ג'יג'י חדיד בכיסוי ראש: השער הראשון אי פעם של "ווג ערבייה"

גיליון הבכורה של ווג למזה"ת מציג את הדוגמנית כשחצי מפניה מתחת לחיג'אב מעוצב. "הבחירה בה נראית שנויה במחלוקת, אבל היא חצי פלסטינית", כתבה עורכת המגזין

הדס שואף

|

02.03.17 | 11:15

הצד הפחות מזרח-תיכוני של ג'יג'י חדיד: על המסלול בתצוגה של טומי הילפיגר (צילום: Gettyimages)
הצד הפחות מזרח-תיכוני של ג'יג'י חדיד: על המסלול בתצוגה של טומי הילפיגר (צילום: Gettyimages)

הגוף של ג'יג'י חדיד כבר זכה ללא מעט כותרות – מטענות שהיא מלאה מדי בשביל לצעוד על מסלול, דרך בובת ברבי שהושקה בדמותה ועד חשש כי היא איבדה יותר מדי ממשקלה לאחרונה. עם זאת, השער לגיליון הבכורה של מגזין "ווג ערבייה" החדש מציג חדיד אחרת, מצולמת בקלוז-אפ כשחצי מפניה מכוסות במה שנראה כגרסה אופנתית ויוקרתית לחיג'אב. על הצילום חתומים כמה מהשמות החמים של הרגע באופנה: הצלמים אינס ואן למסוורדה ווינוד מטדין, והסטייליסט-מעצב ברנדון מקסוול. "ווג ערבייה" הוא מגזין המיועד למזרח התיכון, ובעיקר לקהל העשיר של מדינות המפרץ. משרדיו ממוקמים בדובאי, ובתפקיד העורכת הראשית שלו נמצאת הנסיכה הסעודית דינה אל-ג'והני עבדול עזיז.

 

עורכת מגזין "ווג ערבייה": הנסיכה הסעודית דינה אל-ג'והני עבדול עזיז (צילום: Gettyimages)
  עורכת מגזין "ווג ערבייה": הנסיכה הסעודית דינה אל-ג'והני עבדול עזיז(צילום: Gettyimages)

   

  "צילום שקול אחד של ג'יג'י חדיד מחליף אלף מילים של חבל ארץ שלם, שחיכה זמן רב לווג משלו כדי להשמיע את קולו" כתבה עבדול עזיז. "קולאז' הארצות המרכיבות את העולם הערבי ראוי זה מכבר למקום בהיסטוריית האופנה, ואין מתאימה יותר לייצג את 'הפנים' של המגזין מג'יג'י חדיד, שמגדירה את הדור הצעיר והדינאמי של מחר. הבחירה בה אולי נראית שנויה במחלוקת – יש כבר תגובות ששאלו מדוע דוגמנית אחרת לא זכתה בכבוד – אך חדיד הזכירה להן שהיא חצי פלסטינית".

   

   

  "כחצי פלסטינית זה מאוד חשוב לי להיות על הגיליון הראשון של המגזין". ג'יג'י חדיד (צילום: Gettyimages)
   "כחצי פלסטינית זה מאוד חשוב לי להיות על הגיליון הראשון של המגזין". ג'יג'י חדיד(צילום: Gettyimages)

    

   חדיד עצמה, אחת הדוגמניות הבולטות של התקופה, כתבה גם היא בהתרגשות על הבחירה בה באינסטגרם: "אני חושבת שהדבר היפה בכך שווג הוא בינלאומי, הוא שאנחנו כקהילת אופנה מסוגלים לחגוג ולשתף עם העולם תרבויות שונות. כחצי פלסטינית זה מאוד חשוב לי להיות על הגיליון הראשון של המגזין, ואני מקווה שהוא רק יגדיל את התשוקה של תעשיית האופנה להמשיך לקבל, לחגוג ולשלב את כל האנשים והמנהגים".

    

   מגיבים נגד ג'יג'י חדיד: "טוענת שהיא 'פלסטינית' בעלת שורשים מוסלמים רק איפה שזה לטובתה ורק למען הכסף" (צילום: Gettyimages)
    מגיבים נגד ג'יג'י חדיד: "טוענת שהיא 'פלסטינית' בעלת שורשים מוסלמים רק איפה שזה לטובתה ורק למען הכסף"(צילום: Gettyimages)

     

    הפוסט של חדיד זכה עד כה ל-947,684 לייקים וכ-6,976 תגובות, רבות מהן מפרגנות. עם זאת, היו כמה מגיבים שכעסו על הבחירה בה לשער. אחד מהם כתב: "אולי באמת דוגמנית ערבייה צריכה לדגמן לווג הערבי, ולא אחת שטוענת שהיא 'פלסטינית' בעלת שורשים מוסלמים רק איפה שזה לטובתה ורק למען הכסף". מגיבה נוספת המשיכה באותה רוח: "כל כך נמאס לי מג'יג'י, שמשתמשת בפלסטיניות שלה רק לדוגמנות. למה את לא משתמשת בתהילה שלך למטרות ובעיות אמיתיות יותר שהפלסטינים מתמודדים איתן בפלסטין ובאמריקה. אני לא חושבת שאת באמת גאה להיות פלסטינית, בגלל שאם היית גאה היית מדברת על כמה ילדים פלסטינים נהרגים ב24 שעות".

     

    לא פוסלת אף בגד. חדיד בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט (צילום: Gettyimages)
     לא פוסלת אף בגד. חדיד בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט(צילום: Gettyimages)

      

     תגובה אחרת ביקרה דווקא את הסטיילינג של השער והתייחסה למעמדן של נשים בעולם המוסלמי: "נשים מוסלמיות מקבלות כל כך הרבה 'שיט' בגלל שהן לובשות חיג'אב, אבל כשאת לובשת את זה – זה נראה אופנתי ואמנותי".  

      

     ______________________________________________________

      

     ומי מתעלל בדוגמניות בשבוע האופנה בפריז? 

     לחצו על התמונה כדי לגלות מה קורה מאחורי הקלעים של תצוגות האופנה (צילום: Gettyimages)
     לחצו על התמונה כדי לגלות מה קורה מאחורי הקלעים של תצוגות האופנה (צילום: Gettyimages)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד