מה תלבש מירי רגב בפסטיבל קאן: שמלת 50 שנה לאיחוד ירושלים

שרת התרבות הזמינה להופעתה בקאן השבוע שמלה תיאטרלית עם חומת ירושלים. המעצב: "ניסיתי להביא ביטוי אישי למילות השיר ירושלים של זהב". פרסום ראשון

איתי יעקב

|

15.05.17 | 10:35

השמלה שזיכתה אותה בתואר השנוי במחלוקת "שרת האופנה של ישראל". מירי רגב בעיצוב של דרור קונטנטו בפסטיבל קאן 2016 (צילום: EPA)
השמלה שזיכתה אותה בתואר השנוי במחלוקת "שרת האופנה של ישראל". מירי רגב בעיצוב של דרור קונטנטו בפסטיבל קאן 2016 (צילום: EPA)
"אני שמח שקיבלתי את האמון וההזדמנות". המעצב הישראלי אביעד אריק הרמן, שאחראי לשמלה של שרת התרבות והספורט לפסטיבל קאן 2017 (צילום: רייצ'ל הרמן)
"אני שמח שקיבלתי את האמון וההזדמנות". המעצב הישראלי אביעד אריק הרמן, שאחראי לשמלה של שרת התרבות והספורט לפסטיבל קאן 2017 (צילום: רייצ'ל הרמן)

בערב רביעי הקרוב ייפתח פסטיבל הסרטים הבינלאומי בקאן, והכוכבות הגדולות כבר בהכנות אחרונות לקראת ההופעתן על השטיח האדום בערב הפתיחה. גם שרת התרבות והספורט מירי רגב צפויה להגיע לפסטיבל השנה, לטובת פתיחת הביתן הישראלי לקולנוע. השרה תשהה בקאן ביומיים הראשונים של הפסטיבל, שיציין השנה 70 להיווסדו.

 

לאחר שהופעתה על השטיח האדום בשנה שעברה, בשמלת תחרה שחורה של המעצב דרור קונטנטו, זיכתה אותה בתואר השנוי במחלוקת "שרת האופנה של ישראל" - נראה כי השנה רגב לוקחת את מלבושיה בפסטיבל צעד אחד קדימה, במטרה לעורר מעבר לדיון האסתטי, גם פולמוס פוליטי, חברתי ולאומי.

 

"אמרתי לה שאני לא עושה שמלות שנראות כמו קיר הכותל עם כיתובים של ירושלים ופתקים ואבנים". דרור קונטנטו עם מירי רגב (צילום: פרטי)
  "אמרתי לה שאני לא עושה שמלות שנראות כמו קיר הכותל עם כיתובים של ירושלים ופתקים ואבנים". דרור קונטנטו עם מירי רגב(צילום: פרטי)

   

  בדיקת Xnet מצאה כי השרה רגב החליטה השנה ללבוש לפסטיבל, המתקיים שבוע לפני יום ירושלים, שמלה שכולה מחווה ל-50 שנה למלחמת ששת הימים. "השרה רגב רצתה שאעשה לה שמלת קונספט לאיחוד ירושלים", מספר מעצב שמלות הכלה והערב דרור קונטנטו, שהלביש את רגב לקאן בשנה שעבר, והפך בלילה לאחד המעצבים המדוברים בשנה החולפת.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  ניתן בהחלט לומר כי קונטנטו אחראי במידה רבה על הצתת תהליך התחברותה של רגב לתעשיית האופנה הישראלית, שהגיע לשיאו בשבוע האופנה האחרון, בנוכחותה בתצוגה של קונטנטו ובדברים שנשאה בערב הפתיחה, שכללו הבטחות גדולות לתעשייה המקומית.

   

  ידוע בכתב ידו התיאטרלי. אביעד אריק הרמן ושמלה שיצר לקארין עליה בהשראת שושנה דמארי (צילום: ערן לוי)
   ידוע בכתב ידו התיאטרלי. אביעד אריק הרמן ושמלה שיצר לקארין עליה בהשראת שושנה דמארי(צילום: ערן לוי)

    

   אלא שעל אף היחסים ההדוקים בין השניים, קונטנטו, שאינו מעצב תלבושות, סירב לעצב את השמלה הקונספטואלית שרגב ביקשה. "אמרתי לה שאני לא עושה שמלות שנראות כמו קיר הכותל עם כיתובים של ירושלים ופתקים ואבנים".

    

   איך רגב הגיבה לסירוב?

   "אנחנו בקשר מצוין. אני מוזמן אליה לארוחת שבועות בסוף החודש".

    

   מחווה לספרי "בילבי". שמלה שיצר אביעד אריק הרמן למיס שבדיה (צילום: Lenart Sjoberg)
    מחווה לספרי "בילבי". שמלה שיצר אביעד אריק הרמן למיס שבדיה (צילום: Lenart Sjoberg)

     

    רגב לא הרימה ידיים ופנתה למעצב הישראלי אביעד אריק הרמן, שחי ופועל על הקו שבדיה-ישראל. הרמן הוא מעצב שמלות ערב מוכר, וברזומה שלו עיצוב שמלות לנציגות מיס יוניברס של שבדיה וגרמניה. בשנה החולפת הלביש את מלכת היופי היוצאת קארין עליה לתחרות מיס עולם ואת נערת ישראל ים קספרס אנשל לתחרות מיס יוניברס. הרמן ידוע בכתב ידו התיאטרלי, ולשתי הנציגות הישראליות עיצב שמלות קונספטואליות, האחת ברוח שושנה דמארי, השנייה בסגנון סיפור גן עדן התנ"כי.

     

    בשיחת טלפון מביתו בשבדיה אמש (ראשון), הופתע הרמן לגלות כי ידועים ל-Xnet הפרטים אודות השמלה, ואישר כי אכן עיצב עבור השרה שמלה ייחודית במחווה לירושלים. "הכירו בינינו לאחר שעבודות קודמות שלי הגיעו לשולחנה", הוא אומר נרגש. "אני שמח שקיבלתי את האמון וההזדמנות". הרמן אישר גם את הקונספט של השמלה, שצפויה להיות עם ציור של חומת ירושלים, אך סירב להרחיב כיצד היא תיראה. "השמלה היא מחווה לעיר ירושלים. ניסיתי להביא ביטוי אישי למילות השיר 'ירושלים של זהב, של נחושת ושל אור'. השמלה היא שילוב של מספר בדים והיא תיאטרלית מאוד".

     

    מחווה ל"צלילי המוזיקה". מיס אוסטריה בשמלה של אביעד אריק הרמן (צילום: Ines Thomsen Photography)
     מחווה ל"צלילי המוזיקה". מיס אוסטריה בשמלה של אביעד אריק הרמן(צילום: Ines Thomsen Photography)

      

     כל שנותר לגלות בערב הפתיחה של הפסטיבל בקאן השבוע הוא איזו ירושלים תלבש רגב ביום רביעי הקרוב: ירושלים השסועה ומלאת הקונפליקטים בין יהודים ולא יהודים; או זו המאוחדת, עם שמלה המנציחה ומפארת את הכיבוש.

      

     דובר שרת התרבות והספורט מירי רגב מסר בתגובה לידיעה: "לשרת התרבות והספורט מירי רגב ישנן מספר אופציות של שמלות לפסטיבל קאן. השרה טרם החליטה מה תלבש".  

      

     ______________________________________________________

      

     ומה לבשה הגברת הראשונה של צרפת לטקס ההשבעה של בעלה?

     כמה עלתה התלבושת, והאם יש לה קשר למלניה טראמפ? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Reuters)
     כמה עלתה התלבושת, והאם יש לה קשר למלניה טראמפ? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Reuters)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד