בנו של האסיר כתב סטטוסים מצחיקים והפך לאושיית רשת

אביו התמכר לאלכוהול ולהימורים ונכנס לכלא, אבל ירין יחזקאל הצליח למרות הקשיים: כעת הוא נמנה עם עורכיו של עמוד פייסבוק פופולרי ומנהל משרד פרסום

אופיר טל

|

20.02.18 | 04:16

ירין יחזקאל. "לא היו לי שיחות של אב ובנו ולא היו לי טיולים של שבת עם אבא" (צילום: אביגיל עוזי)
ירין יחזקאל. "לא היו לי שיחות של אב ובנו ולא היו לי טיולים של שבת עם אבא" (צילום: אביגיל עוזי)

ירין יחזקאל בהחלט יכול להצמיד לשמו את הכינוי "מטאור": בגיל 22 בלבד הוא מנהל משרד פרסום, נמנה עם צוות העורכים בעמוד פייסבוק פופולרי, ומספר העוקבים בעמוד הפרטי שלו – יותר מ-17 אלף – מאפשר לו להתהדר גם בתואר "אושיית רשת".

 

>> תאהבו אותנו גם בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

אמא היא גם אבא

 

קשה שלא לקנא ביחזקאל, שבגילו הצעיר כבר חוסך לדירה משלו ("רוצה רק לשים בה את הראש") ועוסק ביזמות עסקית ובשיווק מצאת החמה עד חצות. טון הדיבור ושפת הגוף שלו משרים אווירה סמכותית ומקצועית, ולצידם ניכרת מודעות לחצר האחורית של החברה. "יצא לי לטפל בחייל שעזר לאמו החד-הורית ונקלע לחובות כבדים", הוא מספר. "עשינו בעמוד קמפיין לגיוס כספים למענו, והעזרה היתה כל כך גדולה, שלא רק שהחובות נסגרו - אנשים עשו לו קניות והביאו לו רהיטים הביתה, ועורכי דין עזרו לו לסגור את כל התביעות מול בעל הנכס שבו גר. מדהים לחשוב שכל זה לא היה קורה בלי פוסט שכתבתי, רק בזכות מילים שפורסמו בעמוד".

 

ההתרגשות של יחזקאל מסיפורו של החייל אינה מקרית, מכיוון שהביוגרפיה שלו דומה לזו של החייל מהיבט אחד לפחות: בשתיהן אין אבא. "אבא שלי היה מהמר ואלכוהוליסט, ובשלב מסוים נכנס לכלא. אחת הסצנות שהכי זכורות לי מהילדות היא שהוא חוזר לבית שלנו בחולון בשעות הקטנות של הלילה, מצלצל בחוזקה בדלת, ואמא שלי לא פותחת לו וסוגרת לנו את האוזניים כדי שלא נבכה. בגיל שש מצאתי את עצמי בלי אבא, ומאוד עצמאי - לוקח את אחותי מהגן ושומר עליה בלילה. אמא הייתה נותנת לי 50 שקל במקום לשלם לבייביסיטר; היא העדיפה להשקיע את זה בנו. אני חייב לה כל כך הרבה. כששואלים אותי מי זה אבא שלי, אני אומר שאמא שלי היא גם אבא שלי. היא הייתה הולכת איתי לאסיפות הורים ולימי כיף, ובנוסף להיותה אמא מחבקת, היא גם הייתה על תקן אבא לכל דבר".

 

"אחת הסצנות שהכי זכורות לי מהילדות: אבא שלי חוזר לבית שלנו בשעות הקטנות של הלילה, מצלצל בחוזקה בדלת, ואמא שלי לא פותחת לו וסוגרת לנו את האוזניים כדי שלא נבכה. בגיל שש מצאתי את עצמי בלי אבא, ומאוד עצמאי"

בכל זאת, יש דברים שרק אבא יכול לעשות.

"זה היה חסר לי, כי לא היו לי שיחות של אב ובנו ולא היו לי טיולים של שבת עם אבא. היום אני משתדל בכל סופ"ש לטייל עם החברה שלי בטבע כדי לפצות על מה שלא היה לי אז. מבחינתי, אבא שלי הוא האיש שהביא אותי לעולם, אבל אין לו את התואר 'אבא', כי נתנו לו הרבה הזדמנויות להשתקם ולהשתפר, והוא לא ניצל אותן. אחותי בקשר איתו היום, ואני יודע ממנה שהוא שומע על מה שאני עושה; הוא גאה בי, אבל לא מכיר אותי באמת".

 

לאב לא נותר אלא להצטער על מה שהפסיד. בנו היה תלמיד מצטיין בבית הספר, כשהתחומים שבהם בלט במיוחד היו מדעים, וכן עסק בהדרכת נוער. כבר בנעוריו החל לצבור תאוצה בפייסבוק, שם כתב דווקא על הקשיים שחווה. "היו לי הרבה חברים, אבל היה לי קצת קשה עם בנות, ולכן הסטטוסים הראשונים שכתבתי היו הומוריסטיים ודיברו בדיוק על הנושאים האלה. היו לי 1,500 עוקבים בטוויטר, ואז זה היה המון. אנשים אהבו שכתבתי על דברים קשים בלילה, ומצחיקים ביום. היה לי גם פרופיל פיקטיבי שכתבתי ממנו, והתוכן שם היה קצת כמו סרט דוקומנטרי על החיים".

 

בצבא שובץ בחיל התותחנים; הוא תיעב את השירות, אבל בזכותו הכיר את בת זוגו הנוכחית, טל. באותה תקופה כבר לא היו לו בעיות עם בנות. "תשומת הלב שקיבלתי בפייסבוק גרמה למפרסמים להציע לי לעשות קמפיינים, וגרמה לבנות להתחיל איתי, אבל הן רצו את ירין הכותב ולא את ירין האמיתי. טל, לעומת זאת, מכירה אותי באמת, כי היא שירתה איתי בצבא וראתה אותי במגוון סיטואציות". במהלך השירות הבין שיש לו מבחר כישורים שבאפשרותו לנצל; הוראה, למשל. "כדי להרוויח כסף, נתתי שיעורים פרטיים לתלמידים בכל המקצועות. עבדתי קשה מאוד. סדר היום שלי התחיל בשש בבוקר והסתיים בתשע בערב, כשהמפלט שלי היה השיווק בפייסבוק והכתיבה".

 

תמונת ילדות עם אחותו. "עשיתי לה בייביסיטר" (צילום: מתוך אלבום פרטי, באדיבות ירין יחזקאל)
  תמונת ילדות עם אחותו. "עשיתי לה בייביסיטר"(צילום: מתוך אלבום פרטי, באדיבות ירין יחזקאל)

   

  ירין יחזקאל. "אני לא אוהב מועדונים. מעדיף לשתות תה עם החברה שלי" (צילום: אביגיל עוזי)
   ירין יחזקאל. "אני לא אוהב מועדונים. מעדיף לשתות תה עם החברה שלי"(צילום: אביגיל עוזי)

    

   לא חלק מהדור המופרע

    

   על אף שהוא כבר ילד גדול ולא תלוי באמו, עיניו בורקות בכל פעם שהיא מוזכרת בשיחה. "אני חושב על זה שהיא גידלה אותי ואת אחותי הקטנה כשהייתה צעירה מאוד, בתחתית של התחתית, בלי בעל שיעזור לה - ואני מלא התפעלות", הוא אומר. "אני מעריץ אותה על כל זה. הבטחתי לה ולעצמי שלא יחסר לנו דבר. כמוה, גם אני עברתי התבגרות מהירה, ואני לא מוותר לעצמי בשום מצב. עזרתי להמון אנשים, וברגע שעזרתי להם, הם עזרו לי בחזרה".

    

   כיום אמו גרה עם בן זוג חדש, שאיתו הביאה לעולם שני ילדים. "אני מתייחס אליהם כאל אחים שלי לכל דבר. לבן הזוג שלה אני לא מתייחס כאל אב חורג, למרות שלפעמים מסובך להסביר את זה לאנשים, אז יוצא שאני כן קורא לו אבא חורג. אני מקבל ממנו הרבה עצות עסקיות ופיננסיות".

    

   גם בזכות העצות האלה, יחזקאל נמצא על מסלול המראה. חצי שנה מאז שהשתחרר מצה"ל, הוא עוסק בשיווק לצעירים ומדבר בשפתם, אבל אורח חייו יכול להתאים לאנשים הכפולים ממנו בגיל. "לא עשיתי טיול אחרי הצבא, ואני לא חלק מהדור המופרע", הוא אומר. "זה מתבטא בכך שאני לא אוהב מועדונים. ביום שישי אני מעדיף לשתות תה עם החברה שלי".

    

   אתה באמת בן 22?

   "לא באמת", הוא אומר וצוחק. "עם חברים שלי אני בן 17; מבחינת השפה שאני מדבר והכיף שאני עושה, אני בן גילי; ויחסית לרקע שלי ולרצון לעשות משהו בעולם הזה, אני בן 30 לפחות".

    

   ______________________________________________________

    

   אליה כהן יכולה רק להתגאות באבא המפורסם שלה. הקליקו על התמונה:

    

   "היו שואלים אותי: ההורים שלך לא התחתנו? ואיך הם לא רבים?" הקליקו על התמונה (צילום: שאול גולן)
   "היו שואלים אותי: ההורים שלך לא התחתנו? ואיך הם לא רבים?" הקליקו על התמונה (צילום: שאול גולן)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד