הדוגמנית בלה חדיד מצהירה: "אני גאה להיות מוסלמית"

אחרי שהתפרסמה עם שלל בגדים חושפניים ודגמנה בתצוגת ההלבשה התחתונה של ויקטוריה'ס סיקרט, האחות הצעירה לבית חדיד מספרת על זיקתה לאסלאם

איתי יעקב

|

04.04.17 | 10:24

"אבי תמיד היה איש דתי ותמיד התפלל איתנו". בלה חדיד (צילום: Gettyimages)
"אבי תמיד היה איש דתי ותמיד התפלל איתנו". בלה חדיד (צילום: Gettyimages)
לא חוששת מלבוש חושפני. בלה חדיד בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט (צילום: Gettyimages)
לא חוששת מלבוש חושפני. בלה חדיד בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט (צילום: Gettyimages)

לאסלאם פנים רבות ויפות, לפחות כך זה נראה בענף האופנה. בשנה האחרונה נשמעים קולות רבים של נשים שמדברות על יופי, סטייל ואסלאם בנשימה אחת, עד כי לרגע ניתן להאמין שהבורקה קיימת רק בעולם מקביל. לאחר שהדוגמנית המוסלמית חלימה עדן, הנושאת בגאון את החיג'אב המסורתי, כבשה את שבועות האופנה של ניו יורק ומילאנו, כמו גם את השער של מגזין CR Book בחודש שעבר, התעורר הבוקר עולם האופנה להצהרות של הדוגמנית בלה חדיד, שסיפרה בראיון למגזין Porter כי "אני גאה להיות מוסלמית". בתמונת השער למגזין, שצילם טרי ריצ'רדסון, מופיעה חדיד בחופשה באיי בהאמה כשפניה נקיות מאיפור והיא לבושה בז'קט לבן לא מכופתר. בתוך המגזין תמצאו תמונות נוספות שלה, הפעם בבגד ים.

 

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

 

חדיד בת ה-20 היא בתם של איל הנדל"ן הפלסטיני יליד נצרת מוחמד חדיד והדוגמנית לשעבר יולנדה חדיד, ואחותם של שני דוגמנים נוספים – ג'יג'י ואנוואר חדיד. "אבא שלי היה פליט כאשר הגיע לארצות הברית, כך שנושא הפליטים קרוב מאוד אליי, לאחותי ולאחי", סיפרה חדיד בראיון על אביה, שהיגר לארצות הברית עם משפחתו בגיל 14, לאחר שגורשו מישראל לסוריה ולבנון. "אבי תמיד היה איש דתי ותמיד התפלל איתנו. אני גאה להיות מוסלמית". חדיד הצעירה מצטרפת לאחותה הגדולה ג'יג'י, שבראיון לגיליון הבכורה של המגזין Vogue Arabia בחודש שעבר הכריזה כי היא "חצי פלסטינית וגאה בזה".

 

עוד בערוץ האופנה

 

"אבא שלי היה פליט כאשר הגיע לארצות הברית, כך שנושא הפליטים קרוב מאוד אליי, לאחותי ולאחי". חדיד בתצוגה של ראלף לורן (צילום: Gettyimages)
  "אבא שלי היה פליט כאשר הגיע לארצות הברית, כך שנושא הפליטים קרוב מאוד אליי, לאחותי ולאחי". חדיד בתצוגה של ראלף לורן(צילום: Gettyimages)

   

  בתקופה שבה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מסמן מוסלמים כסכנה ואף מגביל את כניסתם למדינה – ההצהרה של הדוגמנית הצעירה והמפורסמת נתפשת בעיקר כהתנגדות פוליטית, שכן עד כה זיקתה הדתית לא מנעה ממנה להצטלם בבגדים חושפניים או לדגמן על מסלול תצוגת ההלבשה התחתונה של ויקטוריה'ס סיקרט.

   

  "אנחנו לא צריכים להתייחס לאנשים כאילו הם אינם ראויים לחסד רק בגלל האתניות שלהם". בתצוגה של DKNY (צילום: Gettyimages)
   "אנחנו לא צריכים להתייחס לאנשים כאילו הם אינם ראויים לחסד רק בגלל האתניות שלהם". בתצוגה של DKNY(צילום: Gettyimages)

    

   בחודש פברואר נצפו שתי האחיות חדיד בהפגנה שהתקיימה בניו יורק נגד ההחלטה לאסור על כניסת מוסלמים משבע מדינות (איראן, עיראק, לוב, סומליה, תימן, סודן וסוריה) לארצות הברית. הן הגיעו עם שלט שהכינו בעצמן ועליו הכיתוב "כולנו הינדים, בודהיסטים, מוסלמים, אתיאיסטים, נוצרים, יהודים", עם הדגשת אות אחת בכל מילה ליצירת הכיתוב: "אנושיים" (Humans). לאחר ההפגנה אמרה חדיד: "אנחנו לא צריכים להתייחס לאנשים כאילו הם אינם ראויים לחסד רק בגלל האתניות שלהם. זה פשוט לא נכון. המסר להיות רחום בכל הזדמנות אפשרית, הוא מסר שחשוב לי מאוד".

    

   ______________________________________________________

    

   ומיהו אלן גודין? הכירו את הדוגמן בן ה-17 שמבקש מקלט בישראל 

   "אני חושב שאם אנשים יכירו אותי ואת החברים שלי, הם יראו שאנחנו בדיוק כמוהם". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: אסף עיני, סטיילינג: שי לי ניסים)
   "אני חושב שאם אנשים יכירו אותי ואת החברים שלי, הם יראו שאנחנו בדיוק כמוהם". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: אסף עיני, סטיילינג: שי לי ניסים)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד