המסע של גרייס בול: מפליטה בסודן למלאכית של ויקטוריה'ס סיקרט

היא נמלטה מסודן בגיל 12, כדי שלא תוצא להורג על ידי המשטר. עכשיו היא מככבת בתצוגות ובקמפיינים הגדולים, ומציגה אנטיתזה למראה הברבי במותג הלנז'רי הנודע

איתי יעקב

|

01.09.17 | 01:03

גרייס בול. "מישל אובמה היא מודל לחיקוי עבורי. היא אישה חזקה וחכמה שפעלה למען אחדות בעם" (צילום: Gettyimages)
גרייס בול. "מישל אובמה היא מודל לחיקוי עבורי. היא אישה חזקה וחכמה שפעלה למען אחדות בעם" (צילום: Gettyimages)
מראה "מתוחכם מדי לקנזס סיטי". גרייס בול בתצוגות של ברברי, דיסקוורד וראלף לורן (צילום: Gettyimages)
מראה "מתוחכם מדי לקנזס סיטי". גרייס בול בתצוגות של ברברי, דיסקוורד וראלף לורן (צילום: Gettyimages)
"כיום אני בעמדה שמאפשרת לי להעביר מסר טוב לאנשים ושהם יקשיבו לי". בול על שערי מגזיני האופנה בעולם
"כיום אני בעמדה שמאפשרת לי להעביר מסר טוב לאנשים ושהם יקשיבו לי". בול על שערי מגזיני האופנה בעולם

כבר שמונה שנים שהדוגמנית גרייס בול פועלת בהצלחה בענף האופנה הבינלאומי, עם הופעות בתצוגות של בתי אופנה ומעצבים נחשבים כמו הרמס, ראלף לורן, מארק ג'ייקובס וברברי, וצילומים לשערי מגזינים משפיעים כמו i-D, נומרו ודייזד אנד קונפיוזד. לאחר שבשנה החולפת היתה בין הפנים השחורות הבודדות שבצבצו מקמפיינים למותגים בלנסיאגה, בלמן, מארק ג'ייקובס, נארס ולוריאל, השבוע נחשף כי בול בת ה-27 נבחרה להצטרף לנבחרת הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט ותשתתף בתצוגה השנתית שתתקיים ב-28 בנובמבר בשנגחאי – פסגת השאיפות של דוגמניות רבות בעולם.

 

"למרות שחיינו במקום הגרוע ביותר, הוריי גרמו לנו להרגיש שאנחנו נמצאים במקום הטוב ביותר בעולם". גרייס בול (צילום: Gettyimages)
  "למרות שחיינו במקום הגרוע ביותר, הוריי גרמו לנו להרגיש שאנחנו נמצאים במקום הטוב ביותר בעולם". גרייס בול(צילום: Gettyimages)

   

  חמושה בקרחת בוהקת, גוף אתלטי ועיניים חודרות, בול הסודנית היא אנטיתזה מושלמת לבלונד של ג'יג'י חדיד וקנדיס סוונפול, לעיניים הכחולות של אדריאנה לימה ולשיער המתנפנף של אלסה הוסק ואלסנדרה אמברוסיו – המלאכיות הכול יכולות של חברת הלנז'רי המפורסמת. עכשיו היא תזכה לזוג כנפיים משלה, שימנפו את הקריירה שלה גבוה עוד יותר.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  מצטרפת לנבחרת הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט. בול בתצוגה של Loewe (צילום: Gettyimages)
   מצטרפת לנבחרת הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט. בול בתצוגה של Loewe(צילום: Gettyimages)

    

   הליהוק של בול לתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט תורם להרחבת גבולות השיח על יופי בתעשייה המזוהה עם דוגמניות בהירות ותכולות עיניים. בשנים האחרונות הפכה חברת ההלבשה התחתונה לאחת ממובילות מגמת הרבגוניות על המסלול, גם דוגמניות שחורות ואסייתיות רבות שאמורות לפנות לקהל לקוחות רחב ככל האפשר. בול מגיעה לתצוגה כשבאמתחתה קילומטראז' מכובד על המסלולים בעולם, שאליהם לוהקה לא אחת בזכות דמיונה לטופ מודל הסומלית אלק ווק, 40, מוזה ומודל לחיקוי עבור בול הצעירה, אשר התראיינה יחד איתה לכתבת שער בגיליון האביב של המגזין דייזד אנד קונפיוזד.

    

   בקמפיין של בלמן (צילום: Olivier Rousteing)
    בקמפיין של בלמן(צילום: Olivier Rousteing)

     

    מלבד המראה, השתיים חולקות גם סיפור מסע אישי דומה, אשר מתחיל ביבשת האפריקאית השסועה שבה נולדו וגדלו, והדרך העקלקלה שעשו כפליטות שברחו ממלחמת האזרחים: ווק מדרום סודן אל בריטניה ומשם לברוקלין, ניו יורק; בול מסודן עם משפחתה בדרך ארוכה שבסופה הגיעו אל קנזס סיטי במדינת מיזורי. כשפרצה מלחמת האזרחים בסודן ב-2002 נמלטה בול, אז בת 12, עם סבתה לאתיופיה, לאחר שהממשלה הכריזה כי כל הנערים והנערות מעל גיל 12 בדרום סודן ייהרגו על ידי המשטר. לאחר כשנה הצטרפה אליהן אמה ולקחה אותה לאוגנדה, בזמן שסבתה חזרה לאזור המלחמה כדי לאסוף מזון לשאר בני המשפחה.

     

    "אני זוכרת סיפורים מסודן על גברים שרכבו על סוסים וחטפו נשים שבסופו של דבר נאנסו". בתצוגה של מארק ג'ייקובס (צילום: Gettyimages)
     "אני זוכרת סיפורים מסודן על גברים שרכבו על סוסים וחטפו נשים שבסופו של דבר נאנסו". בתצוגה של מארק ג'ייקובס(צילום: Gettyimages)

      

     "אני זוכרת סיפורים על גברים שרכבו על סוסים וחטפו נשים שבסופו של דבר נאנסו", סיפרה בול בראיון למגזין אינטרוויו, "כדי להתחבא, סבתי היתה שוכבת בין הגופות". "ההורים שלנו עשו הכול כדי להרחיק אותנו מהזוועות", הוסיפה בראיון לדייזד אנד קונפיוזד, "הם הסיחו את דעתנו וגדלנו כילדים שמחים. למרות שחיינו במקום הגרוע ביותר, הוריי גרמו לנו להרגיש שאנחנו נמצאים במקום הטוב ביותר בעולם".

      

     נדדה מסודן לאתיופיה, אוגנדה, קניה, ולבסוף הגיעה לארצות הברית (צילום: Gettyimages)
      נדדה מסודן לאתיופיה, אוגנדה, קניה, ולבסוף הגיעה לארצות הברית

       

      מאוגנדה נמלטו בני המשפחה לקניה, שם שהו תקופה ארוכה במחנה פליטים של האו"ם, ומשם היישר לקנזס בארצות הברית. בראיון המשותף עם ווק, התייחסה האחרונה למצב הפליטים כיום בעולם וליחס של המערב אליהם. "קשה לי כשאני שומעת בתקשורת אנשים שמתארים פליטים כפושעים או בריונים", אמרה ווק, "אנחנו מדברים כאן על ילדים, נשים וזקנים – הקבוצות הפגיעות ביותר באוכלוסיה. אני, כנערה – פליטה בבריטניה, הלכתי לעבוד לפני בית הספר בניקיון של שירותי רדיו BBC כדי שיהיה לי כסף לשלם על לימודיי".

       

      לא מתחמקת מאמירות פוליטיות (צילום: Gettyimages)
       לא מתחמקת מאמירות פוליטיות(צילום: Gettyimages)

        

       הגעתה של בול לארצות הברית היתה קלה יותר. למרות קשיי השפה ומזג האוויר ("נדהמתי בפעם הראשונה שראיתי שלג"), בול התגלתה בקניון מקומי על ידי סקאוטרית שהמליצה לה לנסות את מזלה בניו יורק, מכיוון שהמראה שלה "מתוחכם מדי לקנזס סיטי" – אמירה לא מפתיעה כשמנסים להעריך את סיכויי ההצלחה של דוגמנית סודנית במדינת מיזורי שבה ניצח נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפער גדול.

        

       בקמפיין של מארק ג'ייקובס (צילום: David Sims)
        בקמפיין של מארק ג'ייקובס(צילום: David Sims)

         

        לבול אכן יש מראה "מעניין", כפי שאוהבים בענף האופנה להציג, והיא משלבת בין הכריזמטיות של הזמרת גרייס ג'ונס לפראיות של סקין, סולנית להקת סקאנק אנאנסי. עם הגעתה לתפוח הגדול היא הוחתמה בסוכנות הדוגמנות The Lions, שם חתומות טופ מודלס רבות ובהן גם שלומית מלכה הישראלית.

         

        עבודתה כדוגמנית מאפשרת לה לטייל ברחבי העולם, להציג מודל יופי שונה ולחזק נערות שחורות אחרות. בתצוגה של היידר אקרמן (צילום: Gettyimages)
         עבודתה כדוגמנית מאפשרת לה לטייל ברחבי העולם, להציג מודל יופי שונה ולחזק נערות שחורות אחרות. בתצוגה של היידר אקרמן(צילום: Gettyimages)

          

         בראיונות איתה מספרת בול כי עבודתה כדוגמנית מאפשרת לה לטייל ברחבי העולם, להציג מודל יופי שונה ולחזק נערות שחורות אחרות. אחת ההצהרות הפוליטיות החשובות שלה היתה הופעה על שער מגזין i-D בתצלום קלוז-אפ עם הלשון בחוץ, מעל ההאשטג BLACKLIVESMATTER# כשם תנועת המחאה הפועלת בארצות הברית נגד גזענות ממוסדת ואלימות משטרתית כלפי שחורים. "כיום אני בעמדה שמאפשרת לי להעביר מסר טוב לאנשים ושהם יקשיבו לי", אמרה בול, "מישל אובמה היא מודל לחיקוי עבורי. היא אישה חזקה וחכמה שפעלה למען אחדות בעם. חבל שהדיירים החדשים בבית הלבן מציגים מודל אחר משלה. אבל זה ישתנה, אני בטוחה בכך. אנחנו פשוט צריכים להיות סבלניים".

          

         ______________________________________________________

          

         ואיך נראית בתה הדוגמנית של מלכת היופי במיל' ספיר קופמן?

         הכירו את נועה פפושדו. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רונן פדידה)
         הכירו את נועה פפושדו. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רונן פדידה)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד