באתי, חלמתי, הגשמתי: רציתי לעבור ניתוח, לשיר, להוציא ספר, להתראיין

בגיל 56 הרכיבה נורית משה רשימה של עשרה חלומות שהיא רוצה להגשים עד גיל 60. על שבעה מהם כבר סימנה וי. עכשיו הגיע הזמן להגשים את השמיני

נורית משה (59), סוכנת נסיעות, נשואה, אם לשתיים וסבתא לנכדה, מתגוררת בגבעתיים. "אף פעם לא אהיה כמו כולם" (צילום: יובל חן)
נורית משה (59), סוכנת נסיעות, נשואה, אם לשתיים וסבתא לנכדה, מתגוררת בגבעתיים. "אף פעם לא אהיה כמו כולם" (צילום: יובל חן)

"נולדתי בבאר שבע להורים יוצאי רומניה. שני הוריי היו נשואים ארבע פעמים, ויש לי שישה אחים ואחיות למחצה. אני פרי נישואיהם השניים של שני הוריי ובתם המשותפת היחידה. כשהייתי בת שלוש הם התגרשו ונשארתי עם אמא. כשהייתי בת שש אמא התחתנה שוב, ובגיל עשר עברנו לגרמניה. התקופה שלי שם הייתה מאוד טראומטית: הייתי יהודייה יחידה בין כאלף תלמידים גרמנים. בכיתה ו' אחד התלמידים קרא לי 'יהודייה מלוכלכת', ובכיתה ז' הייתה לי תקרית עם מורה מכחיש שואה. בגיל 16 חזרתי לארץ.

 

>> בואו לעמוד של Xnet בפייסבוק וקבלו את כל הכתבות והעדכונים

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

"כשהייתי בכיתה י"א הכרתי את אלון, אז חייל בנח"ל. שבוע אחרי סיום התיכון התחתנו. היו לי המון חלומות – למשל, להיות זמרת, סופרת ומשוררת, אבל נסיבות החיים הובילו למקומות אחרים. זה 35 שנה אני עובדת כסוכנת נסיעות, והחלומות נשארו במגירה.

 

"לפני שלוש שנים וחצי אמי נפטרה. באותה תקופה גם בנותיי עזבו את הבית, ופתאום נפער לי חלל שהייתי צריכה למלא במשהו. יום אחד הגעתי להרצאה של יובל אברמוביץ, שיצר את 'הרשימה', שיטה שעוזרת לאנשים להגשים את חלומותיהם. במהלך ההרצאה הוא הזמין אותי לבמה כדי לקרוא את רשימת החלומות שלי, והרגשתי שאין סיבה שלא אתחיל להגשים אותם. כשהגעתי הביתה, עשיתי רשימה של עשרה דברים שאני רוצה להגשים עד גיל 60: 1. לעבור ניתוח החלפת ברך כדי לחזור לרקוד ריקודי עם; 2. לירות במטווח; 3. לשיר על במות; 4. להוציא לאור ספר משיריי; 5. לעשות טיול שורשים ברומניה; 6. לפרסם ספר ילדים שמבוסס על סיפור שכתבתי בגרמניה, פורסם בעיתון בית הספר ומלווה אותי מאז; 7. לנהל דפים עסקיים בפייסבוק; 8. ללמוד איטלקית; 9. ללמוד לנגן בפסנתר; 10. להתראיין ל'לאשה', שעליו אני מנויה כבר 20 שנה. 

 

"כל מי שמכיר אותי חושב שסיפור חיי בנאלי וקונבנציונלי, אידילי והרמוני. רציתי לנפץ את הסטיגמה הזו כדי שאנשים יבינו שבעצם שום דבר לא בא לי בקלות, ושהכל השגתי בעבודה קשה"

"בכל שבוע אני קוראת סיפורים של אנשים אחרים וחושבת לעצמי שגם לי יש סיפור לספר. חשבתי לפנות למדור 'המכתב שלא נכתב', אבל החלטתי שאני לא רוצה להסתתר, אלא מעדיפה להופיע בזהות מלאה. כל מי שמכיר אותי חושב שסיפור חיי בנאלי וקונבנציונלי, אידילי והרמוני. רציתי לנפץ את הסטיגמה הזו כדי שאנשים יבינו שבעצם שום דבר לא בא לי בקלות, ושהכל השגתי בעבודה קשה. 

 

"במהלך שלוש וחצי השנים האחרונות הצלחתי להגשים שבעה מתוך עשרת החלומות. לפני שנתיים וחצי עברתי ניתוח להחלפת ברך. חשבתי שזה יפתור את בעיית הכאבים ושאוכל לחזור ולרקוד ריקודי עם, אבל אני עדיין צולעת; יריתי בדוכן קליעה למטרה בקניון ליד גדרה, והשגתי תוצאה מצוינת; שרתי על במות - על עץ ליד הבית ראיתי מודעה על חבורת זמר שמתחילה חזרות באותו ערב. הצטרפתי אליה וגם שרתי סולו בערבי זמר; לפני שנתיים יצאתי במסע למימון המונים והצלחתי להוציא את ספר שיריי, 'שחור ולבן בצבעים'; במארס השנה הוצאתי, שוב במימון המונים, את ספר הילדים 'הילד הכחול שידע הכל', על ילד שונה, שהיה לו כישרון לקרוא מחשבות של אחרים; לפני כשלוש שנים התחלתי לנהל דפים עסקיים בפייסבוק; הספקתי כבר לנסוע לטיול שורשים ברומניה; ועכשיו אני מתראיינת ל'לאשה'. 

 

"לגביי מדובר במהפך ממשי. בעבר הייתי ילדה ביישנית ובהמשך אישה ביישנית ונחבאת אל הכלים, שלא מסגירה רגשות. עצם העובדה שכתבתי מכתב שבו הצעתי את עצמי לכתבה ב'לאשה', מהווה מבחינתי תעוזה שלא האמנתי שתהיה בי. אחרי הכתבה, אני מאמינה, כבר אהיה אחרת. אף פעם לא אהיה כמו כולם, אבל למדתי לאהוב את עצמי כמו שאני.

 

"אחרי שהגשמתי שמונה חלומות, נשארו לי עוד שניים: לימודי נגינה בפסנתר ולימוד איטלקית. עד גיל 60, ב־7 במאי 2018, יש לי עוד כמעט שנה, ואני מקווה להצליח להגשים גם את שני אלה.

 

 שורה תחתונה:

"כשתסתיים הגשמת הרשימה, ארכיב רשימה חדשה. אדם חייב שיהיו לו חלומות".

 

_____________________________________________________

 

יעל מישלי קראה ספר, רקמה חלום בהשראתו והגשימה אותו במלואו. הקליקו על התמונה:

 

"המסע שיקף לי את עצמי באור חדש". הקליקו על התמונה (צילום: יעל מישלי)
"המסע שיקף לי את עצמי באור חדש". הקליקו על התמונה (צילום: יעל מישלי)

 

מה הסיפור שלכם?

 

אם גם לכם יש חוויה מיוחדת שעברתם, אירוע שאתם מתים לשתף בו אחרים, או משהו אישי ששמרתם בבטן ועכשיו אתם מוכנים לספר עליו - צלצלו אלינו ל: 03-6386951 או שלחו מייל: sipur@laisha.co.il

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד