מהפך הסטיילינג של שירי מימון: "האתגר הוא גוף שאינו של דוגמנית"

רגע לפני ההופעות החיות באקס פקטור, החליפה הצלע הנשית בשופטי התוכנית את הסטייליסטית, והתחילה לדפוק הופעות שהשאירו גם את בר רפאלי המומה. מה קרה?

איתי יעקב

|

24.01.18 | 09:14

"תראי לנו מה זה הדבר הזה?!". לחצו לצפייה בבר רפאלי ושירי מימון באקס פקטור
מתוך "אקס פקטור" – באדיבות "רשת 13"
"אני לא עוסקת בהשוואות עם בר, מי ניצחה את מי או מי 'קברה' למי". שירי מימון בשמלה של מתן שקד (צילום: תהילה גוטליב)
"אני לא עוסקת בהשוואות עם בר, מי ניצחה את מי או מי 'קברה' למי". שירי מימון בשמלה של מתן שקד (צילום: תהילה גוטליב)

לפני כשבועיים "התחרו" שופטת אקס פקטור שירי מימון ומנחת התוכנית בר רפאלי מי תפרגן יותר לשנייה בשידור. "תראי לנו מה זה הדבר הזה?!", ציוותה רפאלי, ומימון, בתגובה, התרוממה מהכיסא ואמרה מובכת, "לא נעים לי, מתן שקד וסיוון חימי, תודה", תוך שהיא מניפה את שמלתה למעלה לקול מחיאות הכפיים מהקהל. "משהו קטן שזרקת על עצמך", המשיכה רפאלי, שעמדה על הבמה בשמלה א-סימטרית שחורה בעיצובה של ענבל דרור, עם שסע עמוק בצד. מישהו מהקהל שצעק "שלושים שקל", ע"ש הציטוט שחקוק על שמה של עדן בן-זקן, נתקל בחזית אחידה של המנחה והשופטת שהגיבו ב-"זה ממש לא 30 שקל".

 

"אני מכירה את הגוף שלי - אני מאוד נמוכה ויש לי פרופורציות נכונות, וצריך להדגיש את היתרונות". שירי מימון בשמלה של מתן שקד (צילום: סיוון חימי)
  "אני מכירה את הגוף שלי - אני מאוד נמוכה ויש לי פרופורציות נכונות, וצריך להדגיש את היתרונות". שירי מימון בשמלה של מתן שקד(צילום: סיוון חימי)

   

  הרשתות החברתיות לא נותרו אדישות למחווה של מימון ולתחרות הסמויה בינה לבין רפאלי, אבל מימון עצמה הודפת את הניסיון לייצר "מלחמה" ביניהן. "אני לא עוסקת בהשוואות, מי ניצחה את מי או מי 'קברה' למי", היא אומרת בשיחה עם Xnet. "אני לוקחת את הדברים בפרופורציות, ואני תמיד אומרת לצוות שלי - שכולל את הסטייליסטית סיוון חימי, המאפרת תהילה גוטליב ומעצב השיער מאור קידושים - שאני שמחה לפרגן להם, כי כשאני יושבת על כס השיפוט, אני לא מופיעה על הבמה ושרה. הנראות הטלוויזיונית שלי היא אחד הדברים שרואים ושופטים, והם אלה שאחראים עליה".

   

  הקרדיט שהעניקה מימון בשידור חי למעצב ולסטייליסטית האחראים על הופעתה הוא עניין די נדיר בפריים טיים של הטלוויזיה הישראלית, אך נראה כי הפעם מימון אכן חשה אסירת תודה על מהפך הסטיילינג שעשו לה. לפני כחודש, לקראת שלב ההופעות החיות באקס פקטור היא שכרה את שירותיה של הסטייליסטית סיוון חימי, שתפסה את מקומן של המעצבות הילה חזן ועדי צוקרמן מבית האופנה "חזן צוקרמן", שהיו חתומות עד אז על הסטיילינג של מימון בטלוויזיה, בהופעות חיות ובמפגשים עם התקשורת בשנים האחרונות, כשלרובם למעשה הלבישו אותה בבגדי המותג שלהן.

   

  "התחשק לי להיראות נשית, חושנית ונועזת. רציתי לחשוף יותר". בשמלה של מתן שקד (צילום: סיוון חימי)
   "התחשק לי להיראות נשית, חושנית ונועזת. רציתי לחשוף יותר". בשמלה של מתן שקד(צילום: סיוון חימי)

    

   חזן את צוקרמן עוד הספיקו להלביש את מימון בצילומי האודישנים של העונה הנוכחית של אקס פקטור, כשעוד היתה בהיריון, אך משלב השידורים החיים נחשפה שירי מימון החדשה, הסקסית והנועזת. בשיחה עם Xnet מסבירה צוקרמן כי דרכיהן לא נפרדו לגמרי משל מימון – שירותי הסטיילינג הופסקו, אך הן צפויות לשתף איתה פעולה בעתיד.

    

   "הפרידה היתה הדדית, ואנחנו עדיין חברות טובות, ואני מאמינה שאמשיך ללבוש אותן בעתיד", אומרת מימון. "הייתי צריכה סטיילינג, ולא רק שמלות שעוצבו במיוחד עבורי. סיוון היא אמנית מבחינתי, לא סטייליסטית. היא מבינה גוף של אישה, ועובדת סביב השעון כדי להביא לי מדי שבוע פריטים מדהימים".

    

   "זה שעברתי היריון לא אומר שאני צריכה תוך שבועיים להיכנס למשטר דיאטות או להתחיל לעשות ספורט בשיגעון". מימון בשמלה של אלון ליבנה (צילום: סיוון חימי)
    "זה שעברתי היריון לא אומר שאני צריכה תוך שבועיים להיכנס למשטר דיאטות או להתחיל לעשות ספורט בשיגעון". מימון בשמלה של אלון ליבנה(צילום: סיוון חימי)

     

    המהפך בשידורים החיים היה מתוכנן, ונווט על ידי מימון במיומנות. "שלושה רבעים מהתוכנית ראו אותי בהיריון מתקדם של חודש תשיעי, ו-15 קילו מעל המשקל שלי", מוסיפה מימון, "וידעתי שבלייבים, שמשודרים חצי שנה לאחר שצילמו את האודישנים, אהיה כבר אחרי הלידה. התחשק לי להיראות נשית, חושנית ונועזת. רציתי לחשוף יותר. אני מאמינה שסקסיות של אישה מגיעה גם מהפנימיות שלה, הביטחון והאהבה העצמית. זה שעברתי היריון לא אומר שאני צריכה תוך שבועיים להיכנס למשטר דיאטות או להתחיל לעשות ספורט בשיגעון. לא! צריך לתת לדברים לקרות מעצמם, ברוגע, והפעם זה הגיע נכון. הגוף חזר לעצמו, ואני מרגישה מצוין ומרגישה כיף גדול".

     

    סיוון חימי. "שירי היא זמרת פופ, אך אני רוצה להעצים אותה כאישה, ופחות להפוך אותה לכוסית וטרנדית" (צילום: נטשה זריקר)
     סיוון חימי. "שירי היא זמרת פופ, אך אני רוצה להעצים אותה כאישה, ופחות להפוך אותה לכוסית וטרנדית"(צילום: נטשה זריקר)

      

     "החיבור ביני לבין שירי היה מיידי וטבעי", מספרת חימי, הצמודה החדשה של מימון. "שירי היא זמרת פופ, אך אני רוצה להעצים אותה כאישה, ופחות להפוך אותה לכוסית וטרנדית".

      

     הלוקים האחרונים שלה היו בדיוק כאלה.

     "כי זה נכון לה ולפלטפורמה, אבל לשירי מאוד חשוב להרגיש נוח ואותנטית בבגדים שלה".

      

     שירי מעידה על עצמה שקשה להלביש אותה כי היא קטנה. איך את מתמודדת עם מבנה הגוף שלה?

     "אני אוהבת את האתגר לעבוד עם גוף שהוא לא מטר שמונים של דוגמנית. אף אחת מהטאלנטיות שאני מלבישה - עדי אשכנזי, מאיה דגן ואגם רודברג - אינה דוגמנית. שם באה לידי ביטוי העבודה שלי כסטייליסטית".

      

     מתן שקד. "בעיניי זה לא מאתגר לעבוד עם המידות שלה, כי הסטודיו שלי עובד עם נשים אמיתיות" (צילום: הילה שייר)
      מתן שקד. "בעיניי זה לא מאתגר לעבוד עם המידות שלה, כי הסטודיו שלי עובד עם נשים אמיתיות"(צילום: הילה שייר)

       

      דברים דומים מספר המעצב מתן שקד, שיצר עבור מימון עד כה שתי שמלות לשידורים החיים באקס פקטור: שמלה א-סימטרית שצדה האחד עשוי בד פאייטים שחורים, ושמלת טול עם שרוולים ומחשוף מעוטרי פסים שחורים דקיקים, שהעניקו לה מראה של אשת עכביש. "שירי היא הלקוחה האולטימטיבית שלי, אני לא עובד ביומיום עם נשים שנראות כמו בר רפאלי. בעיניי זה לא מאתגר לעבוד עם המידות שלה, כי הסטודיו שלי עובד עם נשים אמיתיות".

       

      לדברי שקד, העבודה עם מימון היא משותפת, והיא מעורה בכל החלטה בעיצוב הבגד - מאורך החצאית ועד שיבוץ החרוזים. "בהתחלה חששתי, כי בכל זאת, יש לה דימוי של דיווה, אבל היא נוחה ונינוחה. היא יודעת בדיוק מה היא רוצה ומה מחמיא לה. יש לה ניסיון של שנים, והיא מבינה בדיוק מה נכון לה, האם הבגד משרת את מה שהיא רוצה לשדר, והאם זה נוח לה".

       

      "הייתי צריכה סטיילינג, ולא רק שמלות שעוצבו במיוחד עבורי". מימון באירועים מתוקשרים (צילום: דנה קופל, ענת מוסברג)
       "הייתי צריכה סטיילינג, ולא רק שמלות שעוצבו במיוחד עבורי". מימון באירועים מתוקשרים(צילום: דנה קופל, ענת מוסברג)

        

       "הניסיון עושה את שלו", מחזקת מימון. "אני מכירה את הגוף שלי - אני מאוד נמוכה ויש לי פרופורציות נכונות, וצריך להדגיש את היתרונות. ובאופי שלי אני מאוד קשובה לצד השני. למשל, נורא רציתי קוקו, ושלושתם (חימי, גוטליב וקידושים, א"י) אמרו 'לא, זה לא מתאים', אז זרמתי איתם. אני לא עם הראש בקיר. מצד שני, אני גם אוהבת שקשובים לי, ואז נוצרת הרמוניה מאוד טובה". אמש הצליחה מימון לשכנע את השלושה, והקוקו עשה את הופעת הבכורה הטלוויזיונית שלו.

        

       אחרי שתי שמלות של שקד, הופיעה מימון בשלב ההופעות החיות בשמלה של המעצב אלון ליבנה, שכבר עבד עם מימון בעבר, ואף עיצב את שמלת הכלה שלה, והפעם הלביש אותה בשמלת מיקרו מיני, שנראתה עליה קצרה וצמודה מדי. שיתוף הפעולה בין השניים המשיך גם בתוכנית ששודרה אמש, ומימון בחרה בשמלה המורכבת מחלק עליון שחור בגזרת מעטפת וחלק תחתון מטאלי בדוגמה גיאומטרית. רפאלי השיבה קונטרה בחולצה חושפת בטן וכתפיים עם שרוולי פעמון רחבים ומכנסיים שחורים של המותג ELLERY, שגרמו לה ולבטן פוסט לידה שלה להיראות נפלא, אך עברו בעיקר כמאמץ יתר לבלוט על המסך תוך התעלמות מוחלטת מהקונטקסט: הגשם שבחוץ, הבמה החגיגית והמכובדת של הפריים טיים, והעובדה שלא מדובר במסלול של תצוגת אופנה. מה שבטוח, יש עוד הרבה למה לצפות בדו-קרב הנשי של התוכנית, שבשבוע הבא יתקיימו חצי הגמר והגמר שלה.

        

       אלון ליבנה. "אני מצייר את הסקיצה בניו יורק, והצוות שלי בישראל מתרגם את זה לבגדים. יש כאן שעות ארוכות של שיחות בפייס טיים" (צילום: זוהר שיטרית )
        אלון ליבנה. "אני מצייר את הסקיצה בניו יורק, והצוות שלי בישראל מתרגם את זה לבגדים. יש כאן שעות ארוכות של שיחות בפייס טיים"(צילום: זוהר שיטרית )

         

        בשיחה עם Xnet מהסטודיו שלו בניו יורק, מספר ליבנה כי הוא צפוי לעצב עבורה את מערכות הלבוש לחצי הגמר ולגמר. "אני מצייר את הסקיצה בניו יורק, והצוות שלי בישראל מתרגם את זה לבגדים. יש כאן שעות ארוכות של שיחות בפייס טיים".

         

        חימי, מצדה, שהיא המילה האחרונה בכל הנוגע למה באמת תלבש מימון בתוכניות הבאות, לא ממהרת להתחייב על שם מעצב זה או אחר, אך כן מצהירה כי היא שמה לה למטרה להלביש את מימון במעצבים ישראלים נוספים, כדי לפרגן לתעשייה המקומית. לא מזמן עבדה עם המעצב אריאל טולדנו, שאת עיצוביו לבשה מימון להופעה משותפת עם הדי.ג'יי הבינלאומי קייגו בחודש שעבר. "העבודה דינמית ומשתנה מתוכנית לתוכנית", אומרת חימי, "כך שאני עוד לא יודעת לומר מה תלבש שירי בגמר".

         

        "שירי בולטת על שולחן השופטים כי היא אישה יחידה בין שלושה גברים". מימון וסאבלימינל ב"אקס פקטור" (צילום: תהילה גוטליב)
         "שירי בולטת על שולחן השופטים כי היא אישה יחידה בין שלושה גברים". מימון וסאבלימינל ב"אקס פקטור"(צילום: תהילה גוטליב)

          

         כיצד בחרת את שמלות המעצבים שהיא לבשה עד כה?

         "מתן מוכשר מאוד והביא איתו סגנון של ערב, בעוד אלון מביא איתו סגנון גיאומטרי ועוצמתי".

          

         עד כמה את מתחשבת בשופטים שלצדה על המסך, וכמובן, ברפאלי? יש התייעצויות עם הסטייליסטים של האחרים?

         "עד שאני לא מתיישבת על המוניטור כשמתחילה התוכנית, אין לי מושג קלוש מה השופטים האחרים לובשים ובטח שלא בר. היתרון שלנו הוא ששירי בולטת על שולחן השופטים כי היא אישה יחידה בין שלושה גברים".

          

         ______________________________________________________

          

         ומה לבשו הכוכבות על השטיח האדום בטקס פרסי הסאג? 

         ולמה כל כך הרבה סלבס לבשו ורוד? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
         ולמה כל כך הרבה סלבס לבשו ורוד? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד