70 שנה "ללאשה": מלכת היופי לשעבר ספיר קופמן כובשת עוד שיא

למרות שפרשה מהתחום לפני יותר מ-20 שנה, ספיר ניצבת במקום השני ברשימת שיאניות "לאשה" עם 25 שערים. מה היא חושבת על הקריירה החדשה של בתה?

צפורה רומן

|

29.06.17 | 09:25

השער האהוב על ספיר קופמן. "שבו רואים אותי על המכונית שקיבלתי כפרס בתחרות מלכת היופי ב־1984, מסמל את היציאה שלי לעצמאות" (צילום: שלמה אבידן)
השער האהוב על ספיר קופמן. "שבו רואים אותי על המכונית שקיבלתי כפרס בתחרות מלכת היופי ב־1984, מסמל את היציאה שלי לעצמאות" (צילום: שלמה אבידן)
כל השערים של ספיר קופמן
כל השערים של ספיר קופמן

לכבוד חגיגות ה-70 של לאשה, חזרנו אל כל השערים ובדקנו מי הן השיאניות שכיכבו הכי הרבה על שערי השבועון לאורך השנים. את המקום השני קטפה ספיר קופמן עם 25 שערים.

 

ידעת שאת במקום השני בכמות השערים ב"לאשה"?

"לא ידעתי, וזה בהחלט מחמיא להיות שיאנית בגילי, 51, מה־גם שמאז השער האחרון שלי, ב־1996, כלומר, לפני למעלה מ־20 שנה, אני כבר לא דוגמנית ומסביב צמחו כל כך הרבה כוכבות".

הרבה נשים צעירות נקראות ספיר בזכותך.

"זה משמח. נראה שנתתי תמורה לאמא שלי, שחשבה ראשונה על השם הזה".

 

בטקס ההכתרה למלכת היופי, 1984 (צילום: שמואל יערי)
  בטקס ההכתרה למלכת היופי, 1984(צילום: שמואל יערי)

  איזה מכל שערייך הוא האהוב עלייך ביותר?

  "שני השערים מקצות הקריירה שלי: הראשון, שבו רואים אותי על המכונית שקיבלתי כפרס בתחרות מלכת היופי ב־1984, מסמל את היציאה שלי לעצמאות. הייתי בת 18, בת לשני שכירים מפתח־תקווה, והנה – יש לי מכונית. זה היה וואו גדול. וגם נראיתי שם לא רע בכלל. השני הוא פחות או יותר מסוף הקריירה, אחרי 12 שנים. כבר הייתי אמא לעומר".

  בין השערים יש אחד שכרוך בו סיפור מיוחד?

  "הצילום שבו נראיתי כמו מרילין מונרו, הוא מיום צילום לבגדי ים של גוטקס. נעמדתי ספונטנית בפוזה המפורסמת שלה ולא אשכח איך בן לם, שהייתי בת טיפוחיו, צעק: 'וואו, היא מרילין מונרו!'. כשנחתנו בשבוע האופנה בקלן שבגרמניה גילינו שהרחובות מלאים בפוסטר הזה שהפך לפנים של שבוע האופנה, והיה סביבי באז גדול".

   

  בסגנון מרלין מונרו, 1986 (צילום: בן לם)
   בסגנון מרלין מונרו, 1986(צילום: בן לם)

    

   תזכירי לנו, איך התחלת?

   "בין התיכון לגיוס עבדתי כבייביסיטר לשלושה ילדים. אמא שלהם המליצה עליי לתחרות. את הזימון קיבלתי כשהייתי טירונית במחנה 80. היה לי קשה ושמחתי על ההזדמנות ליום חופש כדי ללכת למיונים. משם זה התגלגל. אני יודעת שכל מלכה אומרת את זה, אבל באמת לא העליתי בדעתי שאזכה. בבוקר למחרת התחרות הסתכלתי במראה ואמרתי לעצמי: 'אני? מלכת היופי?'. אחרי שנה כבר ראיתי במראה מישהי אחרת – את מי שנכנסה לעולם הדוגמנות ושיחקה אותה".

    

   למה, בעצם, פרשת מעיסוק שהיית כל כך מוצלחת בו?

   "ב־1994 התחתנתי ואחרי שלושה חודשים נכנסתי להיריון. אחרי הלידה המשכתי עוד קצת, ויש לי עוד שני שערים ב'לאשה' מאז, אבל אחרי שנה וקצת הייתי שוב בהיריון ורציתי להיות אמא במשרה מלאה. זה, בעצם, מה שאני עושה מאז. עומר בן 22, נועה בת 20 ועידן בן 15, ולכל אורך הדרך אני שותפה פעילה בחייהם. אני רואה בזה פריבילגיה אדירה וכיף גדול".

    

   זמן קצר לפני הפרישה מעולם הדוגמנות, 1996 (צילום: יקי הלפרין)
    זמן קצר לפני הפרישה מעולם הדוגמנות, 1996(צילום: יקי הלפרין)

     

    הבת שלך, נועה, שדומה לך מאוד, הולכת בדרכך.

    "נועה השתחררה מהשירות הצבאי והחלה צעדים ראשונים בתחום. היא התקבלה, אמנם, לבינתחומי ללמוד משפטים ומינהל עסקים, כמו אחיה הבכור, אבל התחילו להגיע אליה הצעות לדגמן ואולי היא תדחה את הלימודים בשנה. לי לא היו חוויות רעות מהעולם הסובב את הדוגמנות ואני מעודדת כל אחד מילדיי לעשות מה שעושה לו טוב".

     

    צפו בנועה, בתה של ספיר, שרה את "שיר המעלות"

     

    איזה טיפ או איחול יש לך למלכת היופי הנוכחית, רתם רבי?

    "טיפ אין לי, העולם שלה שונה משלי, אבל יש לי איחול: שתחווה את המלכות וכל מה שמתלווה לזה כמו שאני חוויתי - בהנאה גדולה".

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד