אדמוני עולה: למה עולם האופנה מעדיף דוגמנים ג'ינג'ים?

בעולם האמיתי הג'ינג'ים הם פחות מ-2 אחוז באוכלוסייה, אבל ממסלולי התצוגות עולה תמונת מצב כתומה ומנומשת, שלא משאירה מקום לספק בנוגע לצבע החם ביותר

איתי יעקב

|

23.06.16 | 14:34

תמונת מצב כתומה. דוגמנים ג'ינג'ים בתצוגות של סלבטורה פרגאמו, פראדה ודיזל בלאק גולד (צילום: Gettyimages)
תמונת מצב כתומה. דוגמנים ג'ינג'ים בתצוגות של סלבטורה פרגאמו, פראדה ודיזל בלאק גולד (צילום: Gettyimages)
הפנים החדשות של פראדה. השחקן אדי רדמיין (צילום: קרייג מקדין)
הפנים החדשות של פראדה. השחקן אדי רדמיין (צילום: קרייג מקדין)

תצוגת האופנה של גוצ'י שהתקיימה השבוע במילאנו השאירה אותנו עם עיניים אדומות - שילוב בין התרגשות מהקולקציה הצבעונית והעשירה בניואנסים שהציג המנהל האמנותי של בית האופנה, אלסנדרו מיקלה, לאביב-קיץ 2017, ושורה ארוכה של דוגמנים בעלי שיער ג'ינג'י על שלל גווניו, מחלודה ועד ג'ינג'ר בהיר שמשתלב נהדר בפנים החיוורות, העיניים הבהירות והנמשים הרבים שלגופם. למעלה מעשרה דוגמנים אדמוניים עלו ובאו על המסלול, ביניהם הישראלי שון רייטנר, והדנים וילה סידפורס ולואי פרקר.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

כל גווני הג'ינג'י. דוגמנים עם שיער אדמוני בתצוגה של גוצ'י, ובהם שון רייטנר הישראלי (צילום: Gettyimages)
  כל גווני הג'ינג'י. דוגמנים עם שיער אדמוני בתצוגה של גוצ'י, ובהם שון רייטנר הישראלי(צילום: Gettyimages)

   

  האם מדובר במגמה חדשה על מסלולי התצוגות, או בצירוף מקרים חד פעמי? סקירה מהירה של תצוגות האופנה מהשבוע האחרון בלונדון ובעיקר במילאנו, מציגה תמונת מצב כתומה, עם שלל דוגמנים מעוטרי נמשים על המסלולים של ניל בארט, ורסאצ'ה, בוטגה ונטה, דיזל בלאק גולד ואחרים.

   

  מגמה חדשה או צירוף מקרים? התצוגה של ניל בארט (צילום: Gettyimages)
   מגמה חדשה או צירוף מקרים? התצוגה של ניל בארט(צילום: Gettyimages)

    

   צבע שקשה לפספס. MSGM (צילום: Gettyimages)
    צבע שקשה לפספס. MSGM(צילום: Gettyimages)

      

     

    במקביל, השבוע נחשף קמפיין החורף החדש של פראדה, בכיכובו של השחקן זוכה האוסקר אדי רדמיין, שמחזיק ברעמת שיער בגוון חלודה. בזירת הנשים מדובר במגמה שהחלה בוערת כבר בחורף האחרון, עם פרסום כתבה במגזין ווג שסימנה את הדוגמניות החדשות והמנומשות בתעשיית האופנה. "התעשייה תמיד אימצה יפהפיות לוהטות שיער עם תעוזה וקסם", נכתב בכתבה.

     

     (צילום: Gettyimages)

     למעלה: מיסוני. למטה: סלבטורה פרגאמו (צילום: Gettyimages)
      למעלה: מיסוני. למטה: סלבטורה פרגאמו(צילום: Gettyimages)

       

      הנוכחות העכשווית של הג'ינג'ים בשבוע האופנה היא מהגדולות שנצפו אי פעם, כשניצוצות המגמה ניכרו כבר בשבוע האופנה לגברים לסתיו-חורף 2012-13. בהתחשב בעובדה כי אחוז האדמוניים הטבעיים באוכלוסייה הוא פחות מ-2, קשה להאמין כי מדובר ביד המקרה.

       

      תצוגת אביב-קיץ 2017 של דמיר דומה (צילום: Gettyimages)
       תצוגת אביב-קיץ 2017 של דמיר דומה(צילום: Gettyimages)

        

       צלם האופנה הבריטי תומאס נייט, שהוציא השנה לוח שנה בכיכובם של דוגמנים ג'ינג'ים גברים, סיפר בראיון לאתר באזפיד כי הקסם של הג'ינג'ים נולד כתוצאה מכך שלעתים קרובות הם היו קורבן להתעללות מצד חבריהם ללימודים. "הרבה בחורים היו צריכים לפתח אישיות עם ניצוץ", הסביר. אישיות, ייחודיות ואינדיבידואליות, יודע כל סוכן דוגמנים מתחיל, הם מקפצה משמעותית לקריירה בתחום.

        

       "ג'ינג'ים הם זן נכחד, מה שהופך אותם לייחודים ומסתוריים". התצוגה של מעוז דהאן למותג נובוריש דוג בתל אביב (צילום: אורית פניני)
        "ג'ינג'ים הם זן נכחד, מה שהופך אותם לייחודים ומסתוריים". התצוגה של מעוז דהאן למותג נובוריש דוג בתל אביב(צילום: אורית פניני)

          

        מי שהצליח לזהות את המגמה בזמן הוא דווקא מעצב האופנה הישראלי מעוז דהאן מהמותג נובוריש דוג, שליהק לתצוגת האופנה שלו לגברים בשבוע האופנה גינדי האחרון דוגמנים ג'ינג'ים בלבד. בשיחה עם Xnet הבוקר מספר דהאן כי תהליך הליהוק היה סיזיפי, וכלל עצירת גברים מתאימים ברחוב, כמו גם פנייה לאגודת הג'ינג'ים הישראלית (כן, יש דבר כזה). "ג'ינג'ים הם זן נכחד, מה שהופך אותם לייחודים ומסתוריים", אומר דהאן. "כשתכננתי את התצוגה רציתי ללהק דוגמנים בעלי מראה אחיד ונייטרלי, כדי שכולם ייראו אותו הדבר. אין לך את זה עם דוגמנים כהים או בהירים, בעוד שעם ג'ינג'ים יש במבט ראשון מראה אחיד. גם את שון רייטנר, הדוגמן הישראלי שצעד בתצוגה של גוצ'י השבוע, קשה היה לזהות מבין שלל הג'ינג'ים האחרים שהיו שם".

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד