טיטי איינאו: "החיים הפכו את הלב שלי לסוג של אבן"

טיטי איינאו עוד זוכרת בפירוט מה לבשה השכנה שהודיעה לה על מות אמה. היא לא שוכחת מה כתבו לה בפייסבוק כשזכתה בתואר מלכת היופי. אחרי שנה מלאת אתגרים ואהבה, היא מביטה קדימה ולא פוסלת הליכה לפוליטיקה

 (צילום: דודי חסון)
טיטי איינאו מצטלמת לשער לאישה
כתבת: קרן נתנזון ויץ צלם סטילס: דודו חסון צלם וידיאו: חגי דקל עריכה: איציק יצחק נבון

תשמעי טיטי, כבר כמה ימים שאני חייבת לשאול אותך משהו.

"מה?"

 איך זה להתנשק עם בחור שלא צחצח שיניים למעלה משבועיים?

"את רצינית? זו השאלה הראשונה שאת שואלת אותי?"

מה לעשות, אני סקרנית.

"תראי, כשאני חושבת על זה עכשיו, זה באמת מטורף. אני בכלל רגישה מאוד לריחות לא נעימים. אבל ב'הישרדות' המציאות היא לא מציאות. העולם הישן לא קיים בשבילך. הגוף שלך מתרגל לטבע ומסנן דברים. כולנו שם היינו מסריחים. אנחנו הבנות קיבלנו שם מחזור בתת תנאים. איך הסתדרנו? הסתדרנו".

אז היה או לא היה ריח לא נעים?

"אני לא מדברת על זה".

השגחה פרטית

עבור מי שלא צופה ב"הישרדות הונדורס" (ימי ראשון ושלישי ברשת, ערוץ 2), הבחור המדובר שעמו חלקה מלכת היופי בדימוס נשיקה מאותגרת דנטלית הוא רון אלוף (24), מי שמוגדר בתוכנית כ"איש עסקים ודוגמן". הנשיקה הזאת, ששודרה לפני שלושה שבועות, הצליחה להפתיע לא מעט צופים, משום שלא נצפו לפני כן שום סימנים בולטים לרומן שהולך ונרקם בין השניים. זאת גם הסיבה שאחרי שידור הפרק, לא מעט צופים ציניקנים חשדו שמדובר באקט מזויף שנעשה אך ורק הודות להתערבות ההפקה. כשאני מעלה בפני איינאו את הסברה הזאת, היא מתרעמת: "נראה לך שהייתי נותנת למישהו ללחוץ עליי? גם ככה אני אנטי רומן מול התקשורת. אף אחד לא ביקש ממני לעשות את זה, וברור שאם היו מבקשים, לא הייתי מסכימה".

אוקיי. אז מה בדיוק משך אותך באלוף?

"הוא הפך לאחד החברים הכי טובים שלי על האי. היו לנו הרבה שיחות לתוך הלילה. במקום הבודד הזה, את רוצה להרגיש שיש מישהו לידך, שמישהו שומר עלייך, גם מבחינה נפשית. רון הוא אחלה בן אדם. הרגשתי שהוא מקשיב לי, שהוא מבין אותי, שאני חזקה איתו".

ויש לו גם עיניים יפות להסתכל עליהן.

"נכון, אבל זה לא היופי שלו שעשה לי את זה. הוא דווקא פחות הטיפוס שלי. אני אוהבת אותם יותר קירחים או עם רסטות".

טיטי. "אני אוהבת אותם קירחים או עם רסטות" (צילום: דודי חסון)
  טיטי. "אני אוהבת אותם קירחים או עם רסטות"(צילום: דודי חסון)

  עבור מי שלא בקיא ברזומה הרומנטי של איינאו (24), זה המקום לציין שב־2013, זמן קצר אחרי שנבחרה למלכת היופי, היא פצחה ברומן בן שנה עם הזמר מוש בן ארי (45) מעוטר הרסטות, ובארבעת החודשים האחרונים היא נמצאת בזוגיות צמודה עם היהלומן ואיש העסקים ישראל אור (39), שכפי שכבר יכולתם לנחש: הוא קירח.

  לפני כחודשיים איינאו אף עברה להתגורר עם אור, מה שאולי מסביר מדוע היא לא ממש מתרגשת כשאני שואלת אותה אם היא ראתה את הפרק שבו אלוף - זמן קצר אחרי הנשיקה המדוברת - פלירטט בלי בושה עם השורדת לירון רביבו. "ברור שצפיתי בפרק", היא אומרת, "פעמיים בשבוע אני מארגנת לחברים שלי בבית ערבי צפייה עם סושי".

  מה הרגשת כשראית את אלוף החצוף?

  "זה לא הפתיע אותי כי ידעתי על זה עוד לפני ששודר הפרק משני מקורות שונים. הצילומים גם היו לפני חצי שנה, ועברתי כל כך הרבה מאז. כשאת יוצאת מהמשחק את מקבלת פרופורציות, את מבינה שהחום והאהבה שהרגשת שם, נבעו בעיקר בגלל שהיית בסוג של סיר לחץ. אני לא כועסת על רון ואני עדיין מתה עליו. ממש לא הזיז לי לראות את זה מבחינת הרגש".

  אלוף עצמו, בריאיון לגיליון האחרון של "פנאי פלוס", אמר שהזוגיות עם איינאו הייתה אהבה אמיתית. "היו המון חיבור ואהבה", הוא סיפר, "זה משהו שנוצר כשחיים יחד, בונים ברית יחד, ישנים יחד בלילה והיא היחידה שמצליחה להרדים אותך. הפנימיות שלה מדהימה".

  למה זה נגמר ביניכם?

  "חזרנו לארץ וכל אחד נכנס ללו"ז שלו, ללחץ של עסקים ושל עבודה. היינו קצת בשוק מכל מה שקרה לכל אחד מאיתנו בפן האישי, אז זה לא עבד. אבל אנחנו עדיין חברים טובים. אנחנו נדבר על רון עוד הרבה? חשבתי שזה שער שלי".

  תקציר החיים שלה נראה לקוח מטלנובלה. היא נולדה בחבל גונדר שבאתיופיה לאיש צבא ולעובדת בסוכנות היהודית. אמה קראה לה ייטאייש ("הביטי לעתיד" באמהרית) ודודתה נתנה לה את הכינוי "טיטי" מהיום שנולדה. כשהייתה בת שנתיים אביה נהרג, והיא ואחיה יילק, שגדול ממנה בשנתיים, נותרו לגדול עם אמם. כשהייתה בת תשע, האם חלתה וגססה במשך שנה. "לאמא שלי קראו אדלו", היא מספרת. "המשמעות של השם באמהרית היא 'כולם בשבילה, כולם מעדיפים אותה'. ואמא שלי הייתה בדיוק כזאת. אין אדם בשכונה שלא אהב אותה. בזכותה כולם גם אהבו אותי, כי בסך הכל, הייתי סתם ילדה מופרעת".

  את דומה לה חיצונית?

  "אמא שלי הייתה אישה מאוד גבוהה ומאוד יפה. יש בינינו נקודות דמיון, אבל בעיניי היא הייתה הרבה יותר יפה ממני. היא גם הייתה אישה מאוד חזקה ומאוד דומיננטית. עד היום אני לא יודעת מאיזו מחלה היא בדיוק נפטרה. אני רק זוכרת שמאישה חזקה היא הפכה לשבר כלי. במהלך אותה שנה היא שכבה רוב הזמן במיטה והייתה צורחת מכאבים. הייתה פעם שבה עזרתי לה לשתות מים ואז ברחתי מהבית ולא חזרתי עד הערב. היה לי קשה מאוד לראות אותה סובלת וכל כך חלשה".

  מה הזיכרון הכי חזק שיש לך ממנה?

  "שהיא עושה לי צמות, וגם שהיא מסבירה לי מה זו זיקית. היה יום שבו היא חזרה מהעבודה, וכרגיל אספה אותי מבחוץ. היא לבשה בגדים בצבעי אדום ולבן, ואז זיקית שעמדה לידינו החליפה את הצבעים שלה. לא הבנתי מה זה, ואמא שלי הסבירה לי שהזיקית מתאימה את עצמה לכל מצב. אני מניחה שגם אני סוג של זיקית, רק במובן החיובי. אני יכולה להתחבר לכל סוגי האנשים, אבל לא כדי להשיג מזה משהו".

  כשהיא מספרת על היום שבו אמה האהובה הלכה לעולמה, איינאו מתחילה לבכות: "אני זוכרת שיצאתי מהבית לזרוק את הזבל. אמא שלי הסתכלה עליי ואני הסתכלתי עליה. היה בינינו מין מבט כזה. כשחזרתי שמעתי צעקות וראיתי את דודה שלי מתעלפת. ואז השכנה שלנו בישרה לי את הבשורה. אין לי זיכרון כל כך טוב, אבל אני זוכרת בדיוק איך אותה שכנה נראתה ומה היא לבשה באותו זמן. אפילו את הציורים המדויקים שהיו על הצעיף שלה. עד היום אני שונאת את השכנה הזאת. זה היה לגמרי להרוג את השליח".

  איינאו הייתה הבחירה הראשונה להופיע בפרסומת של רשת "אפריל" לפני שנתיים וחצי, שבה נראתה בסופו של דבר טהוניה רובל מורחת לק לאסתי גינזבורג. "אני שאלתי מראש מה בדיוק אני אמורה לעשות, הבנתי לאיזה כיוון זה הולך, ובחרתי לסרב כי אין לי עניין להיות גימיק", היא מסבירה. "אבל גם טהוניה בסופו של דבר הבינה את הכיוון ופוצצה את הצילומים".

  אנשים מתבלבלים בינך לבין טהוניה?

  "בטח", היא צוחקת, "הרבה פעמים. אבל אני יכולה להבין למה ללבנים קשה יותר להבדיל בינינו. זה כמו שאני לא יכולה להבדיל בין סינים ליפנים. למרות שאני וטהוניה לא באמת דומות - אני הרבה יותר גבוהה ממנה, גוני העור שלנו שונים, השיער שלי בצבע שונה. אבל כן, לא מעט מתבלבלים. היו מקרים שבהם אנשים היו רואים אותי ברחוב ואומרים 'זו ההיא מהאח הגדול'. טהוניה סיפרה לי שעכשיו כל הזמן משגעים אותה. אומרים לה שמקווים שהיא תזכה ב'הישרדות'".

  אתן חברות?

  "אני פוגשת אותה מדי פעם בהשקות ואנחנו מדברות, אבל לא יותר מזה. למרות שהיא בחורה מאוד מתוקה. את יודעת מה? את יכולה לרשום שאני מזמינה אותה לקפה אצלי בבית".

  לערב צפייה ב"הישרדות"?

  "אפשר. אבל שתביא איתה סושי. וגם יין".

  לא הגזמת?

  "מה? היא זכתה במיליון".

  "אני חזקה ושום דבר לא יכול לשבור אותי" (צילום: דודי חסון)
   "אני חזקה ושום דבר לא יכול לשבור אותי"(צילום: דודי חסון)

   למנוסים בלבד

   נכון לכרגע, עדיין לא ידוע אם גם איינאו תזכה במיליון בתוכנית הריאליטי שלה, אבל בינתיים נראה שהחיים מחייכים אליה. כשאני מבקשת ממנה לסכם את שנת 2015, על פניה עולה הבעה של אושר. "זו הייתה שנה מיוחדת במינה", היא אומרת. "שנה שבה מתחתי את כל הגבולות שלי. שנה שהוכחתי לעצמי פעם אחר פעם כמה אני חזקה ושום דבר לא יכול לשבור אותי. וגם שנה שבה מצאתי אהבה מאוד טובה ומדהימה".

   לפני הרומן שלה עם ישראל אור, ידעה איינאו כמה קשרים משמעותיים. אחד מהם היה עם דניאל עוז, בן גילה, שאותו הכירה במסיבה במהלך שירותה הצבאי. "היינו יחד שנתיים, וגם חצי שנה אחרי שנבחרתי למלכת היופי".

   את מנסה להדגיש שלא זרקת אותו מיד אחרי שזכית?

   "באמת לא זרקתי. נפרדנו, זה היה הדדי. זה לא היה מקום טוב לאף אחד מאיתנו. התחלתי להיות עסוקה, לטוס ולהתראיין מסביב לעולם. לא היה לי זמן אפילו לעצמי. הוא לא היה הכי בעד שאשתתף בתחרות. הוא פחד שזה יוביל לפרידה, והוא גם הכי שונא תקשורת, ברמה שאין לו אפילו פייסבוק. מסכן, עכשיו ממשיכים לדבר עליו ארבע שנים ברצף".

   איינאו לא בזבזה יותר מדי זמן, ומיד אחרי הפרידה פצחה ברומן עם מוש בן ארי. אבל כשאני שואלת אותה אם גם במקרה הזה הפרידה הייתה הדדית, היא נותנת מבט מהוסס ואומרת "מה זה משנה מי עזב את מי?"

   ובכל זאת?

   "בגדול, הבנתי שהקשר הזה כבר לא מתאים לי. שלי ולו יש תוכניות אחרות. אם זה מבחינת קריירה או כל דבר אחר. לא הצלחנו להגיע לעמק השווה, ולא ראיתי כיצד אנחנו יכולים להמשיך".

   אז מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה?

   "אני שואפת לקריירת דוגמנות בינלאומית, ובמקביל ארצה לבדוק את עצמי בתחום המשחק. בין אם לעשות אודישן ובין אם לקחת איזה קורס".

   מה לגבי פוליטיקה?

   "מאוד חשובים לי צדק ושוויון. אני בחלט שוקלת את זה, ותמיד מספרת בדיחה שאני אהיה חברת הכנסת הראשונה שתעשה קמפיין בחירות בבגד ים. אבל אם כן, זה יקרה רק בעתיד הרחוק".

   אז בואי נתמקד בינתיים בסילבסטר הקרוב. יש כבר תוכניות?

   "אין כרגע משהו ספציפי, אבל אני תמיד נהנית לצאת בסילבסטר למסיבות עם חברים".

   והשנה, לפחות, בטוח יהיה לך עם מי להתנשק.

   "זה תמיד היה לי. אני יודעת לא להיות פרודה בחורף".

   • הראיון המלא עם טיטי בגילין "לאשה" החדש - השבוע בדוכנים

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד