ממורטי שערות לאמני פנים: למה הסלבס לא זזות בלי מעצב גבות?

אחרי שכל ספר הפך למעצב שיער וכל מלביש לסטייליסט, נולדו גם מורטי הגבות מחדש, והפכו לכוכבי עולם הטיפוח עם לקוחות נוצצות וטכניקות מגוונות. מה סוד המקצוע?

הילה יחימוביץ'

|

05.09.17 | 08:58

"משרטטים את הגבה באמצעות 'סרגל יחס הזהב', שנותן לנו את פרופורציות אידיאל היופי". ג'ני צ'רוואני ואלכסה דול בעיצוב גבות של לירון כהן (צילום ימני: מתוך האינסטגרם של liron_cohen_phibrows_israel@)
"משרטטים את הגבה באמצעות 'סרגל יחס הזהב', שנותן לנו את פרופורציות אידיאל היופי". ג'ני צ'רוואני ואלכסה דול בעיצוב גבות של לירון כהן (צילום ימני: מתוך האינסטגרם של liron_cohen_phibrows_israel@)

אם בעבר סידור גבות היה עניין שכל אישה מטפלת בו בעצמה, או נעזרת בשכנה או חברה עם ידי זהב, בשנים האחרונות הפך תחום עיצוב הגבות למקצוע של ממש, ולא סתם מקצוע, אלא כזה שאין כוכבת שלא מחזיקה קרוב ללב ובחיוג מהיר בטלפון מעצב גבות נחשב שחתום על צורת הגבות שלה ועל שלמותן. הסיבה לכך לא מפתיעה: הגבות מייצרות מסגרת לעיניים, תורמות למראה הסימטרי בפנים ולמעשה משפיעות על כל ההבעות שלנו.

 

עוד בערוץ האופנה

 

וכשם שמי שפעם הוגדרו כספרים נקראים היום מעצבי שיער, גם מורטי הגבות ממגדירים את עצמם מחדש כ"מעצבי פנים", "משקמי גבות" או אפילו "אמני גבות", ומחזיקים בארסנל של לקוחות מפורסמות לתפארת האינסטגרם. ליקטנו בפינצטה את שלושת מעצבי הגבות הכי חמים בענף הטיפוח הישראלי, ובדקנו האם הגבות העבות כאן כדי להישאר וכמה יעלה לנו טיפול.

 

"הסלבס רוצות מראה טבעי"

יעל פוליאקוב, שירלי בוגנים, ג'ני צ'רוואני, מיטל דה רזון, אלכסה דול ועוד רבות ויפות מגיעות לסטודיו של לירון כהן מראשון לציון, מעצבת גבות כבר למעלה מעשר שנים. "התחלתי מפה לאוזן בגיל צעיר, עיצבתי גבות למשפחה, לחברות ולשכנות. התחלתי בשעווה, חוט ופינצטה, אבל חיפשתי כל הזמן דרך לשדרג את העבודה ולהציע פתרון למילוי אזורים דלילים".

 

 

כיום עובדת כהן במסגרת אקדמיית Phibrows העולמית, בטכניקה הנקראת מיקרובליידינג (מה שמוכר גם כ"שיטת השערה"): סדרה של שני טיפולים, שבהם באמצעות מכשור ידני זעיר המורכב ממספר מחטים, יוצרים מראה של שערה דקיקה. במהלך הטיפול מנקים את הגבה משערות מיותרות באמצעות פינצטה וחוט, כבכל טיפול גבות רגיל, ואז טובלים את המחטים בפיגמנט ומחדירים אותו לשכבה העליונה של העור (מחירים: 2,000 שקל לסדרה של שני טיפולים, במרווח של חודש בין אחד לשני).

 

איך את מחליטה על עיצוב הגבות?

"אני בוחנת את הנתונים הטבעיים של הלקוחה ומשתמשת בהם כבסיס. מה שמיוחד בשיטה הוא שאנחנו משרטטים את הגבה באמצעות 'סרגל יחס הזהב', שנותן לנו את פרופורציות אידיאל היופי ומאפשר לי להיצמד למבנה עצמות המצח והעיניים. כך בעצם משתמשים במבנה הפנים הטבעי על מנת להגיע לצורה המחמיאה ביותר. השרטוט מתבצע תמיד על אותו עיקרון, אבל בהתאם למורפולוגיה של פני הלקוחה – הפרופורציות דומות, אבל התוצאה המתקבלת שונה על כל אחת".

 

מיטל דה רזון. "זה חלק ממגמת מראה ה'איפור לא מאופר', לוק טבעי ככל הניתן", אומרת לירון כהן
  מיטל דה רזון. "זה חלק ממגמת מראה ה'איפור לא מאופר', לוק טבעי ככל הניתן", אומרת לירון כהן

   

  איזה סגנון של גבות הסלבריטאיות מחפשות?

  "הכי חשוב להן המראה הטבעי – בצורה ובצבע, הן רוצות שזה ייראה כאילו לא נגעו בגבה. זה חלק ממגמת מראה ה'איפור לא מאופר', לוק טבעי ככל הניתן. סוג הגבות הזה נקרא אצלנו soft bold – גבות בסגנון עבה וטבעי, של שיער צפוף עם ווליום, כשתחילת הגבה נעשית באופן טבעי המשלב שערות 'סוררות' וקופצות. המראה מתאים גם למי שלא התברכה בגבות עבות באופן טבעי".

   

  "אין כזה דבר טרנדים של גבות"

  "אני מגדירה את עצמי כמעצבת גבות, אבל בסופו של דבר זו באמת אמנות, כל ההתעסקות היא ארטיסטית", אומרת דורית "גבות" חלפון, שהחלה לעסוק בעיצוב גבות כבר בגיל 12. בצבא, לדבריה, הגיעה "הפריצה הגדולה" שלה. "הייתי בחיל האוויר וכל החיילות, מכל הטייסות בחיל האוויר, היו באות לעשות אצלי גבות".

   

   

  בגיל 22, אחרי לימודי איפור אצל עדה לזורגן ובועז שטיין, החלה ללמד עיצוב גבות. "הייתי ממש ילדה, אבל כבר בלב התחום. כל המאפרות הגדולות עשו אצלי קורסים". משם היא התקדמה והפכה ברבות השנים ל"דורית גבות", וכעת בגיל 38 היא אחת המעצבות המוכרות בתחום, עם לקוחות כמו נינט טייב, יעל גולדמן, קורל סימנוביץ', מאיה ורטהיימר ועוד רשימה ארוכה של סלבריטאיות שמגיעות אליה לטיפולים קבועים (מחירים: 180-170 שקל לטיפול, 180 שקל לטיפול גבות ושפם).

   

   

  "אני מעצבת את הגבות עם פינצטה וחוט, במראה מאוד טבעי. אני אוהבת לנקות את הגבה ולהשאיר את המראה המקורי שלה, כך שהיא ממש 'יוצאת' החוצה. אם לאישה יש גבות דקיקות, אני נותנת לה לעבות אותן ובכל פעם מורידה קצת עד שהגבה מתעצבת תוך כדי הצמיחה. אם למישהי יש גבות עבות מאוד – אני מורידה מהן קצת, שתיים-שלוש שורות". חלפון מוסיפה שהיא מתאימה את עיצוב הגבות לא רק למבנה הפנים, אלא גם לשיער ולנוכחות הכללית של הלקוחה. "לפעמים דרושה גבה שיותר 'פותחת' את הפנים - זה יכול להיראות ממש כמו מתיחה".

   

  את מאמינה שמגמת הגבות העבות כאן כדי להישאר?

  "אני לא חושבת שיש טרנדים או מגמות בגבות. לכל אחת מתאימה גבה אחרת. זה לא כמו באופנה, גבות זה גבות – כל אחת והפנים שלה. גבות עבות לא מתאימות לכל אחת, ואני לא פוסלת גבות דקות – הן יכולות להיות סקסיות ו'לפתוח' את אזור העיניים".

   

   

  "לא מעצב גבות, מעצב פנים"

  טייגר (לב אבשלום) נחשב כבר שנים לאחד ממעצבי הגבות הכי עסוקים בארץ (מחירים: 160-120 שקל). הוא נמצא בתחום 20 שנה, במה שהתחיל כתחביב והפך למקצוע. "בכלל התחלתי כספר. בנות היו מתלהבות מהדרך שבה סידרתי לעצמי את הגבות, וביקשו שאסדר גם להן. העסק התגלגל ככה במשך כמה שנים, ובגיל 20 עברתי מחיפה לתל אביב והתחלתי לעסוק בגבות בלבד".

   

  "בנות היו מתלהבות מהדרך שבה סידרתי לעצמי את הגבות, וביקשו שאסדר גם להן". טייגר
   "בנות היו מתלהבות מהדרך שבה סידרתי לעצמי את הגבות, וביקשו שאסדר גם להן". טייגר

    

   טייגר מבקש לפנות אליו כמעצב פנים, ולא כמעצב גבות. "אני מעצב את הפנים על ידי הגבות, אני לא רק מסדר את הגבות. כשעוברים מול אדם ברחוב, אפשר לפעמים להחליט אם הוא יפה או לא יפה רק לפי הגבות. הגבה אמורה להדגיש את התווים הכי יפים של האדם, ולכן זה עיצוב פנים".

    

   מה שיטת העבודה שלך?

   "אני משתמש בפינצטה ובחוט, ומעצב לפי מבנה הפנים – זו אותה דרך שבה אני משתמש מאז גיל 16. הכי חשוב שהפנים ייראו הומוגניות. אם אני רוצה לשקם למישהי את הגבה, אני מבקש ממנה להפסיק לגעת בה. אנחנו מסדרים את הקו הבסיסי, ואז מסדרים עוד ועוד כל שבועיים-שלושה, עד שתוך חודשיים-שלושה רואים את התוצאה הסופית".

    

   "כשעוברים מול אדם ברחוב, אפשר לפעמים להחליט אם הוא יפה או לא יפה רק לפי הגבות". עיצוב של טייגר
    "כשעוברים מול אדם ברחוב, אפשר לפעמים להחליט אם הוא יפה או לא יפה רק לפי הגבות". עיצוב של טייגר

     

    טייגר מספר כי הוא עובד כעת על תכנון בית ספר לעיצוב גבות בהנהלתו, ויש לו פה מלא על השינויים שעבר התחום בשנים האחרונות. "כל הסיפור הזה עם גבות שמציירים באיפור קבוע – כל אחד ממציא לעצמו שם ונשמע כמו איזה ואן גוך. נכון, לחלק מהבנות מתאימות הגבות העבות האלה – אבל על אחרות זה נראה כמו מסכה. זה ממש לא מתאים לכל אחת. מצד שני, אני מאוד שמח לראות שהתחום התפתח כל כך ושיש מודעות. גם בקרב גברים יש שינוי. הרבה גברים מגיעים אליי, ואיתם זו עבודה שונה – גבר מסיבי לא ירצה גבה עדינה ונשית".

     

    ______________________________________________________

     

    ואיך נראית הדוגמנית הקריפית בעולם?

    הבובה האנושית שהופכת לטופ מודל. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רויטרס)
    הבובה האנושית שהופכת לטופ מודל. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רויטרס)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד