לא על קרם ההגנה לבדו: איפור הוא נשק במלחמה בסרטן העור

מחקר חדש מגלה כי שימוש במייק אפ, סומק וצלליות הוא הדרך הנכונה להגן על הפנים מקרינה וזיהום אוויר, ולמנוע הזדקנות. איך עושים את זה נכון, למרות החום

הילה יחימוביץ'

|

19.06.17 | 09:12

"אני שמחה שהעולם מתחיל להבין שעדיף ללכת עם מייק אפ מאשר בלי, בעיקר אם מדובר במייק אפ מועשר באנטיאוקסידנטים או מקדם הגנה", אומרת המאפרת נטשה דנונה (צילום: דביר כחלון)
"אני שמחה שהעולם מתחיל להבין שעדיף ללכת עם מייק אפ מאשר בלי, בעיקר אם מדובר במייק אפ מועשר באנטיאוקסידנטים או מקדם הגנה", אומרת המאפרת נטשה דנונה (צילום: דביר כחלון)

הלחות והחום גורמים לכן לוותר על המייק אפ עד הסתיו? ממצאים מחקריים חדשים ישכנעו אתכן להחזיר את הצבע לפנים, דווקא בקיץ. מתברר שאי אפשר להסתמך על קרם ההגנה לבדו שיציל את עור הפנים שלנו - על פי מחקר האקדמיה האוסטרלית לדרמטולוגיה, איפור הוא הדרך הטובה ביותר להגן על העור מפני נזקים סביבתיים כמו שמש וזיהום אוויר, והוא מדורג במקום השני בחשיבותו אחרי מריחת קרם הגנה.

  

"אנחנו ממליצים כעת גם על איפור לצמצום הסיכון לחלות בסרטן העור, למניעת הזדקנות מוקדמת ולהגנה מפני הסכנה הגוברת של זיהום אוויר", אומר ד"ר פיליפ ארטמי (צילום: באדיבות פופה)
  "אנחנו ממליצים כעת גם על איפור לצמצום הסיכון לחלות בסרטן העור, למניעת הזדקנות מוקדמת ולהגנה מפני הסכנה הגוברת של זיהום אוויר", אומר ד"ר פיליפ ארטמי(צילום: באדיבות פופה)
   

   

  לדברי עורך המחקר, ד"ר פיליפ ארטמי, האיפור הוא חלק קריטי במלחמה בסרטן העור, הזדקנות העור ונזקי הסביבה. "מסנני הקרינה אומנם עוזרים מאוד, אבל אי אפשר להסתמך רק עליהם בכל הנוגע לבריאות העור שלנו", אומר ד"ר ארטמי. "אנחנו ממליצים כעת גם על איפור לצמצום הסיכון לחלות בסרטן העור, למניעת הזדקנות מוקדמת ולהגנה מפני הסכנה הגוברת של זיהום אוויר".

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  מעבר לתוספת מסנני הקרינה הקיימת ברבים מהמוצרים היום, האיפור מציע גם פיגמנטים המחזירים קרינה סולארית – שילוב שהופך אותו לשכבת הגנה של ממש על עור הפנים (צילום: באדיבות MAX FACTOR)
   מעבר לתוספת מסנני הקרינה הקיימת ברבים מהמוצרים היום, האיפור מציע גם פיגמנטים המחזירים קרינה סולארית – שילוב שהופך אותו לשכבת הגנה של ממש על עור הפנים(צילום: באדיבות MAX FACTOR)

     

   מעבר לתוספת מסנני הקרינה הקיימת ברבים מהמוצרים היום, האיפור מציע גם פיגמנטים המחזירים קרינה סולארית – שילוב שהופך אותו לשכבת הגנה של ממש על עור הפנים. לא מדובר רק במייק אפ, אלא בכל סוג איפור שהוא – מקונסילר או ברונזר ועד לצלליות. "שילוב של קרם הגנה, מייק אפ וצללית יכול להפחית את הסיכוי לחלות בסרטן העור", מבהיר ארטמי.

    

   לחות תמיד חשובה, גם בקיץ (צילום: באדיבות גרלן)
    לחות תמיד חשובה, גם בקיץ(צילום: באדיבות גרלן)

     

    "אני שמחה שהעולם מתחיל להבין שעדיף ללכת עם מייק אפ מאשר בלי, בעיקר אם מדובר במייק אפ מועשר באנטיאוקסידנטים או מקדם הגנה", אומרת נטשה דנונה, מאפרת, בעלת בית ספר לאיפור ובעלת מותג הנושא את שמה. "הרלוונטיות של איפור כהגנה גוברת כשמדברים על אזור העיניים – אזור מאוד עדין, והראשון להתבגר ולהראות את אותות הגיל. איפור סביב העיניים יכול לייצר שכבת הגנה וגם להעניק לחות לאזור".

     

    ביקשנו מדנונה שתגלה לנו כיצד ניתן לשמור על שגרת איפור יומיומית המקנה מראה רענן, ונלחמת גם בנזקי הסביבה וגם בלחות ובחום.

     

    פריימר 20SPF Facefinity של מקס פקטור, 99 שקל; BB ופריימר 20SPF של פופה, 89 שקל (צילום: באדיבות MAX FACTOR, באדיבות פופה)
     פריימר 20SPF Facefinity של מקס פקטור, 99 שקל; BB ופריימר 20SPF של פופה, 89 שקל(צילום: באדיבות MAX FACTOR, באדיבות פופה)

      

     שכבת בסיס

     "לחות תמיד חשובה, גם בקיץ. אם את משתמשת בפריימר עם לחות המקבע את המייק אפ וגם מעניק לחות לעור – אין צורך להשתמש גם בקרם לחות. מעל הפריימר נניח מייק אפ אטום עם מקדם הגנה. אם משתמשים במייק אפ עם כיסוי קליל וטבעי, ללא SPF, נקדים ונמרח קרם הגנה, מעליו את הפריימר, ואז את המייק אפ. אם מישהי מאוד רגישה לשמש, כמובן שמומלץ להוסיף גם קרם הגנה, בנוסף למייק אפ עם מסנן קרינה".

      

     מייק אפ עמיד של נטשה דנונה, 269 שקל; מייק אפ עמיד של מאק, 195 שקל (צילום: VIP DESIGN STUDIO, צילום: באדיבות מק)
      מייק אפ עמיד של נטשה דנונה, 269 שקל; מייק אפ עמיד של מאק, 195 שקל(צילום: VIP DESIGN STUDIO, צילום: באדיבות מק)

       

      דנונה מגלה שהרבה בנות לא יודעות שהן צריכות להחליף מייק אפ בקיץ. לא רק בגלל צבע העור שמשתנה עם החשיפה לשמש, אלא גם כי מזג האוויר מחייב טקסטורה אחרת. "אני, למשל, מרגישה שבקיץ מתאים מייק אפ יותר אטום, כי העור נוטה 'לשתות' את המייק אפ. אז המרקם הקיצי יהיה לא כבד, אבל עמיד ופחות מבריק".

       

      פודרה דחוסה 22SPF של קרליין פיקס אנד גו, 59.90 שקל (צילום: מוטי פישביין)
       פודרה דחוסה 22SPF של קרליין פיקס אנד גו, 59.90 שקל(צילום: מוטי פישביין)

        

       "לגבי פודרה, זה כבר עניין אישי ולפי הצורך - אם יש לך נטייה להזיע, אז אפשר להוסיף פודרה. אני לא חסידה של המראה המפודר, הוא מייצר לוק מבוגר מעט. אם את מחליטה לשים, אז במידה".

        

       "השפתיים מתייבשות לא רק בחורף – מלח הים, הרוח ושלל גורמים נוספים הופכים את השפתיים שלנו לסדוקות ויבשות, לכן שפתון עם לחות הוא הכרחי", אומרת נטשה דנונה (צילום: באדיבות שיסיידו)
        "השפתיים מתייבשות לא רק בחורף – מלח הים, הרוח ושלל גורמים נוספים הופכים את השפתיים שלנו לסדוקות ויבשות, לכן שפתון עם לחות הוא הכרחי", אומרת נטשה דנונה(צילום: באדיבות שיסיידו)

         

        הצללות וסומק

        "בשלב זה כדאי להוסיף סומק או לייצר הצללות בפנים, כדי שנוכל לאפר את העיניים בצורה נכונה, ולא נעמיס עליהן כי נחשוב שהפנים חיוורות. המראה צריך להיות רענן ובובתי, שמתאים לקיץ".

         

        סומק Blush Sculpt של לוריאל פריז, 50 שקל (צילום: מוטי פישביין)
         סומק Blush Sculpt של לוריאל פריז, 50 שקל(צילום: מוטי פישביין)

          

         עיניים: "שם המשחק הוא לחות – צלליות עמידות המגיעות כאבקה דחוסה ואטומה עם הרבה פיגמט ופנינים מעניקות לחות וכיסוי, בניגוד לצלליות יבשות שנספגות מהר בזיעה ובלחות העור והאוויר. נוסיף עפרון עיניים, איילינר או מסקרה עמידים. לפני מריחת הקונסילר תחת העיניים, אני מנקה עם מגבון פנים את האזור. את הקונסילר אני מורחת אחרון, משום שהצלליות עלולות לזוז ולהתפורר. מי שאוהבת יכולה גם להדגיש את הגבות".

          

         צללית של לנקום, 185 שקל; מסקרה עמידה של איב רושה, 85 שקל; קונסילר של שיסיידו, 165 שקל (צילום: מוטי פישביין, צילום: באדיבות איב רושה, באדיבות שיסיידו)
          צללית של לנקום, 185 שקל; מסקרה עמידה של איב רושה, 85 שקל; קונסילר של שיסיידו, 165 שקל(צילום: מוטי פישביין, צילום: באדיבות איב רושה, באדיבות שיסיידו)

           

          ג'ל גבות עמיד של איל מקיאג', 119 שקל (צילום: מוטי פישביין)
           ג'ל גבות עמיד של איל מקיאג', 119 שקל (צילום: מוטי פישביין)

            

           שפתיים: "בדרך כלל האודמים העמידים יבשים מאוד, אז רצוי לבחור בליפסטיק עמיד שגם מלא בלחות. השפתיים מתייבשות לא רק בחורף – מלח הים, הרוח ושלל גורמים נוספים הופכים את השפתיים שלנו לסדוקות ויבשות, לכן שפתון עם לחות הוא הכרחי".

            

           שפתון עמיד עם לחות Colorstay אולטימייד סווייד של רבלון, 69.90 שקל; שפתון דו צדדי עמיד עם לחות של ג'ייד, 69.90 שקל (צילום: יוסי סליס, צילום: באדיבות רבלון)
            שפתון עמיד עם לחות Colorstay אולטימייד סווייד של רבלון, 69.90 שקל; שפתון דו צדדי עמיד עם לחות של ג'ייד, 69.90 שקל (צילום: יוסי סליס, צילום: באדיבות רבלון)

             

            ______________________________________________________

             

            ואיך נראית היום בתיה כבירי, מלכת היופי לשנת 1967?

            לחצו על התמונה כדי לגלות (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)
            לחצו על התמונה כדי לגלות (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)

             

             

             
            הצג:
            אזהרה:
            פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד