טיטי מנסה לכבוש את ניו-יורק: 'אני לבד, אין לי בית של הורים לחזור אליו'

מתגוררת בניו־יורק, מרגישה שם בודדה, קופאת מקור והולכת מאודישן לאודישן. טיטי איינאו כובשת שערים ב"גולדסטאריות" ומסבירה מדוע הגיע הזמן לקריירה בינלאומית

טיטי עונה על מבחן הכדורגל שלנו. לחצו PLAY לצפייה בסרטון
צילום: מתן טורקיה
אני הבן אדם הכי לא מתבכיין, אז אני לא רוצה להגיד שיש פה גזענות, אבל אולי אין לי לאן להתקדם פה. החברה הישראלית עוד לא מספיק פתוחה לקבל דוגמנית שחורה כמובילת קמפיין (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: לימור ריחנה)
אני הבן אדם הכי לא מתבכיין, אז אני לא רוצה להגיד שיש פה גזענות, אבל אולי אין לי לאן להתקדם פה. החברה הישראלית עוד לא מספיק פתוחה לקבל דוגמנית שחורה כמובילת קמפיין (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: לימור ריחנה)

לפני שלושה חודשים עלתה טיטי איינאו על מטוס לניו־יורק. במשך שנה וחצי תכננה את המהלך, אבל לקח זמן עד שהצליחה להסדיר את ויזת העבודה שלה. שיהיה ברור, היא לא נסעה לטייל או לחפש את עצמה. המטרה שלה מוגדרת: לקבל קמפיינים בינלאומיים.

 

כיום היא חתומה בסוכנות IMG היוקרתית, שבה חתומה גם גל גדות, הולכת לאודישנים, קופאת מהקור הניו־יורקי ומתקשה להתרגל אליו ומתגוררת לבדה. בינתיים, כדי להתפרנס, היא מעבירה הרצאות בכל רחבי ארצות־הברית מטעם הארגון FNJ (Jewish National Fund), "כי חשוב לי לייצג את המדינה, לספר איך נתנו לי גב כשהייתי חסרת סיכוי, איך הפכתי מעולה חדשה ויתומה בת 12 לקצינה בצה"ל ולמלכת יופי. זה לא מובן מאליו.

"חשוב לי לייצג את המדינה, לספר איך נתנו לי גב כשהייתי חסרת סיכוי. אני שמחה שהסיפור שלי מצליח לתת פייט ל־BDS, לכל מקום שאני מגיעה מפגינים נגדי. זו לא תנועה לגיטימית, אלא אנטישמיות מכוערת"

אני שמחה שהסיפור שלי מצליח לתת פייט ל־BDS, שתדעי לך שלכל מקום שאני מגיעה מפגינים נגדי. זו לא תנועה לגיטימית, אלא אנטישמיות מכוערת".

 

הריאיון עם טיטי (26) מתקיים כשהיא קופצת לביקור מולדת בישראל. "לא עזבתי, אני על הקו", היא מדגישה. "אמשיך לעבוד פה ולנסות שם. קיבלתי חוזה בסוכנות מספר אחת בניו־יורק, והצלחה בינלאומית היא הצעד הבא בקריירה שלי. אני שואפת הכי גבוה שיש, יש לי את הנתונים ויש לי פוטנציאל להצליח בחו"ל".

 

את מרגישה שאין לך לאן להתקדם בארץ?

"תמיד לקחתי את צבע העור שלי כיתרון ולא כחיסרון, אבל אנחנו מדינה קטנה והטרוגנית, עדיין קשה לדוגמנית שחורה להוביל קמפיין, ואני עוד אחת שעובדת חזק ברוך השם. תשמעי, אני הבן אדם הכי לא מתבכיין, אז אני לא רוצה להגיד שיש פה גזענות, אבל אם חברת תכשיטים מסוימת חושבת פעמיים אם לקחת אותי לקמפיין, ובסוף מעדיפה דוגמנית עם עיניים כחולות, אז אולי אין לי לאן להתקדם פה. אני לא מרגישה שאני עובדת פה מספיק, החברה הישראלית עוד לא מספיק פתוחה לקבל דוגמנית שחורה. אמריקה כבר ראתה הכל".

 

מה יש שם שאין פה?

"יש איפור לכל גוני העור, 50 גוונים של שחור לעיניים. את יודעת שאף פעם לא מצאתי פה גרבונים לצבע העור שלי? שם יש מלא. אבל ברור שלא פשוט לי להיות שם לבד. פה אני מכירה, קופצת לאנשים, הולכת עם חברים לקפה. שם יש לי בינתיים רק קשרי עבודה, רוב הזמן אני מתנהלת לבד".

 

איך היתמות השפיעה על החיים שלך?

"היא שרטה אותי. אני לבד, אין לי שורשים, אין לי בית של הורים לחזור אליו. הסביבה שלי משתנה כל הזמן ויש לי חרדת נטישה. אמנם יש לי את המשפחה מסביב, ויש לי את אח שלי, שאני הכי קשורה אליו בעולם, אבל תחושת הבדידות שלי עמוקה וקיומית ממש. יש בתוכי חור שחור שלעולם לא ייסגר".

 

 

"תחושת הבדידות שלי עמוקה וקיומית ממש" (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: לימור ריחנה)
  "תחושת הבדידות שלי עמוקה וקיומית ממש"(צילום: אלכס ליפקין, סגנון: לימור ריחנה)

   

  מוטרדת מינית על בסיס יומיומי

   

  למרות הבדידות, הקור והאודישנים המפרכים, על דבר אחד היא שמחה: על כך שהגיעה לניו־יורק בעיצומו של קמפיין MeToo# שכבר מורגש היטב בתעשיית האופנה שם. "תמיד חששתי מהקטע הזה, בגלל זה לא נסעתי עד עכשיו, למרות שזה עבר לי בראש כבר מזמן", היא אומרת. "יש לי חברות דוגמניות שעברו הטרדות מהגיהינום בניו־יורק, גברים חצו את הקווים כי הם ידעו שהם יכולים. אני מכירה סיפורים כאלה אישית, ואני מאושרת שאני מגיעה בזמן הזה. מקווה שהקמפיין הזה יימשך ולא יישכח, שגברים יתחילו לפחד לעשות דברים כאלה. אחרי שנעצר חלאה אחד, אני בטוחה שכולם יחשבו פעמיים".

   

  קרה לך פעם?

  "ברור, אני מוטרדת מינית על בסיס יומיומי. כל יציאה לרחוב נגמרת בהטרדה. אמנם רוב ההערות שאני מקבלת דווקא נעימות לי, 'איזה חיוך יפה', 'לא ידעתי שאת כל כך גבוהה' וכאלה, אבל תמיד יש את המישהו שאומר 'וואי, מה הייתי עושה לך'. בגלל שאני

  "יש לי חברות דוגמניות שעברו הטרדות מהגיהינום בניו־יורק, גברים חצו את הקווים כי הם ידעו שהם יכולים. אני מאושרת שאני מגיעה לשם בתקופת קמפיין MeToo# ומקווה שהוא יימשך"

  מוכרת, נורא קל לאנשים לקרוא לי 'כוסית' ברחוב, ומבחינתי המילה הזאת עוברת את גבול הטעם הטוב".

   

   

  השבוע עולה התוכנית "גולסטאריות" (א'-ג', 20:15 ב־HOT3 וב־HOT VOD), שבה היא משתתפת לצד עינת שרוף, טובל'ה חסין, נסרין קדרי, לירון רביבו ואחיותיה לשלישייה, נוי ועמית, הכדורגלנית סילבי ז'אן ועוד. שייע פייגנבוים האגדי והכדורגלן לשעבר ג'ובאני רוסו הם המאמנים. אחרי ארבע עונות מוצלחות בהשתתפות גברים בלבד, עולות הנשים לראשונה על המגרש ומוכיחות שהן יודעות לשחק כדורגל לא פחות טוב.

   

  מה לך ולכדורגל?

  "רציתי לראות את עצמי במצבים לא שגרתיים. זה משהו שונה ממה שעשיתי עד היום, ולא ראיתי את עצמי בשום פורמט טלוויזיוני אחר. תמיד היו לי מלא הצעות, ותמיד בחרתי את הדברים הכי מוזרים ומאתגרים. בואי, זה גם כסף טוב, אני לא אשקר וגם קסם לי שזה רק נשים. את כמות המחמאות שקיבלתי ב'גולסטאריות' לא קיבלתי בחיים שלי, איזה פרגון. צילמנו בווינגייט כמעט חודש, והיה לי כל כך כיף, כמה צחקתי. לא הבנו כלום בכדורגל והרמנו עונה מעולה".

   

  הראיון המלא עם טיטי איינאו בגיליון לאשה החדש, השבוע בדוכנים

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד