הערב (חמישי) תעלה לראשונה על בימת האמפיתאטרון בקיסריה הזמרת שירי מימון, מאורע מרגש עבור מוזיקאי ישראלי שרואה במעמד חותמת הצלחה. כמי שיצרה לעצמה עם הזמן דימוי של דיווה, מימון לא הסתפקה הערב בשמלה מהגרדרובה האישית, והזמינה שתי שמלות ערב חדשות אצל מעצב האופנה אלון ליבנה, שמלביש אותה בשנתיים האחרונות להופעות ותוכניות טלוויזיה שבהן היא משתתפת. ליבנה עיצב עבורה שתי שמלות, אותן תחליף במהלך הערב: שמלת מיני קטנה בצבעי לבן וכסף עם כתפיות ספגטי דקיקות, ושמלת ערב ארוכה בצבע אקווה - שתיהן משובצות אבני סברובסקי.

"חיפשתי אאוטפיט שיהיה יוצא דופן אבל עם זאת מאוד נוח על הבמה", מסבירה מימון בשיחה עם Xnet. "במופע אני רוקדת, זזה, שרה, ולכן היה חשוב לי לשתף פעולה עם מעצב שאני מכירה ושיודע להחמיא לגזרה ולמבנה הגוף שלי. קיסריה זה מקום ענק, ולעומת מקומות אחרים, הבגד חייב להשאיר חותם ולבלוט גם לאלו שיושבים רחוק בטריבונות".

שמלת הערב שעיצב ליבנה למימון (צילום: ניר יפה)
שמלת הערב שעיצב ליבנה למימון (צילום: ניר יפה)

ספרי על תהליך העיצוב.

"ביקשתי מאלון שתי שמלות: אחת ארוכה ומרשימה, שלגמרי עונה להגדרת השטיח האדום של קיסריה, השנייה קצרה ונוצצת שמתאימה לחלק הקצבי יותר שבו אני צריכה לרקוד ולזוז בחופשיות. אלון צייר כמה סקיצות שנראו לו מתאימות לאירוע. בהתחלה חשבנו על מחוך משובץ אבנים ועל צבעים שמתאימים לי יותר, אבל אחרי כמה מדידות החלטנו ללכת על מראה קיצי ומרענן עם צבעים שאני לובשת כמעט בפעם הראשונה. עכשיו אני רק מחכה לביקורות על הבמה".

עיצוב לבמה אינו תהליך פשוט והוא מצריך התחשבות בתנועה של האמן, אבל גם הבלטתו על הבמה מבלי לגרום לו להיראות מחופש. בשנתיים האחרונות הפך ליבנה למעצב הצמוד של מימון, והיא למוזה שלו. אם להיות כנים, גודלה הפצפון של מימון הוא אתגר גדול למעצב, שנדרש להפוך גרעין תירס לפופוקרן.

"גם מדונה וקיילי מינוג נמוכות", מסנגר ליבנה. "היא אולי אישה קטנה, אבל היא חיית במה ויודעת להחזיק בגד. ראיתי דוגמניות גבוהות שלא יודעות להחזיק בגד כמוה. שמנו דגש על חיתוך נכון של הגוף, שייתן אשליה אופטית של גובה. לשירי יש פרופורציות מצוינות וזה לפעמים חשוב יותר מגובה או מבנה גוף. על הבמה היא הופכת להיות דיווה".

שמלת המיני שעיצב ליבנה למימון (צילום: ניר יפה)
שמלת המיני שעיצב ליבנה למימון (צילום: ניר יפה)

דיווה או לא, בחיי היומיום מעדיפה מימון ג'ינס וטי שירט, או שמלת יום קצרה ונוחה. "מדובר בהופעה ראשונה בקיסריה, וברור היה שאני אשקיע", היא אומרת. "את הג'ינס אני שומרת ליומיום, בכל זאת קיסריה זה משהו שעוד לא היה". האם ליבנה יהיה גם המעצב שימונה על שמלת הכלה של מימון בחתונתה הקרבה? "מוקדם מדי לדבר על זה", אומר ליבנה. "אני לא יודע. היא עדיין לא פנתה אליי בנושא. אני מקווה מאוד שהיא תבחר בי".