נעמי קמפבל נגד ווג בריטניה: "אני מצפה לצוות רבגוני יותר"

חילופי העורכים במגזין האופנה מעוררים האשמות בגזענות שלא עוסקות רק בתוכן שעל הדפים, אלא גם באנשי הצוות שמאחוריו – כולם בעלי עור לבן. מה אתם חושבים?

איתי יעקב

|

23.08.17 | 13:28

הצבע לא קובע? נעמי קמפבל ועורכת ווג בריטניה היוצאת אלכסנדרה שולמן (צילום: Gettyimages)
הצבע לא קובע? נעמי קמפבל ועורכת ווג בריטניה היוצאת אלכסנדרה שולמן (צילום: Gettyimages)

חילופי העורכים הצפויים בחודש הבא במהדורה הבריטית של מגזין ווג אינם רק משחק כיסאות מוזיקליים שצפוי להביא אלינו את אותה הגברת בשינוי מינימלי באדרת. הפעם נראה כי הם מסמנים את אחד השיאים של המאבק בגזענות ובאפליה בענף האופנה. לאחר 25 שנים בתפקיד, מפנה העורכת אלכסנדרה שולמן את מקומה לסטייליסט והמנהל האמנותי אדוארד אנינפול, גבר בריטי שחור, שהגיליון הראשון בעריכתו יראה אור באוקטובר 2017. אנינפול צפוי להכניס שינויים במגזין, ובהם רשימת כותבות חדשות הכוללת את הדוגמנית קייט מוס, המאפרת השחורה פט מקגרת ואת חברתו הטובה נעמי קמפבל.

 

חברים טובים. עורך ווג בריטניה החדש אדוארד אנינפול ונעמי קמפבל (צילום: Gettyimages)
  חברים טובים. עורך ווג בריטניה החדש אדוארד אנינפול ונעמי קמפבל(צילום: Gettyimages)

   

  האחרונה, שצמודה לאנינפול כבר משנות העשרה של השניים בלונדון, ידועה כמי שלא חוסכת ביקורת מאף אחד. אתמול (שלישי) היא הבעירה מחדש את נושא הגזענות באנגליה ובפרט בענף האופנה, כשפרסמה תמונה מתוך גיליון ספטמבר החדש של ווג בריטניה שבה מצולמת שולמן לצד עובדי המגזין, כולם לבנים.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  צילום של חמש דוגמניות, אף אחת מהן לא שחורה. שער גיליון ספטמבר של ווג הבריטי (צילום: Mario Testino)
   צילום של חמש דוגמניות, אף אחת מהן לא שחורה. שער גיליון ספטמבר של ווג הבריטי(צילום: Mario Testino)

    

   "זוהי תמונת הצוות של ווג בריטניה תחת העורכת הקודמת אלכסנדרה שולמן", כתבה קמפבל, "אני מצפה לצוות רבגוני יותר תחת העורך הנכנס אדוארד אנינפול". לסיכום פנתה ל-4.3 מיליון עוקביה וביקשה: "בואו נשמע את המחשבות שלכם". הדיון סביב התמונה של הצוות זוכה לרוח גבית משער גיליון ספטמבר שעמו בחרה שולמן להיפרד מווג בריטניה: צילום של חמש דוגמניות, ובראשן קייט מוס וסטלה טננט, שאף אחת מהן לא שחורה.

    

   אלכסנדרה שולמן. המגיבים כתבו: "אנשים שחורים השפיעו רבות על התרבות והאופנה, והם צריכים לבוא לידי ביטוי בכל היבט של התעשייה" (צילום: Gettyimages)
    אלכסנדרה שולמן. המגיבים כתבו: "אנשים שחורים השפיעו רבות על התרבות והאופנה, והם צריכים לבוא לידי ביטוי בכל היבט של התעשייה"(צילום: Gettyimages)

     

    באופן לא מפתיע, הפוסט של קמפבל התפשט מיד ברשתות החברתיות. "לא ידעתי שיש חוסר גיוון כזה במוסד בריטי נערץ כמו ווג בריטניה", כתב אחד הגולשים, "זה די מזעזע שדבר כזה קורה ב-2017. בוא נקווה שאדוארד יחדש את המגזין ויהפוך אותו למקום לכל הצבעים". עוקבת נוספת כתבה לקמפבל: "רבגוניות היא חובה באופנה. אנשים שחורים השפיעו רבות על התרבות והאופנה, והם צריכים לבוא לידי ביטוי בכל היבט של התעשייה".

     

     

    טרם ידוע מי יופיע על השער הראשון של אנינפול למגזין בחודש הבא. עם זאת, רבים מהמרים כי זו תהיה דוגמנית שחורה, שכן הוא מבקש להפוך את ווג בריטניה לבמה ורסטילית יותר. החודש גם נחשף לוח השנה של חברת הצמיגים פירלי, עליו חתום אנינפול, אשר בצעד פוליטי בחר לצלם בו רק דוגמניות שחורות – אפליה מתקנת למי שעדיין מוצאות את עצמן מודרות מהאופנה בשנת 2017.

     

    ______________________________________________________

     

    ואיך הפכה בלה חדיד לכוכבת הגדולה של ספטמבר?

    הרזון, הניתוחים הפלסטיים, האחות המפורסמת והקשר למזרח התיכון - לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: GettyImages)
    הרזון, הניתוחים הפלסטיים, האחות המפורסמת והקשר למזרח התיכון - לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: GettyImages)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד