אניה בוקשטיין: "מי שעשתה גבות בגיל 15 – בטח מתחרטת עכשיו"

איך היא גילתה את המיניות באופנה, איפה היא מוצאת בגדים למידתה הקטנה ולמה דווקא כמיהה לא מושגת גורמת לה שמחה – מה למדנו על בוקשטיין מביקור בארונה

איתי יעקב

|

05.04.17 | 09:19

אניה בוקשטיין בקליפ של "רוקדת"
במאי: דויד פרץ, צלם: דורון פרחי
"לא תמיד אנחנו חייבים לקבל את מה שאנחנו רוצים, בטח באופנה, שם אין לזה שובע. היום אני מנסה ללמד את עצמי שזה בסדר שאין לי את כל מה שאני רוצה". אניה בוקשטיין בביתה (צילום: ענבל מרמרי)
"לא תמיד אנחנו חייבים לקבל את מה שאנחנו רוצים, בטח באופנה, שם אין לזה שובע. היום אני מנסה ללמד את עצמי שזה בסדר שאין לי את כל מה שאני רוצה". אניה בוקשטיין בביתה (צילום: ענבל מרמרי)
"הגבות היו עניין כבר בבית הספר היסודי, וזה לא היה כיף בכלל - התאכזרו אליי" (צילום: ענבל מרמרי)
"הגבות היו עניין כבר בבית הספר היסודי, וזה לא היה כיף בכלל - התאכזרו אליי" (צילום: ענבל מרמרי)
"אני חוגגת את מה שיש, לא את מה שאין. המוזיקה נותנת לך אישור של צבע, תעוזה, מיניות – דברים שאני אוהבת" (צילום: ענבל מרמרי)
"אני חוגגת את מה שיש, לא את מה שאין. המוזיקה נותנת לך אישור של צבע, תעוזה, מיניות – דברים שאני אוהבת" (צילום: ענבל מרמרי)

לפני 22 שנה, כשאניה בוקשטיין רק עלתה לתל אביב ממוסקבה, היא גילתה בשכונה במרכז תל אביב בה גדלה את החנות "צוציק", שפעלה אז בפינת הרחובות דיזנגוף-ז'אן ז'ורס. "זו היתה חנות לבגדי אירועים לילדים – הכי ערב הסעודית, בקטע רע", היא נזכרת השבוע בחצי הומור המתרפק על טעמה הגרוע דאז, וחצי געגוע לילדה המהגרת שכל שרצתה היה בגדים בלתי ניתנים להשגה. "הייתי עוברת שם ורוצה הכול – דפיקות לב – כי זה היה נוצץ, וגם כי לא היה לי.

 

"לא נכון לומר שאני קונה רק מותגים, כי אני גם אוהבת ללבוש סתם גופיית סבא". בוקשטיין עם החתולה מילה (צילום: ענבל מרמרי)
  "לא נכון לומר שאני קונה רק מותגים, כי אני גם אוהבת ללבוש סתם גופיית סבא". בוקשטיין עם החתולה מילה(צילום: ענבל מרמרי)

   

  "היינו עולים חדשים וחסרי אמצעים", היא ממשיכה. "ויום אחד שברתי את אמא שלי, והיא הסכימה לרכוש לי נעלי לכה מזהב, שלא נעלתי מעולם. זה זיכרון האופנה הכי חזק שיש לי. כי מה אנחנו זוכרים תמיד? את הכמיהה. עם השנים למדתי שיש משהו יפה בכמיהה הזו, ושווה לשמר אותה. לא תמיד אנחנו חייבים לקבל את מה שאנחנו רוצים, בטח באופנה, שם אין לזה שובע. היום אני מנסה ללמד את עצמי שזה בסדר שאין לי את כל מה שאני רוצה. זה מחזיק אותי מאופקת, מרוגשת ולא שחוקה".

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  "היינו עולים חדשים וחסרי אמצעים, ויום אחד שברתי את אמא שלי, והיא הסכימה לרכוש לי נעלי לכה מזהב, שלא נעלתי מעולם. זה זיכרון האופנה הכי חזק שיש לי. כי מה אנחנו זוכרים תמיד? את הכמיהה" (צילום: ענבל מרמרי)
   "היינו עולים חדשים וחסרי אמצעים, ויום אחד שברתי את אמא שלי, והיא הסכימה לרכוש לי נעלי לכה מזהב, שלא נעלתי מעולם. זה זיכרון האופנה הכי חזק שיש לי. כי מה אנחנו זוכרים תמיד? את הכמיהה"(צילום: ענבל מרמרי)

    

   זיכרונות האופנה של בוקשטיין מככבים בששת סרטוני הקמפיין של מותג האביזרים דניאלה להבי, שעבורו היא משמשת כפרזנטורית החל מהעונה. במפגש איתה היא מראה לנו ראף-קאט של הסרטון השני בסדרה, בו היא מספרת על היחס המועדף לו זכו הגבות שלה – סימן ההיכר המזוהה איתה מאז התפרסמה בסרט הקולנוע "ארץ חדשה" בשנת 1994. "הגבות היו עניין כבר בבית הספר היסודי, וזה לא היה כיף בכלל - התאכזרו אליי", היא מספרת. "באמת היתה לי גבה אדירה, ארוכה. היום פותחים ווג, ומגלים שגבות עבות זה ה-דבר, כך שכל מי שבגיל 15 ישבה עם פינצטה ועשתה לעצמה חוט, אולי מתחרטת עכשיו. אופנות מתחלפות, אבל אני נשארת עם הגבות שלי".

    

   אניה בוקשטיין מדברת על הגבות בקמפיין לדניאלה להבי

   צילום: יניב אדרי

   צילום: יניב אדרי

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

   מהו זיכרון האופנה הראשון שלך?

   "אמא שלי. היא היתה מתלבשת ותמיד היה לה סטייל. גם כשלא היה לנו, היא ידעה לעשות מקסימום מהמינימום. אני זוכרת כילדה במוסקבה שהיו לה מגפי עור מדהימים, סוודרים גדולים ותכשיטים יפים. וחיינו בתקופה של חוסר אדיר ברוסיה באותה תקופה. חוסר באוכל, אז בטח באופנה".

    

   "אני קונה היום בעיקר בנסיעות לחו"ל, שם אני משחררת את הרסן" (צילום: דנה קופל, ענת מוסברג, רפי דלויה)
    "אני קונה היום בעיקר בנסיעות לחו"ל, שם אני משחררת את הרסן"(צילום: דנה קופל, ענת מוסברג, רפי דלויה)

     

    את זוכרת מה לבשת כילדה?

    "כילדה ברוסיה לבשתי שמלות של ילדות רוסיות, מין סרפנים כאלה עם מלמלה", היא מספרת וממהרת לשלוף מחשבון האינסטגרם תמונה שלה מאותם ימים. "כשהגענו לארץ הכול התחלף בחולצות בית ספר ירוקות ומין טייץ כזה עם מלמלה למטה".

     

    דירתה המוארת של בוקשטיין, ברחוב קטן הסמוך לכיכר המדינה בתל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
     דירתה המוארת של בוקשטיין, ברחוב קטן הסמוך לכיכר המדינה בתל אביב(צילום: ענבל מרמרי)

      

     "בשנים האחרונות יש בי יותר תעוזה"

     בוקשטיין, 34, היא מהשחקניות הישראליות הבולטות בדורה. בשנה האחרונה השתתפה בסדרת הטלוויזיה האמריקאית "משחקי הכס", היתה מועמדת לפרס אופיר על משחקה בסרט הקולנוע "לב שקט מאוד", והיא עדיין רצה על הבמות עם המחזמר "צלילי המוזיקה" זו השנה הרביעית. בארבע השנים האחרונות הוסיפה לעצמה את הטייטל זמרת, ובימים אלו היא שוקדת על אלבום שני. לאחרונה ראה אור הקליפ לסינגל "רוקדת", שהפיק עבורה עופר ניסים, שכבר חצה את חצי מיליון הצפיות ביוטיוב. בקליפ שצולם במועדון חשפנות (במאי: דיויד פרץ) מציגה בוקשטיין יכולות ריקוד על עמוד, וסטייל מיני ומוחצן שלא אפיין אותה עד כה. גם בצילומים לכתבה זו היא מבקשת להשתחרר ולייצר דימוי יותר "סלאטי", לדבריה.

      

     "היום, כשהקריירה שלי מבוססת, אני מחפשת לדייק. החיבור עם אורי להבי, שלמד איתי יחד בבית הספר לאמנויות, הוא מבחינתי שיתוף פעולה נכון". בוקשטיין בקמפיין של המותג דניאלה להבי (צילום: יניב אדרי)
      "היום, כשהקריירה שלי מבוססת, אני מחפשת לדייק. החיבור עם אורי להבי, שלמד איתי יחד בבית הספר לאמנויות, הוא מבחינתי שיתוף פעולה נכון". בוקשטיין בקמפיין של המותג דניאלה להבי(צילום: יניב אדרי)

       

      "בשנים האחרונות יש בי יותר תעוזה", היא מעידה, "ואני מנסה לשלב אותה בכל תחומי החיים שלי: באמנות, באהבה העצמית, באיך שאני חיה". לדבריה, המעבר ממשחק לעמידה על במה כזמרת, הוביל באופן טבעי גם לחידוד סגנון הלבוש. "קיבלתי ביטחון כזמרת, ואני מאפשרת לעצמי יותר", אומרת בוקשטיין. "אני חוגגת את מה שיש, לא את מה שאין. המוזיקה נותנת לך אישור של צבע, תעוזה, מיניות – דברים שאני אוהבת, והמפגש עם עופר ניסים הוא הרבה יותר קלאבי. כיוונתי את השיר לשם כשכתבתי אותו, וכשעופר נגע בו ידעתי שהוא הגיע הביתה".

       

      "אני לא נכנסת לרשתות, כי אין לי מה לחפש שם"

      בוקשטיין מתגוררת בדירה מוארת ברחוב קטן הסמוך לכיכר המדינה בתל אביב, עם בעלה בשלוש וחצי השנים האחרונות, דותן ויינר העוסק בנדל"ן, והחתולה מילה. את הדירה רכשה בוקשטיין לפני כמה שנים והיא מעוצבת בפשטות: פסנתר בסלון שלידו היא כותבת את שיריה, ספה גדולה של הביטאט שמזמינה את האורחים לטבוע לתוכה, שולחן עץ חשוף במטבח ואפס הפרעות ויזואליות על הקירות. כחובבת אופנה מושבעת, לבוקשטיין יש רק בעיה אחת קטנה עם הדירה: מקומות אחסון. הבגדים והאביזרים שלה מפוזרים בין חדר השינה, חדר העבודה וארון קיר בכניסה לבית, והופכים את הדירה לחלל שבו אפשר לגלות פריטי לבוש בהפתעה. מי יודע, אולי מהמקפיא עלול ליפול עלינו זוג נעליים של סרג'יו רוסי. פריטים אחרים מאופסנים בבית הוריה, כמו שמלת הכלה בעיצובן של מירה וליהי צבילינגר.

       

      A post shared by Ania Bukstein (@aniabukstein) on

       

      הדירה מעוצבת בפשטות, כשפריטי הלבוש מפוזרים בין החדרים (צילום: ענבל מרמרי)
       הדירה מעוצבת בפשטות, כשפריטי הלבוש מפוזרים בין החדרים(צילום: ענבל מרמרי)

        

       בוקשטיין מספרת כי העניין המעמיק באופנה החל בגיל 30, כשחייה החלו לקבל צורה ולהסתדר. אז גם החל שיתוף הפעולה ההדוק שלה עם המעצב עידן לרוס, תחילה כסטייליסט ובהמשך כמעצב שאחראי על רבות מהופעותיה, כולל על עיצוב התלבושות לקליפים שלה. "הגעתי לעידן בעקבות המלצה, ואז הוא עיצב לי בגד להשקת האלבום הראשון שלי. משם התחלנו ליצור יחד ולפנטז", היא אומרת. מלבד לרוס, ארון הבגדים שלה מלא במותגים שהיא אוהבת ללקט בנסיעותיה בעולם: חולצה של קלואה, שמלה בצבע פודרה של קלווין קליין, נעליים של מנולו בלאניק, חגורה של סלין ואוצרות רבים נוספים שאותם היא רוכשת בעיקר בחנויות וינטג'. "לא נכון לומר שאני קונה רק מותגים, כי אני גם אוהבת ללבוש סתם גופיית סבא", היא נשמעת מתנצלת. "אבל אני נהנית מאיכות, ואיכות זה שם קוד למשהו שיש לו חותמת. יש לי בעיקר חשק למשהו שיחזיק אותי לכמה שנים".

        

       "אני אוהבת את הנוצץ הזה, זו הפרחה הרוסייה שבי". נעליים של מנולו בלאניק, תכשיטים משפחתיים וחגורת וינטג' של סלין (צילום: ענבל מרמרי)
        "אני אוהבת את הנוצץ הזה, זו הפרחה הרוסייה שבי". נעליים של מנולו בלאניק, תכשיטים משפחתיים וחגורת וינטג' של סלין(צילום: ענבל מרמרי)

         

        יש לך מידות גוף מאוד קטנות. זה מקשה עלייך למצוא בגדים?

        "אני פטיט עם ציצי גדול", היא צוחקת. "לפעמים אני צריכה לקצר איזה ג'ינס, אבל אני מידה s אז אני מוצאת בגדים בקלות. אני קונה היום בעיקר בנסיעות לחו"ל, שם אני משחררת את הרסן. אני אוהבת ללכת ולחפש, למצוא אאוטלטים, חנויות מעצבים שוות. היום אני לא נכנסת לרשתות, כי אין לי מה לחפש שם. אני מעדיפה לקנות מעט ויקר, ושילך איתי להרבה זמן".

         

        עם נישואייך לדותן, בת דודו גלית גוטמן הפכה לחלק מהמשפחה שלך. אתן מחליפות ביניכן המלצות על בגדים?

        "גלית מדהימה ויש לה טעם משובח. אנחנו יודעות להעריך כשמישהי לבושה מאוד יפה. אני בעיקר מתמוגגת ממנה ומהדרך שהיא מחזיקה את עצמה בתוך הבגד".

         

        "אני מנסה לשלב את התעוזה בכל תחומי החיים שלי: באמנות, באהבה העצמית, באיך שאני חיה" (צילום: ענבל מרמרי)
         "אני מנסה לשלב את התעוזה בכל תחומי החיים שלי: באמנות, באהבה העצמית, באיך שאני חיה"(צילום: ענבל מרמרי)

          

         עד לקמפיין של דניאלה להבי הצטלמת רק לקטלוג אופנה אחד: יוסף, לפני 15 שנה עם הדוגמנית קטיה גאלי.

         "תראה, אופנה בהגדרה לא עשיתי, כי צריך להתחשב בנתונים".

          

         גם אגם רודברג פיצית, ועדיין מצטלמת.

         "אני מחפשת דברים שיתאימו לדי.אן.איי שלי. היום, כשהקריירה שלי מבוססת, אני מחפשת לדייק. החיבור עם אורי להבי, שלמד איתי יחד בבית הספר לאמנויות, הוא מבחינתי שיתוף פעולה נכון. אנחנו מדברים את אותה השפה, והחיבור יכול להעמיק ולהתרחב".

          

         ומה מצאנו בארון של אניה בוקשטיין? 

         1. נעליים שחורות, מאנולו בלאניק. "אלו המנולוז הראשונות שלי. יצאתי מאודישן בלונדון עם רון האוורד לסדרת הטלוויזיה החדשה שלו, 'איינשטיין', ומאוד התרגשתי. נכנסתי לחנות והרגשתי שהשם שלי כתוב עליהן ואני לא יכולה להשאיר אותן מאחור. אני אוהבת את הנוצץ הזה, זו הפרחה הרוסייה שבי".

         2. חגורת וינטג', סלין. "אני מאוד אוהבת חנויות וינטג' ומבקרת בהן בכל מקום בעולם. את החגורה הזו מצאתי בפריז".

          

         "זו שמלה שעידן לרוס עיצב לי לטקס פרסי אופיר השנה, אבל מירי רגב גנבה לנו את כל הפוקוס, אז אף אחד לא ראה אותה" (צילום: ענבל מרמרי)
          "זו שמלה שעידן לרוס עיצב לי לטקס פרסי אופיר השנה, אבל מירי רגב גנבה לנו את כל הפוקוס, אז אף אחד לא ראה אותה"(צילום: ענבל מרמרי)

           

          3. שמלת מיני אדומה, Lucky Laros. "זו שמלה שעידן לרוס עיצב לי לטקס פרסי אופיר השנה, אבל מירי רגב גנבה לנו את כל הפוקוס, אז אף אחד לא ראה אותה. בפעם השנייה לבשתי אותה לקליפ של 'רוקדת'".

          4. טבעת. "זאת טבעת של דודתי רותי, שנפטרה לפני ארבע שנים. הטבעת עברה לאמא שלי, אבל לקחתי לה אותה. הייתי מאוד קשורה לדודתי, שהיתה המשפחה היחידה שהיתה לנו בארץ".

           

          "הסתובבתי עכשיו חודש בצילומים בפראג, ויום אחד נכנסתי לחנות קצת לא ברורה. אבל אז ראיתי את השמלה הזו של בלמן, חדשה מהשקית ב-200 יורו" (צילום: ענבל מרמרי)
           "הסתובבתי עכשיו חודש בצילומים בפראג, ויום אחד נכנסתי לחנות קצת לא ברורה. אבל אז ראיתי את השמלה הזו של בלמן, חדשה מהשקית ב-200 יורו"(צילום: ענבל מרמרי)

            

           5. שמלת קטיפה, בלמן. "הסתובבתי עכשיו חודש בצילומים בפראג, ויום אחד נכנסתי לחנות קצת לא ברורה. לא הבנתי אם זו חנות יד שנייה או חנות של פריטים חדשים, אבל אז ראיתי את השמלה הזו של בלמן, חדשה מהשקית ב-200 יורו. יש לי תחושה שזאת שמלה שאיהנה ממנה לתקופה ארוכה".

           6. שרשרת עם תליון. "ההורים שלי חגגו השנה את יום הנישואים ה-40, וזה התכשיט הראשון שאבא שלי רכש לאמא שלי. לקחתי לה אותו לא מזמן והוא שמור אצלי".

            

           "דותן רכש לי את התיק הזה בתחילת הקשר שלנו. לימדתי אותו לקנות לי. אם כבר – אז כבר" (צילום: ענבל מרמרי)
            "דותן רכש לי את התיק הזה בתחילת הקשר שלנו. לימדתי אותו לקנות לי. אם כבר – אז כבר"(צילום: ענבל מרמרי)

             

            7. תיק, דניאלה להבי. "דותן רכש לי את התיק הזה בתחילת הקשר שלנו. לימדתי אותו לקנות לי. אם כבר – אז כבר", היא מחייכת. "הוא מכיר היום טוב מאוד את הטעם שלי ואת המידות שלי".

            ______________________________________________________

             

            ולמה מנסה ויקטוריה בקהאם להפוך למעצבת אופנה להמונים? 

            ולמה היא מסרבת לקאמבק של הספייס גירלס? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
            ולמה היא מסרבת לקאמבק של הספייס גירלס? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

             

             

             
            הצג:
            אזהרה:
            פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד