הון-סגנון-שלטון תחת חופה אחת: מה תלבש מאיה ורטהיימר לחתונה?

החתן: אסף זמיר, שמתכנן להיות ראש העיר הבא של ת"א. הכלה: נצר לאצולה המושקעת במותג משכית. השמלה: יוקרתית אך צנועה. היכונו לחתונת השנה

איתי יעקב

|

22.02.17 | 08:34

מאיה ורטהיימר מאחורי הקלעים בצילומים למשכית
צילום: גיא הכט
מאיה ורטהיימר בשמלת כלה של משכית. "זה אולי נשמע מגוחך, אבל כשאת רואה את עצמך בשמלה לבנה, את נראית כמו נסיכה. זה לא כמו הפקת אופנה, שרוצים ממך להיראות סקסית" (צילום: עדי כהן צדק)
מאיה ורטהיימר בשמלת כלה של משכית. "זה אולי נשמע מגוחך, אבל כשאת רואה את עצמך בשמלה לבנה, את נראית כמו נסיכה. זה לא כמו הפקת אופנה, שרוצים ממך להיראות סקסית" (צילום: עדי כהן צדק)
"אני נחשבת לכלה מאוד קלה. אם כבר, אסף הוא הבריידזילה מבין שנינו". מאיה ורטהיימר ואסף זמיר (צילום: ראובן שניידר)
"אני נחשבת לכלה מאוד קלה. אם כבר, אסף הוא הבריידזילה מבין שנינו". מאיה ורטהיימר ואסף זמיר (צילום: ראובן שניידר)
"אני לא חושבת שיבחרו למותג בפרנזטורית שלא מתאימה לעמוד בפרונט שלו. בחרו בי בגלל מה שאני מייצגת ועולם הערכים שלי". בצילומים למשכית (צילום: עדי כהן צדק)
"אני לא חושבת שיבחרו למותג בפרנזטורית שלא מתאימה לעמוד בפרונט שלו. בחרו בי בגלל מה שאני מייצגת ועולם הערכים שלי". בצילומים למשכית (צילום: עדי כהן צדק)
"בית אופנה ציוני אמיתי עם אג'נדה של יצירה מקומית" . תצוגת אופנה של משכית, 1959 (צילום: דוד רובינגר)
"בית אופנה ציוני אמיתי עם אג'נדה של יצירה מקומית" . תצוגת אופנה של משכית, 1959 (צילום: דוד רובינגר)
"עוד יש סיכוי שאהיה תעשיינית כמו סבא ואבא שלי". הסב סטף ורטהיימר (צילום: עמית מגל)
"עוד יש סיכוי שאהיה תעשיינית כמו סבא ואבא שלי". הסב סטף ורטהיימר (צילום: עמית מגל)

בערב הוולנטיינ'ס דיי לפני שבוע פרסם אסף זמיר, מ"מ וסגן ראש עיריית תל אביב-יפו, פוסט מבוהל בפייסבוק: "בדיוק עולה הביתה ולא הבאתי למאיה כלום לוולנטיינס. אם אתם לא שומעים ממני כלום עד הבוקר צלצלו בבקשה 100". "מאיה" היא השחקנית מאיה ורטהיימר, בת זוגו מזה שנה וחצי וכלתו לעתיד. בתגובות לפוסט הפליאו חבריו בפתרונות יצירתיים ושקרים לבנים, כמו ההצעה של המעצבת ליהי הוד לספר למאיה כי הוא רכש לה מתנה באינטרנט שעדיין לא הגיעה מחו"ל. "בסוף אסף לא הביא כלום", אומרת ורטהיימר בראיון ל-Xnet השבוע, בזמן שהיא מנסה לברר באיזה צד אנחנו - שלו או שלה. "ובתגובה הכרחתי אותו לעשות לי מסאז' בכפות הרגליים. הוא ניסה להתלונן שהיה לו יום ארוך והוא עייף, אבל היי, לא הבאת לי מתנה לוולנטיין! זה הזמן לפצות אותי".

 

"זה סוג של חזרה גנרלית". בצילומים למשכית (צילום: עדי כהן צדק)
  "זה סוג של חזרה גנרלית". בצילומים למשכית(צילום: עדי כהן צדק)

   

  הצעת הנישואים היתה רומנטית יותר. באוגוסט האחרון נסעו השניים לחופשה בלונדון ופריז, ובבוקר האחרון בבירה הבריטית יצאו להליכה בהייד פארק לבושים בפיג'מות. "רצתי לאגם לראות את הציפורים, ואז רצתי חזרה לאסף", משחזרת ורטהיימר. "יש לנו קטע אידיוטי כזה שאני רצה אליו והוא מניף אותי באוויר, קצת כמו בצלילי המוזיקה. הוא רץ אליי עם ידיים פרושות, ופתאום כרע על שתי הברכיים - לא ברך אחת, שתיים!", היא מדגישה. "נבהלתי מאוד, כי חשבתי שמשהו קרה לו, ואז הוא אמר לי בדמעות, 'מאמי, אני אוהב אותך. אני רוצה שנחיה יחד לנצח'".

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  "הוא רץ אליי עם ידיים פרושות, ופתאום כרע על שתי הברכיים - לא ברך אחת, שתיים! נבהלתי מאוד, כי חשבתי שמשהו קרה לו, ואז הוא אמר לי בדמעות, 'מאמי, אני אוהב אותך. אני רוצה שנחיה יחד לנצח'". עם אסף זמיר (צילום: אמיר מאירי)
   "הוא רץ אליי עם ידיים פרושות, ופתאום כרע על שתי הברכיים - לא ברך אחת, שתיים! נבהלתי מאוד, כי חשבתי שמשהו קרה לו, ואז הוא אמר לי בדמעות, 'מאמי, אני אוהב אותך. אני רוצה שנחיה יחד לנצח'". עם אסף זמיר(צילום: אמיר מאירי)

    

   בחמישי במאי השנה יעמדו השניים תחת חופה שצפויה להתפרש על פני סוף שבוע שלם. הלוקיישן: אילת. האווירה: משפחתית ומצומצמת. על עיצוב השמלה הופקדה המעצבת שרון טל מבית האופנה משכית, אשר

   "עבורי זה יתרון גדול להיות במשפחת זמיר, ולאסף זה חיסרון גדול להיות במשפחת ורטהיימר. הוא יהיה מסכן עם שם המשפחה שלי. הוא בנה את עצמו בעשר אצבעות, ועם שם משפחה כמו ורטהיימר, לא נוטים להאמין לך שאתה בזכות עצמך. ידבקו בו כל הסטיגמות הרעות"

   הוקם מחדש בשנת 2014 עם גב כלכלי מהתעשיין סטף ורטהיימר, סבה המיליארדר של הכלה. ביום שני האחרון הרחיקה ורטהיימר הצעירה מביתה בתל אביב אל אחוזת משכית שבמושב לימן היוקרתי בצפון הארץ (אין קשר בין שם האחוזה לשם המותג), לא הרחק מכפר ורדים בו גדלה, לטובת צילומים לקו שמלות הכלה של בית האופנה משכית, שהוקם בשנת 1954. הצילומים נועדו לבשר על שיתוף פעולה חדש בין משכית המותג היוקרתי למשכית האחוזה היוקרתית: כלה שתזמין לחתונה שמלת משכית תזכה בלילה באחוזה.

     

   "זה סוג של חזרה גנרלית", אומרת ורטהיימר על תפקידה החדש כפרזנטורית של קו שמלות הכלה. "זה מרגש על אמת. זה אולי נשמע מגוחך, אבל כשאת רואה את עצמך בשמלה לבנה, את נראית כמו נסיכה. זה לא כמו הפקת אופנה, שרוצים ממך להיראות סקסית". השמלה של משכית שמאיה תלבש בחתונה היא מקולקציית אביב-קיץ 2017, ולדבריה היא נוחה, פשוטה ומדויקת. "היא מאוד אני. לא מחוכים, תחרות וכאלה", היא מדגישה. "כשראיתי אותה במדידות מיד רציתי אותה. זאת היתה אהבה ממבט ראשון. הרגשתי שנועדנו זו לזו".

    

   "מוזר לוותר על שם המשפחה שלך, לכן אני מנסה ללכת על טקטיקה אחרת, ולשכנע את אסף שיחד נהפוך לזמירטהיימר - שושלת חדשה עם שם מופרך לחלוטין" (צילום: עדי כהן צדק)
    "מוזר לוותר על שם המשפחה שלך, לכן אני מנסה ללכת על טקטיקה אחרת, ולשכנע את אסף שיחד נהפוך לזמירטהיימר - שושלת חדשה עם שם מופרך לחלוטין"(צילום: עדי כהן צדק)

     

    ורטהיימר, 26, היא בתו של התעשיין והפילנתרופ איתן ורטהיימר. הזמרת סיון טלמור היא אחותה למחצה, מנישואיה הקודמים של אמה אריאלה. משפחת ורטהיימר ניצבת במקום השלישי והמכובד של עשירי ישראל, עם הון של 22.1 מיליארד שקל, על פי דירוג פורבס לשנת 2016. בעבר השוויץ האב בראיון כי ההישג הגדול בחייו הם חמשת ילדיו, אך ניכר כי הם בחרו ללכת בדרך עצמאית ורחוקה מזו של המשפחה. מאיה פנתה בגיל צעיר למשחק, ובשנת 2014 סיימה את לימודיה אצל ניסן נתיב. מאז הופיעה בסדרות הטלוויזיה "אליפים", "דוקטור ליבי" ו"שבאבניקים", ובהצגות התיאטרון "ארץ פוק" ו"על החיים ועל המוות".

     

    "גם הילרי קלינטון התחילה כאשת איש ולא כמועמדת לנשיאות" (צילום: ענת מוסברג, דנה קופל, רפי דלויה)
     "גם הילרי קלינטון התחילה כאשת איש ולא כמועמדת לנשיאות"(צילום: ענת מוסברג, דנה קופל, רפי דלויה)

      

     "עוד יש סיכוי שאהיה תעשיינית כמו סבא ואבא שלי", היא אומרת ברצינות. "גדלתי על ערכים של אהבת הארץ וציונות. בתקשורת מכירים רק את השחקנית שבי, אבל אני מעורבת ביזמויות נוספות, שכרגע אני מעדיפה לא לחשוף אותן. אני אולי באה מבית של תעשיינים, אבל אני חושבת שהיצירה שלי בארץ ממשיכה את הערכים של המשפחה שלי. זה גם החיבור שלי למשכית: בית אופנה ציוני אמיתי עם אג'נדה של יצירה מקומית".

      

     "אני לא עושה מהחתונה ביג דיל. בא לי שזה פשוט יהיה יום כיף באיזי" (צילום: עדי כהן צדק)
      "אני לא עושה מהחתונה ביג דיל. בא לי שזה פשוט יהיה יום כיף באיזי"(צילום: עדי כהן צדק)

       

      הנישואים לזמיר בן ה-36, יוצרים באופן מתבקש חיבור נוסף בין הון לשלטון. זמיר, ממייסדי רשימת הצעירים "רוב העיר", מתכנן להיות ראש העיר הבא של תל אביב, מה שעשוי להפוך את ורטהיימר לגברת הראשונה של העיר. "יש לזה יותר יתרונות מחסרונות", היא מסבירה למה היא חיה עם התואר העתידי בשלום, "ואני הולכת עם אסף לאן שהוא הולך. אני מאוד מאמינה בו. גם הילרי קלינטון התחילה כאשת איש ולא כמועמדת לנשיאות".

       

      מאחורי משכית המחודש, מימין: שרון טל, רות דיין, סטף ורטהיימר ובת זוגו לין הולסטיין, ניר טל
       מאחורי משכית המחודש, מימין: שרון טל, רות דיין, סטף ורטהיימר ובת זוגו לין הולסטיין, ניר טל

        

       האם את מתכוונת להחליף את שם המשפחה מ-ורטהיימר לזמיר?

       "אני עוד מתלבטת. מוזר לוותר על שם המשפחה שלך, לכן אני מנסה ללכת על טקטיקה אחרת, ולשכנע את אסף שיחד נהפוך לזמירטהיימר - שושלת חדשה עם שם מופרך לחלוטין".

        

       מה יותר שווה להיות: ורטהיימר או זמיר?

       "עבורי זה יתרון גדול להיות במשפחת זמיר, ולאסף זה חיסרון גדול להיות במשפחת ורטהיימר. הוא יהיה מסכן עם שם המשפחה שלי. הוא בנה את עצמו בעשר אצבעות, ועם שם משפחה כמו ורטהיימר, לא נוטים להאמין לך שאתה בזכות עצמך. ידבקו בו כל הסטיגמות הרעות".

        

       המותג משכית הוקם לראשונה בשנת 1954, וקם מחדש בשנת 2014 (צילום: משה פרידן, פיין הנס, לע"מ)
        המותג משכית הוקם לראשונה בשנת 1954, וקם מחדש בשנת 2014(צילום: משה פרידן, פיין הנס, לע"מ)

         

        למשל?

        "כמו ששאלת אותי האם יש קשר בין העובדה שסבא שלי הוא מבעלי משכית לבין הליהוק שלי לצילומים. אין קשר בין הדברים, וגם לא רבים יודעים שסבא שלי משקיע במותג. פגשתי את שרון המעצבת ונוצר בינינו קליק. אני לא חושבת שיבחרו למותג בפרנזטורית שלא מתאימה לעמוד בפרונט שלו. בחרו בי בגלל מה שאני מייצגת ועולם הערכים שלי".

         

        שלומית מלכה. "שלומה מהממת, היא אוזן קשובה ומאוד נעים לי שיש לצדי חברה טובה שעוברת תקופה דומה לשלי, עם המון ריגושים ולחצים" (צילום: ראובן שניידר)
         שלומית מלכה. "שלומה מהממת, היא אוזן קשובה ומאוד נעים לי שיש לצדי חברה טובה שעוברת תקופה דומה לשלי, עם המון ריגושים ולחצים"(צילום: ראובן שניידר)

          

         הצצה באינסטגרם של ורטהיימר (15 אלף עוקבות) מגלה סגנון חיים של צעירה שאוהבת לבלות, לאכול טוב, לצאת לחופשות מפנקות ולהיות עם החברות הטובות: ירדן הראל, לירן כוהנר, מור סילבר, שי מיקה, שביט ויזל ושלומית מלכה, שצפויה גם היא להתחתן השנה עם יהודה לוי. "שלומה מהממת", היא מכנה את חברתה בשם החיבה שלה. "היא אוזן קשובה ומאוד נעים לי שיש לצדי חברה טובה שעוברת תקופה דומה לשלי, עם המון ריגושים ולחצים. יש המון דברים חדשים שאתה חווה לפני החתונה, ושלומה חברה תומכת".

          

          

         מ-1 עד 10, כמה את בריידזילה?

         "אני נחשבת לכלה מאוד קלה. אם כבר, אסף הוא הבריידזילה מבין שנינו. הוא ידע כבר מההתחלה איך הוא רוצה את החתונה. אני לא עושה מזה ביג דיל. בא לי שזה פשוט יהיה יום כיף באיזי".

         ______________________________________________________

          

         ומי הכוכבות שאימצו את המחשופים העמוקים על השטיח האדום?

         ניקול קידמן לא לבד. לחצו על התמונה לטרנד המחשופים של עונת הטקסים (צילום: Gettyimages)
         ניקול קידמן לא לבד. לחצו על התמונה לטרנד המחשופים של עונת הטקסים (צילום: Gettyimages)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד