יום בחיי גלית המגישה: "בסוף אנחנו נשפטות רק על איך שאנחנו נראות"

נצמדנו לגוטמן מהיקיצה הלא טבעית ב-04:00 לתוכנית הבוקר, עם עיניים נפוחות ללא איפור, ועד האורח הראשון באולפן – וקיבלנו אותה חשופה, כנה ונטולת פוטושופ

איתי יעקב

|

20.04.16 | 08:41

בוקר בטלוויזיה עם גלית גוטמן (צילום: ירון שרון, עריכה: נגה מימראן)
צילום: ירון שרון,עריכת תוכן: ניר אבידן סלע, עריכה: נגה מימראן
"כאן אני לא מנסה להיות מישהי אחרת ולמכור משהו שאני לא. הטלוויזיה לא סובלת שום דבר שהוא לא אמיתי". גלית גוטמן בתוכנית הבוקר של קשת
"כאן אני לא מנסה להיות מישהי אחרת ולמכור משהו שאני לא. הטלוויזיה לא סובלת שום דבר שהוא לא אמיתי". גלית גוטמן בתוכנית הבוקר של קשת

זאת השנה הרביעית שגלית גוטמן מתעוררת שלוש פעמים בשבוע בשעה 4 לפנות בוקר, וקשה להגיד שזה הולך ונהיה קל. 18 שנים שהיא מופיעה על מסך הטלוויזיה שלנו, ומציגה התפתחות לאורך השנים - ממנחת טקסי יופי ותוכניות בידור טלוויזיוניות, דרך הפינה המיתולוגית בלימוזינה של גיל ריבה, הנחיית שלוש העונות של "הדוגמניות", משחק בסדרה "נשות הטייסים", וכיום מגישה בתוכנית "הבוקר של קשת", ועוד שלל תוכניות דוקו של הזכיינית, על הירקות והפירות שאנו אוכלים, או על תופעת הקטינות בענף הדוגמנות.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

את הכיבוש שלה את לב המיינסטרים היא חבה כנראה לשתי העונות של הסדרה התיעודית "בטבעת זו", שהציגה לראשונה גלית גוטמן אנושית וחשופה במסע אל המשברים והמורכבות של חיי הנישואים. שנה וחצי לאחר סיום העונה השנייה של הסדרה, נפרדה גוטמן מבן זוגה ואבי בנותיה, זיו קורן.

"הקול הנשי מביא משהו אחר, שאלות אנושיות מהבית, מהבטן. שאלות שאני חושבת שיותר חשוב לציבור לשמוע, מאשר איפה החוליה הזאת נמצאת ברגע זה, או איזה נשק מחזיק החיזבאללה. חשוב לדעת מפרשן מקצועי מה קורה בעזה, אבל חשוב לדעת גם מה אמא מרגישה לגבי זה"

 

בכתבת הווידאו שלפניכם, ליווינו את גוטמן מהשעה 4 לפנות בוקר, כשרק התעוררה לקראת הנסיעה לאולפן, דרך כל ההכנות לשידור ועד לעלייה לאוויר בשידור חי, ובניגוד לאמש, כשנצמדנו אליה כדוגמנית הלבשה תחתונה, היום נחשפנו לזווית אחרת באישיותה, מגלית הדוגמנית לגלית הרצינית, אם תרצו.

 

אל מול קלישאות של מגישות טלוויזיה שמספרות שכאשר נדלקות המצלמות הן משאירות מאחור את ענייני היום, גוטמן מודה שהיא דווקא מביאה איתה אל המסך את עצמה ללא מסכות, גם בימים בהם התעוררה על צד שמאל. "כשמתעוררים בארבע כל בוקר נראה אחרת", היא אומרת, "והצופים יודעים לזהות את זה. היום, למשל, אני במצב רוח מצוין, אבל יש ימים שאנחנו קוראים לזה מצב רוח נפט. כאן אני לא מנסה להיות מישהי אחרת ולמכור משהו שאני לא. הטלוויזיה לא סובלת שום דבר שהוא לא אמיתי".

 

"העניין הכי קשה בדוגמנות זה לא לעמוד על הסט, זה העניין הנפשי, שבגיל מאוד צעיר אתה מגיע לאודישנים, ועומד עם בגד הים הכי קטן, והביקורת שעוברים ביום צילום". גלית גוטמן עם הבנות שירה ואמה (צילום: עדו לביא)
  "העניין הכי קשה בדוגמנות זה לא לעמוד על הסט, זה העניין הנפשי, שבגיל מאוד צעיר אתה מגיע לאודישנים, ועומד עם בגד הים הכי קטן, והביקורת שעוברים ביום צילום". גלית גוטמן עם הבנות שירה ואמה(צילום: עדו לביא)

   

  הראיון איתה מתקיים שבוע לאחר הסערה הציבורית בעקבות תקרית ה"יאכנע" בין אהוד יערי ודנה וייס, שנקטלה בשידור כי העזה להביע את דעתה בפאנל הגברי. "כשהתחלתי בתוכנית הבוקר מאוד פחדתי מהתגובות כלפיי", אומרת גוטמן. "אני זוכרת שהיה 'אינסידנט' עם גאולה אבן בערוץ הראשון, וחשבתי שאם ככה מדברים אליה, מה יהיה איתי?"

  "כשהתחלתי בתוכנית הבוקר מאוד פחדתי מהתגובות כלפיי. אני זוכרת שהיה 'אינסידנט' עם גאולה אבן בערוץ הראשון, וחשבתי שאם ככה מדברים אליה, מה יהיה איתי?"

   

  מצד שני, אומרת גוטמן, היא לא מוכנה להיות המגישה הבלונדינית שעוסקת רק בנושאים "נשיים", כמו ראיון עם פסיכולוגית ילדים או אייטם על תצוגת אופנה. "הקול הנשי מביא משהו אחר, שאלות אנושיות מהבית, מהבטן", היא מסבירה. "שאלות שאני חושבת שיותר חשוב לציבור לשמוע, מאשר איפה החוליה הזאת נמצאת ברגע זה, או איזה נשק מחזיק החיזבאללה. חשוב לדעת מפרשן מקצועי מה קורה בעזה, אבל חשוב לדעת גם מה אמא מרגישה לגבי זה".

   

  גם גלית האמא מתגלה כאן במלוא תפארתה ודאגתה. גוטמן מספרת כי הבנות שלה, שירה ואמה, הן שעמדו במרכז השיחה הנוקבת שקיימה בשידור עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהבטיח לה שהן יכולות לישון בשקט, בהתבטאות שהובילה להתקוממותה.

   

  מטבע הדברים, גם הסרט התיעודי "אימא, אני רוצה להיות דוגמנית", שהגישה על דוגמניות צעירות, רומז בבירור לבנותיה, שתיהן עשו זה מכבר את טבילת האש שלהן כדוגמניות. גוטמן יצאה למסע נרעשת, שבוע לאחר שבתה אמה בת ה-11 הצטלמה לקמפיין נעליים. האם מדובר בהיתממות? "כשהבת שלי מגיעה לצילומים זה אחרי שווידאתי מי הספר, המאפר והצלם. היא מגיעה למקום אהוב ומוכר, והיא גם לא עוברת אודישנים כמו שאר הבנות", אומרת גוטמן. "העניין הכי קשה בדוגמנות זה לא לעמוד על הסט, זה העניין הנפשי, שבגיל מאוד צעיר אתה מגיע לאודישנים, ועומד עם בגד הים הכי קטן, והביקורת שעוברים ביום צילום... אני רואה את החלומות ואני רואה גם את הכישלונות שבדרך, הרי בסוף אנחנו נשפטות רק על איך שאנחנו נראות".

   

  ואיך נראה יום בחיי גלית גוטמן כשהיא מצטלמת בהלבשה תחתונה?

  לחצו כאן כדי לצפות בכל הדרמות מאחורי הקלעים (צילום: רפאל לוי)
  לחצו כאן כדי לצפות בכל הדרמות מאחורי הקלעים (צילום: רפאל לוי)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד