממך יכולות שלא ידעת אפילו שקיימות בך. פתאום היצריות והיצירתיות מתפרצות. אני רואה את זה על נשים שמגיעות לסדנאות, איך הן מצליחות למקסם את היכולות שלהן אחרי החיבור הזה".

     

    המטרה של הסדנה היא שנשים יגלו את הכוח שנמצא אצלן. ההנאה המינית שלנו לא תלויה באף גבר, והדברים שלמדתי בסדנה פתחו אצלי גם דברים בלב. הצלחתי לפתור הרבה דברים דרך העבודה הזאת". נטלי להב
    נטלי: "אם ניכנס שנייה לעולם הצ'אקרות, הצ'אקרה של המיניות והצ'אקרה של היצירתיות הן אותה הצ'אקרה. נשים שלא מחוברות למיניות שלהן נראות קצת יותר כבויות. זה משפיע על הקריירה ועל בחירת בני זוג. כשאת מתחברת לצ'אקרה הזאת, ליצירתיות שלך, לאנרגיית החיים, הכל משתנה. הדברים הלא טובים יוצאים, הדברים היותר טובים נכנסים".

     

    להתחבר לווגינה ולהישאר בחיים

    חגית גינזבורג עשתה את סדנת "להיות אישה" וגילתה שם משהו משמעותי בהרבה מאורגזמה

     

    המפגש הראשון שנערך בביתם של רוני וניצן ארז היה ללא ספק בוקר שישי המוזר ביותר שחוויתי אי פעם. שלוש שעות של שיחות על מיניות, על חסמים וטראומות מהילדות, מדיטציות ותרגול תנועה שכוללת כיווץ ושחרור של הווגינה בתנועות מעגליות. כל זה התרחש בחדר עם שמונה נשים נוספות ששכבו לצדי ובינן לבין עצמן והתחברו לווגינה שלהן מחדש. קצת שונה מבראנץ' שישי הטיפוסי שלי.

     

    אני אישה סקפטית, לכן הגעתי לסדנה מתוך נקודת מוצא ששום דבר לא באמת עומד להשתנות. קראתי, חקרתי וחוויתי לא מעט את כל מה שקשור למיניות שלי, וכמו הרבה נשים זחוחות בגילי הנחתי שלרוני לא יהיה משהו חדש באמת ללמד אותי. התנועה שהיא לימדה אותנו בהחלט יצרה שם למטה משהו מאוד נעים וחדש, אבל השינוי המשמעותי הגיע דווקא בזמן התרגול בבית.

     

    הרגשתי שמשהו גדול עובר עלי – והוא בכלל לא קשור לאורגזמה (צילום: Shutterstock)
     הרגשתי שמשהו גדול עובר עלי – והוא בכלל לא קשור לאורגזמה(צילום: Shutterstock)

      

     בסוף המפגש הראשון - אחד מתוך שניים שכוללת הסדנה - נשלחנו הביתה עם משימות לתרגול יומי, כולל מנטרות לחיזוק האהבה העצמית וגם תרגול פרקטי עם הווגינה שלנו. תוך כדי התרגול התחילו לקרות דברים מוזרים – למשל, מצאתי את עצמי בוחנת מחדש את הקשר המיני שהיה לי עם בחור בחודשים האחרונים, והתחילה להתגבש אצלי המסקנה שהוא לא בשבילי ושאני כבר לא ממש מפחדת להיות לבד. רגשות מודחקים צפו ועלו, עד שבתום השבועיים שעברו בין המפגש הראשון לשני, הרגשתי שמשהו גדול עובר עלי – והוא בכלל לא קשור לאורגזמה.

      

     במפגש השני יכולתי את לראות את השינוי בקרב שאר המשתתפות. אחת מהן, שבמפגש הראשון הייתה שקטה ומבוהלת, נראתה פתאום זורחת ומלאת ביטחון. אחרת לא הפסיקה לחייך ולפזר בדיחות. אני אולי מתעבת את צמד המילים "העצמה נשית", אבל אם מניחים בצד את הקלישאה שדבקה בביטוי, כנראה בדיוק בזה מדובר - את יוצאת מהסדנה מועצמת. חזקה, בטוחה בעצמך וביכולות שלך להגיע לסיפוק בלי קשר לאף אחד. בסופו של דבר זה הרבה יותר מסתם ליהנות יותר בסקס, זה ליהנות מהנשיות שלך, מהיותך מי שאת, וזו מתנה שנמשכת הרבה אחרי שגמרת.

      

      

     הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד