קרל לגרפלד נגד מריל סטריפ: הקרב הגדול על שמלת האוסקר

מעצב האופנה טוען כי השחקנית המוערכת ויתרה על שמלה של שאנל שנתפרה לה במיוחד, כדי לקבל תשלום ממותג אחר. סטריפ: "אלה שקרים ואני מצפה להתנצלות"

איתי יעקב

|

26.02.17 | 11:11

קרל לגרפלד טוען שהיא רוצה לקבל תשלום בשביל ללבוש שמלה לאוסקר (מימין), מריל סטריפ מאשימה אותו בשקרים חסרי בסיס (צילום: Gettyimages)
קרל לגרפלד טוען שהיא רוצה לקבל תשלום בשביל ללבוש שמלה לאוסקר (מימין), מריל סטריפ מאשימה אותו בשקרים חסרי בסיס (צילום: Gettyimages)

בעוד שחקני הוליווד מתכוננים לכבוש הלילה את השטיח האדום בטקס פרסי האוסקר של האקדמיה האמריקאית לקולנוע, החליט מעצב האופנה קרל לגרפלד לתקוע סיכות בתדמית של השחקנית מריל סטריפ, המועמדת לפרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה בסרט "פלורנס פוסטר ג'נקינס". חזית ההשמצות ההדדיות בין השניים נפתחה ביום חמישי אחר הצהריים, בראיון שהעניק המעצב ליומון האופנה WWD מאחורי הקלעים בתצוגה של פנדי בשבוע האופנה במילאנו.

 

"ההשמצות שפורסמו זכו לפרסום גלובלי והאפילו על מועמדותי ה-20 בטקס האוסקר, שיא של מועמדויות לשחקנית". מריל סטריפ בטקס האוסקר, 2015 (צילום: Gettyimages)
  "ההשמצות שפורסמו זכו לפרסום גלובלי והאפילו על מועמדותי ה-20 בטקס האוסקר, שיא של מועמדויות לשחקנית". מריל סטריפ בטקס האוסקר, 2015(צילום: Gettyimages)

   

  בראיון טען לגרפלד כי מחלקת העיצוב של קו ההוט קוטור של שאנל בניהולו, שקדה עד לאחרונה על עיצוב שמלה המותאמת למידותיה של סטריפ לטקס האוסקר, אך בדקה ה-90 ביטלה השחקנית את שיתוף הפעולה לאחר שדרשה כי שאנל ישלמו לה על לבישת השמלה. תשלום של בתי אופנה לסלבריטאים עבור לבישת בגדיהם הוא מנהג נפוץ בתעשיית האופנה, אך שאנל מסרבים ליישר איתו קו. בית האופנה הצרפתי אומנם תופר לכוכבות בחינם שמלות בהזמנה אישית, אך לא משלם להן בשביל שילבשו אותן.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  "אנחנו נותנים שמלות, אנחנו עושים שמלות, אבל לא משלמים". תצוגת ההוט קוטור של שאנל (צילום: Gettyimages)
   "אנחנו נותנים שמלות, אנחנו עושים שמלות, אבל לא משלמים". תצוגת ההוט קוטור של שאנל(צילום: Gettyimages)
    

    

   "הכנתי לסטריפ סקיצה והתחלנו לעבוד על השמלה, אבל כמה ימים לאחר מכן קיבלנו שיחת טלפון ממקורביה של סטריפ שאמרו לנו: 'אל תמשיכו עם השמלה. מצאנו מישהו שישלם לנו (על לבישת השמלה, א"י)", אמר לגרפלד. "סטריפ קיבלה מאיתנו במתנה שמלה בשווי של 100 אלף יורו, ועכשיו גם גילינו שאנחנו צריכים לשלם לה בשביל ללבוש אותה. אנחנו נותנים שמלות, אנחנו עושים שמלות, אבל לא משלמים. כמו תמיד בקוטור, השמלה היתה נשארת שלה, מכיוון שהיא הותאמה למידותיה האישיות". את הטענות נגד סטריפ חתם לגרפלד בטון מעליב: "שחקנית גאונית, אבל מעדיפה לקנות בזול. מאוד מאכזב, לא?"

    

   "סטריפ קיבלה מאיתנו במתנה שמלה בשווי של 100 אלף יורו, ועכשיו גם גילינו שאנחנו צריכים לשלם לה בשביל ללבוש אותה". קרל לגרפלד (צילום: Gettyimages)
    "סטריפ קיבלה מאיתנו במתנה שמלה בשווי של 100 אלף יורו, ועכשיו גם גילינו שאנחנו צריכים לשלם לה בשביל ללבוש אותה". קרל לגרפלד(צילום: Gettyimages)

     

    הפרשה הזו, שמסעירה מאז את תעשיית האופנה, חושפת את מערכת היחסים ההדוקה ומלאת האמוציות שמתנהלת בין שחקניות המחפשות שמלות ערב מפוארות לטקס הכי חשוב בשנה לבין בתי האופנה שרוצים למקסם את הנראות שלהם על השטיח האדום המשודר למיליוני צופים בעולם, ולעתים מוכנים גם לשלם לכוכבות מאות אלפי דולרים.

     

    הסטייליסטית מיכאלה ארלנגר: "בשום שלב לא התנהלה שיחה עם שאנל על פיצוי כספי". סטריפ בטקס האוסקר, 2014 (צילום: Gettyimages)
     הסטייליסטית מיכאלה ארלנגר: "בשום שלב לא התנהלה שיחה עם שאנל על פיצוי כספי". סטריפ בטקס האוסקר, 2014(צילום: Gettyimages)

      

     את השתיקה מכיוונה של סטריפ שברה ביום שישי הסטייליסטית מיכאלה ארלנגר, העובדת גם עם כוכבות הוליוודיות נוספות, ובהן גל גדות. ארלנגר הציגה גרסה אחרת להתרחשויות בראיון ל-BoF, המתחרה הבולט של WWD בתחום תקשורת האופנה בעולם. לדבריה, היא פנתה למספר בתי הוט קוטור שהציעו סקיצות לשמלה של סטריפ, ולבסוף הוחלט להמשיך עם בית אופנה אחר. "בשום שלב לא התנהלה שיחה עם שאנל על פיצוי כספי", אמרה ארלנגר, "כל דיווח או ציטוט אחר הוא המצאה אחת גדולה". בהמשך הכתבה פרסמו שאנל הבהרה בזו הלשון: "בית שאנל קיים שיחות עם הסטייליסטית של גברת סטריפ לעיצוב שמלה לטקס פרסי האקדמיה, עם ההבנה המלאה שהיא שוקלת אפשרויות מבתי עיצוב אחרים. שאנל מבקשים להביע את הכבוד העמוק שאנו רוחשים לגברת סטריפ".

      

     "החרטה של שאנל לא היתה התנצלות". סטריפ בטקס פרסי הבאפטה 2017 (צילום: Gettyimages)
      "החרטה של שאנל לא היתה התנצלות". סטריפ בטקס פרסי הבאפטה 2017(צילום: Gettyimages)

       

      עם זאת, סטריפ לא מסתפקת בהבהרה זו ודורשת כעת התנצלות מלגרפלד ושאנל. אתמול פרסם WWD הודעה רשמית של סטריפ, בה האשימה את לגרפלד ואת WWD בדיווח שקרי. "המעצב הבולט קרל לגרפלד השמיץ אותי, את הסטייליסטית שלי, ואת המעצב המהולל שבחרתי ללבוש לטקס האוסקר (ששמו לא נחשף עדיין, א"י)", כתבה סטריפ. "ההשמצות שפורסמו זכו לפרסום גלובלי והאפילו על מועמדותי ה-20 בטקס האוסקר, שיא של מועמדויות לשחקנית, כדי לפגוע בכבודי בעיני התקשורת, עמיתיי והקהל הרחב. אני לא לוקחת את זה בקלילות, והחרטה של שאנל לא היתה התנצלות. לגרפלד שיקר, הם (WWD, א"י) הדפיסו את השקר, ואני עדיין ממתינה להתנצלות".

      ______________________________________________________

       

      ואיך כבש טרנד המחשופים העמוקים את השטיחים האדומים?

      ומי הכוכבות שכבר אימצו את המראה? לחצו על התמונה לכל התשובות (צילום: Gettyimages)
      ומי הכוכבות שכבר אימצו את המראה? לחצו על התמונה לכל התשובות (צילום: Gettyimages)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד