צילום: שי יחזקאל

רוסלנה רודינה משחררת: "החלטתי השנה שכולם יכולים ללכת לעזאזל"

האבא עם האגו, הביקורת על הרזון, ההערות על אייל גולן, פחד הבמה, העקבים הגבוהים והאיפור המוגזם: 11 דברים שרוסלנה רודינה סופסוף השתחררה מהם

רוסלנה רודינה: "גם בזוגיות השתניתי. היום אני מראה יותר אהבה" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
רוסלנה רודינה: "גם בזוגיות השתניתי. היום אני מראה יותר אהבה" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
"שנים לא האמנתי בפסיכולוגים. חשבתי שטיפול פסיכולוגי לא מועיל ושחבל על כל הדיבורים, אבל אז הפכתי לאמא ופתאום עמדתי מול שאלות שלא היו לי עליהן תשובות, והייתי חייבת להתייעץ" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
"שנים לא האמנתי בפסיכולוגים. חשבתי שטיפול פסיכולוגי לא מועיל ושחבל על כל הדיבורים, אבל אז הפכתי לאמא ופתאום עמדתי מול שאלות שלא היו לי עליהן תשובות, והייתי חייבת להתייעץ" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

רוסלנה רודינה, 29, דוגמנית ושחקנית, אמא של יאן בן השלוש וחצי, ממערכת היחסים שלה עם הזמר אייל גולן, ממנו נפרדה לפני שנה. 

 

1. הקונכייה שלי: " כשלכל אחד יש מה לומר על החיים שלך אתה נכנס למגננה"

"בגלל שהייתי בזוגיות כל כך פומבית, ובגלל שהכל היה כל כך חשוף, אנשים הרשו לעצמם להביע דעה כל הזמן, אז נסגרתי. היום אני יותר משוחררת, יותר נושמת, ואני חושבת שזה מורגש"

"פעם הייתי נורא סגורה. פחות שיתפתי ופחות דיברתי. לא אהבתי מקומות עם הרבה אנשים, ומאוד מאוד שמרתי על עצמי. בגלל שהייתי בזוגיות כל כך פומבית, ובגלל שהכל היה כל כך חשוף, אנשים הרשו לעצמם להביע דעה כל הזמן, אז נסגרתי. כשלכל אחד יש מה לומר על החיים שלך אתה נכנס למגננה. כשהייתי בזוגיות עם אייל, אמרו 'היא יוצאת איתו בגלל הכסף', 'היא יוצאת איתו בגלל התהילה', והייתי מתעצבנת. אני לא יכולה לעמוד מול מדינת ישראל ולהסביר לכל אחד שזה בכלל לא האופי שלי, אז נסגרתי יותר ויותר. השנה החלטתי שכולם יכולים ללכת לעזאזל ולא אכפת לי יותר. היום אני יותר משוחררת, יותר נושמת, ואני חושבת שזה מורגש.

 

"גם כשאופירה (אסייג, חברתו הטובה של אייל גולן, שדיברה עליה בתוכנית בחודש שעבר ורמזה שהיא מאוד קינאה במעריצות של אייל - מ.ז) אמרה מה שאמרה, הגבתי. כאב לי שהיא אומרת את זה, כי הרי אם זה היה נכון, לא הייתי שורדת איתו חמש שנים. גם בזוגיות השתניתי. היום אני מראה יותר אהבה. תמיד הייתי נורא מחושבת, סגורה ומאופקת. לפני כל חיבוק היו לי מונולוגים עם עצמי. זה לא קשור לאייל - תמיד הייתי ככה. היום אני אחרת".

 

2. הצדקת הרזון: "נורא קשה לי להעלות במשקל. אני רוצה ולא מצליחה"

"כל החיים מציקים לי עם נושא המשקל. כותבים לי 'בואי לאכול אצלי בשישי' ושואלים אם אני מקיאה. כל החיים הייתי כזאת רזה, וגם בהיריון עליתי רק תשעה קילו. זה עניין של גנים. נורא קשה לי להעלות במשקל. אני רוצה ולא מצליחה. כשסיימתי את ההיריון שקלתי 50 קילו, וזה היה מושלם. התנפחתי ברגליים, בידיים ובטוסיק, וזה היה נורא יפה בעיניי, אבל זה ירד. היום אני משתדלת לא להתעצבן מנושא הרזון, להבין שזו ברכה, ושאנשים יחשבו מה שהם יחשבו, ללא כל קשר למציאות".

 

3. הצורך לשתף את העולם: "אנשים הרשו לעצמם להיכנס לי ולאייל לחיים בלי להכיר אותנו באמת"

"פעם אם היו שואלים אותי משהו בריאיון אז סיפרתי גם אם זה ממש לא התאים לי. היום יש לי חוק - אני לא אספר על הזוגיות שלי. אני לא חייבת. זו הייתה הטעות שלי כל השנים, שהכנסתי אנשים לתוך הבית שלי"

"פעם אם היו שואלים אותי משהו בריאיון הרגשתי לא נוח לא להגיב, אז סיפרתי, גם אם זה ממש לא התאים לי. היום יש לי חוק - אני לא אספר על הזוגיות שלי. אני לא חייבת, ולמדתי מניסיון שזה הורס את הקשר. אנשים הרשו לעצמם להיכנס לי ולאייל לחיים בלי להכיר אותנו באמת. זו לא הייתה הסיבה העיקרית אבל זה חלק מזה. זו הייתה הטעות שלי כל השנים, שהכנסתי אנשים לתוך הבית שלי. לקח לי הרבה זמן להבין את זה, והיום אני במקום שאני לא מחשבנת וחיה איך שטוב לי. אם לא בא לי לספר אני לא אספר".

 

4. הפחד להיכשל: "במופע של יום העצמאות רציתי לברוח מהבמה"

"אני לא נוטה לפחד יותר מדי, אבל היה לי פחד גדול להיכשל מקצועית, במיוחד על הבמה. בדוגמנות כבר צברתי ביטחון, אבל בשנים האחרונות אני עושה דברים בתחום המשחק וההנחיה, ותמיד כשהייתי מקבלת פרויקט הייתי בטוחה שאני לא מוכנה.  הייתי לוקחת את הפרויקט, מדחיקה את הפחד עד הרגע האחרון, ואז יום לפני חוטפת פיק ברכיים ורעידות ומתה מפחד.

 

"ביום העצמאות לפני שנתיים נתנו לי להנחות במה ברעננה. הגעתי לשם וקיבלתי 30 כרטיסיות שמהן הייתי אמורה לאלתר, להעביר ערב שלם על הבמה, להציג את האמנים ולזרום עם הילדים. מרוב שהייתי בלחץ היה רגע שממש חשבתי לברוח. הרגשתי שזה ענק עלי. היום זה עבר לי, בעיקר כי אני כבר משופשפת. כבר עשיתי חלטורות בכל רחבי הארץ וגם למדתי פיתוח קול. התמודדתי".

 

"היום סיימתי להתעסק עם המראה, רק חשוב לי להיות נקייה ולהריח טוב". מעיל: ZARA /// בגד ים: Blankkini (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
  "היום סיימתי להתעסק עם המראה, רק חשוב לי להיות נקייה ולהריח טוב". מעיל: ZARA /// בגד ים: Blankkini(צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

   

  5. העצלנות: "המטרה שלי היא להעלות במשקל ולהתנפח"

  "בכל שנה הייתה תקופה של שבוע שבה עשיתי כושר. הייתי נרשמת לחדר הכושר, מתחילה עם מאמן, הולכת עם חברה לחוג, וזה לא היה שורד. עכשיו כבר חודשיים רצופים שאני עושה חמישה אימונים בשבוע, שורפת את העולם. המטרה שלי היא להעלות במשקל ולהתנפח, והמאמן שלי, יקי גולן, עוזר לי בזה. עליתי שלושה קילו בחודש האחרון, ואני אדם שעולה אולי קילו בשלוש שנים. עשיתי לו הכנה כשהתחלנו, אמרתי לו 'אתה נפלת פה על בחורה שמבטיחה לך עולם, אבל אני אברח לך, אני אתן לך תירוצים, אל תיתן לי', והוא באמת לא נותן. כל שעתיים הוא מסמס לי 'תצלמי לי עכשיו מה את אוכלת', ואני צריכה להקפיד. אנחנו מתאמנים בחדר הכושר בבניין של חברים שלי, כי אני לא אוהבת להתאמן ליד אנשים, והוא לא נותן לי מנוחה. שעה ורבע של תחנות, ותמיד מתחילים בשבע דקות של הליכון, שהוא שנאת חיי. אני מאוד מרוצה".

   

  6. התפיסה שתזונה בריאה לא בשבילי: "גיליתי את הקינואה"

  "אני בן אדם של שניצלים. בחיים לא אכלתי חזה עוף עם תרסיס שמן וגם לא סלט. היית מגישה לי סלט, הייתי אומרת 'מה זה? למה שאני אוכל עלים? תביאי לחם!', אבל למדתי שבריא זה מאריך חיים ושאני חייבת לשנות. עכשיו גיליתי טעמים חדשים: קינואה, טחינה - אני חולה על טחינה - דג בתנור ולא דג מטוגן, עדשים. יקי הביא לי משלוח של פקאנים ושקדים שאשים באוטו, ויש לי גם מלא בקבוקי מים. טוב, גם יש לי שקית 'נשנושים' שמנת ובצל, כי אני מכורה. לא הכל בריא".

   

  7. החלום שאפשר לצפות כל דבר: "הלידה הייתה חוויה איומה"

  "ידעתי שאלד בלידה טבעית, בלי אפידורל, וחשבתי שאני יודעת בדיוק איך זה יתנהל. בסופו של דבר היה לי סיבוך קשה בלידה ועברתי חוויה איומה. התפללתי רק לצאת מזה בחיים. זה הסיוט של חיי

  "ללידה שלי התכוננתי עם דולה. ידעתי שאלד בלידה טבעית, בלי אפידורל, וחשבתי שאני יודעת בדיוק איך זה יתנהל. בסופו של דבר היה לי סיבוך קשה בלידה ועברתי חוויה איומה. התפללתי רק לצאת מזה בחיים. זה הסיוט של חיי. בסוף ילדתי את יאן בלידה רגילה, עם אפידורל, אבל זה לא תאם בשום מקרה את מה שחשבתי שיהיה".

   

  8. הרתיעה מפסיכולוגים: "הבנתי שזה דווקא יכול להועיל"

  "שנים לא האמנתי בפסיכולוגים. חשבתי שטיפול פסיכולוגי לא מועיל ושחבל על כל הדיבורים, אבל אז הפכתי לאמא ופתאום עמדתי מול שאלות שלא היו לי עליהן תשובות, והייתי חייבת להתייעץ. היו לי צרות עם הגמילה מחיתולים והלכתי לפסיכולוגית ילדים. זה מאוד עזר לי. היא נתנה לי טיפים טובים, והבנתי שיש תקופות בחיים ויש תהליכים שזה דווקא יכול להועיל. אני לא פוסלת את האפשרות שכשיהיו לי קשיים נוספים, אלך להתייעץ".

   

  9. האמונה שהילדים יוצאים בדמותך: "יאן לא רוצה לשיר ולא רוצה לרקוד"

  "יאן לא אוהב להיות במרכז העניינים והוא בכלל לא אמנותי. למרות שיש לו גם אבא ואמא שבאים מתחום הבמה, הוא עצמו ממש לא אוהב ששמים עליו את הפוקוס. עד כדי כך שכשעשיתי לו יום הולדת ערכתי אותה בגן, כי בבית הוא היה מקבל יותר פוקוס וזה לא היה לו נעים. הוא לא רוצה לשיר ולא רוצה לרקוד. הוא רק רוצה חיות. יש לו ארנב בבית, וכל היום הוא מסתובב עם חיות הצעצוע שלו. הוא ד"ר דוליטל".

   

  10. הצורך לשמור על קשר עם אבא שלי: "הוא פרימיטיבי עם המון אגו"

  "אני מאוד פגועה שברגעים שהייתי זקוקה לו יותר מכל, מתי שהמשפחה שלי התרסקה, הוא לא היה שם. אני לא מבינה איך הוא לא התקשר לשאול מה שלומי"

  "אני ואבא שלי לא בקשר כבר שנה. אני יודעת שהוא מטורף עלי, אבל הוא פרימיטיבי עם המון אגו, ושחררתי אותו. כל החיים היינו בקשר און ואוף. הוא חי בצורה אחרת וחושב אחרת, ובפעם האחרונה, בגלל שהוא נפגע ממני שלא היה לי מספיק זמן אליו בתקופה מאוד עמוסה בחיים שלי, הוא ניתק קשר. קשה לי שיאן מפספס סבא ושהוא מפספס נכד שהוא כל כך אהב, אבל בגלל האגו שנינו לא עושים אף צעד. אני מאוד פגועה שברגעים שהייתי זקוקה לו יותר מכל, מתי שהמשפחה שלי התרסקה, הוא לא היה שם. אני לא מבינה איך הוא לא התקשר לשאול מה שלומי, אבל אני מקבלת את זה, ועוזבת".

   

  11. הצורך להיות מתוקתקת כל הזמן: "נמוכה? שיהיה, למי אכפת?"

  "פעם הייתי הולכת רק עם שמלות מיני ועקבים גבוהים. היה לי סרט עם הגובה שלי. הייתי שמה ים מייק־אפ, הייתי מכורה. אם היו מבקשים ממני סרטונים ולא הייתי מתוקתקת, הייתי מתביישת נורא. אחרי 'הישרדות' הכל השתנה. פתאום ראיתי את עצמי אחרת - בלי איפור, בלי שיער, בלי כלום, ודווקא זה לא נראה רע כמו שחשבתי. היום סיימתי להתעסק עם המראה, רק חשוב לי להיות נקייה ולהריח טוב. אני לבושה הכי פשוט, מתאפרת בקטנה - בסיס וקצת רימל וסומק, לא עושה כלום בשיער, והולכת רק עם נעליים שטוחות ביומיום. נמוכה? שיהיה, למי אכפת?"

   

                                         *        *        *

  ייצוג: סוכנות יולי /// איפור: מישל אדרי ל"סולו" במוצרי Sacara /// שיער: אילן מרגלית, שגריר לוריאל פרופסיונל ישראל /// ע. צלם: איתי ונטורה /// ע. סגנון: לירון שטיינמץ /// בתמונה למעלה: טופ: ויקטוריה בקהאם לפקטורי 54 ; סטרפלס: ג'יבנשי להלגה עיצובים; חצאית: אלכסנדר ווטייר להלגה עיצובים; נעליים: Scoop /// תמונת השער: סווטשירט: ג'יג'י חדיד לטומי הילפיגר; בגד ים: Blankkini; עגילים: Topten.

    

  ועוד ארבעה דברים שרוסלנה עדיין לא הצליחה להשתחרר מהם – קיראו בגיליון Let It Go של מנטה

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד