לאחר מותה של פרנקה סוזאני: את מגזין ווג איטליה יערוך גבר

קבוצת קונדה נאסט מכריזה על עמנואלה פרנטי כעורך החדש של המגזין המשפיע, שייכנס לנעליה הנשיות של מי שהנהיגה אותו במשך כשלושה עשורים. הכירו

איתי יעקב

|

22.01.17 | 11:04

חודש לאחר מותה של עורכת ווג איטליה פרנקה סוזאני, קבוצת ההוצאה לאור קונדה נאסט הודיעה אתמול (שבת) על היורש: עמנואלה פרנטי, לשעבר עורך המהדורה האיטלקית של מגזין הגברים GQ. פרנטי ישמש עורך ראשי למגזין האופנה האיטלקי החשוב, וכן למגזין האופנה לגברים L'Uomo Vogue. מינויו ייכנס לתוקף באופן מיידי, אך טרם נמסר באיזה חודש יפורסם הגיליון הראשון בעריכתו. ב-WWD נכתב כי בקבוצה מחפשים בימים אלו גם עורך אופנה חדש בעל פרופיל בינלאומי גבוה, שיעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם פרנטי.

 

עוד בערוץ האופנה

 

יו"ר קונדה נאסט על עמנואלה פרנטי: "אחד המומחים המוערכים והמוכשרים שבעורכי העל שיש לנו באיטליה" (צילום: Gettyimages)
  יו"ר קונדה נאסט על עמנואלה פרנטי: "אחד המומחים המוערכים והמוכשרים שבעורכי העל שיש לנו באיטליה"(צילום: Gettyimages)

   

  "עמנואלה, שהוביל בקריירה שלו שמונה מגזינים שונים, הוא כיום אחד המומחים המוערכים והמוכשרים שבעורכי העל שיש לנו באיטליה", מסר יו"ר קונדה נאסט ומנכ"ל החברה ג'ונתן ניוהאוס, בהודעה רשמית שפורסמה בסוף השבוע. "הוא נחשב לבעל יכולות מגזיניות אמיתיות, שבאפשרותו להביא כותבים ועיצוב עמודים מרעננים ובאיכות גבוהה לכל מגזין אותו הוא עורך".

   

  הובילה את ווג איטליה במשך 28 שנים. פרנקה סוזאני (צילום: Gettyimages)
   הובילה את ווג איטליה במשך 28 שנים. פרנקה סוזאני(צילום: Gettyimages)

    

   פרנטי, 43, החל את הקריירה שלו בענף הטלוויזיה, ובשנת 1999 החל לעבוד בקבוצת קונדה נאסט באיטליה. הוא היה רק בן 25 כשהצטרף להקמת הגרסה האיטלקית של מגזין GQ, אליו חזר כעורך ראשי בדצמבר 2015. את עיקר עבודתו בין לבין עשה במגזיני ספורט ובריאות לגברים, כמו Sportweek, La Gazzetta dello Sport.

    

   שערים של מגזין GQ בעריכתו של פרנטי
    שערים של מגזין GQ בעריכתו של פרנטי

     

    כניסתו של פרנטי לווג, עיתון הנשים החזק של הקבוצה, ואחד ממגזיני האופנה המשפיעים ביותר בעולם, ודאי תציב בפניו אתגרים חדשים, הן ברמת התכנים, השפה האמנותית, וכמובן, השערים הבלתי נשכחים שהובילה סוזאני לאורך 28 שנות כהונתה כעורכת המגזין.

     

    ניסחה בחזונה את מגזין ווג איטליה כפי שאנחנו מכירים אותו. האחות הגדולה קרלה סוזאני, כיום בעלת רשת קורסו קומו 10 (צילום: ענבל מרמרי)
     ניסחה בחזונה את מגזין ווג איטליה כפי שאנחנו מכירים אותו. האחות הגדולה קרלה סוזאני, כיום בעלת רשת קורסו קומו 10(צילום: ענבל מרמרי)

      

     פרנטי יהיה לגבר היחיד העומד בראש אחת ממהדורות ווג הבינלאומיות, לצד אנה ווינטור בארצות הברית, אלכסנדרה שולמן בבריטניה ועמנואל אלט בצרפת. יחד עם זאת, הוא לא העורך הגברי הראשון של הווג האיטלקי - בין השנים 1966 ל-1988 ערך את המגזין פרנקו סרטורי, אולם לצדו עבדה קרלה סוזאני, אחותה הגדולה של פרנקה, כעורכת הראשית של כל הגיליונות המיוחדים של המגזין, והיא נחשבה לדמות הדומיננטית בווג איטליה, שניסחה בחזונה את המגזין כפי שאנו מכירים אותו כיום. מכל שושלת סוזאני במגזין המשפיע נותרה כיום רק שרה מיינו, בתה של קרלה, המתפקדת עדיין כעורכת האמונה על גיליון הכישרונות הצעירים המפורסם, שרואה אור מדי חודש ספטמבר.

      

     A photo posted by Vogue Italia (@vogueitalia) on

      

     טרם ידוע אם פרנטי ימשיך לעבוד עם הצלמים אותם טיפחה פרנקה סוזאני במהלך שנותיה הארוכות במגזין, ובראשם סטיבן מייזל וברוס וובר. "פרנקה היתה אחת ויחידה", ציין ניוהאוס בהודעתו. "היא הכירה וכיבדה את עמנואלה, ואני חושב שהיא היתה רואה את מינויו בעין יפה".

     ______________________________________________________

      

     ומה עומד מאחורי מחאת כובעי הפוסי הוורודים נגד טראמפ? 

     לחצו על התמונה לסיפור מאחורי הכובע (צילום: Gettyimages)
     לחצו על התמונה לסיפור מאחורי הכובע (צילום: Gettyimages)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד