הבת של ספיר קופמן מדגמנת: "בשביל אמא זאת סגירת מעגל"

הכירו: נועה פפושדו, ילדת הסנדביץ' של איש העסקים ומלכת היופי הנצחית, שירשה את כל מה שצריך כדי לכבוש אתכם במבט. ראיון ראשון על החינוך בבית למידות טובות

איתי יעקב

|

16.08.17 | 07:53

נועה פפושדו מדגמנת לשלומית אזרד. "היא לא פטיט, וזה מה שמגניב בה. לא צריך לצלם רק בנות דקיקות", אומרת המעצבת (צילום: רונן פדידה)
נועה פפושדו מדגמנת לשלומית אזרד. "היא לא פטיט, וזה מה שמגניב בה. לא צריך לצלם רק בנות דקיקות", אומרת המעצבת (צילום: רונן פדידה)
"אני דומה לאמא חיצונית ופנימית, והיא אישה מדהימה. אבל בסופו של דבר, אני זאת אני, ואני לא חייבת להיות אחד לאחד כמו אמא". ספיר קופמן פפושדו ונועה פפושדו (צילום: איתי יעקב)
"אני דומה לאמא חיצונית ופנימית, והיא אישה מדהימה. אבל בסופו של דבר, אני זאת אני, ואני לא חייבת להיות אחד לאחד כמו אמא". ספיר קופמן פפושדו ונועה פפושדו (צילום: איתי יעקב)
"לא נכנסתי לעולם הדוגמנות לבד, יש לי את המורה הכי טובה בעולם לתחום, ויש לה רק דברים טובים לומר על תעשיית האופנה" (צילום: איתי יעקב)
"לא נכנסתי לעולם הדוגמנות לבד, יש לי את המורה הכי טובה בעולם לתחום, ויש לה רק דברים טובים לומר על תעשיית האופנה" (צילום: איתי יעקב)

לא עובר יום שנועה פפושדו לא נתקלת ברחוב בהערה שהיא שכפול של אמא שלה, מלכת היופי לשנת 1984, ספיר קופמן. "זאת המחמאה הכי גדולה שאני יכולה לקבל", היא אומרת נבוכה. בכל זאת, המעמד המלכותי מחייב. אם שוהים במחיצתה קצת יותר מדפדוף תמונה באינסטגרם, אפשר להבחין שפפושדו ג'וניור היא מיקס של הוריה, ואת העיניים המלוכסנות קיבלה דווקא מאביה, איש הנדל"ן יואב פפושדו (בנו של אלי פפושדו), שמעדיף לנהל את חייו הרחק מאור הזרקורים בבית המשפחה בכפר שמריהו, יחד עם קופמן, 52, ושלושת ילדיהם: עומר, 22, נועה, 20, ועידן, 15. קופמן, שהיתה אחת הדוגמניות המפורסמות בשנות ה-80 וה-90 בישראל, והפכה לסמל של יופי, פרשה מהמסלול עם נישואיה בשנת 1994. עכשיו מחזירה נועה את אור הזרקורים והפלאשים למשפחה, והולכת בדרכה של אמה אל עולם הדוגמנות.

 

נועה פפושדו לשלומית אזרד. "אני לא בעד להיות רזה מאוד, צריך שיהיה קצת בשר" (צילום: רונן פדידה)
  נועה פפושדו לשלומית אזרד. "אני לא בעד להיות רזה מאוד, צריך שיהיה קצת בשר"(צילום: רונן פדידה)

   

  "תמיד שאלו אותי למה אני לא הולכת בעקבות אמא", מספרת פפושדו בראיון ראשון ובלעדי ל-Xnet. "בחודשים האחרונים קיבלתי דרך האינסטגרם הצעות לדגמן, אז אמרתי לעצמי למה לא. לא נכנסתי לעולם הדוגמנות לבד, יש לי את המורה הכי טובה בעולם לתחום, ויש לה רק דברים טובים לומר על תעשיית האופנה. מבחינתי, אם אצליח להגיע להישגים של אמא שלי בדוגמנות, אני את שלי עשיתי. בשבילה זו סגירת מעגל לראות את בתה היחידה הולכת בדרכה".

    

  ספיר קופמן פפושדו. "הצילום של אמא שאני הכי אוהבת הוא עם בגד הים השחור במחווה למרילין מונרו. זה הצילום הכי איקוני שלה" (צילום: בן לם)
   ספיר קופמן פפושדו. "הצילום של אמא שאני הכי אוהבת הוא עם בגד הים השחור במחווה למרילין מונרו. זה הצילום הכי איקוני שלה"(צילום: בן לם)

    

   עוד בערוץ האופנה

    

   "אני מניחה שאם הייתי רוצה להיות דוגמנית מסלול הייתי צריכה להיות רזה יותר, אבל אני 1.67 מטר בלבד, כך שזה נחסך ממני" (צילום: רונן פדידה)
    "אני מניחה שאם הייתי רוצה להיות דוגמנית מסלול הייתי צריכה להיות רזה יותר, אבל אני 1.67 מטר בלבד, כך שזה נחסך ממני"(צילום: רונן פדידה)

     

    למרות המשפחה המבוססת בה גדלה, לפפושדו ג'וניור אין גינונים של ילדה מפונקת מכפר שמריהו. היא מתנסחת ברהיטות, מפגינה בגרות ומספרת כי חונכה לצניעות ולמשפחתיות. לפני שמונה חודשים השתחררה מהשירות הצבאי בתפקיד מסווג במודיעין, פנתה ללימודי איפור אצל עדה לזורגן, וממש לאחרונה החליטה לבדוק את המרגש מול מצלמה. היא התנסתה בצילומים לחברת קיפלינג בישראל, שפורסמו בעיקר ברשתות החברתיות של המותג בארץ, והיוו מעין "חימום" לקמפיין אופנה ראשון בכיכובה. כעת נבחרה להוביל את קו שמלות הערב לצעירות שמשיקה בימים אלו מעצבת שמלות הכלה והערב שלומית אזרד, בעוד רוסלנה רודינה מובילה את קו שמלות הכלה הראשי של המעצבת. עניין של זמן קצר, אם שואלים אותנו, עד שפפושדו תזכה בבכורה כולה.

     

    "אמא פרשה מתחום הדוגמנות לפני שנולדתי, אבל גדלתי לתוך הסיפורים שלה". ספיר קופמן עם איבונה קרוגליאק ב-1990 (צילום: מיכאל קרמר)
     "אמא פרשה מתחום הדוגמנות לפני שנולדתי, אבל גדלתי לתוך הסיפורים שלה". ספיר קופמן עם איבונה קרוגליאק ב-1990(צילום: מיכאל קרמר)

      

     "אני לא חוששת מההשוואה לאמא"

     מי שנולד בשנות ה-90 והלאה לא נחשף בזמן אמת להצלחה של קופמן האם, ממלכות היופי האהודות ביותר בישראל (בעקבות זכייתה הפך השם ספיר פופולארי בארץ), ומספר שתיים רק לגלית גוטמן בכמות שערי מגזין לאישה בהם כיכבה. אם מחשבים את פרק הזמן הקצר בו פעלה קופמן כדוגמנית - עשור בהשוואה לכמעט שלושים שנות קריירה של גוטמן - 25 שערים הם הישג בלתי נתפס. קופמן דגמנה בחו"ל אצל אוסקר דה לה רנטה, והיתה הפנים של חברת בגדי הים גוטקס בארץ ובעולם. עם נישואיה לפפושדו ב-1994 פרשה סופית מדוגמנות, ופנתה לגידול ילדיהם ולפעילות פילנתרופית.

      

     "אמא מעולם לא דחפה אותי לכיוון הזה, זה בא לחלוטין ממני, אבל בעתיד אני רוצה ללמוד משפטים ומנהל עסקים בבינתחומי כמו אחי הגדול עומר, ולהשתלב בעסקים של אבא" (צילום: איתי יעקב)
      "אמא מעולם לא דחפה אותי לכיוון הזה, זה בא לחלוטין ממני, אבל בעתיד אני רוצה ללמוד משפטים ומנהל עסקים בבינתחומי כמו אחי הגדול עומר, ולהשתלב בעסקים של אבא"(צילום: איתי יעקב)

        

      בחירתה של נועה לפנות לדוגמנות זכתה לתמיכה גדולה מאמא. "נועה השתחררה מהשירות הצבאי והחלה צעדים ראשונים בתחום", התייחסה קופמן לקריירה הטרייה של בתה, בראיון נדיר שפורסם בגיליון ה-70 של לאישה. "לי לא היו חוויות רעות מהעולם הסובב את הדוגמנות, ואני מעודדת כל אחד מילדיי לעשות מה שעושה לו טוב".

       

      ההורים ספיר קופמן פפושדו ויואב פפושדו, והאח הקטן עידן. 2009 (צילום: דנה קופל)
       ההורים ספיר קופמן פפושדו ויואב פפושדו, והאח הקטן עידן. 2009(צילום: דנה קופל)

        

       "יש לי תמיכה טוטאלית מההורים", אומרת נועה בשיחה עם Xnet. "אמא מעולם לא דחפה אותי לכיוון הזה, זה בא לחלוטין ממני, אבל בעתיד אני רוצה ללמוד משפטים ומנהל עסקים בבינתחומי כמו אחי הגדול עומר, ולהשתלב בעסקים של אבא. אני מאוד אוהבת ללמוד ולהעשיר את עצמי בידע. אני רק בת עשרים, וכרגע אני רוצה להתנסות בדוגמנות".

        

       ספיר קופמן פפושדו, ממלכות היופי האהודות ביותר בישראל (צילום: שמואל יערי)
        ספיר קופמן פפושדו, ממלכות היופי האהודות ביותר בישראל (צילום: שמואל יערי)

         

        איזה טיפים קיבלת מאמא כשאמרת לה שאת רוצה להיות דוגמנית?

        "בעיקר איך להצטלם. גם כשאני מעלה תמונה לאינסטגרם, היא מייעצת לי איך לעמוד מול המצלמה או איך להניח את הרגל בפוזיציה שתאריך את הגוף".

         

        את מכירה אותה כדוגמנית?

        "היא פרשה מהתחום לפני שנולדתי, אבל גדלתי לתוך הסיפורים שלה, על כל החברים מהתחום, ובעיקר לתמונות ולשערים שלה מהעבר. הצילום שלה שאני הכי אוהבת הוא עם בגד הים השחור במחווה למרילין מונרו. זה הצילום הכי איקוני שלה".

         

         

        השמות פפושדו וקופמן פותחים דלתות?

        "אי אפשר לברוח מזה, ובסופו של דבר זה השם שלי. אני לא מתייחסת לזה כחיובי או שלילי - זאת מי שאני".

         

        בטח יש גם נטל בלהיות הבת של ספיר קופמן. זה מתכון להשוואות.

        "אני לא חוששת מזה, להיפך, זאת מחמאה בשבילי. ההשוואה היא למשהו טוב. אני דומה לאמא חיצונית ופנימית, והיא אישה מדהימה. אבל בסופו של דבר, אני זאת אני, ואני לא חייבת להיות אחד לאחד כמו אמא".

         

        "אם אצליח להגיע להישגים של אמא שלי בדוגמנות, אני את שלי עשיתי" (צילום: רונן פדידה)
         "אם אצליח להגיע להישגים של אמא שלי בדוגמנות, אני את שלי עשיתי"(צילום: רונן פדידה)

          

         "אף פעם לא הייתי מהרזות, וגם לא מהשמנות"

         מחוץ לסט הצילומים, פפושדו מתחזקת זוגיות ארוכה עם חבר חייל בצה"ל, ולומדת פיתוח קול אצל בני נדלר. בינתיים היא מעלה ליוטיוב קאברים לשירים בביצועה, והיא היתה רוצה לפתח קריירה מקצועית במוזיקה. הקול שלה עמוק ומרגש, כפי שאפשר לשמוע בקאבר שהיא עושה לשיר New York State Of Mind של בילי ג'ואל.

          

          

         עם מראה שנראה כמו שילוב בין הקלאסיות של ספיר לעכשוויות של לילי רוז דפ, ייחוס משפחתי ששמור רק ל"בנות של יפהפיות", כמו בר רפאלי ונעם פרוסט, והסטאר קוואליטי שהיא מגלה מול מצלמה גם בשירה, סיכוי גבוה שקריירת הדוגמנות שלה תזנק במהירה.

          

         "גם כשאני מעלה תמונה לאינסטגרם, אמא מייעצת לי איך לעמוד מול המצלמה או איך להניח את הרגל בפוזיציה שתאריך את הגוף" (צילום: רפי דלויה)
          "גם כשאני מעלה תמונה לאינסטגרם, אמא מייעצת לי איך לעמוד מול המצלמה או איך להניח את הרגל בפוזיציה שתאריך את הגוף"(צילום: רפי דלויה)

           

          והנה עוד ערך מוסף שמביאה איתה פפושדו הצעירה: בניגוד לדוגמניות רבות בגילה, במידה 34 או 36 עם מבנה גוף גבעולי ואטיטיוד של קארה דלווין, היא מחזיקה בגוף מקומר, עסיסי ונשי, בדומה לאמה, שסיפרה בראיון עבר למעריב כי הצליחה למרות ועל אף שנחשבה לדוגמנית "עסיסית". "הייתי בפסגה. ולעצור את הנאות החיים ולא לאכול זה דיכאון", אמרה אז. "עובדה שהצלחתי בלי להרעיב את עצמי ובלי להיכנס למרוץ המטורף הזה". מעצבת האופנה שלומית אזרד אומרת כי זו גם היתה אחת הסיבות לבחירה בפפושדו. "היא לא פטיט, וזה מה שמגניב בה. לא צריך לצלם רק בנות דקיקות", היא מסבירה. "רציתי מישהי בעלת מראה נגיש, כזו שנשים רבות יוכלו להתחבר אליה".

           

          "מעולם לא שמעתי ממישהו בבית הערה על מה שאני מכניסה לפה, או מה שאני לא אוכלת" (צילום: איתי יעקב)
           "מעולם לא שמעתי ממישהו בבית הערה על מה שאני מכניסה לפה, או מה שאני לא אוכלת"(צילום: איתי יעקב)

            

           "אנחנו בית מאוד בריא ששומר על תזונה נכונה", אומרת פפושדו. "אני לא בעד להיות רזה מאוד, צריך שיהיה קצת בשר". לדבריה, הכול מתחיל בחינוך מהבית: "החינוך לגוף בריא ותזונה נכונה זה משהו שהושרש אצלי מילדות. לא העירו לנו על המשקל, מגיל צעיר אני מתעמלת, ובעברי הייתי אלופת ישראל בהתעמלות מכשירים. אף פעם לא הייתי מהרזות וגם לא מהשמנות, ומעולם לא שמעתי ממישהו בבית הערה על מה שאני מכניסה לפה, או מה שאני לא אוכלת. אני מניחה שאם הייתי רוצה להיות דוגמנית מסלול הייתי צריכה להיות רזה יותר, אבל אני 1.67 מטר בלבד, כך שזה נחסך ממני".

            

           ולמה עזבה הדוגמנית סרלינה הומן את גרמניה לטובת ישראל?

           ומה הקשר שלה להיידי קלום? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רפי דלויה)
           ומה הקשר שלה להיידי קלום? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רפי דלויה)

            

            

            
           הצג:
           אזהרה:
           פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד