צילום: שי יחזקאל

אקווה מה? האימון הצף והקריר שיחטב לכם את הישבן הקיץ

זה רק אני והמזרן שלי: שלוש סיבות מצוינות לקפוץ לבריכה ולנסות הקיץ אימון בשיטת Aquaforza - שפיתחה הדוגמנית והמגישה דנה גרוצקי על מזרני מים צפים

דנה גורצקי  על המזרון (צילום: ירדן הראל)
דנה גורצקי על המזרון (צילום: ירדן הראל)

אולי כבר נחשפתם לטירוף החדש שפולש לחדרי הכושר: חבורה של אנשים שמבצעת כל מיני תרגילים על מזרן צף בבריכה. לא מדובר בגרסה חדשה של שחייה צורנית אלא באימון Aquaforza שפיתחו הדוגמנית והמגישה דנה גרוצקי יחד עם בעלה חיים שטרן, עימו היא נמצאת בימים אלה בהליכי גירושין.

 

עוד כושר קייצי במנטה:

 

השיטה נבחנה קודם במקסיקו, ולפני כמה שבועות הושקה בישראל באופן רשמי. הרעיון די גאוני כשחושבים על זה: תרגילים שלקוחים מעולמות הפילאטיס, היוגה, ה־HIIT ועוד מבוצעים על מזרן צף (אך בטיחותי, אל דאגה) שמאלץ את המתאמנים לשמור על שיווי משקל נוסף לביצוע התרגילים.

 

אז הנה שלוש סיבות ללכת לנסות את ה־Aquaforza:

 

1. שרירי הליבה שלכם יתחזקו פלאים

מאחר שמדובר בתרגילים שמבוצעים בדרך כלל על הרצפה ויעילותם כבר מוכחת, נסו לדמיין מה יקרה לשרירי הליבה שלכם כשתנסו לעשות פלאנק על מזרן צף, ועוד כשיש לכם פרטנר שמטלטל את המזרן כדי לאתגר אתכם אפילו יותר (כן, יש גם חלק כזה באימון). וזו רק דוגמה לתרגיל אחד שנעשה במהלך האימון – כל התרגילים מבוצעים במקביל לניסיון לשמור על שיווי המשקל ולכן מדובר באימון מאתגר במיוחד, שהופך אותו גם ליעיל יותר.

 

2. אתם עובדים גם כשאתם נופלים למים

זה לא רק האתגר שבלשמור על היציבות על המזרן, אלא גם העובדה שאחת לכמה זמן תיפלו לתוך המים ותטפסו חזרה על המזרן, מה שיעלה לכם את הדופק ויפעיל קבוצת שרירים נוספת – גם הטיפוס עצמו על המזרן הוא מאמץ בפני עצמו. ואין לכם מה לדאוג, רמת הקושי היא אינדיבידואלית וכל מתאמן מבצע את התרגילים בהתאם למסוגלות האישית שלו.

 

3. זה קורה בבריכה, מה שאומר שהאימון יהיה צונן במיוחד

כבר ציינו שממש חם בחוץ?  

 

 

 

ייעוץ מקצועי: נוי גיטלמן, מדריכת כושר במועדון הכושר JOY בהוד השרון ומוכשרת לשיטת Aquaforza

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד