70 ל"לאשה": גלית גוטמן והבת שירה משחזרות את השער המרגש

אף שהדוגמנית ואשת הטלוויזיה היא שיאנית השערים של לאשה בכל הזמנים, היא ידעה מיד איזה שער היא רוצה לשחזר לפרויקט המיוחד. איך הגיבה שירה בת ה-17?

גלית גוטמן והבת שירה משחזרות את השער מלפני 17 שנה
צילום: חגי דקל
גלית גוטמן ובתה שירה משחזרות את השער מלפני 17 שנה (צילום מימין: עדו לביא, סטיילינג: לימור ריחנה, צילום משמאל: יקי הלפרין)
גלית גוטמן ובתה שירה משחזרות את השער מלפני 17 שנה (צילום מימין: עדו לביא, סטיילינג: לימור ריחנה, צילום משמאל: יקי הלפרין)
27 השערים בכיכובה של גלית גוטמן - משנת 1989 ועד 2015
27 השערים בכיכובה של גלית גוטמן - משנת 1989 ועד 2015

שבועון לאשה חוגג 70 שנה, ומוציא גליון מזכרת ענק וחגיגי. בין ההפתעות הרבות  פרויקט שחזורים מיוחד שבמסגרתו צולמו שבעה שערים נוסטלגיים אהובים במיוחד. אחד מהשחזורים המרהיבים הוא צילום משותף של גלית גוטמן ובתה שירה, אחד מתוך 27 שבהן כיכבה גוטמן.

  

 איך את מסבירה את העובדה שאת מחזיקה בשיא כמות השערים בכל הזמנים?

"אני מאוד שמחה שיש לי איזה תואר להתהדר בו! אולי אפשר להסביר את זה בכך שהקריירה שלי ארוכה מאוד. התחלתי בגיל 17 ואני זוכרת עד היום את השער הראשון שלי ב'לאשה': למדתי בפנימיית הדסים, והמחנכת הרשתה לי ללכת לקנות את העיתון במכולת, כי ידענו שהוא צריך להגיע, ובשיעור חברה כולנו עלעלנו ב'לאשה'. זה היה חלום שהתגשם. קיבלתי שער כי זכיתי ב'תגלית השנה', ואחר כך זה התגלגל. אני בת 44 וזה ממש לא מובן מאליו. אם היו מאגדים את כל הכתבות איתי ב'לאשה' מאז גיל 17, היה אפשר לראות את כל מה שעשיתי ועברתי בחיי. הכל שזור ב'לאשה'. זה מקום שגידל אותי, טיפח ואהב אותי, והוא בעיניי מאוד מפרגן ומעצים נשים".

 

השער הראשון 13.11.1989 (צילום: אלדד מאסטרו)
  השער הראשון 13.11.1989(צילום: אלדד מאסטרו)

  את זוכרת את הצילומים לשער המקורי עם שירה, בשנת 2000?

  "ברור! עוד כשהייתי בהיריון, בחודש תשיעי, עם תוספת של 25 קילו, התקשרו אליי מ'לאשה' ואמרו: 'נרצה לצלם אותך עם התינוקת'. זה הצחיק אותי, חשבתי שאולי כשהתינוקת תהיה בת שנתיים אני ארד במשקל ואוכל לחזור להצטלם. גם פחדתי מעין הרע, אני מודה, רציתי לעבור את הלידה ולראות שהילדה בסדר. ואז, חודש וחצי מהלידה – הצטלמתי לשער. האמת היא שהרגשתי מצוין, היה לי נוח עם יקי הלפרין הצלם ומיקי בוגנים, שעיצב לי את השיער. יחד איתי הגיעה דיווה קטנה לסט, שכל פעם נרדמה ואז חרבנה, או חרבנה ואז נרדמה. ישבנו שעות וחיכינו, כי לא מעירים תינוקת (או שמחליפים לה חיתול) ובין לבין הצלחנו לגנוב כמה פריימים".

  ואיך היו צילומי השחזור? שירה בת 17.

  "לשירה ולי היו כבר כמה שערים יחד, וכשפנו אליי עם ההצעה היה לי ברור שאני רוצה להצטלם איתה. זאת מזכרת מדהימה. היא מיד הסכימה, ואז אמרה: 'צריך לראות מה החבר שלי יגיד על זה'. הוא פרגן, הם חברים כבר שלוש שנים. ובכל מקרה, החזה שלנו היה מכוסה במדבקות מיוחדות. צילמנו מוקדם בבוקר כדי שאספיק להביא אותה לבית הספר – זה היה יומיים לפני הבגרות באנגלית".

   

  שוב שער עם שירה, הפעם בת 4, 26.9.2004 (צילום: עדו לביא)
   שוב שער עם שירה, הפעם בת 4, 26.9.2004(צילום: עדו לביא)

    

   יש שער אחר שלך שאת אוהבת במיוחד?

   "השער האחרון שעשיתי, צילם אותי עדו לביא. מוזר לי להסתכל על השערים שלי מפעם. אני שמחה במקום שאני נמצאת בו, אוהבת את איך שאני מתבגרת ותמיד אוהבת את הדבר האחרון שאני עושה, ואז מנסה לעשות את זה יותר טוב".

    

   השער האהוב על גלית: השער האחרון (בינתיים), 3.9.2015. "אני אוהבת את איך שאני מתבגרת" (צילום: עדו לביא)
    השער האהוב על גלית: השער האחרון (בינתיים), 3.9.2015. "אני אוהבת את איך שאני מתבגרת"(צילום: עדו לביא)

     

    אם היית יכולה, איזה חוק שקשור לנשים היית מחוקקת במדינה שלנו?

    "הייתי רוצה שתהיה לנשים אפשרות להתגרש דרך בית דין אזרחי גם אם הן התחתנו ברבנות. אני חושבת שרחוקה עוד הדרך לשוויון בכל מה שקשור לבתי הדין הרבניים ויש הרבה נשים שמשלמות על זה מחיר יקר".

     

    • צילום: עדו לביא; סגנון: לימור ריחנה; הפקה: נתי לנדאו; שיער: לירז אגם במוצרי רמינגטון; איפור: חן אלקבץ לסופט טאץ'; ע' איפור: רונית גלמור

     

    • עוד שחזורי שערים של גילה אלמגור, ירדנה ארזי, אילנה שושן, מלכות היופי וצביקה פיק בגיליון החגיגי של לאשה, עכשיו בדוכנים

      

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד